Esileht Tööelu, raha ja seadused. Eriala vahetus – programmeerimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: Eriala vahetus – programmeerimine

Postitas:

Plaan on õppida uus eriala, mõtlen programmeerimise peale. Kuna mu stressitaluvus on üsna madal, siis tahaksingi teada, et kuidas sellel alal stressiga on? Kas pigem vähe või palju?

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 01:28; 14.01 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kõrge pluss see eriala ei sobi kõigile. Muidu oleksid ju kõik progejad ja elaksid hästi. Peab kindlat moodi mõtelda suutma.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne, kui lõplikult otsustad, proovi natuke programmeerimist. Stressitase sõltub inimesest. Mõne jaoks on see valdkond stressirohke, mõne jaoks mitte.
Siin on progeõpik, eesti keeles ja puha: https://progeopik.cs.ut.ee/ (pythoni põhitõed)
Inglise keeles on youtube ja Internet täis kõikvõimalikke tasuta ja tasulisi kursuseid, igasuguste keelte ja raamistike jms kohta.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kõrge pluss see eriala ei sobi kõigile. Muidu oleksid ju kõik progejad ja elaksid hästi. Peab kindlat moodi mõtelda suutma.

Eestis ei ela progeja hästi, USAs ja Põhjamaades küll.

Stressitaluvus peab tõepoolest väga hea olema, lisaks tuleks arvestada, et see ei ole päris klassikaline 9-5ni töö, tiimis tegutsedes tuleb enne release‘e sageli ette ületunde ning ka kell 3 öösel töötamist.

Kui pakuksid üksikisikuna enda ettevõtte alt teenust, oleks võib-olla mõnevõrra lihtsam, see aga eeldab, et töötad enne mingi aja siiski suuremas ettevõttes, samuti kaasnevad klientide leidmise ja hoidmisega teised stressifaktorid.

Kui sind see ala aga tõesti huvitab, siis tasuks ehk mõelda, millised olukorrad tööl sinus täpsemalt võivad pingeid tekitada. Igal inimesel, ka programmeerijatel, on oma tugevused ja nõrkused sellel erialal töötamiseks. Võimalik, et suudad madala stressitaluvuse millegi muuga kompenseerida ning harjud selle töö eripäradega.

Kui sul aga pole ei sügavamat huvi programmeerimise vastu ega ka kõvasti lisaaega, et end kursis hoida kõigi tehnoloogiate ja ka kõige väiksemate pakettide pidevate uuendustega, siis oma 2500 kuus saad küll mujalt oluliselt lihtsamalt kätte.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 02:38; 15.01 03:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

isegi 1/10 eesti töölkäijatest ei näe seda 2500 eurot, väljaspool tallinnat ainult juhid ja üksikud spetsialistid. nii et võiks konkreetse loetelu teha neist kohtadest, kus selle summa siis hõlpsasti kätte saab.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaan on õppida uus eriala, mõtlen programmeerimise peale. Kuna mu stressitaluvus on üsna madal, siis tahaksingi teada, et kuidas sellel alal stressiga on? Kas pigem vähe või palju?

Hetkel ei ole üldse IT-inimene?
Stress sõltub väga palju sellest kas antud tegevus inimesele üldse sobib. Kõik need tähtajad ja öösel töötamissed sõltuvad juba konkreetsest ettevõttest. Normaalse töökorraldusega selliseid asju siiski tihti ei esine.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 07:10; 15.01 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

isegi 1/10 eesti töölkäijatest ei näe seda 2500 eurot, väljaspool tallinnat ainult juhid ja üksikud spetsialistid. nii et võiks konkreetse loetelu teha neist kohtadest, kus selle summa siis hõlpsasti kätte saab.

Alates kesktasemest backend/full-stack programmeerija igal pool (enamasti pakutakse mitmeid asukohti, a la Tallinnas või Tartus). Algaja, jah, kuskil 1500-1800. Mingid kodulehenikredajad võib-olla vähem.

Stress? Oleneb inimesest, kollektiivist ja suhtlusoskusest. Ütleme nii, et klient ütleb üht, tootejuht teist, kolleegist arendaja kolmandat ja QA neljandat mingit nõuete lahendamise kohta, sina oled viiendat moodi teinud ja homme tuleb töö üle anda. On üsna tavaline olukord.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 07:48; 16.01 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

isegi 1/10 eesti töölkäijatest ei näe seda 2500 eurot, väljaspool tallinnat ainult juhid ja üksikud spetsialistid. nii et võiks konkreetse loetelu teha neist kohtadest, kus selle summa siis hõlpsasti kätte saab.

