Esileht Sünnitus Esimene keiser, teine…?!

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Esimene keiser, teine…?!

Postitas:

Kui mul esimene oli plaaniline keiser 4a tagasi kas teise pean ise sünnitama või saan ka keisri valida? Kuidas teil olnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli esimene erakorraline keiser. Teise lapse puhul ei pakkunud küll ämmaemand keisrit. Sünnitasin teise lapse ise. Laste vanusevahe on 4 aastat. Ainuke asi oli see, et tuhude ajal küsiti minult korduvalt, et ega ma armikohas mingit rebimisvalu ei tunne. Õnneks oli kõik korras. Tegelikult on mul väga hea meel, et teise lapse sain ise sünnitada, sest taastumine oli nii palju kergem. Peale keisrit olin kuu aega jubedates valudes, käia ei saanud ja oma last tõsta ka mitte. Kuid teise lapsega tund aega peale sünnitust olin jälle nagu mina ise – tatsasin ringi, käisin pesemas ja hakkasin juba kojuminekut ootama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui muid näidustusi pole, siis ikka loomulik sünnitus. Eelnev keiser ei tähenda automaatselt uut keisrit. Kui midagi juhtub, saab vajadusel erakorralise keisri teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval ei ole kunagi enne olnud 1 keiser küll mingi näidustus, et sünnitada ei tohiks. Oleks kaks-kolm keisrit, siis enam sünnitada ei lastaks vast.
Esimene erak. keiser, teise sünnitasin 2a hiljem ise, ei raseduse ega armiga ega sünnitusega mingeid probleeme ei tulnud, sünnitus oli 8t. Ei midagi hullu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli 2016 erakorraline keiser. Uue rasedusega isegi ei kaalutud uut keisrit. Laps sündis paar nädalat tagasi loomulikul teel ja seda kogemust ei anna keisriga võrreldagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb arstist. Oli esimene kord erakorraline keiser ja seekord plaaniline. Arst ütles, et keegi ise sünnitama mind ei sunni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval ei ole kunagi enne olnud 1 keiser küll mingi näidustus, et sünnitada ei tohiks. Oleks kaks-kolm keisrit, siis enam sünnitada ei lastaks vast.
Esimene erak. keiser, teise sünnitasin 2a hiljem ise, ei raseduse ega armiga ega sünnitusega mingeid probleeme ei tulnud, sünnitus oli 8t. Ei midagi hullu.

Mis see “tänapäev” Sinu jaoks tähendab? Tõenäoliselt on asjaolud vahepeal muutunud, aga kui ma 2013. aastal (minu jaoks küll tänapäev) TÜKis praktikal olin, oli seal rutiin, et naistele, kellel juba üks keisrilõige oli olnud, anti armiga emaka näidistudel valida, kas soovivad keisrilõiget või vaginaalset sünnitust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene keiser, teine sündis 6 a hiljem ise. Pakuti küll korduvalt plaanilist, kuid keeldusin. Õnneks sündis ilusti ise 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keisrilõiget tehakse ainult meditsiinilistel näidustustel plaaniliselt või erakorraliselt. Nagu teised kommentaatorid kirjutavad, et kõikidel läheb individuaalselt. Kui arst ei näe põhjusi, et on vaja kirurgilist abi, siis saate sünnitada ise (tupe kaudu). Erakorralist lõiget tehakse kui ema või lapse elu on ohus või loomulik sünnitus ei toimu nagu peaks. Plaanilist lõiget tehakse, kui loode on vales asendis; kui emal on ravimata HIV või äge genitaalherpes; kui varem oli kaks või enam keisrilõiget või emakaoperatsioon avatud emaka õõnega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tuttav kel on lnud kaks keisrit ja kolmanda sünnitas ise. Kuigi arstid tahtsid keisrit teha aga tema soovis ise sünnitada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli esimene erakorraline keiser, tulemuseks T-kujuline rebenenud arm. Keegi ei tahtnud mulle uut keisrit pakkuda. Mingist valikust ei olnud juttugi. Sünnitasin Pelgus eelmine suvi ja ikkagi läksi uuesti erakorraliseks keisriks. Arm oli nii õhuke, et olevat läbi paistnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene oli erakorraline keiser ning ka teine laps sündis keisriga. Pakuti küll loomuliku sünnituse varianti, kuid keegi seda mulle peale ei surunud ning sain valida kas soovin ise proovida või tehakse lõikus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 10:35; 10.09 18:30; 11.09 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene oli erakorraline keiser ning ka teine laps sündis keisriga. Pakuti küll loomuliku sünnituse varianti, kuid keegi seda mulle peale ei surunud ning sain valida kas soovin ise proovida või tehakse lõikus.

