Esileht Tööelu, raha ja seadused. Erialavaliku kriis ????

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Erialavaliku kriis ????

Postitas:

Ma olen 24 ja siiani pole leidnud seda õiget asja. Pooleli jätnud 3x ülikooli ja 2x kutsekat. Viimati tulin ära EBS-st. Esiteks, see kriis natuke pani ümber mõtlema asjadele ja see haridus oleks olnud suht pealiskaudne ja tulevik ikkagi ebamäärane. Tahaks just midagi sellist, et lõpetad ära ja kohe tööle samale alale. Ei pea olema üldse mingi megakõrgepalgaline vaid lihtsalt, et hakkama saaks. Meditsiinivaldkond mulle ei sobi ega ka õpetaja. Olen mõelnud ise politsei peale pikemat aega, aga tundub kohati ikka meeste töö või ei? Igatahes midagi sellist tahaks leida, aga see aasta vist jätan kandideerimise vahele.

+4
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 16:15; 17.05 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu viga ongi mõtlematus. Sihti ja eesmärki pole. Jõudu ka järgmiseks kuueks poolelijätuks.

+11
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks just midagi sellist, et lõpetad ära ja kohe tööle samale alale.

sellisel juhul kutsekasse muidugi.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt, soovitaks esialgu tööle minna. Selliselt saad analüüsida, mis sulle enda töö juures meeldib, mis mitte ja selle põhjal veidi läbimõelduma valiku teha. Ise tegin peale ülikooli poolelijätmist just nii, teine valik oli juba sobiv ja klappis mu isiksusega. Oleks uuesti kohe ülikooli läinud, oleks 100% kindlalt valikuga uuesti pange pannud.

Lisaks on alati võimalus, et probleem pole erialades, vaid ülikoolis üleüldiselt, ehk sobib tõesti sulle oma praktilisusega kutseõpe? 🙂
Hiljem saad ju alati ka ülikooli minna, kui jõuad selgusele, mida õppida soovid.

Ah jaa, soovitan ka Rajaleidja karjäärinõustamisse pöörduda.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Karjäärinõustamisele mine, töötukassast peaks saama sellele teenusele ka siis, kui töötuna arvel pole.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ka karjäärinõustajat, kui oled avatud, leiad ikka mingeid mõtteid. Ega kõik ei leiagi seda imeametit ja üdini oma eriala. Teised peavad ka tööd tegema ja millestki elama. Mine kuhugi tööle ja analüüsi mis sulle sobib mis mitte, millega oled valmis leppima, mis kindlasti out jne. Kui juba mõtled politseile, siis kindlasti uuri edasi, järelikult huvi on olemas.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätkusuutlik on see valdkond, mis nagunii huvitab. Ehk tasub enda ettevõtte peale hoopis mõelda ja koos sellega nendele teadmistele, mis selleks vaja on. Asjade poolelijätmine näitab, et oled üsna iseseisev, kas sulle teiste käsujärgi töötamine üldse sobib? Hetkel tuleb arvestada sellega, et kogu majandusmudel kukub kokku ja iga inimene peab mõtlema kõigepealt söögi ja elamise peale ja siis tuleb alles kõik muu. Mis teeksid kui vanemad sind enam toetada ei saaks ja sule tuleks neid toetada? Pane end mõttes olukorda, kus kogu rahaline sissetulek oleks sinu õlgadel, ka lähedaste oma. Ja siis hakka otsima valdkonda, mida teeksid. Ehk saad sealt mõtteid.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida varasemalt õppinud oled ja miks pooleli jätsid?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 24 ja siiani pole leidnud seda õiget asja. Pooleli jätnud 3x ülikooli ja 2x kutsekat.