Alates kesktasemest backend/full-stack programmeerija igal pool (enamasti pakutakse mitmeid asukohti, a la Tallinnas või Tartus). Algaja, jah, kuskil 1500-1800. Mingid kodulehenikredajad võib-olla vähem.

Küsimus oli selles, et mis on need teised ametid, kus 2500 lihtsa vaevaga kätte saab?
Tihti on kõrgema palgaga juhtivad kohad – aga see sobib samuti vähestele.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.01 09:10; 14.01 10:11; 14.01 11:59; 14.01 12:53; 14.01 13:03; 14.01 13:45; 15.01 08:38; 16.01 10:24; 16.01 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tarkvara arendajana võid esimesel töökohal arvestada eesti keskmise palgaga, tikutulega otsitakse taga ainult inimesi kellel juba kogemust on. Enamusel arendajatel bruto üle 2000 ja neto alla. Neid magusaid summasid saavad inimesed kes on ennast väga palju tõestanud ja enamus ei jõua kunagi sinna.

Lisaks tee endale selgeks programmeerija ja arendaja vahe. Ei tea kes tänasel päeval veel programmeerijaid vajaks kui arvutid juba ise koodi kirjutavad.

Ja tõesti, selleks et sellisel töökohal vastu pidada pead sa seda armastama, ülikoolis ei ole it alade väljalangevus ilma asjata nii suur. Enamus kes tööle said käisid kolm aastat kohal, välja langesid need kes suure raha pärast õppima tulid ja nüüd hoopis millegi muuga tegelevad.

Arendamiseks on lihtsalt veidi teistsugust loogilist mõtlemist vaja, mida kõigil lihtsalt ei ole. Kehva koodikirjutamise oskusega võid testijaks saada, aga sel alal ei tasu toda “suurt palka” oodata.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arendamiseks on lihtsalt veidi teistsugust loogilist mõtlemist vaja, mida kõigil lihtsalt ei ole.

Mitte ainult loogilist vaid ka loomingulist. Lisaks kui kaasneb vajadus suhelda kõigi osapooltega siis võime aru saada mida neist keegi õieti tahab, sest nad tihtipeale ei tea. Lõpuks see kõik niimoodi kokkusobitada, et ka töötab. See on väga stressitõstev. Arendaja naisena ma näen seda kõrvalt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte ainult loogilist vaid ka loomingulist. Lisaks kui kaasneb vajadus suhelda kõigi osapooltega siis võime aru saada mida neist keegi õieti tahab, sest nad tihtipeale ei tea. Lõpuks see kõik niimoodi kokkusobitada, et ka töötab. See on väga stressitõstev. Arendaja naisena ma näen seda kõrvalt.

Eks erinevaid töökorraldusi ole seinast seina. Üks variant on tõesti selline, nagu kirjeldatud; teine äärmus aga see, et arendaja teebki väga täpselt ainult seda, mida projektijuht, analüütik ja disainer ette annavad. Ja kui tahetakse mingit ilmselget jama, siis on tema ülesandeks õlgu kehitada ja see pikemalt mõtlemata ära teha.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.01 09:10; 14.01 10:11; 14.01 11:59; 14.01 12:53; 14.01 13:03; 14.01 13:45; 15.01 08:38; 16.01 10:24; 16.01 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ikka progrejad teenivad ulme summasi? Ma pole selles nii kindel
Olen nt freelancerite foorumis teenust tellinud oma firmale. Käib pm alapakkumine
100$ eest olen saanud nt tööd, kus inimene on pidanud suhtlema minuga 2 päeva, et see skript valmis teha. Ja seal pole mingid õnneotsijad vaid 10-aastase kogemusega arendaja
Ma muidugi ei tea, palju tal töötunde võis aega minna, aga väga palju aega läheb ka kliendiga suhtlemiseks, mis ja kuidas vaja. Ja kui asi peaks venima, siis läheb see ju tema ajast. Kui asi saa valmis või vigaselt, siis mul on õigus mitte midagi maksta.
Siis on tekkinud küll tunne, et kus on need 5 tonnised arendajate palgad…või siis 150-sed tunnipalgad