Hea kägu, kas saaksid öelda, kus haiglas? Mul ka esimene oli keiser, tahaks teist ka keisrit. Otsin ka arsti, kes ei suruks loomulikku sünnitust peale. Kas teisega olid juba kohe raseduse alguses meditsiinilised näidustused olemas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 12:50; 25.09 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin mõlema rasedusega jälgimisel TÜK-is, keisrid samuti seal. Esimene kord tehti lõikus, kuna vaagen oli liiga kitsas lapse kaalu ja minu keha arvestades, samuti sünnitegevus ei edenenud praktiliselt üldse ja venis liiga pikaks. Teise raseduse ajal tehti 1 ultraheli lõpus lisaks, beebi eeldatav sünnikaal oli selline piiri peal. Oleks võinud küll ise proovida, aga kuna esimene kogemus oli raske, siis otsustasin keisri kasuks. Ei arst ega ämmaemand surunud oma vaadet peale, põhjendasid mõlema valiku plusse ja miinuseid. Otsus oli minu teha 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 10:35; 10.09 18:30; 11.09 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin mõlema rasedusega jälgimisel TÜK-is, keisrid samuti seal. Esimene kord tehti lõikus, kuna vaagen oli liiga kitsas lapse kaalu ja minu keha arvestades, samuti sünnitegevus ei edenenud praktiliselt üldse ja venis liiga pikaks. Teise raseduse ajal tehti 1 ultraheli lõpus lisaks, beebi eeldatav sünnikaal oli selline piiri peal. Oleks võinud küll ise proovida, aga kuna esimene kogemus oli raske, siis otsustasin keisri kasuks. Ei arst ega ämmaemand surunud oma vaadet peale, põhjendasid mõlema valiku plusse ja miinuseid. Otsus oli minu teha ????

Kas nad ise pakkusid sulle ühe võimalusena keisrit või sina küsisid?
Mul oli samadel põhjustel erakorraline keiser eelmine ja see toimus nii viimasel minutil, et tehti üldnarkoosis. Esimese sünnitasin ise. Oleksin valmis nüüd kolmanda ka ise sünnitama, aga on hirm küll selle ees, et kui läheb samamoodi nagu eelmine kord… kui keiser, siis eelistaksin juba plaanilist. Mitte 10 h sünnitamist ja siis erakorraline keiser üldnarkoosis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise pakkusid ja rääkisid, et selline võimalus on. Mina ise ei öelnud kohe, et soovin keisrit. Oma valiku tegin alles lõpus, kui viimane UH oli tehtud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 10:35; 10.09 18:30; 11.09 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps sündis 10.a tagasi plaanilise keiserlõikuse abil tuharseisu tõttu.
Nüüd ootan teist last ja arst räägib,et esimese keisri tõttu tuleb ka teine keisriga.
34.rasedusnädal, viimane ultraheli näitas,et lapsel pea alla vajunud ehk siis õiges asendis. Milleks mulle seda keisrit peale sunnitakse?? Loomulikult sünnitan ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 21:10; 18.10 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps sündis 10.a tagasi plaanilise keiserlõikuse abil tuharseisu tõttu.

Nüüd ootan teist last ja arst räägib,et esimese keisri tõttu tuleb ka teine keisriga.

34.rasedusnädal, viimane ultraheli näitas,et lapsel pea alla vajunud ehk siis õiges asendis. Milleks mulle seda keisrit peale sunnitakse?? Loomulikult sünnitan ise.

Viimane kägu, kas tohib küsida, kus haiglas ja/või milline arst? 🙂 Ise otsin just arsti/haiglat, kes ei sunniks loomulikku sünnitust peale pärast esimest keisrit, tahaks, et teine oleks ka keiser.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 12:50; 25.09 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli erakorraline keiser. Laps oli mulle liiga suur, minul liiga väike vaagen, sünnitegevus ei alanud, lisaks veel aneemia, rasedus üle kantud, esile kutsumine ebaõnnestus, st ei mõjunud mulle ei misoprostool, balloon ega vete avamine. Arvan, et olen loodud keisriga sünnitama. Sünnitasin Maarjamõisas, dr. Fred Kirss. Elu õigeim otsus ning parim arst. Järgmisel korral kui veel lapsi plaanin, tuleb tõenäoliselt keiser.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps sündis 10.a tagasi plaanilise keiserlõikuse abil tuharseisu tõttu.

Nüüd ootan teist last ja arst räägib,et esimese keisri tõttu tuleb ka teine keisriga.

34.rasedusnädal, viimane ultraheli näitas,et lapsel pea alla vajunud ehk siis õiges asendis. Milleks mulle seda keisrit peale sunnitakse?? Loomulikult sünnitan ise.

Viimane kägu, kas tohib küsida, kus haiglas ja/või milline arst? ???? Ise otsin just arsti/haiglat, kes ei sunniks loomulikku sünnitust peale pärast esimest keisrit, tahaks, et teine oleks ka keiser.

Ei sünnita Eestis.
Ma nüüd ei tea kas arst liialdas ja püüdis hirmutada ent tulevat keisrit põhjendas sellega, et ei taha võtta riski, et minu või lapsega midagi juhtuma peaks. Lisas et laps võib hakata läbi varasema keisriarmi hoopis tulema (keisriarm juba üle 10.a vana). Mulle tundub uskumatuna, et see arm lahti võib tulla…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 21:10; 18.10 09:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Sünnitus Esimene keiser, teine…?!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.