Esileht Tööelu, raha ja seadused. Erialavaliku kriis 😀

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Erialavaliku kriis 😀

Postitas:
KĂ€gu

Ma olen 24 ja siiani pole leidnud seda Ă”iget asja. Pooleli jĂ€tnud 3x ĂŒlikooli ja 2x kutsekat. Viimati tulin Ă€ra EBS-st. Esiteks, see kriis natuke pani ĂŒmber mĂ”tlema asjadele ja see haridus oleks olnud suht pealiskaudne ja tulevik ikkagi ebamÀÀrane. Tahaks just midagi sellist, et lĂ”petad Ă€ra ja kohe tööle samale alale. Ei pea olema ĂŒldse mingi megakĂ”rgepalgaline vaid lihtsalt, et hakkama saaks. Meditsiinivaldkond mulle ei sobi ega ka Ă”petaja. Olen mĂ”elnud ise politsei peale pikemat aega, aga tundub kohati ikka meeste töö vĂ”i ei? Igatahes midagi sellist tahaks leida, aga see aasta vist jĂ€tan kandideerimise vahele.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Sinu viga ongi mÔtlematus. Sihti ja eesmÀrki pole. JÔudu ka jÀrgmiseks kuueks poolelijÀtuks.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mine abipolitseinikuks ja saad teada, kas see on sinule.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Tahaks just midagi sellist, et lÔpetad Àra ja kohe tööle samale alale.

sellisel juhul kutsekasse muidugi.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Ausalt, soovitaks esialgu tööle minna. Selliselt saad analĂŒĂŒsida, mis sulle enda töö juures meeldib, mis mitte ja selle pĂ”hjal veidi lĂ€bimĂ”elduma valiku teha. Ise tegin peale ĂŒlikooli poolelijĂ€tmist just nii, teine valik oli juba sobiv ja klappis mu isiksusega. Oleks uuesti kohe ĂŒlikooli lĂ€inud, oleks 100% kindlalt valikuga uuesti pange pannud.

Lisaks on alati vĂ”imalus, et probleem pole erialades, vaid ĂŒlikoolis ĂŒleĂŒldiselt, ehk sobib tĂ”esti sulle oma praktilisusega kutseĂ”pe? 🙂
Hiljem saad ju alati ka ĂŒlikooli minna, kui jĂ”uad selgusele, mida Ă”ppida soovid.

Ah jaa, soovitan ka Rajaleidja karjÀÀrinÔustamisse pöörduda.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

KarjÀÀrinÔustamisele mine, töötukassast peaks saama sellele teenusele ka siis, kui töötuna arvel pole.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Soovitan ka karjÀÀrinĂ”ustajat, kui oled avatud, leiad ikka mingeid mĂ”tteid. Ega kĂ”ik ei leiagi seda imeametit ja ĂŒdini oma eriala. Teised peavad ka tööd tegema ja millestki elama. Mine kuhugi tööle ja analĂŒĂŒsi mis sulle sobib mis mitte, millega oled valmis leppima, mis kindlasti out jne. Kui juba mĂ”tled politseile, siis kindlasti uuri edasi, jĂ€relikult huvi on olemas.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

JĂ€tkusuutlik on see valdkond, mis nagunii huvitab. Ehk tasub enda ettevĂ”tte peale hoopis mĂ”elda ja koos sellega nendele teadmistele, mis selleks vaja on. Asjade poolelijĂ€tmine nĂ€itab, et oled ĂŒsna iseseisev, kas sulle teiste kĂ€sujĂ€rgi töötamine ĂŒldse sobib? Hetkel tuleb arvestada sellega, et kogu majandusmudel kukub kokku ja iga inimene peab mĂ”tlema kĂ”igepealt söögi ja elamise peale ja siis tuleb alles kĂ”ik muu. Mis teeksid kui vanemad sind enam toetada ei saaks ja sule tuleks neid toetada? Pane end mĂ”ttes olukorda, kus kogu rahaline sissetulek oleks sinu Ă”lgadel, ka lĂ€hedaste oma. Ja siis hakka otsima valdkonda, mida teeksid. Ehk saad sealt mĂ”tteid.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mida varasemalt Ôppinud oled ja miks pooleli jÀtsid?

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Ma olen 24 ja siiani pole leidnud seda Ă”iget asja. Pooleli jĂ€tnud 3x ĂŒlikooli ja 2x kutsekat.