Ja üks asi veel-käib jube jutt, et otsitakse arendajaid tikutulega siin taga. Kas ikka otsitakse. Jah, arendajaid on vaja, AGA mitte sellise palgaga nagu reklaamitakse meedias. Paljud firmad ostavad juba Ukrainast IT-teenust sisse.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.01 11:43; 14.01 11:52; 14.01 13:03; 14.01 22:21; 15.01 09:01; 17.01 01:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

arendajana ongi enamasti kõige stressirikkam aru saamine, mida tellija tegelikult tahab.
kirjeldused on lakoonilised ja vahel ei saa ise ka aru toote nüanssidest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja otsitakse ka proffe.
Kui sul vaja 1 töö ära teha ja sul on üks kogemusega proff, kel kogemus selles spetsiifikas
Või teine nn arendaja, kes odavam, aga kogemust pole.

Reaalne elu näitab, et see odavam mees ähib puhib ja teeb ikka vigase rakenduse. Et lõppkokkuvõttes on odavam võtta kallim arendaja.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.01 11:43; 14.01 11:52; 14.01 13:03; 14.01 22:21; 15.01 09:01; 17.01 01:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis tööd ja mis sektoris sa täna teed? Kui oled riigisektoris, siis kontrast võib olla julm.
Erasektori arendaja võib saada head palka, meie ettevõttes on keskmine u2000 neto, aga stressi peab küll taluma ja palju tööd tegema.
Vastutad ise oma antud ajahinnangute eest ja selle eest et töö ka selles ajaraamis valmis saaks. Et siis, keegi ei mõõda stopperiga mis kellaks tööle tuled, aga sinu töötatud aega mõõdetakse enamuses ettevõtetes stopperiga. Ja tähtaeg on püha, ning selleks teed asjad valmis ja punkt.
Kui midagi on LIVEs ja siis läheb katki, siis olgu kas või laupäeva öösel kell kolm – kui see on sinu jupp mis katki läks, siis teed selle ka seal ja kohe korda.
Suhtemisvalmidus peab ka olema, rääkima projektijuhiga, disaineriga, väljendama ennast arusaadavalt ja nii et sinuga saab arvestada. Ja aru saama mida sinust tahetakse nii et tulemus kõlbab kasutada. Suhtlemist on palju rohkem kui enamus ette kujutab.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ikka progrejad teenivad ulme summasi? /…/

Ulmesummasid teenivad vähesed tipud. Ma ütleks, et pädev ja piisavalt kogenud kesktaseme arendaja saab 2500-3000 bruto, mis vist on enamvähem mõistlik palk Eesti kontekstis ja kurtma nagu ei peaks. Ja selliseid tegijaid tõesti otsitakse ja sellist palka ollakse nõus maksma.

Freelanceritest, kes rahvusvahelistes portaalides (nagu upwork) tegelevad, pole ma ka ise aru saanud. Seal on tõesti ulmeliselt madalad tasud ja väga palju aega kulub tühjalt ära. Minu jaoks pole see kindlasti teema, mis rahalises mõttes ära tasuks (olen seal vahepeal huvi pärast mõned projektid teinud). Teine asi on see, kui sul on mõned väljakujunenud kliendid, kellel aegajalt midagi vaja on – võtavad ühendust, teed töö ära, esitad arve (Eesti kontekstis nii 40-60 EUR/h). Aga kõige lihtsam-lollikindlam on ilmselt ikkagi lihtsalt palgatööl käia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.01 09:10; 14.01 10:11; 14.01 11:59; 14.01 12:53; 14.01 13:03; 14.01 13:45; 15.01 08:38; 16.01 10:24; 16.01 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk on sind siin liialt ära ehmatatud. Selline lampi kell 3 öösel laupäeval productioni fiximine on ikka suht erandjuhus. Üldiset asi kas kannatab vähemalt hommikuni või on suuremates firmades sellisteks olukordades ka valvearendaja. Ja pigem on sellised olukorrad vanemarendajte pärusmaa, värskelt tööturule sisenenud arendajatele sageli isegi ei usaldata live ligipääsu.

