Esileht Koolilaps Eravestluse lugemine FBs.

Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )

Teema: Eravestluse lugemine FBs.

Postitas:

Alguses oli tark õpetaja, siis näidati õpetajale, siis näidati juhtkonnale ja siis ilmus tark it poiss. Haritud lausa. Kes spetsiaslselt nuhib ja häkib laste fb, kui need õpetajast räägivad.

Äkki sa muretseks selle pärast, et su laps selliseid jamasid kokku kirjutab? See pidi üsna vinge värk olema, kui juba vanemad kooli kutsutakse.

Kus on kirjas tark õpetaja?
Ma ei muretse selle jama vestluse pärast. Point ongi selles, et midagi räiget seal ei olnud. Lihtsalt klats, hüüdnimi ja kui loll see õpetaja on. Õpetaja tõlgendab seda kui mõnitust ja midagi kriminaalset. Teisele lapsele öeldi koolis, et see kirjutis on politseiga karistatav. Minuga see õpetaja väga ei taha suhelda. Aasta tagasi läksime riidu juba.

Inimene,kes arvatavasti ilma it erihariduseta, arvatavasti vanem inimene, oskab fbsse häkkida, peab ju tark olema?

Ma pole kordagi maininud kellegi vanust. Pole öelnud, et klassijuhataja häkkis. Tema luges ja näitas ka lapsevanemale. Kes häkkis, seda ma ei tea ju. Olen öelnud vaid, et koolis on olemas it inimene.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 02.12 14:18; 02.12 15:03; 02.12 17:43; 02.12 18:00; 02.12 18:53; 02.12 19:00; 02.12 19:05; 02.12 19:37; 02.12 20:29; 02.12 22:55; 02.12 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki korjas õpetaja lapselt telefoni ära, sest näppis seda tunnis ja seal oli FB automaatselt sisselogitud ja see vestlus ees?
Õpetaja ei tohiks muidugi seda ärakorjatud telefoni lugeda, aga see oleks vähemalt loogiline selgitus ilma erilist häkkimisoskust nõudmata.

Ei ole olnud telehonide korjamist. Vestluse kättesaamisele ei ole mõistliku seletust lapsed leidnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 02.12 14:18; 02.12 15:03; 02.12 17:43; 02.12 18:00; 02.12 18:53; 02.12 19:00; 02.12 19:05; 02.12 19:37; 02.12 20:29; 02.12 22:55; 02.12 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjuta või helista Andmekaitse inspektsiooni, http://www.aki.ee/.
Isikuandmete ja eravestluste kaitse on nende huvi ja asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et Andmekaitsele helistamine on liiga madalalt lendamine. Kaposse tuleks kohe anda ning igaks juhuks ka prokuratuuris aeg kokku leppida. Ikka enne kui õpetajaga rääkida. Viimane võib ju ohtlik olla, võib teada saada, et polegi midagi kurja tehtud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.12 19:24; 02.12 23:16; 05.12 14:23; 05.12 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole kordagi maininud kellegi vanust. Pole öelnud, et klassijuhataja häkkis. Tema luges ja näitas ka lapsevanemale. Kes häkkis, seda ma ei tea ju. Olen öelnud vaid, et koolis on olemas it inimene.

Ma saan aru, et sa ise oled IT kauge inimene ja kogu IT tundub sulle veidi müstiline asi ja arvad, et kui juba keegi töötab IT alal, siis küllap tal on käkitegu teiste inimeste kontodele ligi pääseda. Aga reaalsus on see, et üks koolis töötav IT inimene pole selleks suure tõenäosusega lihtsalt suuteline ja teiseks, miks ta peaks üldse tegelema koolilaste FB kontodele häkkimisega ning lisaks veel sealse info jagamisega? Vaevalt, et see õpetaja suutis talle niipalju maksta, et tal tasuks oma tööga riskida. Kogu see teemaalgataja häkkimise teooria on pehmelt öeldes jabur.
Kõige tõenäolisem on ikka see, et laps kasutas FB’s käimiseks kooli arvutit ja ei loginud välja või edastas vestluse teine osapool mingil põhjusel selle vestluse õpetajale. Mulle isiklikult tundub, et privaatse vestluse asemel tegelesid lapsed õpetaja kirumisega avalikult ning sellepärast ka õpetaja reaktsioon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