Mina olin sinu vanuses samasugune. Mul oli kogu aeg see teadmine, et ma tahan Ă”ppida midagi huvitavat ja lahedat ega ole nĂ”us raiskama oma aega mingi ebahuvitava igavlemise peale. KĂ€isin toona isegi psĂŒhholoogi juures, kes ĂŒtles, et lĂ”peta ĂŒks eriala Ă€ra, vahet pole, mis see on, sul on siis vĂ€hemalt diplom taskus + sa pead aru saama, et elus ei saa tegeleda ainult nende asjadega, mis tohutult huvi pakuvad – igavad asjad/ained tuleb ka Ă€ra teha, ega neist ei pÀÀse ĂŒhelgi alal. Ma ei nĂ”ustunud temaga.

Ülikooli lĂ”petasin 36-aastaselt, kui olin leidnud eriala, mis mulle ideaalselt sobis – lĂ€bisin stuudiumi nominaalajast isegi lĂŒhema ajaga. Aga tegelikult olin selleks ajaks aru saanud, et psĂŒhholoogil oli Ă”igus ja see lapselik pĂ”nevuse tagaajamine ei vii eriti kusagile. Jah, eriala, mida Ă”pid, vĂ”iks meeldida ja olla sĂŒdamelĂ€hedane, aga olgem ausad, on terve hulk vĂ€ga normaalseid ja vĂ€ga hea palgaga töökohti, kus eriti kedagi ei huvita, mis erialal see haridus sul on – kĂ”igi esimene nĂ”ue on lihtsalt kĂ”rghariduse olemasolu. Ma kulutasin oma lollusest ca 15 aastat, et sellest aru saada. Äkki lĂ€heb sul kergemini.

Naine 45 (TÜ BA, MA)

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mine vabatahtlikuks kuskile, saad teada kas sobib ja meeldib. Mina teadsin juba pĂ”hikoolis, kelleks saada tahan. GĂŒmnaasiumi lĂ”petades lĂ€ksin eriala Ă”ppima ja kulutasin 8 aastat, et lĂ”petada. Õpe nii pikk polnud aga mul jĂ€id pausid vahele. Pauside ajal mĂ”tlesin, et lĂ€hen politseinikuks aga ei suutnud niisama pooleli ka jĂ€tta, seega punnisin lĂ”puni. Kooli lĂ”petades lĂ€ksin erialasele tööle ja abipolitseinikuks, sest et hing ikka ihkas sinna. Erialasel tööl ma kaua vastu ei pidanud, kolmveerand aastat vaid. TĂ”mbasin seal asjad kokku ja pĂŒhendasin ennast politseile. Teenisin endale töökoha vĂ€lja, lĂ€ksin tööle ja kĂ€in samal ajal koolis.
Seega, kui sa tunned, et sind politsei huvitab, siis mine abipolitseinikuks. Jah, naistel pole seal kerge, enesetÔestamist jagub, eriti olenevalt su vÀlimusest aga kui sa tubli oled ja seda ise tahad, siis on kÔik vÔimalik. Politseis on nii palju erinevaid suundi, abipolitseinikuna saad neid kÔiki katsetada. Kui sul on mÔni muu eriala samamoodi mÔttes, siis vÔimalusel ka proovi vabatahtlikuna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Õppisin eriala, kuhu oli raske sisse saada ja mis tĂ”siselt huvitas. Huvitas ka terve ĂŒlikooli aja ning kohe sain ka tööle. Mitte kĂŒll pĂ€ris sinna, kuhu oleks soovinud, aga valikult teisele kohale. Meeldis ka töötada. Pikapeale ei hakanud enam meedima see, et vaesus oli pidevalt majas ja samas oli mu töö selline, mida kĂ”ik on varmad arvustama ja kritiseerima. KĂ”ik on seda teenust kasutanud ja igaĂŒhel on midagi öelda, kuni ajaleheni vĂ€lja. Sotsiaalne staatus oli suhteliselt kĂ”rge, aga teisalt vajas see ĂŒlipaksu nahka ning tĂ€naval teretamine ja jĂ€relpilgud hakkasid segama.

töö kĂ”rvalt omandasin veel ĂŒhe kĂ”rghariduse ja nĂŒĂŒd hiljem ĂŒhe baka.

