Esileht Hobinurk esimene reis

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 73 )

Teema: esimene reis

Postitas:

Lennujaamas sees olles äraantava pagasi järjekorras passides (tavaliselt) võtame üleriided kõik seljast ära ja paneme tühja kotti. Selle koti anname äraantava pagasi hulka. Tagasi jõudes võtame talveriided jälle kotist lennujaamas välja ja paneme selga.

Mis on sellise tegevuse mõte? Tassite mingit träni kaasa, mida te reisil ei kasuta. Kui arvestada, et pagasi maht on piiratud, miks seda ruumi niimoodi raisata? Tavaliselt on ülekilod ja lisakotid tasulised. Tavainimene ikka mõtleb läbi oma pagasivajaduse ja tassib kaasa ainult vajalikke asju.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lennujaamas sees olles äraantava pagasi järjekorras passides (tavaliselt) võtame üleriided kõik seljast ära ja paneme tühja kotti. Selle koti anname äraantava pagasi hulka. Tagasi jõudes võtame talveriided jälle kotist lennujaamas välja ja paneme selga.

Mis on sellise tegevuse mõte? Tassite mingit träni kaasa, mida te reisil ei kasuta. Kui arvestada, et pagasi maht on piiratud, miks seda ruumi niimoodi raisata? Tavaliselt on ülekilod ja lisakotid tasulised. Tavainimene ikka mõtleb läbi oma pagasivajaduse ja tassib kaasa ainult vajalikke asju.

Ma saan aru, et päälinna fuffadel on seda raske ette kujutada, aga kõik ei ela Tallinnas. Mina elan näiteks Võrus, aga reisimas käin tihti. Enne ja pärast lennureisi tuleb mul veel 4h Võrru bussiga sõita. Tõesti, ma ei tee seda ketsides ja suvetagis.

+10
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lennujaamas sees olles äraantava pagasi järjekorras passides (tavaliselt) võtame üleriided kõik seljast ära ja paneme tühja kotti. Selle koti anname äraantava pagasi hulka. Tagasi jõudes võtame talveriided jälle kotist lennujaamas välja ja paneme selga.

Mis on sellise tegevuse mõte? Tassite mingit träni kaasa, mida te reisil ei kasuta. Kui arvestada, et pagasi maht on piiratud, miks seda ruumi niimoodi raisata? Tavaliselt on ülekilod ja lisakotid tasulised. Tavainimene ikka mõtleb läbi oma pagasivajaduse ja tassib kaasa ainult vajalikke asju.

Minnes perega palmi alla ei tule mul iialgi pagasimaht täis. Justnimelt ei vea mõttetut träni kaasa. Küll aga eelistan mugavust ning poolpaljalt tuule ja lörtsi käes lipates haigeks ei tahaks jääda. Lapsed on mul suht väikesed ning peale poolikut ööund (sest lennuk läheb varahommikul ning me ei ela lennujaama kõrval) ja väsitavat mitmetunnist lendu (kus nad ei maga), olen kindel et siinsoovitatud õhukese jope ja pikkade pükstega palavas sihtriigis lennujaamas ja transfeeriga majandades hakkavad nad virisema. Mul ei ole sellist lisastressi vaja. Meie jaoks selline süsteem toimib ja kirjeldasin oma kogemust, mitte ainuvõimalikku tegutsemisviisi.

+7
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et päälinna fuffadel on seda raske ette kujutada, aga kõik ei ela Tallinnas. Mina elan näiteks Võrus, aga reisimas käin tihti. Enne ja pärast lennureisi tuleb mul veel 4h Võrru bussiga sõita. Tõesti, ma ei tee seda ketsides ja suvetagis.

Äkki tutvute lennujaama pakutavate lisateenustega: https://dev.tallinn-airport.ee/teenused/lisateenused/

Poleks elus selle peale tulnud, et mõni veab terve pere talveriided kuskile teise maailma otsa kaasa.

+19
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja vaata, et sa kindlustuse kindlasti teed

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma suht harva reisin lennukiga, aga läinud suvel sai käidud Euroopas, äraantavat  pagasit keegi sinna mõõtude kasti ei toppinud, kuigi üks lennufirma selle enne viimase check-in-i algust väga demonstratiivselt nähtavale tõstis. Umbes pooltel reisijatel oli tunduvalt suurem käsipagasi kohver kui reeglites lubatud, paljudel neist see käekott mis lubatud ja mis oleks teoreetiliselt pidanud käsipagasisse mahtuma umbes samas mõõdus kui kohver, vabalt oleks võinud läpaka eraldi kotiga võtta või PAP aparaadi (osadel lennufirmadel on see öistel lendudel lubatud eraldi, samas võtab klassikalisest käsipagasiruumist enamuse ära).

