Esileht Koolilaps Eraõpetaja koolikatseteks ettevalmistamiseks Tallinnas

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Eraõpetaja koolikatseteks ettevalmistamiseks Tallinnas

Postitas:
Kägu

Tere!

Kas keegi oskab soovitada mõnda head eraõpetajat, kes 6-aastast saaks natuke koolikatseteks ette valmistada? Tallinnas. Hea oleks, kui õpetaja teaks katsete süsteemi ja seda, mida seal täpselt nõutakse ja küsitakse. Võib saata kontakti ka meilile kass20012001@hot.ee. Tänan!

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps on katsetega koolis õppimiseks valmis, siis ei vaja ta  mingit eraõpetajat. Milleks pushida oma last kooli, mis ei vasta tema võimetele?

+18
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps on katsetega koolis õppimiseks valmis, siis ei vaja ta mingit eraõpetajat. Milleks pushida oma last kooli, mis ei vasta tema võimetele?

Et siis kõikide ministrite, poliitikute ja prominentide lapsed on kohe iseenesest eliitkoolideks valmis. Mõne ministri laps ei oska isegi korralikult lugeda, aga ilusti eliitkoolis sees…

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps on katsetega koolis õppimiseks valmis, siis ei vaja ta mingit eraõpetajat. Milleks pushida oma last kooli, mis ei vasta tema võimetele?

Et siis kõikide ministrite, poliitikute ja prominentide lapsed on kohe iseenesest eliitkoolideks valmis. Mõne ministri laps ei oska isegi korralikult lugeda, aga ilusti eliitkoolis sees…

See, et nad seal on, ei tähenda, et see õige on. Lapse koht on talle jõukohases ja sobivas koolis. Minister ja prominent vaatab ise, mis oma lapsega teeb, nii nagu ka iga muu lapsevanem. Ja kui lapsevanemal on aru peas ja ta oma lapsest hoolib, siis ta ei suru oma last sinna, kus ei ole tema koht. Eliitkool sobib hästi üsna spetsiifilist tüüpi lastele. Üheks kindlaks eelduseks, et seal end hästi tunda, on lahtine pea või siis selle puudumisel vähemasti seda kompenseeriv õpihimu ja suur töövõime ja saavutusvajadus. Sest hinnetele ja igasugu arvulistele tulemustele ja saavutustele pannakse tohutult rõhku. Olin ise niisugune ja nautisin eliitkoolis õppimist, nagu ka mitmed mu parimad sõbrad, aga hulk klassikaaslasi olid pidevas stressis ja õnnetud ja veel aastaid ja nüüd juba pea paarkümmend aastat hiljem meenutavad klassi kokkutulekutel kooliaega õuduse ja vastikusega. Sest nad olid vales kohas. Ärge tehke seda oma lastele.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei maksa kinnisideeks võtta et ainus asine kool kuhu laps saata on see kus ministrite, poliitikute ja prominentide võsukesed õpivad.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et praegu on okei võtta eraõpetaja, kui soov kindlasse kooli pääseda. Lasteaias paljud lapsed pole regulaarselt käinud viimased kaks aastat, eelkoolidega on ka nagu on. Andekas kuueaastane ei oska ka nt reaalkooli matemaatikaülesandeid lahendada, kui pole selliseid näinud enne.

Kui mu väiksest maalasteaiast pärit laps reaalis katsetel käis, siis oli üks matemaatika ülesanne, mille lahendamisest ta aru ei saanud. Teistes osades sai maksimumi. Pärast perekoolist lugesin pärast, et reaali eelkoolis oli sarnast ülesannet tehtud, nii et tema puhul oli küll lapsevanem süüdi, et eelkooli ei viinud. Jäi napilt joone alla. See oli muidugi aastaid tagasi.. praegu on laps piirkonnakoolis, hinded viied, igavleb tundides. Õpetajad väga kiidavad. Vabal ajal osaleb veel mitmes huvitegevuses, kus samuti edukalt hakkama saab ja juhendajad alati soovivad saata teda igale poole huvikooli esindama. Muidugi ta lahendas igasuguseid ülesannete vihikuid jms kodus ka juba pisikesest peale, kuna huvi oli. Aga mitte spetsiifiliselt koolikatsete jaoks.