Tegin kannapöörde ja lĂ€ksin absoluutselt teise suunda. Tööle, mida praktiliselt keegi ei taha teha, millel on ĂŒhiskonnas mudamadal maine ja millega ĂŒldiselt teenib palju. Muidugi, kui teha hĂ€sti. Samas on see amet, kus ei ole kadestajaid 🙂 ega veriseid vĂ”imuvĂ”itlusi. Keegi ei tunne mind Ă€ra ja keegi ei vaata tĂ€naval jĂ€rele ega arvusta seltskonnas mu mistahes oskusi vĂ”i omadusi. Samas vaadatakse seltskonnas haledalt, kui oma ameti ĂŒtlen ning töö on vaimselt selline peksukoti oma.

Ei kahetse, kuigi kriis on ka siit oma suure ampsu vÔtnud. Variantidest arendav, meeldiv, aga vaene ja inimeste kritika all toimuv amet ja keeruline, aga suurema privaatsusega, tuimem, mainetu, hÀstitasustatud amet, valiksin ma ikka teise.

Mitte et need oleksid tuimad ametid 🙂 , ma soovitaksin vaadata siiski hĂ€stitasustatud ametite poole. Minul kĂŒll on lausa mitu kĂ”rgemat haridust, aga paljudel neist hĂ€stimakstud ametitest pole ĂŒldse kĂ”rgharidust vaja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Been there, done that.

Ehk siis mina jĂ€tsin ka 3 korda ĂŒlikooli pooleli, ehkki olin ikka seni tĂ€itsa kindel ĂŒlikoolimaterjal ja muidu kah tarkpea olnud nii enda kui teiste arvates. LĂ”puks sain ise ka aru, et see rapsimine on juba natuke haiglaslik, kobisin Ă€ra tööle, avastasin, et pĂ€ris tore töö, jĂ€ingi seda tegema oma hĂ€bivÀÀrse keskharidusega… Abiellusin, sain lapsed. Elu oli mĂ”nus, aga kogu aeg miski kripeldas.

33-aastaselt lĂ€ksin tĂ€iesti spontaanse (aga alateadvuses tĂ”enĂ€oliselt 10 aastat kĂŒpsenud) mĂ”tte ajel ĂŒhe vĂ€ga populaarse eriala sisseastumiskatsetele, sain sisse, lĂ”petasin nominaalajaga (töö ja pere kĂ”rvalt, cum laude) – ja nautisin sellest tĂ”esti iga sekundit. Kordagi ei tekkinud isegi mingit pisikest mĂ”ttejupikest, et Ă€kki jĂ€taks midagi tegemata vĂ”i lĂŒkkaks edasi, jĂ€taks pooleli vms.
Mida ma ĂŒtleks 22-aastasele endale? Loomulikult, et lihtsalt TEE see ĂŒks kuramuse eriala Ă€ra, tĂ€iesti suva, kas see on see maailma kĂ”ige-kĂ”igem, millega elu lĂ”puni tegeleda tahaks! Ja veel ĂŒtleksin, et kui su tobe aju pole veel sellele tasemele kĂŒpsenud, et seda tarka nĂ”uannet jĂ€rgida 😀 siis Ă€ra kah meelt heida, vaid mine tööle – sest miski pole veel kadunud ja tegelikult vĂ”ib ĂŒlikooli lĂ”petada ka 10 vĂ”i 20 aasta pĂ€rast, kui soovi on. Ja seejuures kogu protsessi nautida. Aga siis peab kĂŒll vaatama, et ĂŒmber oleks toetav tugivĂ”rgustik (mĂ”istev mees, head lapsed, piisav majanduslik kindlustatus jne), nooremana, kui ise teistest ja teised sinust nii palju veel ei sĂ”ltu, on lihtsam. Aga Ă”ppimine ise on 30-40 vahel tĂ€iesti tehtav.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Tegin kannapöörde ja lĂ€ksin absoluutselt teise suunda. Tööle, mida praktiliselt keegi ei taha teha, millel on ĂŒhiskonnas mudamadal maine ja millega ĂŒldiselt teenib palju. Muidugi, kui teha hĂ€sti. Samas on see amet, kus ei ole kadestajaid 🙂 ega veriseid vĂ”imuvĂ”itlusi. Keegi ei tunne mind Ă€ra ja keegi ei vaata tĂ€naval jĂ€rele ega arvusta seltskonnas mu mistahes oskusi vĂ”i omadusi. Samas vaadatakse seltskonnas haledalt, kui oma ameti ĂŒtlen ning töö on vaimselt selline peksukoti oma.