Mina sellega igaks juhuks ei arvestaks. Olen üsna palju reisinud ja enamasti tõesti ei kontrollita käispagasi suurust ja kaalu, aga vahel siiski reaalselt kontrollitakse. Ja seal väravas liiga suure või raske käsipagasi eest juurde maksmine on juba kallis lõbu. Olen näinud, kuidas liiga raske pagasi tõttu mõni inimene väravast tagasi läheb, mõne kotis oleva riideeseme veel selga paneb, midagi sealt kotist veel taskusse tõstab (inimesi endid koos seljas olevaga veel ei kaaluta) või kui seltskonnaga minnakse, siis mõni asi kellegi teise käsipagasisse tõstetakse (kui on kedagi, kel kergem pagas).  Nõme sehekendamine ja ise küll seda sel väravas teha ei tahaks enam.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sellega igaks juhuks ei arvestaks. Olen üsna palju reisinud ja enamasti tõesti ei kontrollita käispagasi suurust ja kaalu, aga vahel siiski reaalselt kontrollitakse. Ja seal väravas liiga suure või raske käsipagasi eest juurde maksmine on juba kallis lõbu. Olen näinud, kuidas liiga raske pagasi tõttu mõni inimene väravast tagasi läheb, mõne kotis oleva riideeseme veel selga paneb, midagi sealt kotist veel taskusse tõstab (inimesi endid koos seljas olevaga veel ei kaaluta) või kui seltskonnaga minnakse, siis mõni asi kellegi teise käsipagasisse tõstetakse (kui on kedagi, kel kergem pagas).  Nõme sehekendamine ja ise küll seda sel väravas teha ei tahaks enam

Nojah, me ka ei julgenud sellega riskida ja oli arvestatud, et kõik mahuks käsipagasikohvisse vajadusel ja oleks kaalu ja mõõtude piirides. Aga tundus, et olime vähesed erandid kõigil lendudel (sõitsime mitme ümberistumisega, et lennujaamades ei peaks tunde passima ja hind ka pere peale üle mõistuse kõrge ei tuleks ning mineku ja saabumise ajad ei jääks varahommikusse või hilisöhe).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mõnikord küll näinud, et hakatakse ülekilodega peetima ja iga ülekilo eest väravas sadu eurosid kasseerima. See on siis, kui lennuk on väga täis, ülemüüdud vms. Muidugi teevad seda rohkem odavlennufirmad, AirBaltic või midagi sellist, Lufhansat või mõnda muud soliidsemat firmat pole nii tegemas näinud. Nendel odavamatel lendudel on ka mitu korda seda nähtud, et küsitakse, kes soovib kompensatsiooni eest maha jääda, ju siis ongi lennukil ülekaal või kohti liiga palju müüdud.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lennujaamas sees olles äraantava pagasi järjekorras passides (tavaliselt) võtame üleriided kõik seljast ära ja paneme tühja kotti. Selle koti anname äraantava pagasi hulka. Tagasi jõudes võtame talveriided jälle kotist lennujaamas välja ja paneme selga.

Mis on sellise tegevuse mõte? Tassite mingit träni kaasa, mida te reisil ei kasuta. Kui arvestada, et pagasi maht on piiratud, miks seda ruumi niimoodi raisata? Tavaliselt on ülekilod ja lisakotid tasulised. Tavainimene ikka mõtleb läbi oma pagasivajaduse ja tassib kaasa ainult vajalikke asju.

Ma saan aru, et päälinna fuffadel on seda raske ette kujutada, aga kõik ei ela Tallinnas. Mina elan näiteks Võrus, aga reisimas käin tihti. Enne ja pärast lennureisi tuleb mul veel 4h Võrru bussiga sõita. Tõesti, ma ei tee seda ketsides ja suvetagis.

4 tundi jopega bussis? Miks küll?

