Esileht Kodunurk Erinevad trendid kodusisustuses

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Erinevad trendid kodusisustuses

Postitas:

Mõned aastad tagasi oli Skandinaavia stiil see, mida kõik viljelesid, tegelikult osaliselt ju hetkel ka veel, heledad seinad ja palju (valget) Ikea mööblit. Siis tuli minimalism peale, kõik hakkasid hoolega asju välja viskama, mööblit vähe ja see peab väga minimalistlik olema. Korraks nagu koputas ka artdeco uksele, et hästi palju musta ja kulda, rose goldi.
Mis järgmine moevool sisekujunduses olema saab?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Skandinaavia stiil ongi ju pmt minimalism – hele ja vähe. On rohkem maitse ja elustiil, meil nt oli juba nõukaajal püüe sellise poole – vanemad jahtisid poest aina heledamaid tapeete ja värve. 90-ndate algul esimeses oma kodus võõpasime kõik valgeks, sektsiooni lammutasime (jäi üks kapp, see sai valgeks). Ei usu, et mul kunagi üldse üle läheb. Muutub küll aktsenttoon (momendil meeldib mereroheline), aga see on alati loodustoon, mitte kärts. Kuna stiilipuhtust taga ei aja, on meie kodus skandi Aasia mõjutustega.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.10 08:55; 31.10 10:19; 18.11 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi teismelisena värvisin ma oma toas kõik asjad valgeks, ja samuti oma esimeses korteris. Tükk aega kannatasin siis külma käes, sest valge ruum lihtsalt mõjubki nii. Ehk see oli minu mäss tumepruunide sektsioonide ja villaste kardinate vastu.
Aga nüüd juba tükimat aega meeldib funkstiil, ja see on lihtsalt hämmastav, kui palju meil on tõeliselt ilusat kodumaist funki 30-ndatest ja natuke hilisemast ajast ja kui vähe sellest teatakse ja seda hinnatakse. Imeilusate süüdega riidekapid, puhvetid, sängid, diivanilauad kas kõdunevad kuskil kuuris või laudas või värvitakse lollakat tooni õlivärvidega üle, tigudiivanid on katki ja paksu tolmu all … JUBEEE!!! Missugune ilus kodumaine antiik see võiks olla, aga selle asemel “kõik see rikkus väärituile ära heidetud”, nagu Saretok kirjutab.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates uus moevool on nats rustik metall.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi teismelisena värvisin ma oma toas kõik asjad valgeks, ja samuti oma esimeses korteris. Tükk aega kannatasin siis külma käes, sest valge ruum lihtsalt mõjubki nii. Ehk see oli minu mäss tumepruunide sektsioonide ja villaste kardinate vastu.

Aga nüüd juba tükimat aega meeldib funkstiil, ja see on lihtsalt hämmastav, kui palju meil on tõeliselt ilusat kodumaist funki 30-ndatest ja natuke hilisemast ajast ja kui vähe sellest teatakse ja seda hinnatakse. Imeilusate süüdega riidekapid, puhvetid, sängid, diivanilauad kas kõdunevad kuskil kuuris või laudas või värvitakse lollakat tooni õlivärvidega üle, tigudiivanid on katki ja paksu tolmu all … JUBEEE!!! Missugune ilus kodumaine antiik see võiks olla, aga selle asemel “kõik see rikkus väärituile ära heidetud”, nagu Saretok kirjutab.

Oo, mina ka selle fänn. Meie kodu on sellises vanas stiilis. Restaureerin vana mööblit. Mulle meeldib, kui kapp pole laeni ja kui mööbel on jalgadel. Luterma toolid on ka ühed lemmikud. Seinas meil tapeedid. Hubane ja soe. Paljude meelest vist muidugi liiga selline vanamemme stiil.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No arvatakse jah, et vanamemme stiil, aga need arvajad lihtsalt ei tea asju. Nüüd on popp jälle neid 70ndate sektsioone ja 50-60ndate sohvasid promoda (üheskoos), aga et sealsamas on hea tugev täispuidust, sageli väärisvineeriga ja kristallklaasidega puhvetkapp, seda ei osata hinnata. Ja voodid! Kui panna uus madrats peale, siis on see ikka tõeline voodi, mitte mingi lollakas kušett.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No juba mõnda aega on interjöörides moes tumedad toonid. Must, tumehall, üleni mustad matid köögid. Tumerohelise laine käis üle. Aga pigem tume mitte skandi, jah.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 20:54; 17.11 11:26; 17.11 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina eelistan sisustuses mitte trende järgida, sest iga trendiga ei hakka ju muutma. Tegelikult laus ajama, kui üks hetk on köök lihtsalt avanamoodne oma läikivate punaste ustega.

