Esileht Sünnitus Esilekutsumine l

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Esilekutsumine l

Postitas:

Tere, lühidalt.. 38+1 nädal jookseb ja pandi mind sünnituseelsesse. Eilse päeva jooksul anti 3x esilekutsuvat lahust. Arst ütles,et mõju erinev igaühele, mõnele mõjub kohe, mõnele lausa päevi. Eile õhtuks olid juba normaalsed valud jalutasin koridoris ja hingasin jne ja ööga vajus kõik ära.. täna hommikul kõik sama otsast peale, uued doosid lahust jne.. nüüd õhtuksolen 4 doosi saanud, valud on korralikud aga kardan et jälle vajub ära. Siit ka mu küsimus neile,kel kogemust-kas see võibki nii kaua võtta? Kas mul on õigust küsida ka muid esilekutsumise alternatiive, geelid ja süstid jne ? On kellegil veel kogemusi esilekutsumisega just lahusega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 20:22; 05.07 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kutsuti selle lahusega. Jõin kaks päeva seda. Kolmandal hommikul oli avatust piisavalt et si veed lahti teha ja sealt edasi sünnitustuppa. Õhtuks oli laps käes. Joogiga käisid õrnad toonused küll, aga mingit valu mul küll veel polnud. Seega, kas sul avatust on kontrollitud? Sealt edasi tavaliselt tehakse veed lahti kui avatust vähemalt 2cm. Tundub, et sul võiks isegi rohkem juba olla. Muidugi pead ei anna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka esilekutsumine. Läksin hommikul haiglasse. Panti baloon ja mõne tunni pärast oli avatust 3cm. Mingeid valusi ei olnud. Edasi sünnitustuppa. Seal tehti veed lahti. Aga, mis ei edenenud sünnitus. Olid valud ja kõik. Siis otsustati teha etakorraline keiser. Kuna kõik ei läinud nii hästi siis oli verekaotus väga suur. Õnneks praeguseks on kõik hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaväline. Teemaalgtaja miks sul otsutati juba 38ndl esile kutsuma hakata? Mingi tervislik põhjus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esile hakati kutsuma kuna mul on I tüübi diabeet.Kõik näidud olid muidu korras aga lihtsalt diabeetikud ei kanna 40.nädalani rasedust üldjuhul. Nüüd on asi vähemalt läbi ehk beebi ilusti sündinud 🙂 pühapäeva hommikul ehk 2 päeva pärast esilekutsumist saadi siis u 3 cm avatust ja tehti veed lahti, mille peale kohe tulid jõhkrad valud. 6 tunni jooksil tuli avatust 3 cm juurde. Sain ka epiduraali, mis mind nii palju aitas! kell 21 oli avatust 9 cm ja saingi pressima hakata. 2.juulil 21:55 oli pisike preili mu kõhul. Eks see esilekutsumine on nagu on aga kui arst nii pidas vajalikuks ju siis oli vaja. Laps terve ja kõik korras. Kuid usun, et kui asi ikka ise ja loomulikult pihta hakkab poleks ka vb nii valus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 20:22; 05.07 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei taha küll hirmutada, aga mul oli esilekutsumine ja see oli üks elu kõige rõvedamaid kogemusi. Reedel anti mulle propess (ehh siis hormoon mida sa hoiad 24 tundi tupes) ja saadeti koju. Hommikul kell 3.30 algasid tuhud ja üsna tugevad. Helistasin haiglasse, õeldi et võta pratsetamooli ja mine sooja vanni. Loomulikult kumbki ei aidanud ja tuhud olid vabalt 3 korda kümne minuti jooksul. Siis öeldi, et tule haiglasse. Haiglas muutusid tuhud veel tugevamaks ja esilekutsumise osakonnas ei antud ka mingeid valuvaigisteid. No selle ajani olid tuhud enam vähem väljakannatatavad. Siis kontrolliti avatust, mis oli 2 cm, ja no see torkimine ajas asjad eriti hulluks. Peale seda läksid tuhud nii tugevaks, et mul oli tunne et ma konkreetselt suren valu kätte ära. Ikka jätkuvalt 3-4 kümne minuti jooksul. Kell 2 lõpuks sain epiduraali, selleks ajaks oli juba selline tunne et tuhud rebivad sisikonna puruks. Et siis 11 tundi selliseid tuhusid, mis olid nagu pressid, ilma mingite valuvaigisteta. Propess kusjuures peaks olema kõige nõrgem esile kutsumise vahend, aga eks ta mõjub kõigile erinevalt. Muidugi õeldakse et esilekustutud sünnituse puhul ongi intensiivsemad tuhud. Ütleme nii, et järgmist last ma peale seda sünnitama ei kiirusta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei soovitaks ühelgi rasedal, keda ootab ees esilekutsumine seda teemat lugema ja endal on ka hea meel, et nüüd alles pärast seda loen. Nimelt rääkis nii arst kui ka minu tuttavad, kellel on esilekutsumist olnud, et see on kiire ja kerge protsess. Ja täpselt sellise ootusega ma ka haiglasse tulin.

