Esileht Koolilaps Eraõpetaja Tallinnas 6-a poisile

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Eraõpetaja Tallinnas 6-a poisile

Postitas:

Tere

Otsin rõõmsameelset ja kogemustega eraõpetajat 6-aastasele poisile, kes aitaks enne koolikatseid lapsel etteütlusi ja muid ülesandeid harjutada. Et laps tunneks ennast enesekindlamalt. Tunnid peaksid toimuma õpetaja kodus. Väga hästi sobiksid ka eakamad õpetajad. Äkki keegi oskab soovitada ja kontakte jagada? Ideaalis sooviks, et sobivusel õpetaja toetaks last ka kooli ajal.

 

 

 

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 22:06; 21.01 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa ise oma last ei õpeta?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks on katseteni mõni nädal aega ja selle ajaga enam imet ei tee. Teiseks mõtle ikka 7x läbi, kas ja miks sa tahad katsetega kooli panna last, kes vajab sinna pääsemiseks ja seal püsimiseks intensiivset üks-ühele tegelemist, sealjuures oma vanemad kas ei oska last juhendada, neil pole aega või tekivad õppimise teemal kergesti konfliktid lapsega (kui poleks üks neist kolmest, siis sa ei otsiks ju õpetajat vaid õpetaksid ise). Pane laps tavalisse kooli ning eraõpetajale mõeldud palk ja sõiduaeg kuluta toredatele huviringidele.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 11:08; 21.01 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan mitte üle pingutada etteõpetamise ja nui neljaks eliitkooli surumisega. Kui laps on piisavalt võimekas, siis saab ka eraõpetaja abita katsetega kooli sisse. Seal püsimiseks ei peaks samuti eraõpetajat vaja olema, vastasel juhul on selle kooli õppetase üle lapse võimete.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei peatu pikalt teie kommentaaridel. Pole soovi panna last kooli, kus õppimine on ebapopulaarne ja tempo on aeglasema lapse järgi. Minu laps oskab ammu kirjutada ja lugeda, arvutada ja tavakoolis hakatakse seda alles 1. Klassis õppima, mis on ammu ajale jalgu jäänud. Last oskab juhendada  ja nippe jagada ikkagi eelkõige pedagoogilise haridusega spetsialist. Minu juhendamine võib last demotiveerida, mida praegu vaja ei ole. Lapsel on oskused olemas ja talle meeldib õppida, vaja vaid natuke individuaalset abi ja enesekindluse tõstmist.
Paluks vaid eraõpetaja soovitusi ja kontakte, mitte oma elufilosoofia jagamist.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 22:06; 21.01 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt sul on esimene laps ja mõtled üle. Paljud lapsed loevad, kirjutavad ja arvutavad enne kooli, see ongi tubli keskmise tase ja selles pole midagi erilist. Ka katsetega koolides käiakse samade aabitsate-õpikute järgi nagu teistes koolides. Umbes pooled tunnid 1. klassis on “tarkusest” täiesti sõltumatud ainued nagu kunst, kehaline, muusika. Õppimist väärtustakse igal pool üle Eesti, mitte ainult viies koolis Tallinna kesklinnas. Sotsiaalne pool koolis on ka väga oluline. Kui su laps kaldub olema ebakindel ja teda on lihtne kogemata demotiveerida, siis jällegi… aga nojah. Pere24 on koduõpetajate rubriik ja on ka koduõpetajate FB grupp.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 11:08; 21.01 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole soovi panna last kooli, kus õppimine on ebapopulaarne ja tempo on aeglasema lapse järgi. Minu laps oskab ammu kirjutada ja lugeda, arvutada ja tavakoolis hakatakse seda alles 1. Klassis õppima, mis on ammu ajale jalgu jäänud.

Kui su laps oskab ammu lugeda, siis pole tal vaja etteütlust harjutada, ise lugemine on parim ettevalmistus. Usu mind, enamus edukalt koolikatseid teinud lapsi teeb mõnes raskemas sõnas vigu. Minu lapsed on olnud väga hea keelevaistuga, õigekiri tuli neil ilma harjutamata enamasti õigesti, lugema hakkasid mõlemad alles viieselt. Vanema lapsega tegin selle vea, et tegime kodus paar etteütlust prooviks enne katseid, laused võtsin raamatust “Vanaema .  õunapuu otsas”, seal on sellised sõnamängud. Kodus kirjutas ta valesti “nukkul”, teadis et nukk kirjutatakse kahe k-ga, mingi sarnane viga oli veel. Ma siis enne katseid veel õpetasin, et kui kahtled, siis kirjuta ühe tähega. Katsetel tuli lause “suvel sõidame isaga Tallinna”, lapsel oli ema õpetus meeles, ütles pärast küll, et teadis, et Tallinn kirjutatakse kahe n-ga. Selles koolis kus ta etteütlust tegi, said sisse ainult vigadeta kirjutajad. Seega minu moraal on, kui laps on võimekas, siis pole mõtet hakata teda segadusse ajama mingite reeglitega, milleks ta veel valmis pole.

Katsetega koolides õpitakse täpselt sama programmi järgi mis tavakoolides, täpselt sama moodi hakatakse algul nii tähtede lugemist kui ka kirjutamist õppima. Lihtsalt kui klassi tase on ühtlane, siis õpetaja suudab kõik vajaliku juba tunnis ära teha, koduseid töid jääb minimaalselt ja saab veel lisateemasid ka juurde võtta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps Eraõpetaja Tallinnas 6-a poisile