Seega eelistan klassikat, ikka neidsamu tagasihoidlikke pruune ja beeže toone, mida siis detailidega saab kirgastada (meil on nt lillepotid kõik punased).

Selles mõttes on hele minimalistlik stiil ka hea, kuna seda on lihtne ümber muuta ilma kapitaalset remonti tegemata – nt piisav sinna valgete seintega tuppa mingi tumedam või värviline diivan osta või kirevam seinamaal või kardinad ja vaip välja vahetada ja tulemus on kohe soojem

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

See “Eesti-aja” stiil oli kunagi vanavanemate kodudes täiel määral esindatud – siiski liiga raskepärane minu jaoks. Meeldib, kui on kodus üks selles stiilis armas kapp või kummut – sellest piisab.
Väga meeldib 60ndate kitsejalgadel mööbel – nii kerge ja õhuline. Õnneks oli lapsepõlvekodus Mustamäel just selline mööbel, vanemad abiellusid 60ndate alguses ja siis hankisid mööbli. Olen suutnud sealt osad esemed alles hoida (vanemad muidugi tüdinesid neist ja ihkasid 90ndate kolemööblit…) ja kasutan oma kodus.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.10 08:55; 31.10 10:19; 18.11 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Industriaal – puit ja (must)metall koos. äge

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna elan eestiaegses vanas ja väärikas majas – siis siia ei sobi keppjalgadega vineermööbel. Ei olega 30ndate mööbel, kuna see on minu jaoks liiga kobakas.
Ühesõnaga olen komplekteerinud sarnase stiiliga, aga kaasaegsema (mitte ka kitš).
Aga samas oleme ka moevooludega kaasas käinud ja kaaruksi oli ka elamises paar tükki.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on kogu aeg meeldinud loodustoonid: hallikassinine, sinepikollane, loodusrohelised, telliskivi (terrakota)…

Tapeedid on ostetud küll Skandinaavia tapeedipoest – et tapeedil oleks matt, mitteläikiv paberpind. Aga just loodustoonides ja õrna toon-toonis taimemotiividega, mitte valged. Tapeet on tubades kõigis neljas seinas. Köök on värvitud seintega – kollane, soemüür tellistest (terrakota), tööpind terrakota/roostepruun toonides, kapiuksed – tamm. Mööbel ennesõjaaegne puidust puusepamööbel + tammetooni esemeid nõukogude- ja kaasjast juurde.

Nii et kokku (loodustoonid + raskepärane puitmööbel) tuleb ilmselt ka mingi “vanamemme stiil”.

Ei usu, et ma kunagi hakkan mingeid trende järgima. Kui tapeedid kord kuluvad/määrduvad, siis vahetan sobivate (loodustooni, mati paberpinnaga) tapeetide vastu välja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib vana inglise stiil elutoas, tumedad seinad, raskepärane tume mööbel ja elusa tule kamin. Jõuline, kindel ja turvaline. Kahjuks pole leidnud uut sobivat valgustit, vana on koledaks läinud ja mu äratüüdanud. Tilisevaid lühtreid ei taha ja muu pole meeldinud ja sobinud. Magamistoas ja esikus on veidi heledam, aga igatahes mitte skandinaavia, see pole mulle kunagi meeldinud. Kunagi aastakümneid tagasi võõpasin noore ja lollina kõik valgeks ja pidasin kõledas haiglapalatis vastu umbes pool aastat. Siis sai kõik ümbertehtud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib vana inglise stiil elutoas, tumedad seinad, raskepärane tume mööbel ja elusa tule kamin. Jõuline, kindel ja turvaline. Kahjuks pole leidnud uut sobivat valgustit, vana on koledaks läinud ja mu äratüüdanud. Tilisevaid lühtreid ei taha ja muu pole meeldinud ja sobinud. Magamistoas ja esikus on veidi heledam, aga igatahes mitte skandinaavia, see pole mulle kunagi meeldinud. Kunagi aastakümneid tagasi võõpasin noore ja lollina kõik valgeks ja pidasin kõledas haiglapalatis vastu umbes pool aastat. Siis sai kõik ümbertehtud.

