Esileht Hobinurk Esimene koer

Näitan 18 postitust - vahemik 61 kuni 78 (kokku 78 )

Teema: Esimene koer

Postitas:
Kägu

Aretatakse järjepidevalt ka haigeid ja silmnähtava väärarenguga tõuge. Kõik ebaloomulike omadustega koerad lähevad sinna alla. Karvutud, lömmis ninaga, kortsus nahaga, pika kehaga jne. Pluss tõud, kellel tugevad probleemid inimeste, väiksemate loomade või teiste koertega koos eksisteerimisel nt needsamad tapjakoerad aga ka saksa lambakoerad tänasel päeval ja vene hurdad jpm. Mida rohkem nõudlust tõule on, seda rohkem toodetakse ja seda vähem vaadatakse oma aretustööd kriitilise pilguga. Sisuliselt rikub tõu populaarsus tõu pikkadeks aastateks. Seetõttu mina ei soovita ühtki populaarset tõugu osta. Labradoridel näiteks teada suured probleemid vähiga. Registrisse ei kanta surma põhjust, et saaks järglasi edasi aretada. Samuti silmaprobleemid. Nõudlust on, toodavad nagu konveieril. Samamoodi rikuti saksa lambakoer ja mõned bull-tüüpi koerad.

Ka õige, mina näiteks Westiet ei soovita, kuigi vahva ja hea iseloomuga koer. Aga väga haige.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Võtsin chow, kellele just meeldis üksi aias ringi käia. Nüüd võtsin westie, sest mul on laps, kes tahab mänguhimulist koera, talle tõesti meeldib ka täiskasvanuna iga päev mängida, chow tahtis ainult omas tempos jalutada, see oli kogu tema aktiivsus.

Kas võiksid chow tutvustuseks veel midagi öelda? Tervise, iseloomude ja suhtumises omaniku perekonnaliikmetesse sinu koera näitel. Oli sul emane või isane, pikakarvaline või lühikese karvaga. Ei ole küll algaja, aga plaanin järgmiseks koeraks võtta chow ja uurin umbes aastajagu kõikvõimalikku tausta. Mul on asjaga aega, enne ei võta kui praegused kutsud siirduvad vanadusest igavestele jahimaadele, aga nad pole kumbki enam just noored, 11 ja 8 aastased suured koerad. Netist saab väga vastuolulist teavet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas võiksid chow tutvustuseks veel midagi öelda? Tervise, iseloomude ja suhtumises omaniku perekonnaliikmetesse sinu koera näitel. Oli sul emane või isane, pikakarvaline või lühikese karvaga. Ei ole küll algaja, aga plaanin järgmiseks koeraks võtta chow ja uurin umbes aastajagu kõikvõimalikku tausta. Mul on asjaga aega, enne ei võta kui praegused kutsud siirduvad vanadusest igavestele jahimaadele, aga nad pole kumbki enam just noored, 11 ja 8 aastased suured koerad. Netist saab väga vastuolulist teavet.

Minul oli pikakarvaline emane, väga leebe iseloomuga koer. Võõrad talle muidugi väga ei meeldinud, aga talus, sest ta on ju valvekoer. Ja ei haukunud õues arutult, vaid ainult siis, kui võõras meie aiast sisse astus. Väga vähe haukus, mis mulle Westie kõrval väga meeldis, sest Westie on selline kiljuja tüüp. On võimalik ära harjutada, aga tema loomus on teine. Oma pere suhtes oli chow väga hoolitsev ja südamlik, aitas mul lapsi kantseldada. Kui laps õues nutttis, tuli kohe teatama, kui kaka oli püksis, siis nuusutas demonstratiivselt õhku ja vaatas mulle otsa. Karvahooldusega oli palju vähem tööd kui praegu Westiega, piisas nädalas korra harjamisest, karva ajas väga vähe. Westiet muudkui pese ja käi salongis. Ilma korraliku soenguta on Westie nagu tavaline nässu. Üksi meeldis chowle väga olla, mitte mingit pahandust ei teinud, magas.