Palun ĂŒtle, mis töö see selline on? Nuputan juba tĂŒkk aega, aga ĂŒhtki ideed ei tekkinud. Algul mĂ”tlesin, et poliitikasse lĂ€ksid, aga seal on verised vĂ”imuvĂ”itlused. Oled Ă€kki prĂŒgiauto vĂ”i fekaaliauto juht? Kuulu jĂ€rgi pidi hea palk olema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Olen peaaegu samavana kui sina. LĂ”petasin eriala, mis mulle huvi pakkus ja töötasin paar aastat erialasel kohal. Aga siis sain aru, et kui ma just â€œĂŒle laipade ei lĂ€he”, siis jÀÀngi virelema. Palk erialal on kehv ning Eestis vĂ€ga vĂ”imalusi pole. Tulin töölt Ă€ra ja vĂ”tsin töötuna arvele. KĂ€isin karjÀÀrinĂ”ustamises mitu korda kuid pean ĂŒtlema, et mina ei saanud sealt mingit kasu. VĂ”ib olla kui mul oleks mingi suund, aga ma reaalselt ei tea mida ma teha tahaks. Ja nĂ”ustaja ei oskanud ka nii ju suunata. NĂŒĂŒd töötan suvalises ettevĂ”ttes, teenin töö kohta okei palka, aga soovin sĂŒgisel proovida tagasi ĂŒlikooli minna. Pole kĂŒll erialas 100% kindel, kuid soovin Ă”ppida midagi, mis kindlustaks tuleviku ning annaks vĂ”imalust palju edasi areneda. Ja antud valdkond nagu huvitaks… eksnĂ€is. Vahel tundub, et oled ainuke kellel pole siht selge. Teised kĂ”ik liiguvad edasi, aga ise mĂ”tled, mis hingele pai teeks. Eks peab lihtsalt tegutsema ja uurima.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Tegin kannapöörde ja lĂ€ksin absoluutselt teise suunda. Tööle, mida praktiliselt keegi ei taha teha, millel on ĂŒhiskonnas mudamadal maine ja millega ĂŒldiselt teenib palju. Muidugi, kui teha hĂ€sti. Samas on see amet, kus ei ole kadestajaid 🙂 ega veriseid vĂ”imuvĂ”itlusi. Keegi ei tunne mind Ă€ra ja keegi ei vaata tĂ€naval jĂ€rele ega arvusta seltskonnas mu mistahes oskusi vĂ”i omadusi. Samas vaadatakse seltskonnas haledalt, kui oma ameti ĂŒtlen ning töö on vaimselt selline peksukoti oma.

Palun ĂŒtle, mis töö see selline on? Nuputan juba tĂŒkk aega, aga ĂŒhtki ideed ei tekkinud. Algul mĂ”tlesin, et poliitikasse lĂ€ksid, aga seal on verised vĂ”imuvĂ”itlused. Oled Ă€kki prĂŒgiauto vĂ”i fekaaliauto juht? Kuulu jĂ€rgi pidi hea palk olema.

Heh, see pole mingi saladus. MĂŒĂŒgiinimene olen. MĂŒĂŒn mitte eraisikutele, mĂŒĂŒn ettevĂ”tetele. Eraisikutega pole mul midagi pistmist, ainult vastavate asjapulkadega asutustes. MĂŒĂŒn tooteid, mida teatud ettevĂ”tted surmkindlalt vajavad aga nad ei jaga neist midagi ega sageli isegi saa aru, kuivĂ”rd nad neid asju vajavad. Tooted on spetsiifilised ja 6 kuud kulus nende Ă”ppimiseks. Teenistuse ĂŒle ei saa kurta, sest vajadus selle tootegrupi suhtes ei kao ei ĂŒhegi kriisi ega riigikorra ajal, minu töö on oma oskusteabega kohal olla, kui see vajadus tekib.

PS fekaaliauto juht on vÀga tegija mees maapiirkondades ja teenib ka hÀsti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Ma olen 23 tegelt, aga suurt vahet pole. Keskkooli lĂ”pust nĂŒĂŒd 4 aastat ja igal aastal kandideerinud kuhugi + talvistele vastuvĂ”ttudele. Endal ka imelik juba ammu 😀 siiani sisse saanud, aga kĂŒsitud kĂŒll, miks nii palju katkestusi. Ja eks see ka probleem vĂ”i mitte otseselt probleem, aga veits teeb asja keerulisemaks, et pole mingit toetust ei rahalist ega vaimset ja ikka tööl kĂ€inud kogu aeg, ise pidanud hakkama saama. Praeguse töö kĂ”rvalt lĂ”puks saaks Ă”ppida, sest vaba graafik, aga nĂŒĂŒd ei leia jĂ€lle sobivat 😀 EBSi Ă”ppemaksu kraapisin ka ise kokku kuni hakkasin kahtlema selle mĂ”ttekuses, sellepĂ€rast Ă€ra tulingi ja ei kahetse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Olen mÔelnud ise politsei peale pikemat aega, aga tundub kohati ikka meeste töö vÔi ei?

