Esileht Sünnitus Esilekutsumine haiglas – mis variandid on?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Esilekutsumine haiglas – mis variandid on?

Postitas:

Küsin siit, keegi kindlasti oskab vastata. Kui saan saatekirja esilekutsumisele, siis mis saab edasi? Kas lähen haiglasse juba koos mehega, kes on tugiisik või peab mees millalgi hiljem järgi tulema? Kui mind haiglasse sisse kirjutatatkse, siis kas sünnituseelsesse osakonda või kohe sünnitustuppa? Ja veel – mis on need variandid, kuidas on võimalik sünnitust esile kutsuda? Kunagi oli vist mingi tampoon rohuga, mis aitas emakakaelal avaneda? Mis veel? Kas saan esilekutsumise viisi ise valida või ei? Millist viisi üldse eelistada, kui saan ise sõna sekka öelda? Kui lähen hommikul haiglasse, siis kas võib ka juhtuda, et laps ei sünnigi veel samal päeval vaid kogu see protsess võtab mitu päeva aega?
Oh, nii palju küsimusi, ehk keegi oskab vastata. Millele veel tähelepanu pöörama peaksin?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 18:12; 09.02 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiglasse lähed hommikul, sind pannakse sünnituseelsesse osakonda, kus mees/tugiisik saab sind ainult külastusaegadel külastada (Hetkel kõikides haiglates külastuskeeld). Kui sul sünnitegevus pihta hakkab, siis viiakse sind üle sünnitustuppa, kuhu võib siis tulla mees ka.
Esilekutsumiseks kasutatakse vete avamist, tabletti, geeli, tilgutit, ballooni.. võibolla midagi veel, ei oska öelda.
Minul on olnud kolm esilekutsumist tabletiga ja sünnitused väga hästi ja kiirelt läinud.
Esimese lapsega hakkas sünnitegevus alles kolmanda päeva lõunal. Seega võib aega minna ja selle aja veedad sünnituseelses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 23:10; 09.02 00:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud vastamast! Küsin veel, et kes selle otsustas millist esilekutsumise viisi kasutada? Kas ämmaemand üksinda või arutasite seda koos, et Sulle tablettidega esilekutsumine kõige paremini sobib?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 18:12; 09.02 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul otsustas arst, kes parasjagu oli sünnituseelses osakonnas tööl. Esimese lapsega alustati tablettidega, sest emakakael oli täiesti toores ja kinni. Kaks päeva sain tablette ja ei mõjunud, ei ühtki valu. Kolmandal päeval pandi tilguti, mis toimis nii palju, et emakakael lühenes ja avanes 2cm. Siis tehti veed lahti ja kohe tuli ka esimene valu. Laps sündis 6h hiljem.

Teisega sain ka kohe tabletid. Selle oli arst juba minu eest ära otsustanud. Igatahes kui ma ta kabinetti sisenesin, oli ta juba mu looga tutvunud ja laual oli nõusolek, et olen tabletiga nõus. Mulle see variant sobis. Seekord oli ka emakakael kinni ja toores. Õnneks seekord toimisid tabletid samal päeval. Kell 19 tuli esimene valu ja täpselt 2h hiljem oli laps käes.

Kolmandaga täpselt sama, mis teisegagi. Aga esimene valu tuli keskööl ja samuti 2h hiljem oli sündinud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 23:10; 09.02 00:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul jällegi oli esimese lapsega (10 a tagasi ITK-s) nii, et emakakael oli justkui valmis juba enne tähtaega, lihtsalt sünnitegevus ei hakanud kuidagi pihta ja siis 41+5 nädalal pandi aeg esilekutsumiseks. Läksime hommikul kella üheksaks koos mehega haiglasse (kusjuures sõitsime pilgeni täis bussis ja mäletan, et mulle ei pakutud isegi istekohta). Haiglas saadeti meid otse sünnitustuppa ja öeldi, et kõigepealt avame veed, võibolla sellest piisabki, kui ei, siis vaatame edasi. Aga piisas, kohe hakkasid 5 min tagant regulaarsed tuhud ja sünnitus kestis kokku ca 7 tundi.

Samas, mul on sõbrannasid, kes on 3 päeva sünnituseelses osakonnas esilekutsumisel olnud. Eelkõige sõltub see vist tõesti emakakaela olukorrast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võetakse sisse sünnituseelsesse. Millalgi arst vaatab su läbi, sõltuvalt olukorrast otsustab, mis on mõistlik lahendus. Igaks protseduuriks küsitakse sinu nõusolek. Samas, mina ei osanud nagu midagi nõuda või millestki keelduda. Sünnitustuppa lastakse siis, kui valud regulaarsed või on emakakael piisavalt avatud, et saab veed lahti teha.

Mind võeti hommikul sisse, õde mõõtis vererõhku, tehti ktg, võeti vereproov jmt. Kolme tunni pärast sai arst aega minuga tegeleda. Kuna mul oli emakakael küps, pandi balloon. See vajus põhimõtteliselt kohe välja. Siis saadeti sünnitustuppa. Seal ootasin ämmakat ligi tunni. Tehti veed lahti ja pandi lapse pea külge mingi andur, mis võeti ära presside ajal vahetult enne lapse sündi. Peale vete avamist hakkasid vast 10 minuti jooksul valud. 4 tunni pärast oli laps minu kõhul (teine sünnitus).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul otsustas arst, kes parasjagu oli sünnituseelses osakonnas tööl. Esimese lapsega alustati tablettidega, sest emakakael oli täiesti toores ja kinni. Kaks päeva sain tablette ja ei mõjunud, ei ühtki valu. Kolmandal päeval pandi tilguti, mis toimis nii palju, et emakakael lühenes ja avanes 2cm. Siis tehti veed lahti ja kohe tuli ka esimene valu. Laps sündis 6h hiljem.

Teisega sain ka kohe tabletid. Selle oli arst juba minu eest ära otsustanud. Igatahes kui ma ta kabinetti sisenesin, oli ta juba mu looga tutvunud ja laual oli nõusolek, et olen tabletiga nõus. Mulle see variant sobis. Seekord oli ka emakakael kinni ja toores. Õnneks seekord toimisid tabletid samal päeval. Kell 19 tuli esimene valu ja täpselt 2h hiljem oli laps käes.

Kolmandaga täpselt sama, mis teisegagi. Aga esimene valu tuli keskööl ja samuti 2h hiljem oli sündinud

Miks? Mis see näidustus oli, et toorest emakat hakata avanema sundida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olin sünnituseelses, tabletiga. kerged valud hakkasid u 3 h (tableti võtsin kell 12) pärast tableti võtmist, edasi suht kiiresti tugevad valud ja kutsusin sünnitoetaja ka kohale (jõudis poole sünnituse pealt). kell 18 oli lapsuke sündinud.
mäletan, et teadmatus oli just selles osas, et kui kiiresti reaalseks sünnitegevuseks läheb,… seepärast ka meest ei osanud väga vara kohale kutsuda..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks? Mis see näidustus oli, et toorest emakat hakata avanema sundida?

Mõnel on emakakael veel 42. nädalal ka toores, aga lapse näitajad lähevad üha halvemaks. Lõputult ei saa ta sinna sisse ju jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Sünnitus Esilekutsumine haiglas – mis variandid on?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.