Esileht Sünnitus Esilekutsumisest keeldumine/ esilekutsumise edasilükkamine

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Esilekutsumisest keeldumine/ esilekutsumise edasilükkamine

Postitas:
Kägu

Ämmaemand suunas 40.nädala täitumisel naistearsti juurde, et otsustada, mis edasi. 40+2 oli KTG jm näitajad korras, vererõhu, vere ega uriiniga pole probleeme olnud, lapse kaal normis, pole liiga suur (ega väike) jne. Ometi määras arst saatekirja sünnituseelsesse 41+5, see käis nii kähku ja segaselt, et alles hiljem sain aru, et tegu on suunamisega esilekutsumisele, mitte olukorra jälgimiseks vms. Samuti lugesin hiljem ämmaemandate juhendist, et enne 42. nädala täitumist pole esilekutsumine näidustatud, kui muid probleeme peale tähtaja pole. Kellel on hiljuti kogemusi esilekutsumisest keeldumisega või edasilükkamisega, kui kõik näitajad korras olnud, kuidas tegutsesite, mis edasi sai? Kas määrati uus tähtaeg? Kirjutage palun ka, mis haiglas. Ma olen Pelgus kirjas.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd vist jah kombeks, et üle 41+5 rasedust kanda väga ei lasta. Loodetavasti laps sünnib enne ikka ise ära.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks mõni läheb esilekutsumiseks, aga ikka midagi ei toimu päev-kaks, nii et hea kui varem ikka alustatakse.

Mind saadeti ka esilekutsumisele, aga õnneks laps sündis enne ära.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina läksin kevadel 2 korda esilekutsumisele ITKs. Esimene kord oli 40+6 ja teine (tegelik) 41+5. Esimesel korral saadeti väga ootamatult, asendav ämmaemand ütles, et homme minek, kuigi päev varem arst arvas, et nädala pärast. Läksin haiglasse ja juba registratuuris avaldasin, et soovin arstiga konsulteerida esilekutsumise vajalikkuses. Mind vaatas 2 arsti koos üle ja hinnati, et tegelik rasedus on pigem 40+1, beebiga kõik korras ja võib küll oodata veel. Pidin mõne päeva pärast kontrolliks KTGs vaid ära käima.

Sõbrannal sündis kas päev enne või samal päeval kui oleks esilekutsumine olnud, kuid minu laps ei tahtnud kuidagi ise tulla ning tegelikult pikemalt poleks vist väga kannatanud ka venitada. Looteveed olid rohelised.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui 41+5 kutsuma hakatakse ja esmasünnitaja oled, sünnibki laps 41+6- 42+1 vahel.

Sul on sinna veel aega. Tee palju kodutöid ja iga päev mitu tundi kiirkõndi, jõuad enne ära sünnitada.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnitasin kaks viimast last esilekutsumisega. Esimene kord läks aega 3 päeva! Teine kord avati veed ainult ja sünnitus hakkaski peale. See, kui küps on aeg sünnituseks, selgub ülevaatusel enne esilekutsumist ja vastavalt sellele valitakse meetodeid. Alustatakse minimaalsest vahelesegamisest lootusega, et sellest piisab ja sünnitus läheb käima ning kulgeb edasi ilma täiendava vahelesegamiseta.

Üldiselt ei lasta jah kauem rase olla kui 42 nädalat. Kui 42 nädalat on täis, siis sellest edasi kasvavad riskid, et lapsega midagi juhtub või et tal kõhus juba olemine kehvaks läheb. Kui raseduse algusaeg on kindlalt teada, siis tegelikult ei maksaks küll esilekutsumist edasi lükata, kui juba 42 nädalat on täis.

TA, imestan, et sul vahepeal pole visiiti? Kui 40 nädalat täis, siis võiks korra nädalas ja hiljem 2x nädalas kontrollis käia, vähemalt nii on mulle arstid öelnud. Suure tõenäosusega jõuad enne esilekutsumist siiski ära sünnitada, aga kui mitte, siis mine vähemalt haiglasse ja lase end üle vaadata. Enne, kui midagi tegema hakatakse, tehakse ikka ülevaatus ja arutatakse esilekutsumise viiside üle. Vastu Sinu tahtmist ega Sinu teadmata ei tee keegi midagi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain ka saatekirja esilekutsumisele 41+5 (teine laps). Tegin ka enne veel igasugu trikke, et ise sündima hakkaks, aga ei midagi. Mul piisas emakakaela ballooni paigaldamisest ning kui see oli välja kukkunud avati veed ning sünnitegevus hakkas peale ja rohkem sekkumist polnud vaja. Kuna nn ülekantud rasedus, siis vettesünnitust ei lubatud, igasugu andureid topiti ka igaks juhuks külge, sest ülekantud rasedus. Veed olid rohelised ja sündides lapse nahk krimpsus nagu rosin. Esimene laps sündis 40+2 ja nägi ikka kohe ilus sile välja. Ma kolmandaga üritaks ikka varem kui 41+5 ära sünnitada.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

42. nädalaks peab beebi väljas olema, sealt edasi kasvavad kõik ohud beebile hüppeliselt. Esilekutsumine võib paar päeva aega võtta ka.

Suurima tõenäosusega sünnib nagunii enne seda kuupäeva ise ära.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin Pelgulinnas arvel dr Sarali juures. 41+3 käisin vastuvõtul ja ta leidis, et lootevett hakkab väheks jääma, ning selgitas, et esilekutsumine on vajalik. Ta pakkus välja, et kohe järgmisel päeval, aga kuna tegemist oli neljapäevaga ja ma ei soovinud nädalavahetust haiglas veeta, siis nõustus ta mulle saatekirja andma esmaspäevaks. Siis oleks olnud täpselt 42 nädalat täis. Sünnitus hakkas aga õnneks ise pihta, kui sama päeva hilisõhtul arvutis istusin ja esilekutsumise kohta lugesin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Sünnitus Esilekutsumisest keeldumine/ esilekutsumise edasilükkamine