Paar tuttavat pikaaegse reaali kogemusega ema rääkisid ka, et sisse saamiseks tasub ikka panna sinna eelkooli. Mõlemal tuttaval juba vanemad lapsed edukalt gümnaasiumi lõpetanud, ei tähendanud midagi, et olid nö ette õpetatud. Ega see eraõeptaja mingeid imesid ei tee, aga ainult andest ei piisa, teadmisi ja oskusi on ka vaja. Ja oleneb koolist ka. Prantsuse Lütseumis on eelkõige töövõimet vaja, küll siis teadmised ka järele tulevad. Õpetajat soovitada ei oska.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Andekas kuueaastane ei oska ka nt reaalkooli matemaatikaülesandeid lahendada, kui pole selliseid näinud enne.

Minu andekas selleks ajaks juba seitsemeaastane sai katsetega edukalt hakkama ilma reaali eelkoolis käimata, sel aastal sai sisse ainult maksimumpunktidega või siis ühe vähempunktiga, seega oli ta üsna võrdses seisus eelnevalt eelkoolis käinud lastega, nemad oleksid võib-olla selle ühe uue ülesandega kõrbenud.  Minu laps suutis teha vea ühes lihtsas 10 piires liitmis-lahutamisülesandes.  Igal aastal on üks nututamisülesanne selline, mida eelkoolis pole lahendatud. Ma tegelikult ei tea ühtegi aastat, mil ainult maksimumpunktidega sisse oleks saadud ja kui see üks vähempunkt on eriti raske ülesande eest, mitte näiteks sotsiaalsete oskuste vms eest, siis sisse peaks see laos igal juhul saama.

Mu mitteandekas aga püüdlik laps sai sisse eelkooli abil ilmselt, tema ei suutnud seda ühte uut ülesannet õigesti lahendada. Sel aastal sai sisse oluliselt vähemate punktidega kui vanema lapse aastal, seega ühe vähempunktiga oli ta kindlalt sees.

Ette õpetama pole pidanud kumbagi ega koolikatseteks treenima, ühel tuli see niisama, teine oli ise tubli.

Uus võimalus on ju 7.klassi katsetada, kui esimesse mingil põhjusel ebaõnnestus.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uus võimalus on ju 7.klassi katsetada, kui esimesse mingil põhjusel ebaõnnestus.

Miks te arvate, et teemaalgataja just Reaali tahab? Pole see ju ainus katsetega kool Tallinnas.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpetajat soovitada ei oska, pigem soovitud kooli eelkool siis. Vaevalt keegi sissesaamist garanteerida saab.

Aga minu jaoks on müstika, kui koolid tõesti oskavad kalibreerida sellise testi, et sisse saavad pmst ainult 100%-ga, ilma et oleks ohtu, et klassid lõhki lähevad. Minu nn eliitkooli laps teeb pigem raskema asja 90+% peale kui lihtsama 100% peale. (Neil olid õnneks selekteerivamad katsed.)

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps on katsetega koolis õppimiseks valmis, siis ei vaja ta mingit eraõpetajat. Milleks pushida oma last kooli, mis ei vasta tema võimetele?

Et siis lapse õpetamine on halb? Sa ikka ülikoolis pidid eksamiks õppima, et head hinnet saada? Või algklassides, põhikoolis? Lapse aju on väga plastiline ning lapsega tegelemine pole kunagi vale.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea oleks, kui õpetaja teaks katsete süsteemi ja seda, mida seal täpselt nõutakse ja küsitakse.