Kui negatiivsest rääkida, siis on chow küllaltki põikpäine koer. Näiteks kui tahtis, viskas keset sebrat ennast pikali ja edasi ei tulnud. Kutsikakoolis sai käsklused küll väga ilusti selgeks, aga tema ikka alati mõtles, kas tahab teha, mis sina tahad või ikkagi ei taha. Tervise osas on neil silmad nõrk koht, osadel ka puusad. Minu omal oli silmadega küll probleem, aga selle sai paarisaja eurose operatsiooniga korda ja rohkem mingit muret sellega ei olnud. Elu jooksul mõned terviseprobleemid olid. Aga praeguse Westiega võrreldes ikka puruterve, kelle erisöögile ja ravimitele kulub ligi 200 eurot kuus, lisaks 40 eurot trimmimine ja juuksur. Minu chow ei hammustanud oma elu jooksul mitte ühtki inimest, aga olen kuulnud, et osad (eriti isased) on agressiivsed. Minul sellist kogemust ei ole.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul oli pikakarvaline emane, väga leebe iseloomuga koer. Võõrad talle muidugi väga ei meeldinud, aga talus, sest ta on ju valvekoer. Ja ei haukunud õues arutult, vaid ainult siis, kui võõras meie aiast sisse astus. Väga vähe haukus, mis mulle Westie kõrval väga meeldis, sest Westie on selline kiljuja tüüp. On võimalik ära harjutada, aga tema loomus on teine. Oma pere suhtes oli chow väga hoolitsev ja südamlik, aitas mul lapsi kantseldada. Kui õues nutttis, tuli kohe teatama, kui kaka oli püksis, siis nuusutas demonstratiivselt õhku ja vaatas mulle otsa. Karvahooldusega oli palju vähem tööd kui praegu Westiega, piisas nädalas korra harjamisest, karva ajas väga vähe. Westiet muudkui pese ja käi salongis. Ilma korraliku soenguta on Westie nagu tavaline nässu. Üksi meeldis talle väga olla, mitte mingit pahandust ei teinud, magas. Muidugi on ta küllaltki põikpäine koer. Näiteks kui tahtis, viskas keset sebrat ennast pikali ja edasi ei tulnud. Kutsikakoolis sai käsklused küll väga ilusti selgeks, aga tema ikka alati mõtles, kas tahab teha, mis sina tahad või ikkagi ei taha. Tervise osas on neil silmad nõrk koht, osadel ka puusad. Minu omal oli silmadega küll probleem, aga selle sai paarisaja eurose operatsiooniga korda ja rohkem mingit muret sellega ei olnud. Elu jooksul mõned terviseprobleemid olid. Aga praeguse Westiega võrreldes ikka puruterve, kelle erisöögile ja ravimitele kulub ligi 200 eurot kuus, lisaks 40 eurot trimmimine ja juuksur. Minu chow ei hammustanud oma elu jooksul mitte ühtki inimest, aga olen kuulnud, et osad (eriti isased) on agressiivsed. Minul sellist kogemust ei ole.

Suur tänu sulle, mul kavas võtta just pikakarvaline ja emane. Ega sa ei mäleta palju ta ligikaudu kaalus ja kui tugev ta on? Minu praegune probleem on just see, et ma füüsiliselt ei jaksa enam suure ja tugeva koeraga eriarvamusi lahendada. Nt kui preilike on otsustanud, et ei taha välja minna, sest sajab ju! siis mina teda üle uksepaku lükata ei jaksa.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suur tänu sulle, mul kavas võtta just pikakarvaline ja emane.