Mis aga päriselt juhtuma hakkas – see oli õudus. Mitmed tunnused kattuvad siin eelkirjutajatega üks ühele.

Rasedust oli 41+2. Reede hommikul pandud tablett ei mõjutanud päeva jooksul mitte midagi. Selle aja jooksul oli aga korduv katsumine ja valu tegemine lootuses, et äkki selle peale hakkab emakas reageerima. Õhtuks lubati koju, sest valusid ei tulnud. Koju jõudes hakkas valutama, mitte küll hullult, kuid siis sedasi, et hommikul kell 5 otsustasin, et võiks pigem haiglasse minna. Emakakael oli ikka nagu rasedal, ei mingit avanemist. Kell 8 pandi tampoon – ei midagi, kell 12 pandi järgmine tampoon – päeva jooksul valusid ei tulnud. Alles õhtul kuskil 21 ajal võis tunda, et valud sellised, et hakkaks hingamisega tegelema. Teko näitas, et emakatöö on regulaarne – ometi kord oli lootust.

Öösel 1.30 oli avatust kõigest 3 cm, valud olid talutavad. Arst otsustas veed avada. Sellele ei järgnenud intensiivseid valusid, pigem kadusid sootuks. Teko näitas nüüd lapse südametöö aeglustumist.

Asi lõppes kell 4 hommikul erakorralise keisriga, kus selgus, et nabanöör oli lapsed ümber kaela ja ümber jala sedasi, et tal ei olnud võimalik hästi liikuda.

Õnneks on see kõik seljataga, kuid sellist kogemust ei soovita mitte kellelegi. Eelnevad sünnitused on olnud väga kiired ja üsna kerged, kolmandaga ei saa võrreldagi.

Ma hoian edaspidi kõikidele, keda ootab ees esilekutsumine, tõeliselt kerget sünnitust, sest selliseid kannatusi ei pea üksi ema ja laps üle elama nagu siin selle teema all kirjeldatud on!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi lõppes kell 4 hommikul erakorralise keisriga, kus selgus, et nabanöör oli lapsed ümber kaela ja ümber jala sedasi, et tal ei olnud võimalik hästi liikuda.

Ma saan nii aru, et sinu sünnituse kulgu mõjutasid esilekutsumisest rohkem hoopis muud asjaolud.
Väga hea, et kõik ilusti lõppes!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul pidas see kiire ja kerge protsessi jutt paika.
kutsuti esile 37+4, sest selleks ajaks oli uriinis valk ka ja muud preeklampsiasümptomid, olin vererõhuga juba mõne päeva haiglas olnud, otsustati rohkem mitte viivitada.
esilekutsumine tehti tabletiga, sain selle kell 12 päeval, kerged valud hakkasid u 2 paiku….edasi suuremad valud 3-4-5, kell 18 läksin sünnitustuppa, avatus oli üsna suur kohe ja mõne pressiga oli kell 18.45 laps rinnal. laps oli väike, 2800 ja 49 cm, ise olen pikka kasvu ja mitte väga peenike. nii et minul oli esilekutsutud sünnitus tõesti väga kiire ja kerge, mõne väiksema õmblusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Sünnitus Esilekutsumine l

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.