KĂ€si sĂŒdamel, politsei töös ei ole mitte ĂŒhtegi ĂŒlesannet, mida peab peenisega tegema. Seega ei ole ĂŒhtegi pĂ”hjust, miks politseinik peaks mees olema.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Praegune töövaldkond muidu pakub huvi vĂ”i ĂŒldse mitte? VĂ”iks ju kaaluda sellel alal enda edasi arendamist. MĂ”ned koolitused juurde ja saad end nĂ€iteks pakkuda nö mĂŒĂŒjast juhatajaks ehk siis teha karjÀÀriredeli tĂ”usu alal, kus praegu tegutsed ja milles juba algteadmised on olemas. Tavaliselt inimesed saavadki oma lemmikule tööle ja heale otsale alustades mingist suvalisest lihttööst, aga sellelĂ€bi Ă”pitakse sĂŒvitsi tundma toda tegevusala ja kui huvi pakub saab alati leida vĂ”imaluse tĂ”usta juhipositsioonile vĂ”i ajada oma rida.

Erialasid vÀlja pakkuda on vÀga raske, kui ei tea, mida sa juba seni pooleli oled jÀtnud. Mis need kutseka ained vÀhemalt olid?

Ala, kus saab kohe tööle minna, no ma ei tea, Ă€kki raamatupidamine. Kinnisvaramaakler, hindamisaktide tegija, sekretĂ€r, bĂŒroojuht, sotsiaalmeedia haldur… Need ĂŒldiselt sellised töökohad, et kui mingi kutsetunnistus vĂ”i koolituspaber taskus on, siis aga tule ja hakka pihta.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Kui politseis töötamist tĂ”siselt kaalud, siis soovitan ka abipolitsenikuks hakkamist! Sellega saab tĂ”epoolest aimu, kas töö sobib. Mul on ĂŒks tuttav, ka selline natuke sihitu, pĂ€rast gĂŒmnaasiumit midagi Ă”ppima ei lĂ€inud, teeb mingit n-ö tavalist tööd jne, aga abipolitseinikuks kĂ€imisega on leidnud endale selgelt mingi olulise mĂ”tte elule. Tema puhul kĂŒll ei tea, kas ka edasi Ă”ppima lĂ€heb, aga seni tundub, et vĂ€ga sobib. Ja see vaid juhuse asi, proovimata poleks teada saanud, et nii sobib.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Olen mÔelnud ise politsei peale pikemat aega, aga tundub kohati ikka meeste töö vÔi ei?

KĂ€si sĂŒdamel, politsei töös ei ole mitte ĂŒhtegi ĂŒlesannet, mida peab peenisega tegema. Seega ei ole ĂŒhtegi pĂ”hjust, miks politseinik peaks mees olema.

Seda kĂŒll, aga kui seda tööd teeb naisterahvas, siis peab ta keskmisest naisterahvast fĂŒĂŒsiliselt tugevam olema. Mina nĂ€iteks oleksin kĂŒll tugev, aga kuna olen nii lĂŒhike, siis ei mĂ”ju ehk piisavalt autoriteetselt. Politseinik vĂ”iks ikka 170+ cm pikk olla (olgu ta siis mees vĂ”i naine) ja heas fĂŒĂŒsilises vormis. KĂ”rge moraal ja eetika peaksid ka olema, pingetaluvus jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Ka mina olin samasugune ĂŒhelt erialalt teisele pendeldaja. KĂ”ige piinlikum oli see, et sain kĂ”ikidele erialadele sisse, kuhu kandideerisin. Mina aga ei suutnud ĂŒle aasta ĂŒhelgi erialal Ă”ppida ja nii see ring lĂ€ks. LĂ”puks kui sain 29- aastaseks kandideerisin töö kĂ”rvalt ĂŒhele kaugĂ”ppe erialale. Sealgi tekkis mul alguses probleeme, kuna tööandja ei tahtnud mind lubada kooli ja rahaliselt oli ka kitsas. Vahepeal suutsin rasedaks jÀÀda ja viibisin ka akadeemilisel, aga lĂ”puks ikkagi suutsin eriala lĂ”petada. Imehea tunne oli lĂ”puks eriala lĂ”petada. KĂ”ik on vĂ”imalik( kui on hea tugi kĂ”rval 🙂)ja plaanin ka magistriĂ”ppesse minna.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Olen mÔelnud ise politsei peale pikemat aega, aga tundub kohati ikka meeste töö vÔi ei?