Kui ma pensionile jään, siis võtan ka endale chow. Mulle ta ikka niiväga meeldis. Selline väärikas ja sügava mõttemaailmaga koer. Lohutas, kui kurb olin, solvus, kui tema arust talle liiga tegin. Kui midagi tahtis, siis istus minu ette maha ja hakkas lihtsalt jõllitama. Ei krapsanud käpaga, ei teinud ühtki häält, lihtsalt istus ja ootas kasvõi mitu tundi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega sa ei mäleta palju ta ligikaudu kaalus ja kui tugev ta on? Minu praegune probleem on just see, et ma füüsiliselt ei jaksa enam suure ja tugeva koeraga eriarvamusi lahendada. Nt kui preilike on otsustanud, et ei taha välja minna, sest sajab ju! siis mina teda üle uksepaku lükata ei jaksa.

Preilike oli keskmist kasvu, aga väga raske, ligi 30 kg. Naabri saksa lambakoer oli temast poole suurem ja 27 kg. Tema vinnamisega oli ikka probleeme küll ausalt öeldes. Teda rihmaga tirima väga ei pidanud, aga paar korda sülle pidi võtma küll, kui keset teed ennast maha viskas. Ja vanana pidin teda auto peale ka upitama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega sa ei mäleta palju ta ligikaudu kaalus ja kui tugev ta on? Minu praegune probleem on just see, et ma füüsiliselt ei jaksa enam suure ja tugeva koeraga eriarvamusi lahendada. Nt kui preilike on otsustanud, et ei taha välja minna, sest sajab ju! siis mina teda üle uksepaku lükata ei jaksa.

Preilike oli keskmist kasvu, aga väga raske, ligi 30 kg. Naabri saksa lambakoer oli temast poole suurem ja 27 kg. Tema vinnamisega oli ikka probleeme küll ausalt öeldes. Teda rihmaga tirima väga ei pidanud, aga paar korda sülle pidi võtma küll, kui keset teed ennast maha viskas. Ja vanana pidin teda auto peale ka upitama.

Huu, päris raske. Aga mul on ligi 70 kg ja 45 kg koeraga treening all olemas ja meil siin ülekäiguradasid ei ole, plaanin metsa ja maastikujalutamist jätkata. Eks me siis seltsis puhkame.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen poole kohaga koeravalvaja. Kolmest päevast kahe nädalani.

King cavalierid on tundunud üsna ohmud.
Beagle’id väga vahvad ja lihtsad. Ainult tänaval jooksevad lindude järgi vahel.
Springer spanjelid – super.
Oli kunagi ka üks puudli, border collie ja rottweileri segu. Ta oli kasvatamata ka, nii et korra tõmbas mu näoli mutta.
Corgid on mu lemmikud.
Üks oli kasutaks- pembroke – ja teine oma koer – cardigan. Viimane on rahulikum, ma arvan, aga mõlemad hea huumorimeelega koerad. Max 17 kilo. Laisad, kui vaja on, aktiivsed, kui vaja on. Kuigi üpris isepäised.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen jõudnud oma elus sinna etappi, kus soovin omale koera võtta. Uurin erinevaid tõukirjeldusi ja vaatan varjupaikade loomi ja igal pool on kirjas, et ei sobi esimeseks koeraks. Kas koera võtmine on nagu tööle kandideerimine: selleks, et tööle saada, on vaja kogemust, selleks, et saada kogemust on vaja tööle saada.

Milline koer sobib esimeseks koeraks ja sobib elama korterisse? Ainus, keda algajale soovitatakse on njuufa, aga seda kahetoalises ei pea. Hurdad pidid toas mõnusad diivaniloomad olema, aga linnas elades on keeruline leida kohta, kus neid lahtiselt jooksutada.

Kas on üldse olemas koera, kes mulle sobiks: elan linnas, korteris; töötan kodust ja paindliku tööajaga, seega aega ja tähelepanu ja pissiringe saan pakkuda piisavalt; mul on kass; koera pole varem olnud; võiks olla pigem väike või keskmise suurusega, sest majas lifti ei ole ja ikka võib juhtuda, et saab käpp viga või lihtsalt vanadus tuleb peale ja ma pean jõudma teda vajadusel süles õue ja tagasi tassida; karvapikkus ei ole oluline, plaanin nagunii roboti soetada, kes koristaks; koer võiks olla mitte väga põikpäine, vaid õpetatav, näiteks peab aru saama, et iga trepikojast kostuva kobina peale pole vaja lärmata; võiks olla pigem terve ja pikaealine tõug.

