Esileht Lapse ootamine Eratervishoius ja hambaravikliinikutes peatatakse plaaniline ravi

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Eratervishoius ja hambaravikliinikutes peatatakse plaaniline ravi

Postitas:

Just tuli uudis.. Huvitav, kas see tähendab, et ka need esimesed raseduse tuvastamise UH ajad ning Oscari tasulised uuringud nüüd tühistatakse ka erakliinikute poolt? Ei ole ju iseenesest tegemist vältimatu abi osutamisega..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab küll kahtlaselt sedamoodi. Ehk siis sisuliselt esimene pool rasedusest istud teadmatuses, kuna ka Niptify testi tulemused tulevad 4-6 nädala pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nii väga kardan seda, jäin ka Oscarist ilma, aga sain erasse aja. Nipt test ei ole ju üldse võrreldav Oscariga, ta ei sisalda ultraheli. Kuidas nad küll niimoodi teevad. Lisaks on Nipt testi tulemuse ooteaeg 6 nädalat, mis thendab, et sa saad vastuse alles 18.-19. nädalal, siis ju ka kohe ei katekstata, vaid tehakse lisauuring. Põhimõtteliselt pannakse rasedad sunniviisiliselt puuetega lapsi sünnitama, kui peaks kehv tulemus tulema. Košmaar. Ja pärast jäetakse pered nende lastega üksinda.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 07:13; 27.03 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kkas keegi teab kuidas välismaa erakliinikutes olukord on? Või üldse, kuidas välismaa rasedatega käitutakse? On neil sama seis nagu meil?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 07:35; 27.03 08:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa hirm hakkab vaikselt tekkima, sest rasedad on jäetud kuidagi nii abitusse olukorda. Rase peab ise vaatama, kuidas hakkama saab ja kuidas vajalikke teste/UHsid saada, koguaeg probleem aegadega ja nende tühistamistega. Tahad maksta oma taskust vajalikud uuringud, aga see võimalus võetakse ka ära ja siis istud kaua-kaua teadmatuses, mis olukorras su laps on kõhus. Tekitab kuidagi sel ilusal ajal lisastressi juurde ja see ei ole üldse hea.
Kui riiklikes haiglates ei sa UHsid ja nüüd erakliinikutes ka, siis kuidas rase üldse edasi peaks käituma. Kui tekib olukord, et rasedus on peetunud/katkenud/puudega, kuidas edasi.. Lihtsalt olema ja lootma parimat, sest kuskilt abi ei saa ja pead kannatama? Nii ajuvaba lihtsalt juba.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen siiani olnud suhteliselt rahulik ja oma väga kauaoodatud raseduse üle õnnelik. Nüüd aga tunnen enda sees hirmu. See ei ole okei, et aidatakse ainult koroonahaigeid ja kõik teised jäetakse laokile. Päris hull on see, et esimese trimestri rasedad hätta jäetakse. Täiesti üksinda. Miks ämmaemandate vms liidud meie eest ei seisa, ma ei mõista. Kuidas see saab nii olla nagu? Keegi ei hooli, et me saaksime teada, kas meil on kõhus kasvamas terve laps.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 08:01; 27.03 09:10; 27.03 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riik rikub praegu korralikult meie õiguseid. Selle eest tuleks lausa inimõiguste kohtusse pöörduda

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 07:35; 27.03 08:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin te eksite, et aidatakse ainult koroonahaigeid. Tegelikutl aidatakse teid endid, et TEIE ei saaks sealt meditsiiniasutusest koroonat.

Kujutage ette nt et lähete ITK-sse UH-sse. Ja nädal peale seda diagnoositakse teil Covid. Kes siis on süüdi? Ikka haigla, eks?

Praeguste meetmete eesmärk ei ole keskenduda koroonahaigete ravimisele – eesmärk on, et viirus ei leviks ja et toimuks võimalikult vähe inimkontakte.

Kahtluse korral on alati võimalus õiguskantsleri pole pöörduda, aga üldiselt nii ongi, et eriolukorra ajal klassikalised õigused ja vabadused ei kehti, kehtivad ainult kõige primaarsemad nagu õigus elule, mõtte- ja südametunnistuse vabadus, usuvabadus jmt, mille piiramine ei ole seotud eriolukorra lahendamisega. Isegi õigus elule on küsitav – nt Itaalias juba jäetakse 80+ vanuses inimesed ravimata ja antakse lihtsalt valuvaigisteid ja ravitakse neid, keda annab päästa.

Täna ei ole küsimus sinus ja minus, vaid küsimus on ühiskonnas tervikuna – kuidas peatada viiruse levik, mitte kuidas ravida üht või teist inimest

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen siiani olnud suhteliselt rahulik ja oma väga kauaoodatud raseduse üle õnnelik. Nüüd aga tunnen enda sees hirmu. See ei ole okei, et aidatakse ainult koroonahaigeid ja kõik teised jäetakse laokile. Päris hull on see, et esimese trimestri rasedad hätta jäetakse. Täiesti üksinda. Miks ämmaemandate vms liidud meie eest ei seisa, ma ei mõista. Kuidas see saab nii olla nagu? Keegi ei hooli, et me saaksime teada, kas meil on kõhus kasvamas terve laps.