See, mis stressitaset tõstab, sõltub ka pigem su enda tasemest. Alg- ja keskastmes, vähemalt minu jaoks, oli suurim stressiallikas, kui pidi kiiresti kohanema ja rinda pistma uute projektide, uute tehnoloogiatega. Võib juhtuda, et mis esmaspäeval veel hiina keel on peab reedeks juba suht-koht käpp olema. Päris alguses hoitakse kätt rohkem, aga hiljem juba eeldatakse, et hulbid ja rabeled ise ja saad hakkama. Kui see su tugevus ei ole ja positiivses mõttes pinget ei paku, siis ei soovita. See läheb ajaga paremaks, aga lisandub ka uusi ja teistsuguseid kohustusi ja kõvasti rohkem vastutust.

Palk sõltub ka muidugi taustast ja ka sellest, kas era või avalik sektor. Backend pädevusega (või full-stack nagu enamus tänapäeval) vähemalt kaheaastase kogemusega ikka naljalt alla 2000 neto ei saa, selleks peab kas erakordselt halb olema, mingis imelikus firmas töötama või ei oska üldse läbirääkida. Avalikus sektoris on ka võimalik head palka teenida, aga sageli lagi seal ikka tunduvalt madalam.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.01 12:48; 14.01 13:32; 14.01 13:39; 14.01 19:10; 14.01 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Backend pädevusega (või full-stack nagu enamus tänapäeval) vähemalt kaheaastase kogemusega ikka naljalt alla 2000 neto ei saa, selleks peab kas erakordselt halb olema, mingis imelikus firmas töötama või ei oska üldse läbirääkida.

Hm, ma olen 10+ a kogemusega full-stack ja 2000 neto piiri ületasin napilt alles eelmisel aastal.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.01 09:10; 14.01 10:11; 14.01 11:59; 14.01 12:53; 14.01 13:03; 14.01 13:45; 15.01 08:38; 16.01 10:24; 16.01 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah olen ka seda upworki tegevust vahest kasutanud. Need india 5$ tund tunduvad naljaninad olema, samas kui endal projekt kus aega lõputult võib ju katsetada. Küll aga ise olen leidnud mõned vene arendajad, kes küll väga soodsalt ja kvaliteetselt asju teinud)
Olen suhelnud nendega ja peamine põhjus vist ongi see, et kombinaatides ei taheta olla. Ei oska tausta öelda, aga vb neil üldse mingid autistlikud jooned ja ei imestaks kui üldse kuskil Venemaa pärapõrgus koos emaga elavad. Ja teine osa siis see, kes tahab nn head hinnangut ja tagasisidet saada ja seepärast teeb asju pooltasuta, et nn enda brandi üles ehitada

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.01 11:43; 14.01 11:52; 14.01 13:03; 14.01 22:21; 15.01 09:01; 17.01 01:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omalt poolt annaks ka kindlasti hääle juba välja käidud soovitusele, et kõigepealt õpi mingi aeg arendamist omal käel (antud Pythoni link ja youtube abiks). Sellega saad aru, kas see arendamine Sulle üldse sobib ning kas on mõtet edasi punnitada. Kusagile õppima minna ja siis poole pealt välja kukkuda pole ka mõtet.

Kui Sul on eriala olemas ning soovid ümber õppida, siis üheks variandiks on “Vali IT” projekt, see tundub päris mõistliku variandina.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.01 09:10; 14.01 10:11; 14.01 11:59; 14.01 12:53; 14.01 13:03; 14.01 13:45; 15.01 08:38; 16.01 10:24; 16.01 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja:

Hetkel olen projekteerija, siin on ka päris palju stressi, tähtajad ja kannatamatud kliendid, kui mingi joon või arv valesti võib palju jama tulla. Programmeerimise peale mõtlesin just sellepärast, et tundub asi, millega alati tööd leiab. Ühtlasi saab teoorias ka kaugtööna teha. Kooli õppima minna seda ei tahaks, pigem siis tõesti omal käel või mingitele kursustele. Natuke hirmutasite ära küll 😀 Ma ei ole ka reaalainetes väga tugev, aga samas paljud tuttavad it-inimesed on öelnud, et pigem on vaja loogikat ja analüüsivõimet. Iseenesest kui saaks teha midagi, mis kaudselt on seotud projekteerimisega oleks ka hea, nt 3d modelleerimised ja visualiseerimised etc, aga mulle tundub, et seal pole väga stabiilset tööd.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 01:28; 14.01 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskmisel tavalisel arendajal (me ei räägi siin andmeteadlastest või madala taseme keeltes programmeerijatest vms) tuleb reaalainetes omandatu kasuks üsna harva, baasteadmised välja arvata. Samas need omadused, mis teevad inimese heaks reaalainetes, on olulised ka tarkvaraarenduses, ja siis veel mõned. Et eks sa siin pead ise kriitiliselt hindama, kas sul on neid omadusi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.01 12:48; 14.01 13:32; 14.01 13:39; 14.01 19:10; 14.01 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaan on õppida uus eriala, mõtlen programmeerimise peale. Kuna mu stressitaluvus on üsna madal, siis tahaksingi teada, et kuidas sellel alal stressiga on? Kas pigem vähe või palju?