Mina olin sinu vanuses samasugune. Mul oli kogu aeg see teadmine, et ma tahan õppida midagi huvitavat ja lahedat ega ole nõus raiskama oma aega mingi ebahuvitava igavlemise peale. Käisin toona isegi psühholoogi juures, kes ütles, et lõpeta üks eriala ära, vahet pole, mis see on, sul on siis vähemalt diplom taskus + sa pead aru saama, et elus ei saa tegeleda ainult nende asjadega, mis tohutult huvi pakuvad – igavad asjad/ained tuleb ka ära teha, ega neist ei pääse ühelgi alal. Ma ei nõustunud temaga.

Ülikooli lõpetasin 36-aastaselt, kui olin leidnud eriala, mis mulle ideaalselt sobis – läbisin stuudiumi nominaalajast isegi lühema ajaga. Aga tegelikult olin selleks ajaks aru saanud, et psühholoogil oli õigus ja see lapselik põnevuse tagaajamine ei vii eriti kusagile. Jah, eriala, mida õpid, võiks meeldida ja olla südamelähedane, aga olgem ausad, on terve hulk väga normaalseid ja väga hea palgaga töökohti, kus eriti kedagi ei huvita, mis erialal see haridus sul on – kõigi esimene nõue on lihtsalt kõrghariduse olemasolu. Ma kulutasin oma lollusest ca 15 aastat, et sellest aru saada. Äkki läheb sul kergemini.

Naine 45 (TÜ BA, MA)

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine vabatahtlikuks kuskile, saad teada kas sobib ja meeldib. Mina teadsin juba põhikoolis, kelleks saada tahan. Gümnaasiumi lõpetades läksin eriala õppima ja kulutasin 8 aastat, et lõpetada. Õpe nii pikk polnud aga mul jäid pausid vahele. Pauside ajal mõtlesin, et lähen politseinikuks aga ei suutnud niisama pooleli ka jätta, seega punnisin lõpuni. Kooli lõpetades läksin erialasele tööle ja abipolitseinikuks, sest et hing ikka ihkas sinna. Erialasel tööl ma kaua vastu ei pidanud, kolmveerand aastat vaid. Tõmbasin seal asjad kokku ja pühendasin ennast politseile. Teenisin endale töökoha välja, läksin tööle ja käin samal ajal koolis.
Seega, kui sa tunned, et sind politsei huvitab, siis mine abipolitseinikuks. Jah, naistel pole seal kerge, enesetõestamist jagub, eriti olenevalt su välimusest aga kui sa tubli oled ja seda ise tahad, siis on kõik võimalik. Politseis on nii palju erinevaid suundi, abipolitseinikuna saad neid kõiki katsetada. Kui sul on mõni muu eriala samamoodi mõttes, siis võimalusel ka proovi vabatahtlikuna.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.05 17:59; 19.05 23:32; 24.05 23:23; 24.05 23:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppisin eriala, kuhu oli raske sisse saada ja mis tõsiselt huvitas. Huvitas ka terve ülikooli aja ning kohe sain ka tööle. Mitte küll päris sinna, kuhu oleks soovinud, aga valikult teisele kohale. Meeldis ka töötada. Pikapeale ei hakanud enam meedima see, et vaesus oli pidevalt majas ja samas oli mu töö selline, mida kõik on varmad arvustama ja kritiseerima. Kõik on seda teenust kasutanud ja igaühel on midagi öelda, kuni ajaleheni välja. Sotsiaalne staatus oli suhteliselt kõrge, aga teisalt vajas see ülipaksu nahka ning tänaval teretamine ja järelpilgud hakkasid segama.

töö kõrvalt omandasin veel ühe kõrghariduse ja nüüd hiljem ühe baka.

Tegin kannapöörde ja läksin absoluutselt teise suunda. Tööle, mida praktiliselt keegi ei taha teha, millel on ühiskonnas mudamadal maine ja millega üldiselt teenib palju. Muidugi, kui teha hästi. Samas on see amet, kus ei ole kadestajaid 🙂 ega veriseid võimuvõitlusi. Keegi ei tunne mind ära ja keegi ei vaata tänaval järele ega arvusta seltskonnas mu mistahes oskusi või omadusi. Samas vaadatakse seltskonnas haledalt, kui oma ameti ütlen ning töö on vaimselt selline peksukoti oma.