inimene keerutab siin tolmu üles, kuigi ise ei ole midagi näinud. Lapsel on nüüd hirm nahas sp. keerutabki ennast välja – alusta oma lapsest kõigepealt. Ja kui teine vanem ütles, et tema midagi ei tee- ju siis ei olegi seal midagi teha. Sina istud kodus ja fantaseerid.
Kooli IT-mehel on tõesti vähe tööd, et peab häkkima õpilaste FB kontodele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule teemaalgataja, mina ikka usun, et laps on käinud kooli arvutis, sealt jätnud end fb-st välja logimata. Vestlus võis tõesti olla telefonis, aga kui arvutis fb avada, siis tuleb see peetud vestlus ka seal nähtavaks. Ma arvan, et isegi selle väljaprindi ei pruukinud teha õpetaja, vaid mõni õpilane, kes sellele peale sattus ja nii see ringlema läks – jäi printerisse või kuskile lauale vedelema. Usu mind, ükski õpetaja ei viitsi sellise häkkimisega tegeleda. Aga huvitav oleks teada küll, kuidas asi laheneb. Anna siis ikka siia teada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa arvad, et sinu lapse kontot “häkiti”?
Näiteks nii äkki – lapsed lobisesid oma jutust IRL ka ja mõni teistest lastest nö kaebas ära õpetajale. See nõudis vestlust näha – teine laps siis näitas. Tõenäolisemgi, kui tema ema juba koolis käis jne
Üldse võiksid ikka lapsega rääkida sellest, miks ta nii kirjutab, ei saa olla tavalise klatšiga tegu, kui lausa kiusamise näitena üles võetud.
Aga avalikult vestluse esitamine on küll vastik samm, ausalt öeldes lausa uskumatu. Ma ei usugi seda – ehk näidati tõesti väikses ringis asjasse puutuvate laste ja vanemate juuresolekul ja eelneval kokkuleppel, mitte suuremale ringile või kogu klassile – lihtsalt ei usu seda viimast!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui selles vestluses kedagi kolmandat kiusati ja materdati, siis peaksid tänulik olema, et kellelgi lastest, kelleni see jõudis, oli südametunnistust ja et keegi läks ja näitas seda õpetajale. Pidi ikka piisavalt hull vestlus olema, kui sellest teistele vanematele kiusamisnäidis tehti ja neile näidati.

See peaks igale lapsevanemale punane tuli olema, et on vaja oma lapsega rääkida, keegi ei taha, et tema laps oleks kiusaja või musta stsenaariumi korral kellegi teise lapse äärmuslike tegudeni viiks, kui kiusamine on väga hull, aga vastutust ka võtta ei taha. Praegu keskendud ja täiesti valele asjale, ega õpetaja seda vestlust ei kirjutanud. Selle kiusamisvestluse kirjutas sinu laps, teemaalgataja, mõtle sellele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda teemat lugedes ei imesta ma üldse, et noored ei taha õpetajatena töötada. Uskumatu, millise saastaga mõned lapsevanemad võivad inimese üle valada. Tõestagu nüüd see õpetaja, et ta kurjategija ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda teemat lugedes ei imesta ma üldse, et noored ei taha õpetajatena töötada. Uskumatu, millise saastaga mõned lapsevanemad võivad inimese üle valada. Tõestagu nüüd see õpetaja, et ta kurjategija ei ole.

mitte ainult noored õpetajad ei taha kooli tööle tulla, vaid ka vanemaealised õpetajad eelistavad juba tükk aega kõikvõimalikke muid ametikohti, mis on vähem stressitekitavad.

kusjuures ma absoluutselt ei imesta, kui see “häkkerist õpetaja” on tegelikult 50+, nutitelefoni ega FB kontot ta ei oma ning ID-kaardiga e-kooli siselogimisegi õpetas talle suure surmaga selgeks 10a lapselaps.