Palun soovitusi. Kas näiteks Tiibeti spanjel vastab kirjeldusele?

Võtsin endale karmikarvalise foksterjeri.
Kogemused on sellised, et osta endale tõukoer, tõutunnusega, tee endale selgeks, missugune ta on, uuri foorumitest ja leia sobiv isend. Kasvatada kutsikast peale, siis saad enda käe järgi sobiva koera.
Foksterjeri plussid – karva ei aja, aga vajab kammimist ja kolme kuu tagant korralikku trimmimist; tugeva tervisega; väga kergesti dresseeritav; täpselt parajas suuruses; sõbralik; kui õigeaegselt ära õpetad, siis ei haugu kuigi palju; hea isuga (kuid sööb pigem vähe); väga vahva kaaslane pikkadel metsas-ja jalutuskäikudel; no see, et ta oma tingimusteta armastust välja näitab, on arusaadav. Väga julge ja energiline, entusiastlik, tahab vaheldust. Oskab vastavalt viibimiskohale õigesi käituda, allub korraldustele.

Miinuseks on see, et ta võib olla salakaval – on aias ja ühel hetkel on ta sellest kõige madalamast aiaosast vupsti naabrite aias ja vaatab sulle teiselt poolt vastu – ise on muidugi üliõnnelik.
Lisaks see, et ka miinusena toon välja uudishimu, sest enamike inimeste ja laste ja teiste koerte ja kasside ja oravate ja tuvide ja varestega peab ju silmapilk sõbrustama.
Tähele olen pannud, et pimedas jalutada ta väga ei taha ning kõrgesse rohtu ei kipu.

Teistest tõugudest ei saa ta väga läbi taksidega ja teiste terjeritega.

0
0
Please wait...

Postitas:
kitah

Suur tänu sulle, mul kavas võtta just pikakarvaline ja emane. Ega sa ei mäleta palju ta ligikaudu kaalus ja kui tugev ta on? Minu praegune probleem on just see, et ma füüsiliselt ei jaksa enam suure ja tugeva koeraga eriarvamusi lahendada. Nt kui preilike on otsustanud, et ei taha välja minna, sest sajab ju! siis mina teda üle uksepaku lükata ei jaksa.

Pikk, põhjalik ja humoorikas lugemine chow’de kohta on olemas Konrad Lorenzi raamatus “Inimene leiab sõbra”. Selline a5 formaadis, kõva kollase kaanega raamat on.

0
0
Please wait...

Postitas:
kitah

foksterjereid on sileda karvaga ka, veelgi vähem karvahooldust 🙂
aga karmikarvaline on muidugi tunduvalt nunnum, pealegi pole ohtu, et keegi ta Jack Russelliga ära vahetab 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jätkan chow teemat, naabril on isane. Väga nunnu välimusega, aga oma pere lapsi ei salli, uriseb kui mäng tema jaoks läbi (ja läbi saab see ruttu). Väga tugeva valveinstinktiga, võõrast oma territooriumile ei luba. Pigem laisa iseloomuga, lesib rahus ja ei liigu eriti.

Tahtsin ise spanjelit esimeseks koeraks, aga mulle ei meeldi spanjeli pealetükkiv loomus, koguaeg pööra tähelepanu ja nunnuta. Eelistan koera, kes saab omadega ise ka hakkama.