Ei kahetse, kuigi kriis on ka siit oma suure ampsu võtnud. Variantidest arendav, meeldiv, aga vaene ja inimeste kritika all toimuv amet ja keeruline, aga suurema privaatsusega, tuimem, mainetu, hästitasustatud amet, valiksin ma ikka teise.

Mitte et need oleksid tuimad ametid 🙂 , ma soovitaksin vaadata siiski hästitasustatud ametite poole. Minul küll on lausa mitu kõrgemat haridust, aga paljudel neist hästimakstud ametitest pole üldse kõrgharidust vaja.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.05 18:17; 17.05 18:40; 21.05 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Been there, done that.

Ehk siis mina jätsin ka 3 korda ülikooli pooleli, ehkki olin ikka seni täitsa kindel ülikoolimaterjal ja muidu kah tarkpea olnud nii enda kui teiste arvates. Lõpuks sain ise ka aru, et see rapsimine on juba natuke haiglaslik, kobisin ära tööle, avastasin, et päris tore töö, jäingi seda tegema oma häbiväärse keskharidusega… Abiellusin, sain lapsed. Elu oli mõnus, aga kogu aeg miski kripeldas.

33-aastaselt läksin täiesti spontaanse (aga alateadvuses tõenäoliselt 10 aastat küpsenud) mõtte ajel ühe väga populaarse eriala sisseastumiskatsetele, sain sisse, lõpetasin nominaalajaga (töö ja pere kõrvalt, cum laude) – ja nautisin sellest tõesti iga sekundit. Kordagi ei tekkinud isegi mingit pisikest mõttejupikest, et äkki jätaks midagi tegemata või lükkaks edasi, jätaks pooleli vms.
Mida ma ütleks 22-aastasele endale? Loomulikult, et lihtsalt TEE see üks kuramuse eriala ära, täiesti suva, kas see on see maailma kõige-kõigem, millega elu lõpuni tegeleda tahaks! Ja veel ütleksin, et kui su tobe aju pole veel sellele tasemele küpsenud, et seda tarka nõuannet järgida 😀 siis ära kah meelt heida, vaid mine tööle – sest miski pole veel kadunud ja tegelikult võib ülikooli lõpetada ka 10 või 20 aasta pärast, kui soovi on. Ja seejuures kogu protsessi nautida. Aga siis peab küll vaatama, et ümber oleks toetav tugivõrgustik (mõistev mees, head lapsed, piisav majanduslik kindlustatus jne), nooremana, kui ise teistest ja teised sinust nii palju veel ei sõltu, on lihtsam. Aga õppimine ise on 30-40 vahel täiesti tehtav.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin kannapöörde ja läksin absoluutselt teise suunda. Tööle, mida praktiliselt keegi ei taha teha, millel on ühiskonnas mudamadal maine ja millega üldiselt teenib palju. Muidugi, kui teha hästi. Samas on see amet, kus ei ole kadestajaid ???? ega veriseid võimuvõitlusi. Keegi ei tunne mind ära ja keegi ei vaata tänaval järele ega arvusta seltskonnas mu mistahes oskusi või omadusi. Samas vaadatakse seltskonnas haledalt, kui oma ameti ütlen ning töö on vaimselt selline peksukoti oma.