Aga teemaalgatajasugune lapsevanem ei suuda sellest aru saada, et kõige suurem oht isikuandmeteturvalisusele on tegelikult seesama (tema kodus elutsev) tegelane, kes neid andmeid sinna netti mõtlematult avalikult üles pani.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teeksite, kui saate teada, et koolis on õpetaja lugenud lapse fb vestlusi? Laps pole koolis arvutit kasutanud, et sealt ligi pääseda. Teisiti on vestlus kätte saadud. See teine vestluses olev laps ei andnud vestlust edasi. See pole ju normaalne, et sedasi tehakse. Lapsed olid õpetajat taga kirunud.

mitte kuidagi teisti fb kontoleligi ei saa kui oma enda lohakus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris tõsimeeli keegi arvab, et õpetaja on vinge häkker ja selgeltnägija ka, et ta just konkreetsete laste kontole sobival hetkel oskas sisse häkkida?
Või arvate, et aineõpetaja regulaarselt häkib kõigi oma mitmekümne õpilase kontodele?

Ainuke loogiline võimalus, kuidas õpetaja seda vestlust (kui see ikka oli privaatne vestlus) lugeda sai, on see, et üks või teine vestluses osalenud laps on oma FB kontole sisse loginud kooli arvutis või tahvlis- ja on teinud seda lohakalt, ei ole ennast hiljem seadme mälust eemaldanud.
Seejärel on keegi (ei pea isegi õpetaja olema) teine arvutit kasutama hakates leidnud ligipääsu sinu lapse või tema vestluskaaslase kontole ja seal natuke vanu vestlusi lugenud – huvitav ju.
Ja skandaalsemad asjad välja printinud.

Aga see on juba kivi ka õpetaja kapsaaeda, või õigemini kooli IT spetsi omasse, et ta pole seadistanud arvuteid niimoodi, et seal ainult anonüümne brausimine olekski võimalik. Või ei ole lastele õpetanud elementaarset netihügieeni – võõras arvutis kasuta ainult anonüümset brausimist!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.12 14:29; 05.12 13:43; 14.12 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks jääb mulle vägisi tunne, et siinkohal tegelikult teemat ei olegi ja üks lapsevanem on vihane õpetaja ja kooli peale, kuna tema lapse pahategu tuli ilmseks ja nüüd on vaja see kuidagi kooli kraesse keerata? Lapsevanemal soovitan kiiremas korras suureks kasvada, rääkida oma lapsega pikem jutuajamine maha (sealhulgas ka see, et õpetaja on autoriteet ja tutvustada ka “kuidas küla koerale…” põhimõtet) ning lõpetada nuhkimine. Mida sa sin õigustad? Oma lapse halba käitumist ju! Laps vabandagu ja õppigu sellest kogemusest, sest küllap see asi tuligi välja vaid teise lapse kaudu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teeksite, kui saate teada, et koolis on õpetaja lugenud lapse fb vestlusi? Laps pole koolis arvutit kasutanud, et sealt ligi pääseda. Teisiti on vestlus kätte saadud. See teine vestluses olev laps ei andnud vestlust edasi. See pole ju normaalne, et sedasi tehakse. Lapsed olid õpetajat taga kirunud.