KĂ€si sĂŒdamel, politsei töös ei ole mitte ĂŒhtegi ĂŒlesannet, mida peab peenisega tegema. Seega ei ole ĂŒhtegi pĂ”hjust, miks politseinik peaks mees olema.

Seda kĂŒll, aga kui seda tööd teeb naisterahvas, siis peab ta keskmisest naisterahvast fĂŒĂŒsiliselt tugevam olema. Mina nĂ€iteks oleksin kĂŒll tugev, aga kuna olen nii lĂŒhike, siis ei mĂ”ju ehk piisavalt autoriteetselt. Politseinik vĂ”iks ikka 170+ cm pikk olla (olgu ta siis mees vĂ”i naine) ja heas fĂŒĂŒsilises vormis. KĂ”rge moraal ja eetika peaksid ka olema, pingetaluvus jne.

Olen vaid 162 cm ja kleenuke naisterahvas.
Mina olen politseinikuna töötanud ja ei minu fĂŒĂŒsilisel jĂ”ul ega pikkusel polnud mingit tĂ€htsust kuivĂ”rd tegelesin paberimÀÀrimisega. Ka seda tööd tuleb politseis teha. Kui midagi juhtub, nĂ€iteks korterivargus, siis tuleb selle juhtumi kohta koostada dokumendid, et asja saaks edasi menetleda. Suhtlesin kannatanu, vĂ”imalike tunnistajate ja kahtlustatavatega ja koostasin toimiku kĂ”ikide materjalidega edastamiseks juba kohtule. See nĂ”uab pigem analĂŒĂŒtilist mĂ”tlemist ja head suhtlusoskust, et taibata kas vestluskaaslane on siiras vĂ”i valetab ja pĂ”ikleb kĂŒsimustele ausate vastuste andmisest kĂ”rvale. Samuti tegeleda ĂŒtlusi kinnitavate tĂ”endusmaterjalide kogumise ja hindamisega. Ükski neist ei vaja pikkust ega jĂ”udu. Pingetaluvus peab tĂ”epoolest olema, ĂŒritatakse sind mĂ”jutada kĂŒll. Kes karjub, kes Ă€hvardab, kes nutab ja haliseb ja kes meelitab. Ja mitte ainult see sĂŒĂŒdiolev pool.

Minu tavaline tööalane liikumine piirdus teistes kabinettides istuvate kaaslastega jutuajamiste ja vajadusel vĂ€ljakutsutud isikute saatmisega. Kui kahtlustatav vĂ”i juba sĂŒĂŒdistatav oli kinnipeetud siis ka kinnipidamisasutustes kĂ€imisega. NĂŒĂŒd on see detail ilmselt muutunud.
Abipolitseiniku töö hulka see eelpoolkirjeldatu kĂ”ik muidugi ei kuulu. KĂŒll aga saad teada kas sind huvitaks mis saab tekkinud probleemist edasi ja kas kĂ”ik osapooled saavad neid rahuldava lahenduse.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Olen mÔelnud ise politsei peale pikemat aega, aga tundub kohati ikka meeste töö vÔi ei?

KĂ€si sĂŒdamel, politsei töös ei ole mitte ĂŒhtegi ĂŒlesannet, mida peab peenisega tegema. Seega ei ole ĂŒhtegi pĂ”hjust, miks politseinik peaks mees olema.

Seda kĂŒll, aga kui seda tööd teeb naisterahvas, siis peab ta keskmisest naisterahvast fĂŒĂŒsiliselt tugevam olema. Mina nĂ€iteks oleksin kĂŒll tugev, aga kuna olen nii lĂŒhike, siis ei mĂ”ju ehk piisavalt autoriteetselt. Politseinik vĂ”iks ikka 170+ cm pikk olla (olgu ta siis mees vĂ”i naine) ja heas fĂŒĂŒsilises vormis. KĂ”rge moraal ja eetika peaksid ka olema, pingetaluvus jne.