Palun ütle, mis töö see selline on? Nuputan juba tükk aega, aga ühtki ideed ei tekkinud. Algul mõtlesin, et poliitikasse läksid, aga seal on verised võimuvõitlused. Oled äkki prügiauto või fekaaliauto juht? Kuulu järgi pidi hea palk olema.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 18:34; 17.05 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen peaaegu samavana kui sina. Lõpetasin eriala, mis mulle huvi pakkus ja töötasin paar aastat erialasel kohal. Aga siis sain aru, et kui ma just “üle laipade ei lähe”, siis jäängi virelema. Palk erialal on kehv ning Eestis väga võimalusi pole. Tulin töölt ära ja võtsin töötuna arvele. Käisin karjäärinõustamises mitu korda kuid pean ütlema, et mina ei saanud sealt mingit kasu. Võib olla kui mul oleks mingi suund, aga ma reaalselt ei tea mida ma teha tahaks. Ja nõustaja ei oskanud ka nii ju suunata. Nüüd töötan suvalises ettevõttes, teenin töö kohta okei palka, aga soovin sügisel proovida tagasi ülikooli minna. Pole küll erialas 100% kindel, kuid soovin õppida midagi, mis kindlustaks tuleviku ning annaks võimalust palju edasi areneda. Ja antud valdkond nagu huvitaks… eksnäis. Vahel tundub, et oled ainuke kellel pole siht selge. Teised kõik liiguvad edasi, aga ise mõtled, mis hingele pai teeks. Eks peab lihtsalt tegutsema ja uurima.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin kannapöörde ja läksin absoluutselt teise suunda. Tööle, mida praktiliselt keegi ei taha teha, millel on ühiskonnas mudamadal maine ja millega üldiselt teenib palju. Muidugi, kui teha hästi. Samas on see amet, kus ei ole kadestajaid ???? ega veriseid võimuvõitlusi. Keegi ei tunne mind ära ja keegi ei vaata tänaval järele ega arvusta seltskonnas mu mistahes oskusi või omadusi. Samas vaadatakse seltskonnas haledalt, kui oma ameti ütlen ning töö on vaimselt selline peksukoti oma.

Palun ütle, mis töö see selline on? Nuputan juba tükk aega, aga ühtki ideed ei tekkinud. Algul mõtlesin, et poliitikasse läksid, aga seal on verised võimuvõitlused. Oled äkki prügiauto või fekaaliauto juht? Kuulu järgi pidi hea palk olema.

Heh, see pole mingi saladus. Müügiinimene olen. Müün mitte eraisikutele, müün ettevõtetele. Eraisikutega pole mul midagi pistmist, ainult vastavate asjapulkadega asutustes. Müün tooteid, mida teatud ettevõtted surmkindlalt vajavad aga nad ei jaga neist midagi ega sageli isegi saa aru, kuivõrd nad neid asju vajavad. Tooted on spetsiifilised ja 6 kuud kulus nende õppimiseks. Teenistuse üle ei saa kurta, sest vajadus selle tootegrupi suhtes ei kao ei ühegi kriisi ega riigikorra ajal, minu töö on oma oskusteabega kohal olla, kui see vajadus tekib.

PS fekaaliauto juht on väga tegija mees maapiirkondades ja teenib ka hästi.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.05 18:17; 17.05 18:40; 21.05 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 23 tegelt, aga suurt vahet pole. Keskkooli lõpust nüüd 4 aastat ja igal aastal kandideerinud kuhugi + talvistele vastuvõttudele. Endal ka imelik juba ammu ???? siiani sisse saanud, aga küsitud küll, miks nii palju katkestusi. Ja eks see ka probleem või mitte otseselt probleem, aga veits teeb asja keerulisemaks, et pole mingit toetust ei rahalist ega vaimset ja ikka tööl käinud kogu aeg, ise pidanud hakkama saama. Praeguse töö kõrvalt lõpuks saaks õppida, sest vaba graafik, aga nüüd ei leia jälle sobivat ???? EBSi õppemaksu kraapisin ka ise kokku kuni hakkasin kahtlema selle mõttekuses, sellepärast ära tulingi ja ei kahetse.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 16:15; 17.05 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mõelnud ise politsei peale pikemat aega, aga tundub kohati ikka meeste töö või ei?

