Esileht Ajaviite- ja muud jutud Erineva kaaluga patukesed poliitikas

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Erineva kaaluga patukesed poliitikas

Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et neid teemasid on siin juba rohkesti, aga lisaksin siiski veel ühe vaatenurga. Nimelt on see tõesti irooniline, et valitsus lagunes Keskerakonna korruptsiooniskandaali tõttu, aga uues valitsuses jätkab kolmest erakonnast just Keskerakond, teised kaks lükatakse nn varupingile. Kus see loogika siin on? Kus on vastutuse võtmine? Vastutuse võttis justkui Ratas, aga teda ju selles korruptsioonijuhtumis personaalselt ei süüdistata? Peale selle juhib valitsusläbirääkimisi inimene, kes ise äsja suure skandaaliga oli sunnitud tagasi astuma. Siit võib järeldada, et korruptsioon on nii igapäevane asi, et sellest ei tee keegi suurt numbrit ja see antakse kiiresti andeks. Riigi raha raiskamine (et mitte öelda omastamine) ka.

Samuti on kõigil meelest pühitud see, et tulevase peaministrierakonna kogenud ja teravmeelsed poliitikud esitasid alles mõned päevad tagasi riigi julgeolekut õõnestavaid muudatusettepanekuid, mis jõudsid ka välismeediasse. Keegi (peale mõnede valitsuspoliitikute) selles suurt murekohta ei näinud ja keegi ei kahetsenud ega vabandanud ka. Mis sest enam.

Minu meelest oli väga kõnekas pühapäevane AK nädala kokkuvõte, kus kajastati ka tsirkust põhiseaduskomisjonis. Seal anti mõista, et tsirkuse põhisüüdlane on Anti Poolamets. Idiootlikest muudatusettepanekutest ei tehtud üldse juttu, küll aga näidati klippi Poolametsa ilmselt kõige ebaõnnestunumast väljaütlemisest Läänemetsale “sul on punane lips”. No tõesti, ei sobi ju nii teisele öelda. Mida opositsioonipoliitikud enne ja pärast seda tegid ja ütlesid, sellest ei silpigi (Delfi õnneks oli varem ka pikemad klipid üles pannud). Ja need poliitikakorüfeed hakkavad nüüd uut valitsust tegema (Läänemets küll õnneks mitte).

Jah, mul on kahju.

+31
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, mul on kahju.

See ongi kõik üks suur ajuvabadus.
Aga sinu moodi tõesti oma peaga mõtlejaid on väga vähe. Enamus on siiski ajupestud ja kasulikud idioodid ja need ei mõtle mitte midagi.
Loomulikult on analoogilisi idioote ka parempoolsete hulgas, keegi ei kahtle selles, aga nad on siiski üleüldises vähemuses.

Ehk siis jääb nii, nagi bolševikud ütlevad.

+17
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks ta nii suures plaanis ole jah. Aga hetkel on parlamendis viis erakonda ja neist mõned võiksid valitsuse moodustada. KE ja Ref on loogiline valik, 59 häält kokku.

Poliitikas ei kehti tavamõtlemine, kes täna sõbrad, need homme vaenlased. Täna võid lubada ühte, aga ülehomme teed hoopis teist (Ratas ja EKRE  enne ja pärast valimisi näiteks 2019 aastal). Minu silmis on poliitika räpane ja ma nende lubadusi ei usu nagunii. Las Kaja proovib, saame esimese suhteliselt noore naissoost peaministri. Praegu koroona aeg, tegusat valitsust oleks kiirelt vaja tühja neist pattudest.

Teine alternatiiv oleks erakorralised valimised, aga see võtab aega ja segadus jätkub pikemat aega, kas seda on vaja, arvestades, et 80% on ikka samad näod Riigikogus peale neid erakorralisi valimisi. OK, ehk Eesti200 saaks parlamenti.

Aga jah poliitika ongi räpane ja võim on magus.