…vanainimese korteriks 🙂

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 20:54; 17.11 11:26; 17.11 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimestel on ikka väga erinevad maitsed. Minu jaoks on täiesti arusaamatu, kui kodu seinad värvitakse mustaks või kaetakse musta tapeediga.

Viimasel ajal vist on moes võõbata ka vannitoa sein mingi krobelise materjaliga, mis värvitakse mustaks (või natukene paremal juhul kuldseks). Kui ma ei eksi, siis mingis Kodutundes on selliseid vannitoa seinu näha olnud. Ausalt, ma oleksin ikka üüratult pettunud, kui keegi mulle sellise sisekujundusliku “üllatuse” teeks.

Samuti tulevad mul õudusvõdinad peale, kui näen sellist stiili

Keegi siin mainis eespool industriaal-puit-metalli stiili. Võeh! Kes sellises tehaseruumis end koduselt ja magavalt tunneks?

Siinkohal tunnistan, et moest ja stiilist ei ole mul õrna aimugi, kuid selle mis on mõnus ja hubane, küll. Pärast seda kui olin elanud mitu aastat üürikorteris, mille köögi seinad olid tume-tume-pruunid, on minu isiklikud kodud olnud alati helgetes ja heledates toonides. Väga palju valget, valgus, mis on pehmendatud kreemikas kollaste toonidega, mis annavad soojust. Esiku muudavad avaraks ja heledaks suured, maast-laeni seinakapi lükandustega peeglid, mis peegeldavad teistest tubadest paistvat valgus ning muudavad niimoodi ka esiku valgeks paigaks.

Mulle meeldivad ka “osaline palkseinte” stiil ja loodusliku kivi kasutamine sisekujunduses. Palkseinu mu linnakodus ei ole, aga näiteks selline teeb küll sooja ja hubase kodu tunde.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 14:08; 18.11 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palkseinu mu linnakodus ei ole, aga näiteks selline teeb küll sooja ja hubase kodu tunde.

Mina ütleks selle kohta saamatu ja vanamoeline sisekujundus.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 20:54; 17.11 11:26; 17.11 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Must, hall, valge koos hõbeda või kuldsega. Minu arust kollased, oranžid, lillad ja rohelised seinad, põrandad ja mööbel on jubedad.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldivad ka “osaline palkseinte” stiil ja loodusliku kivi kasutamine sisekujunduses. Palkseinu mu linnakodus ei ole, aga näiteks selline teeb küll sooja ja hubase kodu tunde.

Palgil ja palgil on vahe. Ümarpalk on muidu kena, aga oma koju ei taha – kesse kurat seal pealt tolmu pühib! kandiliseks lihvitud palk on kenam ja praktilisem, aga selline toores palk, freesimis- või saejälgedega on rõvedus kuubis, sama klassika nende meelega vanaks ja koledaks tehtud uste ja akende ja mööblitükkidega, kus puit äranühitud värvilarakate alt paistab. Ma isegi ei kujuta ette, kumb on jubedam, kas selline “toores” sein või nõukaaegne leeklambiga tumedaks kõrvetatud nn saunastiilis üleni puuvooderdus.