Käsi südamel, politsei töös ei ole mitte ühtegi ülesannet, mida peab peenisega tegema. Seega ei ole ühtegi põhjust, miks politseinik peaks mees olema.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegune töövaldkond muidu pakub huvi või üldse mitte? Võiks ju kaaluda sellel alal enda edasi arendamist. Mõned koolitused juurde ja saad end näiteks pakkuda nö müüjast juhatajaks ehk siis teha karjääriredeli tõusu alal, kus praegu tegutsed ja milles juba algteadmised on olemas. Tavaliselt inimesed saavadki oma lemmikule tööle ja heale otsale alustades mingist suvalisest lihttööst, aga selleläbi õpitakse süvitsi tundma toda tegevusala ja kui huvi pakub saab alati leida võimaluse tõusta juhipositsioonile või ajada oma rida.

Erialasid välja pakkuda on väga raske, kui ei tea, mida sa juba seni pooleli oled jätnud. Mis need kutseka ained vähemalt olid?

Ala, kus saab kohe tööle minna, no ma ei tea, äkki raamatupidamine. Kinnisvaramaakler, hindamisaktide tegija, sekretär, büroojuht, sotsiaalmeedia haldur… Need üldiselt sellised töökohad, et kui mingi kutsetunnistus või koolituspaber taskus on, siis aga tule ja hakka pihta.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui politseis töötamist tõsiselt kaalud, siis soovitan ka abipolitsenikuks hakkamist! Sellega saab tõepoolest aimu, kas töö sobib. Mul on üks tuttav, ka selline natuke sihitu, pärast gümnaasiumit midagi õppima ei läinud, teeb mingit n-ö tavalist tööd jne, aga abipolitseinikuks käimisega on leidnud endale selgelt mingi olulise mõtte elule. Tema puhul küll ei tea, kas ka edasi õppima läheb, aga seni tundub, et väga sobib. Ja see vaid juhuse asi, proovimata poleks teada saanud, et nii sobib.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mõelnud ise politsei peale pikemat aega, aga tundub kohati ikka meeste töö või ei?

Käsi südamel, politsei töös ei ole mitte ühtegi ülesannet, mida peab peenisega tegema. Seega ei ole ühtegi põhjust, miks politseinik peaks mees olema.

Seda küll, aga kui seda tööd teeb naisterahvas, siis peab ta keskmisest naisterahvast füüsiliselt tugevam olema. Mina näiteks oleksin küll tugev, aga kuna olen nii lühike, siis ei mõju ehk piisavalt autoriteetselt. Politseinik võiks ikka 170+ cm pikk olla (olgu ta siis mees või naine) ja heas füüsilises vormis. Kõrge moraal ja eetika peaksid ka olema, pingetaluvus jne.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 18:34; 17.05 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mina olin samasugune ühelt erialalt teisele pendeldaja. Kõige piinlikum oli see, et sain kõikidele erialadele sisse, kuhu kandideerisin. Mina aga ei suutnud üle aasta ühelgi erialal õppida ja nii see ring läks. Lõpuks kui sain 29- aastaseks kandideerisin töö kõrvalt ühele kaugõppe erialale. Sealgi tekkis mul alguses probleeme, kuna tööandja ei tahtnud mind lubada kooli ja rahaliselt oli ka kitsas. Vahepeal suutsin rasedaks jääda ja viibisin ka akadeemilisel, aga lõpuks ikkagi suutsin eriala lõpetada. Imehea tunne oli lõpuks eriala lõpetada. Kõik on võimalik( kui on hea tugi kõrval ????)ja plaanin ka magistriõppesse minna.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mõelnud ise politsei peale pikemat aega, aga tundub kohati ikka meeste töö või ei?

Käsi südamel, politsei töös ei ole mitte ühtegi ülesannet, mida peab peenisega tegema. Seega ei ole ühtegi põhjust, miks politseinik peaks mees olema.