Mina olen 160 cm pikk, kaalun 45 kg, blondiin ja noorusliku vÀlimusega kah. Ikka suht laps rikkujate jaoks. Töötan patrullpolitseinikuna. TÔsi, mul enda kehtestamine on hulka keerulisems kui 2m/100kg meesterahval aga minu kaal ega pikkus pole mind töö juures veel takistanud.
Ma ei lase enda vÀlimusel mÀÀratleda ka ennast kontoritöötajaks. Ma teen seda tööd, mida ma teha tahan.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Soovitan sul alustuseks lihtsalt midagi Ă€ra lĂ”petada. Isegi kui see sind ei vaimusta. Sa saad alati teise asja juurde Ă”ppida. Mul endal on nĂ€iteks esmalt omandatud rakenduskĂ”rgharidus – umbes poole peal sain aru, et tahaks hoopis teist eriala. Aga lĂ”petasin Ă€ra, lĂ€ksin tööle ja töö kĂ”rvalt omandasin baka + magistri sellel erialal. Baka lĂ”pus asusin ka tööle samal erialal.

Seega, kui sa ei tea, mida sa teha tahad, siis kuskilt pead alustama – lĂ”peta ĂŒks kool, otsi mingi töö ja vĂ”ibolla see aitab sul selgusele jĂ”uda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Mina olen 160 cm pikk, kaalun 45 kg, blondiin ja noorusliku vÀlimusega kah. Ikka suht laps rikkujate jaoks. Töötan patrullpolitseinikuna. TÔsi, mul enda kehtestamine on hulka keerulisems kui 2m/100kg meesterahval aga minu kaal ega pikkus pole mind töö juures veel takistanud.
Ma ei lase enda vÀlimusel mÀÀratleda ka ennast kontoritöötajaks. Ma teen seda tööd, mida ma teha tahan.

Vabandust, aga see on kĂŒll libapostutus. Ma ei usu ealeski, et mingi 45-kilone (alakaaluline) blondiin mingi patrullpolitseinikuna töötab.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Õppisin eriala, kuhu oli raske sisse saada ja mis tĂ”siselt huvitas. Huvitas ka terve ĂŒlikooli aja ning kohe sain ka tööle. Mitte kĂŒll pĂ€ris sinna, kuhu oleks soovinud, aga valikult teisele kohale. Meeldis ka töötada. Pikapeale ei hakanud enam meedima see, et vaesus oli pidevalt majas ja samas oli mu töö selline, mida kĂ”ik on varmad arvustama ja kritiseerima. KĂ”ik on seda teenust kasutanud ja igaĂŒhel on midagi öelda, kuni ajaleheni vĂ€lja. Sotsiaalne staatus oli suhteliselt kĂ”rge, aga teisalt vajas see ĂŒlipaksu nahka ning tĂ€naval teretamine ja jĂ€relpilgud hakkasid segama.

töö kĂ”rvalt omandasin veel ĂŒhe kĂ”rghariduse ja nĂŒĂŒd hiljem ĂŒhe baka.

Tegin kannapöörde ja lĂ€ksin absoluutselt teise suunda. Tööle, mida praktiliselt keegi ei taha teha, millel on ĂŒhiskonnas mudamadal maine ja millega ĂŒldiselt teenib palju. Muidugi, kui teha hĂ€sti. Samas on see amet, kus ei ole kadestajaid 🙂 ega veriseid vĂ”imuvĂ”itlusi. Keegi ei tunne mind Ă€ra ja keegi ei vaata tĂ€naval jĂ€rele ega arvusta seltskonnas mu mistahes oskusi vĂ”i omadusi. Samas vaadatakse seltskonnas haledalt, kui oma ameti ĂŒtlen ning töö on vaimselt selline peksukoti oma.

Ei kahetse, kuigi kriis on ka siit oma suure ampsu vÔtnud. Variantidest arendav, meeldiv, aga vaene ja inimeste kritika all toimuv amet ja keeruline, aga suurema privaatsusega, tuimem, mainetu, hÀstitasustatud amet, valiksin ma ikka teise.

Mitte et need oleksid tuimad ametid 🙂 , ma soovitaksin vaadata siiski hĂ€stitasustatud ametite poole. Minul kĂŒll on lausa mitu kĂ”rgemat haridust, aga paljudel neist hĂ€stimakstud ametitest pole ĂŒldse kĂ”rgharidust vaja.

Mis tööd siis teed?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Olen mÔelnud ise politsei peale pikemat aega, aga tundub kohati ikka meeste töö vÔi ei?