Kooli kodulehel üldiselt olemas, mida tehakse ja mida hinnatakse.  Muidugi vahva küsimus ka siia lõppu, millise eliitkooli ise lõpetanud olete!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kummutan väite, et etteõpetamine on paha ja vale. Ja et eliitkoolides käivad andekad. Ei käi. Eliitkoolides käivad need lapsed, keda on enne kooli õpetatud ja keda ka kooli ajal suunatakse õppima ja ka kontrollitakse, et nad õpiks. Kui sa ise ei taha ette oma last valmistada, pole sa ilmselt ka kooliajal valmis tema õppimisi jälgima ja sel juhul kindlasti pole mõtet oma last üritada eliitkooli saadagi. Sest õppimine jätkub kõik need 12 aastat samamoodi nagu enne kooli, last kooliks ette valmistades. Meie laste klassis on olnud tavapärane andekate laste protsent – umbes paar-kolm tükki klassi kohta. Ülejäänud on täitsa tavalised lapsed, kelle kodus on lihtsalt õppimine au sees ja seda ka jälgitakse, et laps õpiks. Et kui palkad praegu eraõpetaja, peaksid seda tegema siis kogu kooliaja jooksul. Õppimine ei käi seal tavalisele lapsele üle jõu, aga õppima PEAB KOGU AEG. Iga päev.  Kui sa ise ei viitsi algklassides tegeleda või eraõpetajat palgata, siis vali parem teine kool. Mõni laps on muidugi nii tubli, et õpib suunamata kogu aeg ise, aga neidki on klassi kohta paar-kolm. Ülejäänud vajavad suunamist ja tegelemist.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps, kes eliitkooli esimese klassi katseid ei läbinud, läks gümnaasiumisse ikkagi sinnasamasse kooli. Järelikult polnud kuueselt veel selleks valmis, aga hiljem oli. Ei tulnud ka mõttesse kuueaastasele mingit eraõpetajat võtta. Katsetel käia ju võib ja proovida kuidas läheb, aga pole mõtet eraõpetajate või mitme eelkooliga üle pingutada.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ülitubli laps, kes igavleb kodulähedases koolis. Katsetele ei viinud, sest leidsin ja leian, et algklassides on kodulähedus ikka olulisem ja jõuab ka hiljem. Aga kui ma oleksin teda kindlasti tahtnud kesklinna kooli panna (nt elaksimegi kesklinnas või ei oleks kodu lähedal ühtki sobivat kooli), siis ikka oleksin talle otsinud linnast eelkooli või eraõpetaja, kes teab, mida katsetel üldjoontes nõutakse, mis tüüpi ülesanded on jne, ning süsteemselt ette valmistab. Julgen arvata, et kui ma oleksin last 3-4 kooli katsetele viinud, ju ta mõnesse neist ikka ka ilma ekstra ettevalmistuseta sisse oleks saanud (luges vabalt, arvutas sadadega, silmaringi ja sõnavara jagus ning sotsiaalselt on ka igati tibens-tobens), samuti saaks ta G5 koolis hakkama ammugi ilma kahtluseta — olen ka ise ühe neist lõpetanud ja sugulased õpivad teises praegu, seega oma kogemuse põhjal julgen nii uljalt väita. Aga kuna katsetel tõesti võib mõnest pisiasjast palju sõltuda, siis juhul kui sissesaamine oleks tähtis, oleks ikkagi mõistlik panustada sellele, et sealses eksamiolukorras oleks ootamatusi pigem nii vähe kui võimalik.

 

Ma ütleksin pigem vastupidi, et kui polegi eriti tähtis kooli sisse saada ja kodulähedane kool on täitsa rahuldav alternatiiv, siis muidugi võib ju minna katsetele niisama proovima, et tark laps ja loodetavasti saab sisse (iseasi, kas sel juhul mõtet on, viis minutit kooli jalutada ning kõik huviringid koolist ja kodust võrdselt mõnesaja meetri raadiuses, samuti kodulähedaste sõprade olemasolu on algklassijuntsu ja tema vanemate jaoks ikka väga suur eelis võrreldes igapäevase äärelinnast kesklinna seiklemise ja lõputute logistiliste vaevadega). Aga kui ikka tõesti on tähtis, et laps “eliitkooli” sisse saaks — ning siingi võivad mõnel perel hoopis logistilised vm vägagi adekvaatsed kaalutlused  olla, mitte tingimata mingi tõusiklikkus ja peenutsemine –, siis ma küll ei jätaks õnnestumise tõenäosuse suurendamiseks ühtegi võimalust kasutamata, olgugi laps igati üle keskmise nutikas ja tubli.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Koolilaps Eraõpetaja koolikatseteks ettevalmistamiseks Tallinnas