Mina küsiksin endalt:

1. Kas laps on juba piisavalt vana, et facebooki mõistlikult kasutada,
2. Kas laps on oma privaatsusätted ikka mõistlikult paika pannud, või näeb tema postitusi igaüks näiteks sõprade sõbrad. Paljude sõprade sõbraks on ka õpetaja.
3. Kas sinu laps on jätnud nutiseadmed paroolita?
4. Avalikult netti riputatud teave peab olema selline, et hilisemas elus ei hakkaks häbi, kas sina oled lapse esimesel netikasutuse perioodil teda juhendanud ja õpetanud, kuidas hoiduda end eluks ajaks häbiposti panemast.
5. Kui õpetaja pidas vajalikuks lapse facebooki vestlust kommenteerida, siis hakkaksin ma muretsema, kas mu laps ikka taipab, et avaliku laimamise, mõnitamise eest massimeedias võib seadus teda või lapsevanemat vastutama panna rahaliselt või muul moel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 16:57; 05.12 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris tõsimeeli keegi arvab, et õpetaja on vinge häkker ja selgeltnägija ka, et ta just konkreetsete laste kontole sobival hetkel oskas sisse häkkida?
Või arvate, et aineõpetaja regulaarselt häkib kõigi oma mitmekümne õpilase kontodele?

Ainuke loogiline võimalus, kuidas õpetaja seda vestlust (kui see ikka oli privaatne vestlus) lugeda sai, on see, et üks või teine vestluses osalenud laps on oma FB kontole sisse loginud kooli arvutis või tahvlis- ja on teinud seda lohakalt, ei ole ennast hiljem seadme mälust eemaldanud.
Seejärel on keegi (ei pea isegi õpetaja olema) teine arvutit kasutama hakates leidnud ligipääsu sinu lapse või tema vestluskaaslase kontole ja seal natuke vanu vestlusi lugenud – huvitav ju.
Ja skandaalsemad asjad välja printinud.

Aga see on juba kivi ka õpetaja kapsaaeda, või õigemini kooli IT spetsi omasse, et ta pole seadistanud arvuteid niimoodi, et seal ainult anonüümne brausimine olekski võimalik. Või ei ole lastele õpetanud elementaarset netihügieeni – võõras arvutis kasuta ainult anonüümset brausimist!

Jaa, ikka kool on süüdi kui lapsed on kasvatamata. Pahad õpetajad käsevad õpilastel end peale kehalise tundi isegi pesta! Nüüd siis peaks keegi oma aega raiskama õpilaste FB sisse muukides? Mul ausaltöeldes oleks suhteliselt suva kui mind lolliks nimetatakse või hüüdnimesid pannakse, ma vaikimisi arvan, et õpilased teevad seda oma pubekaajuga nagunii. Kui kunagi mõistus neil normaalselt tööle hakkab, küllap siis nii mõnegi asja ümber hindavad, juhul kui kuskilt mingit kasvatust on saanud.
Aga kasvatama peaks lapsi ikka eelkõige kodu.
Suurepäraste pöidlalihastega õpilased kahjuks ei jaga tõesti suuremat netiturvalisusest.

See vestlus pidi ikka väga räige olema, et õpetaja pidas vajalikuks sellega tegeleda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga see on juba kivi ka õpetaja kapsaaeda, või õigemini kooli IT spetsi omasse, et ta pole seadistanud arvuteid niimoodi, et seal ainult anonüümne brausimine olekski võimalik. Või ei ole lastele õpetanud elementaarset netihügieeni – võõras arvutis kasuta ainult anonüümset brausimist!

kuule, tule mõistusele!
hoopis vastupidi: enamikes koolides on olemas igal õpilasel kooli arvutivõrku sisselogimiseks oma kasutajanimi ja parool ning kõik see, mida laps oma konto all teeb, pole teistele kasutajatele nähtav.
aga kui ta lõpetab, siis ta PEAB välja ka logima, mitte jätma oma profiili lahti ja väljalogimata ning kella saabudes ummisjalgu minema tormama. (ka osa õpetajaid, muide! – nii need e-kooli hinnete võltsimislood alguse saavadki)

