Esileht Sünnitus Esilekutsumine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Esilekutsumine

Postitas:

Kellel on Pärnu haiglas esile kutsutud? Kuidas tehti, mida tehti? Ennast ootab see ees reedel, siis juba 42+0(esmarase)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks Pärnu haigla kohta ei oska kommenteerida, aga üldjuhul on sünnituse esilekutsumiseks mitu varianti. Nendeks on lootekoti avamine ehk amniotoomia, oksütotsiinisüst ja prostaglandiini kasutamine. Amniotoomia puhul tehakse lootekotti väike auk, et looteveed välja tuleksid. Lootekotis närve pole seega ei tohiks see protseduur üldjuhul valus olla. Amniotoomia tegemise mõte on see, et tavaliselt algavad pärast lootevete tulemist tuhud. Teise variandina võib lasta teha oksütotsiini süsti. Oksütotsiin on hormoon, mis kutsub esile emaka kokkutõmbed, seega aitab see kaasa sünnitegevuse algusele. Kolmas variant on prostaglandiini küünlad või geelid- neid kasutatakse üldiselt siis, kui emakas pole n-ö sünnitustegevuseks küps (näiteks on avanenud vähem kui 3 cm). Geeli võib kasutada ka iseseisva vahendina, kuid tihti tehakse seda kombinatsioonis oksütotsiini manustamisega- sel juhul manustatakse geeli näiteks 6-12 enne oksütotsiini süsti tegemist. Samuti on veel olemas tableti variandina misoprostool, mida manustatakse kas siis suu kaudu või asetatakse see emakaela lähedusse. Misoprostooli kasutatakse rohkem sel puhul, kui emakas ei ole veel sünnitamiseks valmis, kuid samas ei tähenda misoprostooli manustamine seda, et sünnitus kohe pihta hakkaks. Ilmselt seda, millist varianti Teie puhul kasutatakse, otsustakase siis haiglas sünnitusmeeskonna poolt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei olnud küll pärnus aga minul kutsuti sünnitust nii esile – 2 päeva sain tuppe selle küünla ja kolmadal
päeval manustati midagi läbi tilguti. Neljandal pärval tehti veed lahti – valud kadusid üldse ära. Emakakaela tehti mingi lõdvestav süst mis pidi avatuse tekkimisele kaasa aitama – ei aidanud. Ja siis sain keele alla selle tableti ka – valud tulid minutiga ja üliintensiivsed! Avatust ikka ei tekkinud piisavalt ja sünnitus läks üle erakorraliseks keisriks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen sünnitanud 3x sellest 2 esimest hakkasid ise valudega aga kolmandaga kutsuti esile tilgutidega kell 11 ja kell 14 hakkasid õiged regulaarne sünnitustegevus. Ja kell 18:30 tehti looteveed lahti ning 1h-ga laps käes 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna meditsiinis pole midagi 100% kindel, siis ole igaks juhuks valmis ka keisrilõikeks. Osadele naistele nimelt ei mõju ka esilekutsumine. Nagu juhtus mulle. Rasedus oli üle kantud, anti tablette 2 päeva, see tekitas ainult seljavalu mulle. Midagi muud ei teinud. Kolmandal päeval paigaldati balloon, see aitas vähe. Ei mingit laienemist üle 4 cm ja ka-kõige hullem valu oli paigaldamine. Neljandal päeval viidi sünnitustuppa ja kell 11 avati veed. Jah, mul oli 42+4 juba täis neljandal päeval ja avatus 4,5 cm kokku. Vete avamine andis 0,5 cm juurde, balloon ise 2 cm sest alguses ei olnud mul üldse avatust ja misoprostooliga tekkis 2 cm. Mingeid kokkutõmbeid, valusid ma ei mäleta. Kõige piinavam oli seljavalu, arvasin et murdun pooleks keskelt. Kui olin terve neljanda päeva oodanud sünnitust, otsustati teha mulle kusagil 19 ajal erakorraline keisrilõige. Lasin teha epiduraali. Laps sündis 20.11 keisrilõikega ning kõik läks hästi. Muidu arvan, et olin heades kätes, kuid mulle tõesti ei mõjunud miski peale keisri. Arstid ka imestasid, et kõigile on mõjunud vete avamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Sünnitus Esilekutsumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.