Esileht Lapse ootamine Esilekutsumine

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Esilekutsumine

Postitas:
Kägu

Kui kiiresti saab saatekirja esilekutsumisele? Mõistan, et erineva näidustusega võib nö ooteaeg pikem olla. Käisin arstil, kus iseenesest oli võimalik paluda juba saatekiri ära, kuid valisin veel nädala ootamist. Nüüd kolmapäeval taas arst ja enam ilmselt edasi ei lükka. Samal päeval ilmselgelt sisse ei võeta, aga kas järgmisel-ülejärgmisel, nädala pärast? Arstile minnes on 39+2, tegelikult pakuti juba 38+2 saatekirja. Näidustuseks tuleb tõenäoliselt “ema kurnatus”.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sain eelmisel päeval arstivisiidil kell 16 järgmiseks hommikuks kl 9.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina läksin 37+6 vastuvõtust otse haiglasse. Preeklampsia oht pandi kirja, sest kahel viimasel nädalal kaalutõus +4 kg (kokku siis 2 nädalaga 8kg).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapse sünnitamiseks on vaja saatekirja? APPI!

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jah, kui midagi on viga ja laps ei hakka iseenesest sündima, siis tõesti vaja!

minul oli esilekutsumine ja sain saatekirja järgmiseks päevaks haiglasse tulla. Aga saab ka sama päev, see oleneb olukorra tõsidusest.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

minul oli esilekutsumine ja sain saatekirja järgmiseks päevaks haiglasse tulla. Aga saab ka sama päev, see oleneb olukorra tõsidusest.

Hämmastav, minul avatud rindkerega  klapiopiks küll saatekirja vaja polnud. Hetkel ees ootamas veel üks, samuti pole vaja mingit saatekirja.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hämmastav, minul avatud rindkerega klapiopiks küll saatekirja vaja polnud. Hetkel ees ootamas veel üks, samuti pole vaja mingit saatekirja.

Ise omal algatusel läksid opile või? Kui arst sind opile suunas, siis süsteemis oli ikka suunamine, näidustus, saatekiri vajaliku infoga olemas. Kui arst kuhugi edasi saadab, väljastatakse alati saatekiri, nii analüüsideks, uuringuteks kui ka teiste arstide juurde minekuks.  See, et sulle paberil asju ei anta, ei tähenda, et neid olemas ei oleks.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hämmastav, minul avatud rindkerega klapiopiks küll saatekirja vaja polnud. Hetkel ees ootamas veel üks, samuti pole vaja mingit saatekirja.

Ise omal algatusel läksid opile või? Kui arst sind opile suunas, siis süsteemis oli ikka suunamine, näidustus, saatekiri vajaliku infoga olemas. Kui arst kuhugi edasi saadab, väljastatakse alati saatekiri, nii analüüsideks, uuringuteks kui ka teiste arstide juurde minekuks. See, et sulle paberil asju ei anta, ei tähenda, et neid olemas ei oleks.

Anti valida, kas lähen või ei lähe, viimasel juhul oleks elueaks olnud loetud nädalad. Järgmisel hommikul oli kohe surev pirukas ukse ees ja viidi teise linna otsa suuremasse haiglasse. Mingi tegelane ajas asju, mina üritasin meelemärkusel olla. Digiloost ei vaata küll mingi saatekiri vastu. 12a järjest 2x aastas käinud enne uuringuid vereanalüüse andmas, ka nendele pole digiloos mingit saatekirja.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõike patsiendid ei näegi. Mis sa arvad, kuidas arstid ja laborandid ilma saatekirjata teavad, mis opile sa tuled või mille jaoks verd võetakse? Sa näed neid saatekirju, millega sul endal miskit teha on, nt arsti valida aega pannes või aega ennast valides.

Tuled teemasse, mis sinusse ei puutu, karjud appi ja räägid teemast, millest eriti ei jaga. Miks?

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõike patsiendid ei näegi. Mis sa arvad, kuidas arstid ja laborandid ilma saatekirjata teavad, mis opile sa tuled või mille jaoks verd võetakse? Sa näed neid saatekirju, millega sul endal miskit teha on, nt arsti valida aega pannes või aega ennast valides.

Tuled teemasse, mis sinusse ei puutu, karjud appi ja räägid teemast, millest eriti ei jaga. Miks?

Selge, olen loll.