arvutiturbe probleemid on 99,99% juhtudel põhjustatud ikka sellest tooli ja klaviatuuri vahele jäävast tegurist. nagu vanasõnagi ütleb: loll saab ka kirikus peksa.
konkreetsel juhul on võibolla isegi hea, et selle lapse problem nii avalikuks tuli, palju hullem oleks, kui ta kuskil avalikus kohas oleks jätnud oma konto lahti ja nt ta pangakonto oleks tühjaks tehtud vmt.
Igast lollist veast saab õppida, kui lahata vea tekkimise põhjuseid, mitte süüdistada kogu maailma, oma vigu tunnistamata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.12 18:57; 02.12 19:02; 04.12 20:58; 05.12 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuule, tule mõistusele!
hoopis vastupidi: enamikes koolides on olemas igal õpilasel kooli arvutivõrku sisselogimiseks oma kasutajanimi ja parool ning kõik see, mida laps oma konto all teeb, pole teistele kasutajatele nähtav.

Tule õige ise mõistusele.
Kahjuks minu kogemus ütleb, et ei, ei ole igas koolis õpilasel arvutivõrku logimiseks oma konto ja parool. Vaid on üks üleüldiselt kõigile õpilastele mõeldud profiil arvutis ja midagi enamat ei peeta vajalikuks. Et brausimine oleks õpilase profiilis ainult anonüümsena lubatav, st et õpilase muude kontode tunnuseid ja paroole vaikimisi ei salvestataks, seda ON võimalik eelnevalt seadistada, aga seda muidugi ei tehta. Ometi oleks see lihtne ühekordne liigutus, mis kaitseks kõiki õpilasi – ja samamoodi õpetajaid – andmete kuritarvitamise eest. Ja seda kaitset ei vaja sugugi ainult need õpilased, kes õpetajaid salaja selja taga kiruvad vaid rohkem veel need, kes arvuti taga reaalselt tööd teevad.

Muidugi oleks see kooli IT-spetsile tülikas lisaliigutus.
Muidugi muudaks see ka kasutaja jaoks elu tülikamaks, kui iga kord peab oma paroolidega erinevatesse keskkondadesse uuesti sisse logima. Aga see oleks väga õpetlik tüli – see tuletaks pidevalt meelde, et oma paroole ei maksa laokile jätta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.12 14:29; 05.12 13:43; 14.12 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks minu kogemus ütleb, et ei, ei ole igas koolis õpilasel arvutivõrku logimiseks oma konto ja parool. Vaid on üks üleüldiselt kõigile õpilastele mõeldud profiil arvutis ja midagi enamat ei peeta vajalikuks.

Kus ja mis aastal sa sellist asja kohtasid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.12 19:24; 02.12 23:16; 05.12 14:23; 05.12 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised variandid veel- laps on loginud fb kellegi kolmanda seadmest, või on saadetud kellelegi nende vestlusest printscreen, mida telefonis on ülilihtne teha ja mida väga palju kasutatakse- vaata, mida ta mulle ütles just- ja printscreen vestlusest.
See, mida õpilased omavahel kahekesi räägivad, isegi kui räägivad taga konkreetset õpetajat, ei tohiks küll kellegi kolmanda asi olla ja sellise argumendiga kooli kutsumine on ikka väga kummaline. Üks täiskasvanud inimene ei peaks ennast nii tõsiselt võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus ja mis aastal sa sellist asja kohtasid?

No meil väikeses maakoolis on ka üks ühine parool, mingit it-meest meil polegi, on vaid üks õpetaja, kes veidi rohkem arvutivõrkudest taipab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 16:57; 05.12 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No meil väikeses maakoolis on ka üks ühine parool, mingit it-meest meil polegi, on vaid üks õpetaja, kes veidi rohkem arvutivõrkudest taipab.