+18
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et neid teemasid on siin juba rohkesti, aga lisaksin siiski veel ühe vaatenurga. Nimelt on see tõesti irooniline, et valitsus lagunes Keskerakonna korruptsiooniskandaali tõttu, aga uues valitsuses jätkab kolmest erakonnast just Keskerakond, teised kaks lükatakse nn varupingile. Kus see loogika siin on? Kus on vastutuse võtmine? Vastutuse võttis justkui Ratas, aga teda ju selles korruptsioonijuhtumis personaalselt ei süüdistata? Peale selle juhib valitsusläbirääkimisi inimene, kes ise äsja suure skandaaliga oli sunnitud tagasi astuma. Siit võib järeldada, et korruptsioon on nii igapäevane asi, et sellest ei tee keegi suurt numbrit ja see antakse kiiresti andeks. Riigi raha raiskamine (et mitte öelda omastamine) ka.

Samuti on kõigil meelest pühitud see, et tulevase peaministrierakonna kogenud ja teravmeelsed poliitikud esitasid alles mõned päevad tagasi riigi julgeolekut õõnestavaid muudatusettepanekuid, mis jõudsid ka välismeediasse. Keegi (peale mõnede valitsuspoliitikute) selles suurt murekohta ei näinud ja keegi ei kahetsenud ega vabandanud ka. Mis sest enam.

Minu meelest oli väga kõnekas pühapäevane AK nädala kokkuvõte, kus kajastati ka tsirkust põhiseaduskomisjonis. Seal anti mõista, et tsirkuse põhisüüdlane on Anti Poolamets. Idiootlikest muudatusettepanekutest ei tehtud üldse juttu, küll aga näidati klippi Poolametsa ilmselt kõige ebaõnnestunumast väljaütlemisest Läänemetsale “sul on punane lips”. No tõesti, ei sobi ju nii teisele öelda. Mida opositsioonipoliitikud enne ja pärast seda tegid ja ütlesid, sellest ei silpigi (Delfi õnneks oli varem ka pikemad klipid üles pannud). Ja need poliitikakorüfeed hakkavad nüüd uut valitsust tegema (Läänemets küll õnneks mitte).

Jah, mul on kahju.

Kellegagi tuleb ju valitsus moodustada, peale Reformi on seekord puhtad veel Sotsid. Aga neil kahepeale ei tule hääled kokku. EKRE ja Isamaa olid samuti selle laenu taga, kuna rahandusministeerium selle ette valmistas ja Isamaa sai samuti “annetuse”

+9
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Poliitika ongi kahjuks räpane mäng.

Ei ole ühtegi plekitut erakonda parlamendis.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte mingit vahet ei ole, kellega see valitsus kokku pannakse. Lihtsalt vaata nagu tsirkust ja ära võta tõsiselt.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

meid lollitatakse meie raha eest.

ja ma olen mõelnud juba mmu seda, mida TA kirjutas.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahju muidugi, et peale keski ei ole eriti kellegagi seda valitsust moodustada. Sotsidele peaks lisaks Isamaa ka punti võtma, muidu ei tule enamus kokku. Ma polegi lõpuni aru saanud, mis Refil Isamaa vastu on. Üks väide, et Isamaa pole huvitatud. Üsna loogiline põhjendus seal taga, et kui Isamaa läheb opositsiooni ja praegused ministrid tulevad Riigikokku, peavad lahkuma vastalised parempoolsed Kiisler ja Lotman, kes praegu on Riigikogus ministrite asendusliikmetena.

Refi valikud on praegu sellised, et natuke parafraseerides “Nukitsameest”, siis üks on loll ja teine on varas, kellegagi pean ma valitsuse tegema. Eks igapäevane suhtluskliima on ka väga oluline. Üks asi on teada, et su koostööpartner teisel pool lauda on suure summa riigi raha oma (erakonna) taskusse ajanud, aga samas see koostööpartner on viisakas ja mõistliku jutuga. Teine asi, et koostööpartner on lihtsalt rumal, ei saa asjadest aru ja lisaks veel laadatola, ropendab ja pröökab nagu külahull. Mina ise eelistaks ka selle viisaka ja targa vargaga asju ajada.

+9
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina ise eelistaks ka selle viisaka ja targa vargaga asju ajada.