Vajadusel muidugi näeb patsient kõike, khm & khm… Laborandid vaatavad infosüsteemist, mida on arst tellinud vereanalüüside osas (kui pole taaskord unustanud). Ega mind väga ei huvitagi, kuidas tellitakse avatud rindkerega südameklapi operatsioon, olen sõidutatud raamil ukse vaibaks ja sõidutatakse veelgi. Üsnagi huvitav on, kuidas suudetakse saatekirjal täpsustada aega, mil üks laps sünnib (saatekirja definitsioon: Riigi Teataja).

Kipun arvama, et väljendi “saatekiri” asemel on sünnitusel ja ka avatud rinnakorviga südameklapi opil meditsiinis kasutusel mingi teine või teised terminid vmt, kui seda on “saatekiri”. Aga ma olen ju loll!

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ise omal algatusel läksid opile või? Kui arst sind opile suunas, siis süsteemis oli ikka suunamine, näidustus, saatekiri vajaliku infoga olemas. Kui arst kuhugi edasi saadab, väljastatakse alati saatekiri, nii analüüsideks, uuringuteks kui ka teiste arstide juurde minekuks. See, et sulle paberil asju ei anta, ei tähenda, et neid olemas ei oleks.

Anti valida, kas lähen või ei lähe, viimasel juhul oleks elueaks olnud loetud nädalad. Järgmisel hommikul oli kohe surev pirukas ukse ees ja viidi teise linna otsa suuremasse haiglasse. Mingi tegelane ajas asju, mina üritasin meelemärkusel olla. Digiloost ei vaata küll mingi saatekiri vastu. 12a järjest 2x aastas käinud enne uuringuid vereanalüüse andmas, ka nendele pole digiloos mingit saatekirja.

Ega tahtest olenematut ravi enamuse haiguste ja hädade korral tehtagi. Nii et (peaaegu) alati on valikuvabadus.

Minu lapsel avastati kord üks tõsine kohest haiglaravi vajav seisund ja saadeti lastehaiglasse. Perearst saatis peale analüüsi tulemuse nägemist. Ja loomulikult tehti saatekiri (suunamine, teadaanne haiglale, et selline patsient tulemas), mida küll füüsiliselt minule ei antud ja mille olemasolu ei rõhutatud, samuti ei pidanud ma mingit aega minekuks kokku leppima, vaid läksin peale perearsti kõnet kohe haiglasse.

Sünnituse esilekutsumise puhul aga tehakse tõesti saatekiri esilekutsumiseks. Aega esilekutsumiseks ei pane naine ise, vaid arst, kes saatekirja koostas. Esilekutsumise aeg võib olla järgmiseks päevaks või ka ülejärgmiseks nädalaks, olenevalt esilekutsumise põhjustest ja vajadusest, natuke ka haigla võimalustest (aga naise-loote või loodete vajadused on esikohal). Ja kui vastuvõtul selgub, et rasedus tuleb kohe lõpetada, siis suunatakse kohe vastuvõtult haiglasse. Kui aga sünnitus hakkab ise peale, siis saatekirjast olenemata pöördutakse haiglasse, tavaliselt läbi EMO sissepääsu (mis viitab ka sünnituse erakorralisusele).

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega tahtest olenematut ravi enamuse haiguste ja hädade korral tehtagi. Nii et (peaaegu) alati on valikuvabadus.

Minu lapsel avastati kord üks tõsine kohest haiglaravi vajav seisund ja saadeti lastehaiglasse. Perearst saatis peale analüüsi tulemuse nägemist. Ja loomulikult tehti saatekiri (suunamine, teadaanne haiglale, et selline patsient tulemas), mida küll füüsiliselt minule ei antud ja mille olemasolu ei rõhutatud, samuti ei pidanud ma mingit aega minekuks kokku leppima, vaid läksin peale perearsti kõnet kohe haiglasse.

Sünnituse esilekutsumise puhul aga tehakse tõesti saatekiri esilekutsumiseks. Aega esilekutsumiseks ei pane naine ise, vaid arst, kes saatekirja koostas. Esilekutsumise aeg võib olla järgmiseks päevaks või ka ülejärgmiseks nädalaks, olenevalt esilekutsumise põhjustest ja vajadusest, natuke ka haigla võimalustest (aga naise-loote või loodete vajadused on esikohal). Ja kui vastuvõtul selgub, et rasedus tuleb kohe lõpetada, siis suunatakse kohe vastuvõtult haiglasse. Kui aga sünnitus hakkab ise peale, siis saatekirjast olenemata pöördutakse haiglasse, tavaliselt läbi EMO sissepääsu (mis viitab ka sünnituse erakorralisusele).

