Esileht Erivajadustega laps Esimene laps puudega aga teine…?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Esimene laps puudega aga teine…?

Postitas:

Esimesel lapsel(3 a hetkel) avastati kuulmislangus ja sai kuulmisaparaadid. Selgus, et meil mehel mõlemal on 1 vigane geen ja sellepärast läks lapsega nii. Olen alati tahtnud kahte last aga samas ka kardan nüüd. Mees on ka kahevahel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 09:13; 25.11 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse lasteaiarühmas on peres 3 last, kahel kuulmislangus, samuti mõlemal vanemal vigane geen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas samast soost lapsel on kuulmislangus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 09:13; 25.11 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+2
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.11 12:50; 27.11 06:18; 27.11 11:44; 28.11 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuarust võib meist igaüks kanda mõnda vigast geeni. Ilma, et seda teaksime.
Ning paljude kõrvalekallete põhjus pole teada.
Kuulmislangusega on ju tänapäeval võimalik elada täisväärtuslikku elu.
Ka täiesti tervest inimesest võib vaegkuulja saada peale mõnda traumat või haigust.

+19
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 22:02; 27.11 09:13; 28.11 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küsiks et miks saadakse haige laps.

Sellepärast, et ei teata, et sünnib haige laps. Samade vanemate geenid võivad erinevalt kombineeruda ja anda kokku nii haige kui ka terve kombinatsiooni.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.11 12:50; 27.11 06:18; 27.11 11:44; 28.11 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Arst kes sellist delikaatset infot suvaliste kuuldes jagab, pole küll arsti nime väärt. Need on delikaatsed isikuandmed ja ilma loata nende jagamine on karistatav.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 22:02; 27.11 09:13; 28.11 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ta ei jaganudki minu nina all. Arst oli ju korval ruumis aga koik on ju kuulda. Mis tõesti arvate et arstid omavahel ei aruta patsientide teemasid. Olen isegi bussis arutamas kuulnud.

0
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.11 12:50; 27.11 06:18; 27.11 11:44; 28.11 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teie mehega mõlemad kannate vigast geeni, aga see vigane geen kummalgi kuulmislangusena ei avaldu, siis on see retsessiivne tunnus. Seega on laps terve 3 (1 isalt ja emalt mõlemalt terve kromosoom; 2 isalt vigane, emalt terve kromosoom; 3 isalt terve, emalt vigane kromosoom) ja kuulmislangusega 1 (nii isalt kui emalt vigane kromosoom) juhul neljast võimalikust.

Seega 75% tõenäosusega on järgmine laps terve. Aga tõenäosus on kõigest statistiline number, mis tähendab, et ka järgmime laps võib puudega olla.

Kuulmislangus on puue, mida on sageli võimalik kuuldeaparaadiga kompenseerida ning inimene saab täisväärtuslikku elu elada. Te ise mehega tajute kõige paremini, kuivõrd see puue lapse elukvaliteeti mõjutab.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen geeniuuringus käinud ja tegelikult saab seal väga hästi teada oma terviseriskidest ja haiguse ohtudest.

Oh naiivsust. Täna on vaevu veerand geenidest suudetud läbi uurida, selleks et teada kõiki geene ja nende poolt põhjustatud haigusi, läheb ikka mitukümmend aastat veel aega

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Mul on ka 2 puudega last. Aga nende puue ei ole geenirikke tõttu ning ei ole ka raseduse ajal või enne seda avastatav.
Mida ma tegema peaks? Nad ära andma kuna olen vastutustundetu paljuneja?
Kõik ei ole siin must-valge.
Lolle geene muidugi pole mõistlik paljundada.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 22:02; 27.11 09:13; 28.11 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui esimene sünniks puudega, siis ma teist isiklikult ei planeerikski.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui esimene sünniks puudega, siis ma teist isiklikult ei planeerikski.

Mina ütlen sama. Milleks. Oht ka teine laps puudega on saad on üsna suur? Milleks riskida uue puudega lapsega?

+5
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.11 12:50; 27.11 06:18; 27.11 11:44; 28.11 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui esimene sünniks puudega, siis ma teist isiklikult ei planeerikski.

Mina ütlen sama. Milleks. Oht ka teine laps puudega on saad on üsna suur? Milleks riskida uue puudega lapsega?

Milleks? Sest puudega laps ei ole karistus kogu perele, et pere peaks end kogu ülejäänud eluks sellele ühele inimesele pühendama ja mingit normaalset elu enam elada ei tohikski. Kui sul on üksainus laps, ja see on puudega, on kõik su lapsed puudega. Kui sul on mitu last, kellest üks on puudega, on ainult üks su lastest puudega. Määramatu vahe, mida mõistavad ilmselt vaid puudega laste vanemad.

PS. Mul on endal erivajadusega laps, kes on mu neljast lapsest vanim. Sa tahad öelda, et neil kolmel nooremal, “normaalsel” lapsel, poleks tohtinud eluõigust ollagi?

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulmislangus ei tähenda veel puuet.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulmislangus on tänapäeval kompenseeritav, nii et kindlasti ei jätaks olemasolevat last ainult sel põhjusel üksiklapseks.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulmislangus ei tähenda veel puuet.

Kuulmislangus on kahjuks puue.
Ainult need kelle peres on kurt laps, teavad seda.
Ma ei lasku detailidesse, aga kahel kuuljal on raske kurti last kasvatada. Olenevalt kuulmislanguse sügavusest ka.
Aparaadid on abivahendid aga pole kõrvad. Kui elad Tallinnas, siis seal on tugev kurtide kogukond ja täiskasvanuna saab laps päris hästi on elu elada, enne seda peab aga suutma vanem talle anda hariduse ja aitama töökoha leida
Mina sain teise lapse teise mehega, mees sai teise naisega 🙂
Kurdina on raskem elada.
Ei ole nii et kirjutamise lugemise ja rääkimise oskus sünnib kaasa, kurt inimene peab kõik sõna haaval pähe õppima.
Temaga peab suutma viipekerles suhelda, oled sa valmis seda õppima? Nii nagu kuuljal loeb ja kirjutama hakkab ei hakka kurt inimene kunagi. Kui keelt ei kuule, keeletunnetust ei teki.
Kurt laps vajab 3x rohkem pühendumust võrreldes tavalise lapsega või muidu jääb sulle elu lõpuni laps keda üleval pidada ja rahulik pensioni põlv unusta

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Erivajadustega laps Esimene laps puudega aga teine…?