Päris kena kuigi mitte päris minu maitse
Pole ka viga
Ka täitsa kena
Servatud laud, täitsa viisakas
Siin on juba stiili, ma ütleks
Siledaks tahutud palk See juba läheb
Kisub juba sinna saunastiili
Ka siledaks tahutud palk
Ka freesimisjälgedega palgid, aga siiski lihvitud ja lakitud ja eri värvi – natuke rohkem iseloomu. Need kõik ei ole küll päris minu maitse, aga kannataks elada. Sel sinu pandud lingil aga tahaks ma kohe haarata soojustusmattide, krohvi ja värvipurgi järele, vabanda, aga see lihtsalt karjub.
Niisamuti kui tehakse paljaks vana tellissein, aga ei vääristata seda kuidagi, nt lakkimise või peitsimise abil, vaid jääbki mingi kolemoodustis, mis jätab mulje, et maja on lagunemise esimeses staadiumis. Või et suuremat sorti torm või tulekahi on üle käinud ja pole jõutud veel taastada. Ilus ei ole kuskilt otsast ja huvitavuses lubatagu ka kahelda.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need viimased lingid on kõik minu jaoks koledad. Ainult puit on isegi saunas tüütu, seda enam veel majas. Kitahil on muidugi alati selline välendusviis, nagu oleks tema absoluutse tõe kuulutaja, aga need lingid näitavad viletsat maitset.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.11 09:27; 18.11 10:43; 18.11 14:28; 18.11 14:59; 18.11 20:59;
To report this post you need to login first.

Keegi siin mainis eespool industriaal-puit-metalli stiili. Võeh! Kes sellises tehaseruumis end koduselt ja magavalt tunneks?

.

Mulle selle lingi stiil meeldib, ja tunneks end päris mõnusalt seal.

Vana puhastatud palgi ja vana kiviseina eksponeerimine pole absoluutselt minu teema.
Maakodu on freespalgist (uus ehitis), ja seal on palk muidugi igal pool – valgeks värvituna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.10 08:55; 31.10 10:19; 18.11 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel ajal vist on moes võõbata ka vannitoa sein mingi krobelise materjaliga, mis värvitakse mustaks (või natukene paremal juhul kuldseks). Kui ma ei eksi, siis mingis Kodutundes on selliseid vannitoa seinu näha olnud. Ausalt, ma oleksin ikka üüratult pettunud, kui keegi mulle sellise sisekujundusliku “üllatuse” teeks.

Päris loll näide siia toodud. Need Kodutunde abi vajajad elavad ise mingis hurtsikus, äärmine tänamatus oleks hakata nina kirtsutama neile tasuta tehtud kodu stiili peale.

Kodutunne on üks asi, aga kui majas on mitu vannituba, siis üks võib küll selline eriliselt eksootiline olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.11 09:27; 18.11 10:43; 18.11 14:28; 18.11 14:59; 18.11 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kitahi linkidel toodud elamised – nagu saunas elaks, mõne üksiku erandiga, kus kujutaks ette suvekodu ehk. Puit on ilus, aga liiale ei tasuks ka minna.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kitahi linkidel toodud elamised – nagu saunas elaks, mõne üksiku erandiga, kus kujutaks ette suvekodu ehk. Puit on ilus, aga liiale ei tasuks ka minna.

Eks paljud eestlased elasidki vanasti saunas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

täpsustus. need ei ole ükski minu maitse. lihtsalt talutavad, kui kellegi elamises neid näen, no et ei karju just ja võõras kohas võivad olla. endale ma kohe kindlasti ei teeks ja kui mees peaks mu abielludes sellisesse elamisse viima, tuleks vist esimese hooga tagurpidi välja, aga seejärel kukuksin silmapilk remonteerima.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

täpsustus. need ei ole ükski minu maitse. lihtsalt talutavad, kui kellegi elamises neid näen, no et ei karju just ja võõras kohas võivad olla. endale ma kohe kindlasti ei teeks ja kui mees peaks mu abielludes sellisesse elamisse viima, tuleks vist esimese hooga tagurpidi välja, aga seejärel kukuksin silmapilk remonteerima.

Ise kirjutasid, et kannataks elada, nüüd püüad oma sõnadest taganeda. Sulle peakski selline meeldima, oleks nagu Ülesool.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.11 09:27; 18.11 10:43; 18.11 14:28; 18.11 14:59; 18.11 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

täpsustus. need ei ole ükski minu maitse. lihtsalt talutavad, kui kellegi elamises neid näen, no et ei karju just ja võõras kohas võivad olla. endale ma kohe kindlasti ei teeks ja kui mees peaks mu abielludes sellisesse elamisse viima, tuleks vist esimese hooga tagurpidi välja, aga seejärel kukuksin silmapilk remonteerima.

