Esileht Ilu ja tervis Erinev vererõhk kätel

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Erinev vererõhk kätel

Postitas:

Miks mul on alati parema käe rõhk palju kõrgem?
Täna siis parem käsi 144/85
Vasak aga 123/75

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mõõdad ise? Millega? Kui korraga mõlemal käel samaväärse mõõtjaga vaadata, kas siis on ka erinev? Tegelikult väike erinevus on kõigil inimestel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt on asi selles, et kui sa ise kinnitad manseti, siis kinnitad erinevasse kohta – paremakäelisena ei tule sul vasaku käega kinnitamine nii hästi välja (või vastupidi), lisaks tuleb ühel pool tõmmata manseti otsa enda poole, teisel pool endast eemale, mis samuti mõjutab lõplikku paigutust.

Järeldus: lase kellelgi teisel mansett kinnitada, võimalikult ühtemoodi kummalgi pool. Manseti toru peab asetsema kohakuti selle veeniga, kust tavaliselt verd võetakse, ja olema 2-3cm küünarnukiõndlast ülespoole.

Hetkeline erinevus käte peal pole hull, aga kui see püsib mõnda aega (ütleme nädal-kaks) järjekindlalt rohkem kui 15 pügala võrra erinev (alati samal käel kõrgem), siis peab arstiga rääkima. Tegu võib olla aordiprobleemidega, mis vajavad kindlasti uurimist.

Siiski tuleks kõigepealt väistada võimalus, et aparaadi mansett või aparaat ise on kulunud-väsinud. Laena kelleltki teist, uuemat aparaati või lase apteegis või arsti juures üle mõõta ja vaata, kas saad samasuguse tulemuse. Üllatavalt tihti on tõesti tegu aparaatide kulumusega ja inimene muretseb täiesti ilmaasjata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 13:33; 09.08 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada võibki erinev olla. Arvestad seda rõhku, mis on kõrgem. Mõõdad kolm korda järjest ja võtad nende keskmise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 15:57; 09.08 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu teada võibki erinev olla. Arvestad seda rõhku, mis on kõrgem. Mõõdad kolm korda järjest ja võtad nende keskmise.[/tsitaat]See käib niimoodi *ühelt* käelt mõõtes. Tegelikult nn vererõhupäevikusse pannakse kirja neist kolmest (1-minutilise vahega võetud) näidust mitte keskmine, vaid kõige madalam. samalt käelt võetud näidud siis.

Kui aga kahel käel on väga täpsel mõõtmisel pidevalt üle 15-pügalane vahe, siis vajab see kardioloogi tähelepanu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 13:33; 09.08 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
See käib niimoodi *ühelt* käelt mõõtes. Tegelikult nn vererõhupäevikusse pannakse kirja neist kolmest (1-minutilise vahega võetud) näidust mitte keskmine, vaid kõige madalam. samalt käelt võetud näidud siis.

Kui aga kahel käel on väga täpsel mõõtmisel pidevalt üle 15-pügalane vahe, siis vajab see kardioloogi tähelepanu.[/tsitaat]
Ma mõtlesin kolme näidu keskmist, mitte kolmest näidust keskmist ehk siis teist näitu. Seda ütlesid nii perearst kui südamearst. Alles mõned kuud tagasi sain seda teada. Imelik, miks nad mulle seda juba aastaid tagasi ei öelnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 15:57; 09.08 19:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis Erinev vererõhk kätel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.