Lõpuks võtsin fb kuulutuse peale paberiteta chihuahua. Koteris väga mugav pidada ja ei ole vaja karta et astud talle otsa, oskab enda eest seista.
Chihu võibolla ei sobi igaühele, kuna on kassi iseloomuga -tahab, ronib sülle, tahab ei tule kui kutsud. Samas liikuda tahab ja on hästi äkilise reaktsiooniga, tähelepanelik, valveinstinkt on tal olemas. Üsna võimukas koer, peab korralikult kasvatama, kui ei taha tigedat nähvitsat. Lastega väga ei klapi, katki ei lähe aga näksab kui midagi ei meeldi. Saab üksi terve päeva oldud, magab rahus kodus. Mingit kandekotti tal pole, astub ise. Vihmamantel ja paksem jope on olemas.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina pakuks selliseks koeraks ka grifooni. Kokkupuude karmikarvalisema belgia grifooniga (sarnane teiste värvidega on brüsseli grifoon). Väga sõbralik, samas liikuv ja inimesi ning teisi loomi armastav. Saab hakkama ka üksi olemisega, kuid loomulikut eelistab inimese seltskonda. Karva praktiliselt ei aja,allergikutel sobilik, kaal keskmiselt 6 kg. Minu tuttava koer haugub väga harva, aga olen kuulunud veidi lärmakamaid, ilmselt see ka kasvatuse küsimus. Väiksemad on siledakarvalised barabandi grifoonid, kuid need pidid rohkem karva ajama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie peres oli esimene koer krantsi tõugu. Ja isepäisust oli ka. See väljenduski selles, et tal oli asjadest oma arvamus. Samas, kui ikka vaeva näha, siis õppis ära, mida treeniti.
Järgmised koerad on olnud labradorid, kes on igaüks oma iseloomuga. Aga ühine joon on neil, et nad on hästi treenitavad ja soovivad oma inimes(t)ega koos olla. Nad ei taha niivõrd jooksmist kuivõrd agilitit.
Kui on võimalus palju liikuda siis sobib selline koer väga. Söögiisu on neil hea. Valvekoeraks ei sobi, sest tal on iga külalise üle väga hea meel.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida njuufa kohta võiks öelda? Plaanin koera võtta, tahaks musta värvi ja sõbraliku näoga. Kunagi lapsena oli sama tõug, aga kuna ise ei hoolitsenud ta eest, siis ei mäleta iseloomu ega raskuste kohta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida njuufa kohta võiks öelda? Plaanin koera võtta, tahaks musta värvi ja sõbraliku näoga. Kunagi lapsena oli sama tõug, aga kuna ise ei hoolitsenud ta eest, siis ei mäleta iseloomu ega raskuste kohta.

Väga armas koer, aga eluiga on väga lühike, 8-10 aastat. Kui arvestada, et koera tervis on tavaliselt enne surma juba aasta või kaks vilets, siis jääb seda elujõulist aega ikka väga vähe. Kuni teise eluaastani on alles kutsikas ja kuueselt hakkab juba vanaks jääma.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahva jutt hiigelkoera kasvatamisest, sattusin lihtsalt lugema http://www.landseer.ee/landseer_no_landseer.html

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tean kahte njuufat. Hästi sõbralikud, hellad. Ei tunneta oma suurust -võivad vabalt jalale astuda ja lihtsalt su vastu naalduda või suurest rõõmust pikali hüpata. Ilastavad palju. Paksu kasuka tõttu sobivad õue elama, aga kuna tahavad inimese lähedust, saavad tuppa ka. Toas tekitavad paraja kaose -ajavad karva, saba lehvitavad suurest rõõmust siis ümber asjad purunevad. Söövad palju. Karvahooldus on omaette teema, esiteks võtab kammimine tunde, et lahtine aluskarv kätte saada, kui puhtaks pesta, siis kuivab kaua. Kui jääb niiskeks, läheb nahk hauduma. Neil on tõuomaselt liigeseprobleemid, nahaekseemid, entroopium (sissepöördunud silmalaug).

0
0
Please wait...

Näitan 18 postitust - vahemik 61 kuni 78 (kokku 78 )

Esileht Hobinurk Esimene koer