Siis jah, kui ise ka viisakas ja kaval varas oled…

+11
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ehk Šveitsi suusakuurordis käidi kõrgemate jõudude korraldusi saamas? Mida krt need rahvuslased ikka veel tegutsevad teil seal!

+10
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ju siis poliitkud teavad, et keegi ei tee ilma korruptsioonita poliitikat.  Ja nende jaoks see pole probleem.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi tõemeeli võttis tõsiselt  neid “julgeolekut kahjustavaid ettepanekuid”?

+9
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga eelmistel valimistel tegid tulemust ju keskerakond, reform, ekre, isamaa ja sotsid. Teised piisavalt hääli ei saanud. Kui keskerakond tagasi astus, siis kellega reform valitsuse teeks kui isamaast nad jälle keeldusid? reform+sotsid oleks vähemusvalitsus ja keskerakond+ekre hääletaks kõik riigikogu otsused maha. Valitsuse toimimiseks peab olema enamus. Reform on välistanud EKRE, kellega ta siis diili saaks teha kui mitte keskerakonnaga?

Võimalus oleks teha erakorralised valimised, siis saaks ka teised erakonnad uuesti hääli püüda, aga milleks, kohe on uued valimised nagunii ukse all.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Üks väide, et Isamaa pole huvitatud.

Kaja ütles ju valimisvõidu korral Isamaale näkku et neid ei soovita, sama ütles ta ka nüüd. Eks Isamaal on kehv maik suus nagunii juba varasematest koalitsioonidest kus nad koos reformiga olid. Nad olid ju reformi puudlid ja millist erakonda see rahuldaks? Ekret ju ei rahuldanud keskerakonna puudliks olemine ja praeguse valitsuse lagunemine oli neile ka suureks kergenduseks. Isamaast pole ammu enam asja, sest neil juba parempoolsed ka, kes järgmistel valimistel kõik erakonda vahetavad. see parempoolseks olemine on lihtsalt enesereklaam kuna muidu pildile ei pääse (labane omakasu).

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ekret ju ei rahuldanud keskerakonna puudliks olemine ja praeguse valitsuse lagunemine oli neile ka suureks kergenduseks.

Ma ei tea, kas sa oled siin ekre palgaline troll või lihtsalt rumal inimene? Selles valitsuses oli ju ikka kesk ja konkreetselt Ratas ekre puudel. Suurt kergendust ei paistnud neil täna aga kusagilt. Vastupidi, väga pettunud olid! Vaata ja loe palun mõnda eilset ja tänast isa&poja intervjuud!

+8
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga vaata siis Riigikogu koosseisu, arvuta natuke ja paku parem variant välja, kui Ref + Kesk!

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, mul on kahju.

Mõtlen täpselt sama ja no ei saa aru.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis siin ikka aru saada. Ratasele oli mugav hetk püss põõsasse visata, ära jätta abielureferendum, keerata selg lärmakale tülikale koalitsioonikaaslasele ja ka kõik muud mured unustada. Tema pühkis käed puhtaks ja lükkas Mailise koristama. Mailisel endal põll plekiline, aga kesse seda lastetaksot mäletab, kui Porto Franko suurune okselärakas keset tuba haiseb.

Isamaast on minu silmis saanud kõige maotum ja lollakam partei Riigikogus. Väike klähviv puudel, ei minhit kaalu ei sõnal ega ka mõttel. Väga õige, et neid kampa ei võeta. Katsugu oma nägu uuesti üles leida ja tulgu siis (ilma Seederi ja Reinsaluta, palun). Hetkel on nii EKRE kui ka Isamaa võimust ilma nagu peni pehmest leivast ja seda kiunumist on hale vaadata/kuulata. Ühele erakonnaliidrile lükkaks praegu kurku tema enda sõnad, et “Näidake oma halvimat, Mordor!”, kui ma oleks temasugune fanaatiline lõualõksutaja. Aga las ta jääb, näoilmed televisioonis ja ajakirjanduses ütlevad juba niigi selgelt, et leiva teine ots ei maitse üldse nii hästi. (Ei teinud Reform ka sugugi paremat nägu, kui issideparteid neil vaiba jalge alt tõmbasid).