KĂ€si sĂŒdamel, politsei töös ei ole mitte ĂŒhtegi ĂŒlesannet, mida peab peenisega tegema. Seega ei ole ĂŒhtegi pĂ”hjust, miks politseinik peaks mees olema.

Seda kĂŒll, aga kui seda tööd teeb naisterahvas, siis peab ta keskmisest naisterahvast fĂŒĂŒsiliselt tugevam olema. Mina nĂ€iteks oleksin kĂŒll tugev, aga kuna olen nii lĂŒhike, siis ei mĂ”ju ehk piisavalt autoriteetselt. Politseinik vĂ”iks ikka 170+ cm pikk olla (olgu ta siis mees vĂ”i naine) ja heas fĂŒĂŒsilises vormis. KĂ”rge moraal ja eetika peaksid ka olema, pingetaluvus jne.

Mina olen 160 cm pikk, kaalun 45 kg, blondiin ja noorusliku vÀlimusega kah. Ikka suht laps rikkujate jaoks. Töötan patrullpolitseinikuna. TÔsi, mul enda kehtestamine on hulka keerulisems kui 2m/100kg meesterahval aga minu kaal ega pikkus pole mind töö juures veel takistanud.

Ma ei lase enda vÀlimusel mÀÀratleda ka ennast kontoritöötajaks. Ma teen seda tööd, mida ma teha tahan.

See tĂ€hendab, et tibi klĂ€hvib ja 2*2 kapp kĂ”rval peab fĂŒĂŒsilise töö Ă€ra tegema. Selge see, et kahte naisterahvast samasse patrulli ei panda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Teemaalgataja, Àkki militaar? Sealt saab varakult pensionile kah, saad pÀrast midagi muud teha. Sellise huvi korral alusta ajateenistusest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Olen mÔelnud ise politsei peale pikemat aega, aga tundub kohati ikka meeste töö vÔi ei?

KĂ€si sĂŒdamel, politsei töös ei ole mitte ĂŒhtegi ĂŒlesannet, mida peab peenisega tegema. Seega ei ole ĂŒhtegi pĂ”hjust, miks politseinik peaks mees olema.

Seda kĂŒll, aga kui seda tööd teeb naisterahvas, siis peab ta keskmisest naisterahvast fĂŒĂŒsiliselt tugevam olema. Mina nĂ€iteks oleksin kĂŒll tugev, aga kuna olen nii lĂŒhike, siis ei mĂ”ju ehk piisavalt autoriteetselt. Politseinik vĂ”iks ikka 170+ cm pikk olla (olgu ta siis mees vĂ”i naine) ja heas fĂŒĂŒsilises vormis. KĂ”rge moraal ja eetika peaksid ka olema, pingetaluvus jne.

Mina olen 160 cm pikk, kaalun 45 kg, blondiin ja noorusliku vÀlimusega kah. Ikka suht laps rikkujate jaoks. Töötan patrullpolitseinikuna. TÔsi, mul enda kehtestamine on hulka keerulisems kui 2m/100kg meesterahval aga minu kaal ega pikkus pole mind töö juures veel takistanud.

Ma ei lase enda vÀlimusel mÀÀratleda ka ennast kontoritöötajaks. Ma teen seda tööd, mida ma teha tahan.

See tĂ€hendab, et tibi klĂ€hvib ja 2*2 kapp kĂ”rval peab fĂŒĂŒsilise töö Ă€ra tegema. Selge see, et kahte naisterahvast samasse patrulli ei panda.

Tal lihtsalt liigub kĂ€si kiiremini relva/taseri peale, mis juba on piisavalt Ă€hvardav, sĂ”ltumata kaalust. Teatud enesekaitsevĂ”tted ei vaja ka kindlasti fĂŒĂŒsilist jĂ”udu (mu enda peal on demonstreeritud ĂŒht vĂ”tet, mis seisnes lihtsalt randmest Ă”igest kohast kinni haaramises ja olingi pĂ”lvili, pilt silme ees must… ma kahjuks ei Ă”ppindu ise Ă€ra seda vĂ”tet tegema, aga vĂ€ga tĂ”hus).
Mul oli kunagi 2 klassiĂ”de, kes lĂ€ksid Sisekaitseakadeemiasse vangivalvuriks Ă”ppima. Olid ka umbes sellised 45 kg kaaluvad anorektilise vĂ€limusega tibid. Ma ei tea, kas nad hiljem ka valvurina töötasid, aga Ă€ra nad lĂ”petasid igaljuhul 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt
NĂ€itan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Erialavaliku kriis 😀