Esileht Erivajadustega laps Erivajadusega laps tavalasteaias

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Erivajadusega laps tavalasteaias

Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Minu erivajadusega laps läheb tavalasteaeda( muutus geenis) Peamine mure kõnega, üksikud sõnad,  kõnet mõistab  hästi ja areng enam-vähem eakohane . Lasteaeda eraldi teavitanud ei ole, milles ma olen nüüd kahtlema hakanud.
Oleme käinud füsio juures, tema ei näinud vajadust edasi käia, ainult logopeedi vajaks hetkel.</p>
Kas peaksin siiski avatult lasteaiaga rääkima?
Ma ei soovi, et kõik lapsevanemad saaksid teada, et minu laps on erivajadusega, eks seda teavad tegelikult üldse vähesed. Aga eks nii ei saa igavesti jääda.
Logopeedi hinnangul ta võiks käia tavarühmas ja ma näen ise ka, et see mõjub ta arengule hästi – matkib ja proovib järgi öelda jne.

kuidas on teie kogemused?

 

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.11 00:29; 21.11 17:04; 27.11 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin julgustada, et tavarühm võib väga ok olla. Meie tüdruk oli küll sobitusrühmas, samamoodi vähene kõne. Aga, väga tähtis on just ette teatada. Meil rühmas lapsed valmistati ette, et tuleb natuke teistsugune laps. Lapsed on väga paindlikud ja eelne info on väga tähtis! Meile oli see kõige ilusam ja toredam aasta lasteaias. Lapsed nii hoidsid, aitasid. Kui varjata, võivad hakata narrima.

Me olime varem kõnehäiretega laste lasteaias, aga jah, parim oli ikka sobitusrühmas, kus teised lapsed rääkisid ja olid igatpidi eeskujuks.

Palju edu!

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult suhtle lasteaiaga avatult. Ega seda infot ei minda suure suuga kuulutama, see on vajalik, et lapsega töötavad õpetajad teaksid sellega arvestada. Teistesse lapsevanematesse see ei puutu.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 11:33; 21.11 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kõnehäirega laps käis tavarühmas, sest olin veendunud, et ta jõuab teistele järele (jõudis ka). Teavitasin kohe, aga ausalt öelda midagi head see ei andnud, lasteaia logopeed pidas ainuvõimalikuks erirühma ja koostööst haigla logopeediga keeldus. Aga see oli kindlasti tema probleem, mitte mingi reegel. Uuesti samas olukorras olles teavitaksin ikka.

Teiste lastega ei olnud vähimatki muret, nemad olid sõbralikud, sallivad ja kohanemisvõimelised (ja kes ei olnud, olid lihtsalt ise suures rühmas hädas).

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 11:48; 27.11 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult suhtle lasteaiaga ja ka teiste laste vanematega. See on aus teiste laste suhtes.  Vanemad saavad ka rääkida oma lastele et su laps on natuke teistsugune. Kui laps ei suuda verbaalselt oma soove väljendada, siis hakkab ta seda kätega tegema. Varem või hiljem tuleb su lapse eripära välja ja see tekitab pahandusi.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu erivajadusega laps käis lasteaia tavarühmas. Juhataja ja kasvatajad teadsid, aga kas nad sellest teistele vanematele rääkisid, seda ma ei tea. Lapsele igal juhul oli tavalastega koos kasvamine ja arenemine hindamatu väärtusega ja tavalasteaed on parim, mis temaga juhtuda sai. Teised lapsevanemad olid väga mõistvad ja oma lapse käitumise pärast ma kunagi kriitikat ei saanud. Meie rühma üks vanematest oli ise raske puudega ja väga hea suhtleja, ma arvan, et tema kuidagi modereeris seda asja. Mina ise ei suutnud, sest ma olin kohutavalt katki oma lapse puudega kohanemise pärast.

Minu noorem laps käis tavarühmas, kus käis ka üks kõnehäirega laps. Mingit probleemi sellest polnud ja ma ei tundnud kunagi huvi, kes see laps on ja kuidas ta käitub. Mingit “vanemate selgitust” ma küll ei oodanud. Väga tore rühm oli ja kokku hoidvad kasvatajad ning vanemad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et tavarühmas on su lapsel raske. Kas väiksemasse rühma ei saaks? Tavalises suures rühmas jääb hätta, seal on raske tervetel lastelgi aegajalt. Vähesest kõnest ja eripärast tulenevalt võivad tekkida konfliktid teiste lastega, löömine jne. Loomulikult võiks lasteaed teada, et rühma tulemas on eripäraga laps.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajana tänan väga vastuste eest!

Kaks erinevat logopeedi on algselt soovitanud tavarühma ja hetkel räägime sõimest. Kui hakkab probleeme ilmnema, siis korraldame ümber. Kuna tal on ka kaksikvend, siis  ei sooviks neid lahku ajada.

Millisel juhul oleks vaja rühma tugiisikut?

Laps saab mul eakohastega igapäevatoimetustega hakkama.

Kas teie lapsed ,kes olid tavarühmas, toimetasid ise või tugiisikuga?

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.11 00:29; 21.11 17:04; 27.11 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tugiisikuvajadus ilmneb rühmas. Sõltub hästi palju lapsest ja rühmas töötavatest täiskasvanutest. Olen ise lasteaiatöötaja, olen näinud tavarühma inimesi, kes saavad hästi hakkama erivajadustega lapsega ja olen näinud neid, kes ei taha, ei oska, ei suuda teistest eristuva lapsega toime tulla.

Soovitan lasteaiaga suhelda selles osas. Kui jagad neile infot ja oskad neile ka oma soovidest rääkida, siis on lootust ka õigesse rühma saada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 11:33; 21.11 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rühm on meil juba kinnitatud, selles osas veel midagi muuta ei saa. Aga eks kõik selgub kui laps aias.

Vaatasin omavalitususe lehelt tugiisiku teenuse kohta. Seda saavad kasutada ainult raske ja sügava puudega lapsed, minu lapsel on kerge puue. Seega kui laps  rühma ei sobi, siis peab mõtlema erirühma peale…

Aga muidugi, ei tasu ette muretseda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.11 00:29; 21.11 17:04; 27.11 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps oli ilma. Päris väikeste puhul arvan, et kui kõnemõistmine korras ja motoorne areng eakohane, siis ei pruugi tugiisikut vaja olla, kuigi eks kõigi elu on lihtsam, kui rühmas on rohkem täiskasvanuid. Edasi on küsimus, kas vahe käriseb või mitte.

Kui poleks logopeedist ja kodusest tööst piisanud, oleksin tugiisikule eelistanud erirühma.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 11:48; 27.11 09:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Erivajadustega laps Erivajadusega laps tavalasteaias