Esileht Tööelu, raha ja seadused. Erinevus Itk äpi ja kalendris lugemise vahel.

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Erinevus Itk äpi ja kalendris lugemise vahel.

Postitas:

Nimelt on mul vaja, et dekreet lõppeks 29 november ja VH algaks 30 november. (Miks mul seda vaja on, seda ma siin praegu kirjeldama ei hakka! 🙂 )
Kui ma sisestan ITK äppi, siis ta näitab, et dekreet algab 13 juuli -29 nov. Kui ma aga käsitsi loen, siis saan hoopis 16 juuli. Kas ma loen midagi valesti? Kas loevad ka mingid punased pühad, mis asja edasi lükkavad???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Punased pühad ei saa midagi mõjutada ega edasi lükata. Dekreet on töövõimetusleht, mis kestab täpselt 140 päeva. Kui sa nt haigeks jääd, siis sa oled ju riigipühal ka ikkagi haige, seda päeva ei jäeta haiguslehe arvestusest välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

140 päeva on TÄPSELT 20 nädalat. Seega dekreedi alguse ja VH alguse nädalapäev peab igal juhul olema sama. Nii et üksainus pilk kalendrisse ütleb, et käsitsi lugedes oled Sa teinud kuskil vea ning äpi saadud tulemus on ilmselt õige.

Mu ema räägib ikka ühest oma 1990ndate alguse kolleegist, kelle töö seisnes suuresti mitmesuguste rahasummade liitmises-lahutamises. Personaalarvuteid neil tollal veel ei olnud, aga loomulikult oli vanapapile eraldatud taskukalkulaator. Mida vaene papi siis ka kasutas, aga umbuskliku inimesena siiski kõik tehted ükshaaval üle arvutas ja kulutas siis meeletu aja, et teha kindlaks, kumb on teinud näpuvea — kas tema või kalkulaator. 😛 Eks töö viljakust võite isegi oletada, aga noh, pila staažiga papi oli, varem ka muud tööd teinud, nii et lojaalsusest talle ikka hoiti seda kalkulaatori kontrollimise kohakest minimaalse palgaga, kuni papil pension kätte jõudis ja sekretär tema senist nädalatööd paari tunniga tegema hakkas. Ära solvu, teema autor, see ei ole üldse õelalt mõeldud! Ma ise ka vahel kontrollin mõne asja pedantse täpsusega üle, isegi kui tean, et eksitust ei saa olla. Aga tuli selline armas lugu meelde selles kontekstis — kalkulaatorid üldiselt ikka arvutusvigu ei tee. 🙂 Vähemalt kui neisse on õiged algandmed sisestatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvutasin ka käsitsi ja sain ka 13. juuli. Ega Sa pole unustanud, et mõni kuu on 30, mõni 31 pikk?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Erinevus Itk äpi ja kalendris lugemise vahel.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.