+11
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Lennujaamad on üldiselt tänapäeva maailmas konditsioneeritud ruumid ja kuum väline temperatuur ei pruugi sees teps mitte kajastuda. Pigem on soojades maades just siseruumides oht end ära külmetada. Minu arvates on kompromisslahendus – tossud, pikad püksid ja kampsun kõige otstarbekam. Kuumarabandust sa sihtkohas enne hotelli ei tohiks saada. Ei istu seal Võru bussis ka jope ja saabastega. Bussi peale ja vastu lase end autoga viia. No hea küll, kui sa elad maal talus ja kõnnid sinna Võru bussijaama mitu kilomeetrit  jalgsi koos kahe kohvri ja kahe väikse lapsega, siis tõesti tuleb talvisemalt riidesse panna.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Egiptuses oli päeval 30 kraadi, õhtul 15 kraadi. Hea, et oli kevad-sügisjope kaasas, õhtul viskasin peale.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Egiptuses oli päeval 30 kraadi, õhtul 15 kraadi. Hea, et oli kevad-sügisjope kaasas, õhtul viskasin peale.

Jah, ainult et siin üks kägu rääkis, et ikka talvejope on vajalik…
Ülejäänud ju soovitasidki kevad-sügisjope või dressikaga minna.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mingi õhuke sulejope võib ka talvisel palmireisil vägagi kasuks tulla, ja pole ka raske tassida. Tossud on ju ka niikuinii vajalikud.

Charteriga on pagasikilosid piisavalt, aga nende Ryanairide jms-ga tuleb hoolikalt kaaluda, mida võtta-jätta, ja koti mõõt on ka suht range.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4 tundi jopega bussis? Miks küll?

Millest sa aru ei saa? Miks jope seljas? Miks bussiga tuleb? Miks 4 tundi?
Kõigele oli enne Ühe väikse lausega vastatud (Võrust tulija poolt)
Mida sa õigupoolest teada tahad?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sinna soojale maale minekuks nii palju kaasa pakkida on, et käsipagasisse ei mahu? Mina reisin 3 lapsega ning igal pereliikmel on üks kohver. Kõik mahub ära ja ei ole vaja ka muretseda, et kohver kuskil kaotsis on.

 

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sinna soojale maale minekuks nii palju kaasa pakkida on, et käsipagasisse ei mahu? Mina reisin 3 lapsega ning igal pereliikmel on üks kohver. Kõik mahub ära ja ei ole vaja ka muretseda, et kohver kuskil kaotsis on.

nooh, inimesed ju erinevad ja erinveate vajadustega, mina tahan küll, et mul valik kaasas oleks ja alati suur kohver, ei pea seda imelikuks ega pole ka midagi halvasti

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks seda muidugi, et inimesed erinevad ning oleneb ka teisi pikkusest, kuid 4 või 5 suvekleiti, mõned seelikud pluusid, püksid, rannariided ja kosmeetika mahub küll ilusti käsipagas ise ära. Kui muidugi iga päev paar korda outfitti vahetada ning see kindlasti teisel päeval korduda ei tohi, siis tuleb jah suur tsumadan kaasa vedada.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks seda muidugi, et inimesed erinevad ning oleneb ka teisi pikkusest, kuid 4 või 5 suvekleiti, mõned seelikud pluusid, püksid, rannariided ja kosmeetika mahub küll ilusti käsipagas ise ära. Kui muidugi iga päev paar korda outfitti vahetada ning see kindlasti teisel päeval korduda ei tohi, siis tuleb jah suur tsumadan kaasa vedada.

Asi pole selles, et ei tohi korduda, vaid need lähevad mustaks. Mina võtan ka rohkem riideid kaasa, eriti kui on tegemist maale, kus on väga soe. Seal ju higistad ja ei kanna riideid mitu päeva.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks seda muidugi, et inimesed erinevad ning oleneb ka teisi pikkusest, kuid 4 või 5 suvekleiti, mõned seelikud pluusid, püksid, rannariided ja kosmeetika mahub küll ilusti käsipagas ise ära. Kui muidugi iga päev paar korda outfitti vahetada ning see kindlasti teisel päeval korduda ei tohi, siis tuleb jah suur tsumadan kaasa vedada.

Selle peale ma ei tulnudki ????, Inimeste harjumused on nii erinevad. Mina olen reisidel alati riided ka pestud saanud. Kuna pere on suurem, siis rendime suuremad ruumid või korteri, kus on ka pesumasin ning ka hotellides on riiete pesu võimalused. Ma ei kujutaks ette, et 5 liikmelise pere peale 10 päevase reisi jaoks 50 paari aluspükse kaasa vedada, ikka saab pesta ju. Aga tõesti, võimalusi on erinevaid.