Seda küll, aga kui seda tööd teeb naisterahvas, siis peab ta keskmisest naisterahvast füüsiliselt tugevam olema. Mina näiteks oleksin küll tugev, aga kuna olen nii lühike, siis ei mõju ehk piisavalt autoriteetselt. Politseinik võiks ikka 170+ cm pikk olla (olgu ta siis mees või naine) ja heas füüsilises vormis. Kõrge moraal ja eetika peaksid ka olema, pingetaluvus jne.

Olen vaid 162 cm ja kleenuke naisterahvas.
Mina olen politseinikuna töötanud ja ei minu füüsilisel jõul ega pikkusel polnud mingit tähtsust kuivõrd tegelesin paberimäärimisega. Ka seda tööd tuleb politseis teha. Kui midagi juhtub, näiteks korterivargus, siis tuleb selle juhtumi kohta koostada dokumendid, et asja saaks edasi menetleda. Suhtlesin kannatanu, võimalike tunnistajate ja kahtlustatavatega ja koostasin toimiku kõikide materjalidega edastamiseks juba kohtule. See nõuab pigem analüütilist mõtlemist ja head suhtlusoskust, et taibata kas vestluskaaslane on siiras või valetab ja põikleb küsimustele ausate vastuste andmisest kõrvale. Samuti tegeleda ütlusi kinnitavate tõendusmaterjalide kogumise ja hindamisega. Ükski neist ei vaja pikkust ega jõudu. Pingetaluvus peab tõepoolest olema, üritatakse sind mõjutada küll. Kes karjub, kes ähvardab, kes nutab ja haliseb ja kes meelitab. Ja mitte ainult see süüdiolev pool.

Minu tavaline tööalane liikumine piirdus teistes kabinettides istuvate kaaslastega jutuajamiste ja vajadusel väljakutsutud isikute saatmisega. Kui kahtlustatav või juba süüdistatav oli kinnipeetud siis ka kinnipidamisasutustes käimisega. Nüüd on see detail ilmselt muutunud.
Abipolitseiniku töö hulka see eelpoolkirjeldatu kõik muidugi ei kuulu. Küll aga saad teada kas sind huvitaks mis saab tekkinud probleemist edasi ja kas kõik osapooled saavad neid rahuldava lahenduse.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mõelnud ise politsei peale pikemat aega, aga tundub kohati ikka meeste töö või ei?

Käsi südamel, politsei töös ei ole mitte ühtegi ülesannet, mida peab peenisega tegema. Seega ei ole ühtegi põhjust, miks politseinik peaks mees olema.

Seda küll, aga kui seda tööd teeb naisterahvas, siis peab ta keskmisest naisterahvast füüsiliselt tugevam olema. Mina näiteks oleksin küll tugev, aga kuna olen nii lühike, siis ei mõju ehk piisavalt autoriteetselt. Politseinik võiks ikka 170+ cm pikk olla (olgu ta siis mees või naine) ja heas füüsilises vormis. Kõrge moraal ja eetika peaksid ka olema, pingetaluvus jne.

Mina olen 160 cm pikk, kaalun 45 kg, blondiin ja noorusliku välimusega kah. Ikka suht laps rikkujate jaoks. Töötan patrullpolitseinikuna. Tõsi, mul enda kehtestamine on hulka keerulisems kui 2m/100kg meesterahval aga minu kaal ega pikkus pole mind töö juures veel takistanud.
Ma ei lase enda välimusel määratleda ka ennast kontoritöötajaks. Ma teen seda tööd, mida ma teha tahan.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.05 17:59; 19.05 23:32; 24.05 23:23; 24.05 23:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan sul alustuseks lihtsalt midagi ära lõpetada. Isegi kui see sind ei vaimusta. Sa saad alati teise asja juurde õppida. Mul endal on näiteks esmalt omandatud rakenduskõrgharidus – umbes poole peal sain aru, et tahaks hoopis teist eriala. Aga lõpetasin ära, läksin tööle ja töö kõrvalt omandasin baka + magistri sellel erialal. Baka lõpus asusin ka tööle samal erialal.