Vastates nüüd päris küsimusele, siis üldiselt see ala sulle küll kuidagi ei sobi.

Psühholoogiliselt on uute asjade kasutamine/õppimine stressi tekitav ja IT alal on sul praktiliselt kogu aeg vaja tegeleda nii uute asjade õppimise kui igasuguste uute probleemide lahendamisega. Jah, see võib olla muidugi ka meeldiv ja huvitav, aga see on stressirohke, sest see lahendamine on sageli justkui eksami tegemine, sul on kindel aeg (valdkond on väga kiire) ja kindel ootus sinu tulemusele.

Lisaks on programmeerija see “töömesilane” kes Eestis sageli suhteliselt nigela palga eest (selle töökoormuse suhtes) veedab oma pikki päevi sundasendis helendava ekraani ees (ei ole tervisele kingitus), lahendamaks terve rea erinevate ülemuste vastuolulisi soove, rääkimata klientide tujudest. Seda tööd on väga kerge koju ja puhkusele kaasa võtta ja sageli seda ka mingil määral eeldatakse.

On firmasid, kus muidugi kõik on teisiti, erandeid on igal pool, aga see on selline keskmine kirjeldus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Backend pädevusega (või full-stack nagu enamus tänapäeval) vähemalt kaheaastase kogemusega ikka naljalt alla 2000 neto ei saa, selleks peab kas erakordselt halb olema, mingis imelikus firmas töötama või ei oska üldse läbirääkida.

Hm, ma olen 10+ a kogemusega full-stack ja 2000 neto piiri ületasin napilt alles eelmisel aastal.

Erandeid on alati ja põhjuseid mustmiljon. Ehk oled ühes ettevõttes liiga kaua stagneerunud või ei ole tegemist üldse IT-ettevõttega (või ettevõttega, kus arvestatav IT tööjõud). Muidugi on ka suuri tuntud firmasid, kus lõviosale arendajatest makstakse madalamapoolset palka ja see on ringkonnas ka teada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.01 12:48; 14.01 13:32; 14.01 13:39; 14.01 19:10; 14.01 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erandeid on alati ja põhjuseid mustmiljon. Ehk oled ühes ettevõttes liiga kaua stagneerunud või ei ole tegemist üldse IT-ettevõttega (või ettevõttega, kus arvestatav IT tööjõud). Muidugi on ka suuri tuntud firmasid, kus lõviosale arendajatest makstakse madalamapoolset palka ja see on ringkonnas ka teada.

Tegemist ühe suurema IT-arenduse ettevõttega ning igal aastal on olnud 5-10% palgatõusu (st ettevõte teeb ise ettepaneku, et sellel aastal tõstame nii palju, ise pole kunagi midagi küsinud).

Aga eks siin töökohal ole palju muid plusse ja see teoreetiline võimalus, et äkki saab mujal paarsada eurot juurde, pole motivatsioon töökoha vahetuseks. Käisin viimase aasta jooksul paaris kohas vestlemas, ja äraminekuplaane ei tekkinud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.01 09:10; 14.01 10:11; 14.01 11:59; 14.01 12:53; 14.01 13:03; 14.01 13:45; 15.01 08:38; 16.01 10:24; 16.01 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PK on ikka naljakas koht. Varem oli kindel usk, et andmesisetajaks sobib igaüks, et see üldse on üks väärt töökoht ja seda tööd leiab väga kergesti. Kohe kodus saab andmeid sisestada! Nüüd on raudpoltkindel usk it tohututesse palkadesse. Palkade tase on avalikult kättesaadav, avage teatmik.ee, vaadake it firmade palkasid (mõnd nime vast ikka teate) ja te üllatute. Ei ole neil mingit tohutut abipersonali ametis, kes palgataset alla kisuks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 17:25; 15.01 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen Tallinnas asuvas suht suures rahvusvahelises ettevõttes arendusosakonna juht, üsna pikaajalise töökogemusega, seega ehk natuke tunnen seda maastikku.