Ise kirjutasid, et kannataks elada, nüüd püüad oma sõnadest taganeda. Sulle peakski selline meeldima, oleks nagu Ülesool.

esiteks, ära õienda ja ära räägi asjadest, milleni sa ei küüni.
teiseks ei olnud need sugugi nagu Ülesool – kui me filmist räägime, ja kolmandaks – kui ma ütlen, et on normaalne, siis ei tähenda see tingimata seda, et mulle endale meeldib, veel vähem, et minu maitse on, ja veelgi vähem, et ma seda endale tahaks. iga pealtnäha normaalne asi ei ole veel inimese enda maitse, katsu sellest aru saada, kui arunatuke kannatab.
sinu arvates ja ilmselt ka paljude teiste arvates on maailm vist mustvalge – et kui meeldib, järelikult on minu (hea) maitse, kui ei meeldi, on maitsetu. katsuks ikka adekvaatselt läheneda – asjad on aga palju laiemad.
kannataks elada – see on üpris lai mõiste, mis sõltub asjast ja oludest. antud juhul on see minu jaoks üsna nii tagumises otsas – ära ei sure, aga hästi end ka ei tunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

täpsustus. need ei ole ükski minu maitse. lihtsalt talutavad, kui kellegi elamises neid näen, no et ei karju just ja võõras kohas võivad olla. endale ma kohe kindlasti ei teeks ja kui mees peaks mu abielludes sellisesse elamisse viima, tuleks vist esimese hooga tagurpidi välja, aga seejärel kukuksin silmapilk remonteerima.

Ise kirjutasid, et kannataks elada, nüüd püüad oma sõnadest taganeda. Sulle peakski selline meeldima, oleks nagu Ülesool.

esiteks, ära õienda ja ära räägi asjadest, milleni sa ei küüni.

teiseks ei olnud need sugugi nagu Ülesool – kui me filmist räägime, ja kolmandaks – kui ma ütlen, et on normaalne, siis ei tähenda see tingimata seda, et mulle endale meeldib, veel vähem, et minu maitse on, ja veelgi vähem, et ma seda endale tahaks. iga pealtnäha normaalne asi ei ole veel inimese enda maitse, katsu sellest aru saada, kui arunatuke kannatab.

sinu arvates ja ilmselt ka paljude teiste arvates on maailm vist mustvalge – et kui meeldib, järelikult on minu (hea) maitse, kui ei meeldi, on maitsetu. katsuks ikka adekvaatselt läheneda – asjad on aga palju laiemad.

kannataks elada – see on üpris lai mõiste, mis sõltub asjast ja oludest. antud juhul on see minu jaoks üsna nii tagumises otsas – ära ei sure, aga hästi end ka ei tunne.

Miks sa niimoodi ärritud? Ei meeldinud, et vaevusin su vasturääkivad postitused ära märkima?
Minu arunatukese ja küündimiseni ei ole sul asja, kindlasti on mõlemad sinu omadest kõrgemal tasemel. Sa räägid palju ja püüad igas teemas eksperdina esineda, aga kahjuks ei küüni.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.11 09:27; 18.11 10:43; 18.11 14:28; 18.11 14:59; 18.11 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arunatukese ja küündimiseni ei ole sul asja, kindlasti on mõlemad sinu omadest kõrgemal tasemel. Sa räägid palju ja püüad igas teemas eksperdina esineda, aga kahjuks ei küüni.

Nii on.
Lisaks on ta vilets googeldaja, sest ta ei oska ühtegi võõrkeelt.

Aga tänapäevased Ülesood ja saunad on sellised:

Väike saun
Kahe garaažiga Ülesoo
Siin on näide ise ameerika kohta üle võlli,
aga täpselt ei saa aru, mis täpselt.
Kütmisega mitte, sest see pool on tänapäeval arenenud ja sellise suure toa saab 200€-ga kuus talvel soojaks küll.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 15:57; 19.11 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paistab, et see skisofreenik siin jälle kiidab iseendale takka ning “kisub üles tüli ja riidu”, nagu Aleksis Kivi ütleb.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis õigusega sa mind skisofreenikuks nimetad? Ma ei hakka teatama, et sinu kommentaar kustutataks, sest sa ei ole nii paljutki väärt.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.11 09:27; 18.11 10:43; 18.11 14:28; 18.11 14:59; 18.11 20:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Kodunurk Erinevad trendid kodusisustuses