Nii, ja millise mõttekäigu tulemusel sa sellest järeldad, et see on üldlevinud lahendus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.12 19:24; 02.12 23:16; 05.12 14:23; 05.12 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et brausimine oleks õpilase profiilis ainult anonüümsena lubatav, st et õpilase muude kontode tunnuseid ja paroole vaikimisi ei salvestataks, seda ON võimalik eelnevalt seadistada, aga seda muidugi ei tehta. Ometi oleks see lihtne ühekordne liigutus, mis kaitseks kõiki õpilasi – ja samamoodi õpetajaid – andmete kuritarvitamise eest.

nii nagu sellise asja pealepanek on sinu väitel “ühe liigutusega tehtav” on sama ka selle mahavõtmisega.
Sinu loogika töötaks juhul, kui kõik arvutikasutajad tohiksid kasutada masinaid vaid kellegi füüsilise järelvalve all, vastasel juhul muudaks esimene 1.kl jõngane selle ära.
parem õpeta oma lastele sama, mida normaalsetes koolides arvutiõpetuse tundides: ENNE kui sa avalikust arvutist hakkad kuhugi sisse logima, kontrolli seadetest, et see brauser ühtki parooli ei salvestaks. ja kui ta seda teeb, siis keela teda seda tegemast. lihtna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.12 18:57; 02.12 19:02; 04.12 20:58; 05.12 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot, mina imestan hoopis teise asja üle – teemaalgataja justkui teaks, et on väljatrükid vestlusest, aga ta ise pole neid näinudki? Teine ema kutsuti nende pärast kooligi – kas teemaalgataja siis selle ema käest neid väljatrükke ei saanud endalegi näha küsida? Et teaks ka, millest räägib?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, teemaalgataja, kuidas võitlus kulgeb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.12 16:39; 02.12 16:40; 02.12 18:38; 02.12 18:51; 02.12 19:50; 10.12 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teeksite, kui saate teada, et koolis on õpetaja lugenud lapse fb vestlusi?

Mida teeksid, kui su kätte sattub vestlus, milles sinu lapsest halvustavalt räägitakse? Kas olulisem on viis, kuidas vestlus sinuni jõuab või sõnum ja hoiak selles vestluses?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et brausimine oleks õpilase profiilis ainult anonüümsena lubatav, st et õpilase muude kontode tunnuseid ja paroole vaikimisi ei salvestataks, seda ON võimalik eelnevalt seadistada, aga seda muidugi ei tehta. Ometi oleks see lihtne ühekordne liigutus, mis kaitseks kõiki õpilasi – ja samamoodi õpetajaid – andmete kuritarvitamise eest.

nii nagu sellise asja pealepanek on sinu väitel “ühe liigutusega tehtav” on sama ka selle mahavõtmisega.
Sinu loogika töötaks juhul, kui kõik arvutikasutajad tohiksid kasutada masinaid vaid kellegi füüsilise järelvalve all, vastasel juhul muudaks esimene 1.kl jõngane selle ära.
parem õpeta oma lastele sama, mida normaalsetes koolides arvutiõpetuse tundides: ENNE kui sa avalikust arvutist hakkad kuhugi sisse logima, kontrolli seadetest, et see brauser ühtki parooli ei salvestaks. ja kui ta seda teeb, siis keela teda seda tegemast. lihtna.

Parem õpi ära, et anonüümses foorumis ei ole mõtet oponendi isikliku elu kohta oletusi teha, võid haledasti orki lennata.
Mina olen oma lapsele suutnud kõik vajaliku selgeks õpetada. See ei tähenda, et ma peaksin ükskõikseks jääma teiste laste või ka õpetajate probleemide suhtes. Ja see probleem ei ole tõesti ainult õpilaste probleem vaid oskamatus arvutit kasutada, ennekõike just oskamatus oma privaatsust kaitsta, on õpetajate hulgas täpselt sama palju levinud.
Inimese kaitsmine on kooli itimehel täiesti ainult kättevõtmise asi, kui kooli itimees ei viitsi seda teha, siis eneseõigustuseks ei ole vaja teiste peale haukuda ja lolle oletusi teha.
Mitte midagi ei saa see esimese klassi jõnglane ära muuta, kui talle adminni võtmeid kätte ei anta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.12 14:29; 05.12 13:43; 14.12 12:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )


Esileht Koolilaps Eravestluse lugemine FBs.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.