Nooremprogeja, kes valdab ca kahte progemiskeelt ja teab üldjoontes, mis loom on andmebaas ja millega seda süüakse, saan ma tööle 1300 EUR bruto kuupalgaga. See on siis selline sinikrae koht, kus kirjutatakse koodi vastavalt sellele, mida arendaja või arhitekt ette joonistab. Ja minu tingimus on see, et IT-alased õpingud oleksid vähemalt pooleli. Kui on asine inimene ja suudab seda tööjuppi pühendumusega teha ja näitab üles huvi pidevalt juurde õppida ja areneda, tuleb loomulikult palk ka sellega kaasa. Aga loota, et algaja reaprogeja saab mingeid ulmesummasid selle eest, et on keele ära õppinud, on väga naiivne.

Arendaja on midagi muud. See on tegelane, kes võtab ette aastal 2007 kirjutatud kommenteerimata koodi ja kirjutab selle ümber tänapäeva nõuetele vastavaks. See on see tüüp, kelle töö ei ole kood vaid see on looming. Ta on kursis ärinõuetega, ta tunneb ettevõtte protsesse ja oskab nendele vastavaid lahendusi teha. Tal ei ole vaja partneriks tugevat tellijat, ta näeb ise suurt pilti ja saab aru, et kui tellija tellib roosa nupu alla paremasse nurka, siis see nupp ei ole probleem, mis lahendamist nõuab vaid selle taga võib olla äriline vajadus hoopis süsteem nullist ringi kirjutada. Jah, need on need tegelased, kes patchivad oma koodi kell 3 öösel. Neist sõltub ettevõttes meeletult palju ja vot nemad on need, kes valdkonna palgad lakke löövad. Täpselt sama kõrgel on ka nende stressitase.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 17:58; 14.01 19:48; 15.01 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, muidugi värske kool veel pooleli, andmebaasi tunneb ära tüübi sa saad 1000 netoga tööle. Kui sa talle aga aasta pärast 500 rohkem ei maksa, siis sama kiirelt läheb ka. Ega keegi väga arvagi, et kohe maxlax palka saad, aga selliste ülemuste juurest, kellele koguaeg tõestama end pead kuigi tegelt vastutus juba ammu palganumbri üle kasvand ja siis võib-olla saad veidi juurde või pigem ähmased lubadused, et järgmisel arenguvestlusel vaatame uuesti, parem joosta.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.01 12:48; 14.01 13:32; 14.01 13:39; 14.01 19:10; 14.01 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, muidugi värske kool veel pooleli, andmebaasi tunneb ära tüübi sa saad 1000 netoga tööle. Kui sa talle aga aasta pärast 500 rohkem ei maksa, siis sama kiirelt läheb ka.

Kui ta selle aastaga ei ole endale midagi muud selgeks teinud kui see, millega ta tööle tuli, siis a) ma ei maksa midagi juurde ja b) ma ei taha teda ka. Siis on puhas rõõm kui ise ära läheb.

Eelmisel aastal võtsin 1300 bruto tüübi tööle. Näitas häid märke, tõstsin palka. Nüüd aasta algusest tõstan veel. Kokku rohkem kui see sinu nõutud 500. Aga ma tean, et lisaks sellele, et ta oma kõrgharidust lõpetab, veedab ta iga oma vaba hetke endale vajalikke uusi teadmisi omandades. Ja serva pealt on juba arendaja kvaliteeti näha. Mitte mingit probleemi ei ole sellistel palka tõsta.

Teine sarnane, kes tuli veidi varem, vireleb endiselt suures osas oma tuldud teadmiste peal. Kogemust on juurde saanud, oma rea teeb ära kui talle ette kirjutada, aga mingit potentsiaali ei paista. Palka ei tõsta ja kui läheb siis läheb.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 17:58; 14.01 19:48; 15.01 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

progemisega on nagu luuletamisega: kui sa saad ilma seda tegemata olla, siis ei ole ka mõtet seda teha.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Eriala vahetus – programmeerimine