Seega, kui sa ei tea, mida sa teha tahad, siis kuskilt pead alustama – lõpeta üks kool, otsi mingi töö ja võibolla see aitab sul selgusele jõuda.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 15:15; 21.05 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 160 cm pikk, kaalun 45 kg, blondiin ja noorusliku välimusega kah. Ikka suht laps rikkujate jaoks. Töötan patrullpolitseinikuna. Tõsi, mul enda kehtestamine on hulka keerulisems kui 2m/100kg meesterahval aga minu kaal ega pikkus pole mind töö juures veel takistanud.
Ma ei lase enda välimusel määratleda ka ennast kontoritöötajaks. Ma teen seda tööd, mida ma teha tahan.

Vabandust, aga see on küll libapostutus. Ma ei usu ealeski, et mingi 45-kilone (alakaaluline) blondiin mingi patrullpolitseinikuna töötab.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppisin eriala, kuhu oli raske sisse saada ja mis tõsiselt huvitas. Huvitas ka terve ülikooli aja ning kohe sain ka tööle. Mitte küll päris sinna, kuhu oleks soovinud, aga valikult teisele kohale. Meeldis ka töötada. Pikapeale ei hakanud enam meedima see, et vaesus oli pidevalt majas ja samas oli mu töö selline, mida kõik on varmad arvustama ja kritiseerima. Kõik on seda teenust kasutanud ja igaühel on midagi öelda, kuni ajaleheni välja. Sotsiaalne staatus oli suhteliselt kõrge, aga teisalt vajas see ülipaksu nahka ning tänaval teretamine ja järelpilgud hakkasid segama.

töö kõrvalt omandasin veel ühe kõrghariduse ja nüüd hiljem ühe baka.

Tegin kannapöörde ja läksin absoluutselt teise suunda. Tööle, mida praktiliselt keegi ei taha teha, millel on ühiskonnas mudamadal maine ja millega üldiselt teenib palju. Muidugi, kui teha hästi. Samas on see amet, kus ei ole kadestajaid ???? ega veriseid võimuvõitlusi. Keegi ei tunne mind ära ja keegi ei vaata tänaval järele ega arvusta seltskonnas mu mistahes oskusi või omadusi. Samas vaadatakse seltskonnas haledalt, kui oma ameti ütlen ning töö on vaimselt selline peksukoti oma.

Ei kahetse, kuigi kriis on ka siit oma suure ampsu võtnud. Variantidest arendav, meeldiv, aga vaene ja inimeste kritika all toimuv amet ja keeruline, aga suurema privaatsusega, tuimem, mainetu, hästitasustatud amet, valiksin ma ikka teise.

Mitte et need oleksid tuimad ametid ???? , ma soovitaksin vaadata siiski hästitasustatud ametite poole. Minul küll on lausa mitu kõrgemat haridust, aga paljudel neist hästimakstud ametitest pole üldse kõrgharidust vaja.

Mis tööd siis teed?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.05 23:06; 20.05 23:09; 20.05 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mõelnud ise politsei peale pikemat aega, aga tundub kohati ikka meeste töö või ei?

Käsi südamel, politsei töös ei ole mitte ühtegi ülesannet, mida peab peenisega tegema. Seega ei ole ühtegi põhjust, miks politseinik peaks mees olema.

Seda küll, aga kui seda tööd teeb naisterahvas, siis peab ta keskmisest naisterahvast füüsiliselt tugevam olema. Mina näiteks oleksin küll tugev, aga kuna olen nii lühike, siis ei mõju ehk piisavalt autoriteetselt. Politseinik võiks ikka 170+ cm pikk olla (olgu ta siis mees või naine) ja heas füüsilises vormis. Kõrge moraal ja eetika peaksid ka olema, pingetaluvus jne.