Asi ei ole ju selles, et aidatakse ainult koroonahaigeid. Tervishoius on praegu olukord kriitiline ja kui nt mõnes suurhaiglas jäävad arstid haigeks ja peavad karantiinis istuma, siis saab erakliinikute arste suunata riiklikesse appi. Teistes riikides kutsutakse tööle tudengeid ja juba pensionil arste/õdesid, meil minnakse seda teed. Maandatakse riske.
Rasedus ei ole haigus ja kui on kahtlus, et midagi on valesti, saad alati EMOsse pöörduda. See jutt, et nüüd hakkab puudega lapsi massiliselt sündima, on ju ajuvaba. LA’d tehakse ikka ning meditsiinilistel põhjustel võid rasedust katkestada 21. nädalani. Jah, pärast LA’d on seda emotsionaalselt raskem teha, aga siiski ei võta seda võimalust keegi ära.
Ning ei, ma ei targuta niisama. Ma olen ise ka rase ja mulle ei meeldi, et visiidid ära jäävad. Aga jumala eest, nähke omaenda ninaotsast ka vahelduseks kaugemale.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.03 09:07; 27.03 09:33; 27.03 09:57; 27.03 14:32; 27.03 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin te eksite, et aidatakse ainult koroonahaigeid. Tegelikutl aidatakse teid endid, et TEIE ei saaks sealt meditsiiniasutusest koroonat.

Kujutage ette nt et lähete ITK-sse UH-sse. Ja nädal peale seda diagnoositakse teil Covid. Kes siis on süüdi? Ikka haigla, eks?

Praeguste meetmete eesmärk ei ole keskenduda koroonahaigete ravimisele – eesmärk on, et viirus ei leviks ja et toimuks võimalikult vähe inimkontakte.

Kahtluse korral on alati võimalus õiguskantsleri pole pöörduda, aga üldiselt nii ongi, et eriolukorra ajal klassikalised õigused ja vabadused ei kehti, kehtivad ainult kõige primaarsemad nagu õigus elule, mõtte- ja südametunnistuse vabadus, usuvabadus jmt, mille piiramine ei ole seotud eriolukorra lahendamisega. Isegi õigus elule on küsitav – nt Itaalias juba jäetakse 80+ vanuses inimesed ravimata ja antakse lihtsalt valuvaigisteid ja ravitakse neid, keda annab päästa.

Täna ei ole küsimus sinus ja minus, vaid küsimus on ühiskonnas tervikuna – kuidas peatada viiruse levik, mitte kuidas ravida üht või teist inimest

Ei, mina ei arva, et haigla süüdi on, kui ma koroona saan. Miks selline süüdistus? Ma saan väga hästi aru viirusega seotud olukorrast, aga palun mõista sina seda, et puudega lapsi ei taha siia riiki mitte ükski institutsioon, ka mitte üksi perekond, mitte ükski inimene. Meie riigis puudub puudega lapse kasvatamiseks normaalne keskkond. See olukord puudutabki ppraegu tervet ühiskonda. Kui meile sünnib selle tulemusena hunnik puudega lapsi, on see koormus nii riigile kui ka perele – see ON riigi asi seda tõenäosust madalal hoida.
Need testid on olukorra ennetamiseks, sest tagajärgedega ei tegele pärast keegi.
Sinu lause – Jah, pärast LA’d on seda emotsionaalselt raskem teha – kas su suur rasedus on kunagi katkestatud? Minul on, minu eelmine rasedus katkestati meditsiinilistel põhjustel 20. nädalal. Saad aru, see on põrgu. See ei ole ainult emotsionaalne valu, see on oksendama ajav hirmus põrgupiinav füüsiline valu samuti. See ei ole okei panna naised sellisesse olukorda, et nad peavad valima, kas suure raseduse katkestamine või haige laps.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 08:01; 27.03 09:10; 27.03 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, minu suurt rasedust ei ole katkestatud, aga ma olen sünnitanud 23. nädalal. Ilmselgelt seda last ei ole tänaseks minu peres. Vale puu all haugud.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.03 09:07; 27.03 09:33; 27.03 09:57; 27.03 14:32; 27.03 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, minu suurt rasedust ei ole katkestatud, aga ma olen sünnitanud 23. nädalal. Ilmselgelt seda last ei ole tänaseks minu peres. Vale puu all haugud.