Juba antiikajal öeldi, et poliitikas pole sõpru, vaid on huvid. Reformil on huvi võimule tulla. Keskil on huvi võimu lähedale jääda. Mõlemal on huvi EKRE potilaadale saata. Kuigi ma ei näe, kuidas see valitsus töövõimeliseks jääb, sest opositsioonis istuvad kurjad geeniused, kes suurima heameelega hakkavad kätte maksma ja käru keerama (obstruktsioon jm toredused). Sotsid ilmselt sülitavad kuni valimisteni lakke, sest opositsioonis neil mõttekaaslasi pole, küll aga võivad nad torpedeerida teiste opositsioonikaaslaste aktsioone.

Ohjah, isegi kolmeaastased liivakastis on mõistlikumad. Üht ma aga ennustan – ei tule Reformil mingit emmevalitsust – nüüd roomavad tagasi võimu juurde need isased, kes seni nurgas magasid, kuni Kaja palehigis vehmles, et midagigi teha partei näo ja nime hoidmiseks, Ligi moepärast kõrval haukumas. Nüüd kui jälle riigipirukat saab jagada, on mehed manu.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga vaata siis Riigikogu koosseisu, arvuta natuke ja paku parem variant välja, kui Ref + Kesk!

Erakorralised valimised. Aga nad ei julge.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab välja tuua mõne arenenud riigi, kus valitsuses kriminaalkorras karistuse saanud erakond?

Kas meil tõesti korruptiivsed teod au sees ja ei vääri tähelepanu ega hukkamõistu? Koalitsioonikõneluste eestvedaja lahkus ministrikohalt kui mitu päeva tagasi?

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes süüdistab nüüd Ekret et see hakkab opositsioonis obstruktsioone korralama seaduseelnõude vastu siis jah, kuna opositsioon ise nõudsis et obstruktsioon on nende ainuke tööriist.

Siin Mart Helme VÄGA hea kõne tulevasele koalitsioonile ninanipsuks: https://uueduudised.ee/uudis/eesti/video-mart-helme-liberaalid-peavad-idaeurooplasi-alavaarseteks/?fbclid=IwAR1h52PHVZ_Ud7XwPl58JF2GcCR-zNBOhkDeiHSe04bglFOD_E3KJt3sB4g

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mart Helme on kiuslik enesekeskne vanamees. Selline käitumine poliitikas, et ma nüüd maksan teile kätte, et te minuga nõus ei ole, on ikka väga lapsik. Selle asemel, et riigi asju ajada, ajab mingit isiklikku vaenu.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma lugesin: Erineva kaaluga paksukesed poliitikas.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes süüdistab nüüd Ekret et see hakkab opositsioonis obstruktsioone korralama seaduseelnõude vastu siis jah, kuna opositsioon ise nõudsis et obstruktsioon on nende ainuke tööriist.

Siin Mart Helme VÄGA hea kõne tulevasele koalitsioonile ninanipsuks: https://uueduudised.ee/uudis/eesti/video-mart-helme-liberaalid-peavad-idaeurooplasi-alavaarseteks/?fbclid=IwAR1h52PHVZ_Ud7XwPl58JF2GcCR-zNBOhkDeiHSe04bglFOD_E3KJt3sB4g

tõsi ta on ja EKRE teab seda väga hästi juba eelmise riigikogu ajast. ja lõpuks istubki igaüks oma liivakuhja otsas ning koostööd ei mingit, ainult üks kättemaks ja ärapanemine, sekka süüdistamised stiilis “aga tema alustas” ja “aga tema on palju hullem”. nii tore. tõeliselt väärikas demokraatia.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

huh, kuulasin selle kõne ära ja mul hakkas tõeliselt kõhe. poleks osanud arvata, et riigikogu kõnepuldist võivad kõlada otsesed ähvardused.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, mul on kahju.

Käivitavaks oli ikka ekre nõuniku kuritegu, mida ta hakkas sooritama. Kui ta poleks seda teinud, poleks see lugu käivitunud, vaid oodanud veel oma aega.

+2
-2
Please wait...

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Erineva kaaluga patukesed poliitikas