HÄMMASTAV!

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selge, olen loll.

Vajadusel muidugi näeb patsient kõike, khm & khm… Laborandid vaatavad infosüsteemist, mida on arst tellinud vereanalüüside osas (kui pole taaskord unustanud). Ega mind väga ei huvitagi, kuidas tellitakse avatud rindkerega südameklapi operatsioon, olen sõidutatud raamil ukse vaibaks ja sõidutatakse veelgi. Üsnagi huvitav on, kuidas suudetakse saatekirjal täpsustada aega, mil üks laps sünnib (saatekirja definitsioon: Riigi Teataja).

Kipun arvama, et väljendi “saatekiri” asemel on sünnitusel ja ka avatud rinnakorviga südameklapi opil meditsiinis kasutusel mingi teine või teised terminid vmt, kui seda on “saatekiri”. Aga ma olen ju loll!

Vaatasin hiljuti perekooli loengut, kus rääkis staažikas ämmaemand ja justnimelt kasutas terminit “saatekiri”. Seega tõepoolest oled loll mis loll.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

perekooli mingi loeng ja staažikas ämmaemand … see on ainus püha tõde ja muud tõde selle loengu näol pole olemas? Kui ma läheksin oma perearstilt sünnituseks saatekirja küsima siis ma oleks üsna varsti pehmete seintega ruumis. Laps tuleb siis, kui ta tahab ja mingi perearsti vmt saatekiri ei köhi!

Karta on, et ikka mingi muu nimetusega dokument, kui seda on Saatekiri!

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul oli rasedusaegne diabeet ja kõrgenenud vererõhk. 38+0 oli vastuvõtt, reedene päev, ja sain saatekirja kolmapäevaks 38+5. Sündis lõpuks 39+0. TÜKis. Ja tegemist on tõesti saatekirjaga, mitte nagu keegi siin üritab ümber lükata.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

perekooli mingi loeng ja staažikas ämmaemand … see on ainus püha tõde ja muud tõde selle loengu näol pole olemas? Kui ma läheksin oma perearstilt sünnituseks saatekirja küsima siis ma oleks üsna varsti pehmete seintega ruumis. Laps tuleb siis, kui ta tahab ja mingi perearsti vmt saatekiri ei köhi!

Pakun et ämmaemandad teavad sellest siiski rohkem kui sina ja su perearst

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jutt käib siiski sünnituse esilekutsumisest, mitte loomulikult algavast sünnitusest. Sünnituse esilekutsumiseks minnakse sünnieelsesse osakonda, sünnitama minnakse sünnitusosakonda.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sünnituse esile kutsumiseks tõesti tehakse saatekiri.  Loomulikult algava sünnitusega sammud ise haiglasse aga kui on vaja sünnitust stimuleerida siis suunatakse sünnituseelsesse.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav, et need kõige lollimad on enamasti kõige enesekindlamad. Kui ikka ämmaemand arvab, et on vaja esile kutsuda, siis ta kirjutab saatekirja. Kui sa haiglasse ei lähe, riskid tõenäoliselt lapse eluga. Perearst ei puutu üldse asjasse.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui on tõsine terviseprobleem, siis võidakse juba samal päeval esilekutsumisele saata. Mul oli nii: pidin kokkulepitud päeval alles arstilt saatekirja saama, kuid tervis halvenes nii kiiresti, et selsamal päeval suunati sünnituseelsesse osakonda ja pandi sünnituse esilekutsuvat geeli. Laps sündis õhtul ära.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea, mis luulud sul on, aga see on tõesti saatekiri.

Mida sa üldse siin foorumis teed, sa ei oota ju last ega plaani jääda

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paraku selle dokumendi nimi on tõesti saatekiri. Nagu siin ka kirjutatud, ei ole saatekirja vaja, kui sünnitus algab ja naine haiglasse läheb. Saatekirja on vaja juhul, kui sünnitus on mingil põhjusel tarvis esile kutsuda, st sünnitusmajja suunatakse naine, kelle sünnitus veel ei ole loomulikult pihta hakanud. Vastasel korral teda lihtsalt ei võeta haiglasse sisse (välja arvatud juhul muidugi, kui naine läheb EMOsse mingil põhjusel ja seal avastatakse põhjus, miks tuleb sünnitus kohe esile kutsuda).

Perearst ei puutu siin asjasse, tema seda saatekirja ei anna.

0
0
Please wait...

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Esileht Lapse ootamine Esilekutsumine