Raseduse katkestamine 20. nädalal on täpselt sama – ma ka sünnitasin oma lapse välja. Paar päeva enne anti tablett, et ta kõhus ära sureks enne sünnitust.
Kui sa oled sellise asja üle elanud, kuidas sa saad nii mõistmatu olla. Kirjutasid varem, et seda on emotsionaalselt raskem teha, kui sa oled ise selle läbi teinud, siis ma ei tea, sul läks palju paremini, kui sul erilisi kannatusi polnud, et lihtsalt emotsionaalselt raskem ja kõik. Minu jaoks oli see peaaegu surmav, kuna olin ka ise väga ohtlikus seisundis.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 08:01; 27.03 09:10; 27.03 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole mitte kuskil kordagi väitnud, et see on kerge ja et üleüldse see olukord pole rasedale keeruline. Teadmatust on palju, kas beebi areneb kenasti ja kas kõik on hästi jne. Aga see pole see koht, kus mõelda mina-mina-mina, vaid tuleb oma egoism alla suruda ja näha suuremat pilti. Me teame täna, et koroona levib ka sümptomiteta. Oletame, et sa lähed nüüd vastuvõtule ja annad selle viiruse arstile/õele/ämmaemandale, kes omakorda levitab seda oma kolleegidele. Siis kes võtab vastu sünnitused? Või kes osutab vältimatut arstiabi? Ma leian, et sünnitusel on meditsiinipersonali olemasolu kordades olulisem, kui Oscari ja LA läbiviimine. Selleks ongi need piirangud ju loodud, et maandada riske ja vältida inimkontakte ning et ei tekiks olukorda, kus lõpuks pole personali, kes tegeleb päriselt elu-surma küsimustega. Ma tõesti ei saa aru, kuidas seda nii keeruline mõista on.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.03 09:07; 27.03 09:33; 27.03 09:57; 27.03 14:32; 27.03 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loodan, et see viimane kommentaari autor kas teeb nalja… et loote ultraheli pole vajalik ja Oscar ka pole vajalik…. et mu lapsel on räige puue, siis mina kui täis tööealine elanik, kes on viimased 10+ aastat räigelt makse maksnud edaspidi enam tööle ei jõua, sest hoolitsen oma väärarenguga lapse ees. Kuigi üks lihtne UH ja vereproov oleks võinud seda vältida. Rääkimata ilmselt lõhutud perekonnast ja teistest lastest, kes depressioonis ema ja vaesuuses elamise tõttu jäävad ilma vanemlikust hoolestja armastusest. Vau. Võta siis see koorem ja kanna… nii ühiskondliku heaolu hüvanguks.

Ja mis kõige parem…mult võetakse ka õigus seda teenust osta väljaspool neid haiglaid, kus reaalselt arstid/ämmaemandad sünnitusabi pakuvad. Nii ühiskondliku heaolu hüvanguks.

Veel vahe kui erinevalt asjasse suhtutakse:
Kaks/kolm nädalat tagasi oli TÜK’is seinapealt isegi desovahend otsas ja kui ma seda pumpa seal siis uhasin, et tilkasid kätte saada vaadati mind nagu sõgedat. Erakliinikus konsultatsioonis käimise korral olid KÕIK töötajad kaitsevahendites ja iga laua peal oli täis desopudel. Mulle korrutati nagu mantrat, et ma jumala eest väljas ei käiks. TÜKis ei kottinud see küll kedagi.

Mul juba selgus erakas väike anomaalia 7.nädalal aga noh…. edasine abi ja uurimine (ka raha eest) on mulle keelatud. Ma siis valmistun selleks ühiskondlikuks ohverduseks, sest südamerahu ilmselgelt enne sünnitust ei saa mulle mitte keegi anda.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saadaks kõik need kangelasemad, kes siin riigi heaolu endast ettepoole seavad, praegu üheks täispäevaks puudega laste peredesse praktikale. Abort 20+ nädalal on selle elu kõrval köki-möki.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, just öeldi terviseameti pressikonverentsil, et rasedate jälgimine jätkub, et see on võrdsustatud vältimatu abiga. Loodame, et jääb erakliinikutele võimalus Oscarit ikkagi teha.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 07:13; 27.03 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te päriselt olete lambad või lihtsalt mängite neid? Olge kenad ja näidake, kus ma olen öelnud, et Oscar ja LA pole olulised. Ma ütlesin, et on olulisemaid asju, kui need uuringud. See ei tähenda, et need uuringud pole olulised. Küsimus on prioriteetide seadmises. Tõesti, nagu algklassilastele õpeta lugemist. Aga saan aru, hormoonid möllavad ja kirjutatust arusaamine võib tõesti natuke keerukas olla.
Aga võite rõõmsad olla, rasedate jälgimine on vältimatu abi ja selle jätkatakse.

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.03 09:07; 27.03 09:33; 27.03 09:57; 27.03 14:32; 27.03 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te päriselt olete lambad või lihtsalt mängite neid? Olge kenad ja näidake, kus ma olen öelnud, et Oscar ja LA pole olulised. Ma ütlesin, et on olulisemaid asju, kui need uuringud. See ei tähenda, et need uuringud pole olulised. Küsimus on prioriteetide seadmises. Tõesti, nagu algklassilastele õpeta lugemist. Aga saan aru, hormoonid möllavad ja kirjutatust arusaamine võib tõesti natuke keerukas olla.

Aga võite rõõmsad olla, rasedate jälgimine on vältimatu abi ja selle jätkatakse.

Peab ikka vihane inimene olema…

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Absoluutselt mitte, realist ja ettenägelik küll.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.03 09:07; 27.03 09:33; 27.03 09:57; 27.03 14:32; 27.03 14:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Lapse ootamine Eratervishoius ja hambaravikliinikutes peatatakse plaaniline ravi