Mina olen 160 cm pikk, kaalun 45 kg, blondiin ja noorusliku välimusega kah. Ikka suht laps rikkujate jaoks. Töötan patrullpolitseinikuna. Tõsi, mul enda kehtestamine on hulka keerulisems kui 2m/100kg meesterahval aga minu kaal ega pikkus pole mind töö juures veel takistanud.

Ma ei lase enda välimusel määratleda ka ennast kontoritöötajaks. Ma teen seda tööd, mida ma teha tahan.

See tähendab, et tibi klähvib ja 2*2 kapp kõrval peab füüsilise töö ära tegema. Selge see, et kahte naisterahvast samasse patrulli ei panda.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.05 23:06; 20.05 23:09; 20.05 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, äkki militaar? Sealt saab varakult pensionile kah, saad pärast midagi muud teha. Sellise huvi korral alusta ajateenistusest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.05 23:06; 20.05 23:09; 20.05 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mõelnud ise politsei peale pikemat aega, aga tundub kohati ikka meeste töö või ei?

Käsi südamel, politsei töös ei ole mitte ühtegi ülesannet, mida peab peenisega tegema. Seega ei ole ühtegi põhjust, miks politseinik peaks mees olema.

Seda küll, aga kui seda tööd teeb naisterahvas, siis peab ta keskmisest naisterahvast füüsiliselt tugevam olema. Mina näiteks oleksin küll tugev, aga kuna olen nii lühike, siis ei mõju ehk piisavalt autoriteetselt. Politseinik võiks ikka 170+ cm pikk olla (olgu ta siis mees või naine) ja heas füüsilises vormis. Kõrge moraal ja eetika peaksid ka olema, pingetaluvus jne.

Mina olen 160 cm pikk, kaalun 45 kg, blondiin ja noorusliku välimusega kah. Ikka suht laps rikkujate jaoks. Töötan patrullpolitseinikuna. Tõsi, mul enda kehtestamine on hulka keerulisems kui 2m/100kg meesterahval aga minu kaal ega pikkus pole mind töö juures veel takistanud.

Ma ei lase enda välimusel määratleda ka ennast kontoritöötajaks. Ma teen seda tööd, mida ma teha tahan.

See tähendab, et tibi klähvib ja 2*2 kapp kõrval peab füüsilise töö ära tegema. Selge see, et kahte naisterahvast samasse patrulli ei panda.

Tal lihtsalt liigub käsi kiiremini relva/taseri peale, mis juba on piisavalt ähvardav, sõltumata kaalust. Teatud enesekaitsevõtted ei vaja ka kindlasti füüsilist jõudu (mu enda peal on demonstreeritud üht võtet, mis seisnes lihtsalt randmest õigest kohast kinni haaramises ja olingi põlvili, pilt silme ees must… ma kahjuks ei õppindu ise ära seda võtet tegema, aga väga tõhus).
Mul oli kunagi 2 klassiõde, kes läksid Sisekaitseakadeemiasse vangivalvuriks õppima. Olid ka umbes sellised 45 kg kaaluvad anorektilise välimusega tibid. Ma ei tea, kas nad hiljem ka valvurina töötasid, aga ära nad lõpetasid igaljuhul 😀

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 15:15; 21.05 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tähendab, et tibi klähvib ja 2*2 kapp kõrval peab füüsilise töö ära tegema. Selge see, et kahte naisterahvast samasse patrulli ei panda.

tänapäeva feministlik hollywood on tibide ajud läbi pesnud, nüüd arvavad et on superkangelased sest filmides peksavad peenikesed naised 2x suuremaid mehi mööda seinu ja lagesid.
päriselus ei ole 45kg mimm 135kg mehest füüsiliselt mitte kuidagi üle. aga palk peab “võrdne” (ehk meestest suurem) olema

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Erialavaliku kriis ????