 

Asi pole selles, et ei tohi korduda, vaid need lähevad mustaks. Mina võtan ka rohkem riideid kaasa, eriti kui on tegemist maale, kus on väga soe. Seal ju higistad ja ei kanna riideid mitu päeva.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle peale ma ei tulnudki ????, Inimeste harjumused on nii erinevad. Mina olen reisidel alati riided ka pestud saanud. Kuna pere on suurem, siis rendime suuremad ruumid või korteri, kus on ka pesumasin ning ka hotellides on riiete pesu võimalused. Ma ei kujutaks ette, et 5 liikmelise pere peale 10 päevase reisi jaoks 50 paari aluspükse kaasa vedada, ikka saab pesta ju. Aga tõesti, võimalusi on erinevaid.

Mina jälle peatun kallites hotellides, ei rendi kortereid, seal pole pesumasinat ja hotellis on pesemine väga kallis. 12 eurot üks asi, nagu viimane kord vaatasin. Nende pesemine läheb seal rohkem maksma kui uued osta. Lisaks võtab see ju ka aega, ega kohe tagasi ei saa oma riideid, päeva või paari pärast. Ega ma mingit selvepesulat ka ei lähe otsima, ikka sooviks rohkem puhkamisega tegeleda kui pesupesemisega. Lihtsam on asju rohkem võtta, aluspüksid, t-särgid ja suvekleidid nii palju ruumi ka eivõta.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eks igaühel on omad eelistused selle pesu osas.
Mina samuti võtan kõik vajaliku kaasa (või arvestan kohapeal ostmisega, kui on šoppamine plaanis)
Pesepesemise ja kuivatamisega ei viitsi küll reisil tegeleda

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ära käid, siis kirjuta meile ka, kuidas reis läks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ära käid, siis kirjuta meile ka, kuidas reis läks.

Ootame huviga!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks seda muidugi, et inimesed erinevad ning oleneb ka teisi pikkusest, kuid 4 või 5 suvekleiti, mõned seelikud pluusid, püksid, rannariided ja kosmeetika mahub küll ilusti käsipagas ise ära. Kui muidugi iga päev paar korda outfitti vahetada ning see kindlasti teisel päeval korduda ei tohi, siis tuleb jah suur tsumadan kaasa vedada.

Tore siis et sa niimoodi ainult kangaste peal reisid:) minul näiteks põhiprobleem vedelike alla kuuluvad kosmeetika-ja pesutooted, need käsipagasis keelatud. Veinikorgitser, kyynekaarid, nuga – kõik vaja äraantavasse panna. Käsipagas on täis ainult tehnikat, hea, kui õlasall ja peavalutabletid lisaks mahuvad.

Aga inimestel ongi erinevad reisid. Minu omad on kord kuus kaks nädalat, tahan end tavaparaste toodetega pesta-kohelda ning tehnikapagas täiega kaasas(välismaal töötamine on elustiil).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minul näiteks põhiprobleem vedelike alla kuuluvad kosmeetika-ja pesutooted, need käsipagasis keelatud. Veinikorgitser, kyynekaarid, nuga – kõik vaja äraantavasse panna.

Vedelikke ei kulu mul kunagi nii palju, et liitrisesse kotti ei mahuks, küünekäärid on käsipagasis lubatud, veinikorgitseri ostan ma alati kohapealt, kui majutuskohas ei peaks olema ja jääbki veel nuga ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga inimestel ongi erinevad reisid. Minu omad on kord kuus kaks nädalat, tahan end tavaparaste toodetega pesta-kohelda ning tehnikapagas täiega kaasas(välismaal töötamine on elustiil).

Sina siis elad osa ajast välismaal, see on teine asi, kui puhkuse-/turismireisid, millest see teema räägib.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kommenteerin ainult pagasit. Meie nt nädalalsel reisil soojale maale ei käigi äraantava pagasiga. Eriti kui käime terve perega. Õhukesed riided kaaluvad vähe ja võtavad vähe ruumi, eriti laste omad. šampooni-dušigeeli jms ostame kohapealt. Hulle šoppamistuure ei tee ja väikesed suveniirid mahuvad edukalt käsipagasisse.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on alati ja igal pool kaasas sulejope, mille saab heal juhul isegi käekotti kokku rullida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mingi õhuke sulejope võib ka talvisel palmireisil vägagi kasuks tulla, ja pole ka raske tassida. Tossud on ju ka niikuinii vajalikud.

Charteriga on pagasikilosid piisavalt, aga nende Ryanairide jms-ga tuleb hoolikalt kaaluda, mida võtta-jätta, ja koti mõõt on ka suht range.

Mis, tossud?

Mul ainsateks mittespetsiifilisteks jalatsiteks on varbavaheplätud, pehme tallag amokassiinid ning madalad saapad.

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tsumadan kaasa vedada.

Sumadan.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 73 )


Esileht Hobinurk esimene reis