Esileht Hobinurk esimene reis

Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )

Teema: esimene reis

Postitas:
Kägu

mingi õhuke sulejope võib ka talvisel palmireisil vägagi kasuks tulla, ja pole ka raske tassida. Tossud on ju ka niikuinii vajalikud.

Charteriga on pagasikilosid piisavalt, aga nende Ryanairide jms-ga tuleb hoolikalt kaaluda, mida võtta-jätta, ja koti mõõt on ka suht range.

Mis, tossud?

Mul ainsateks mittespetsiifilisteks jalatsiteks on varbavaheplätud, pehme tallag amokassiinid ning madalad saapad.

Me tihtilugu lähemegi siit keset talve tossudega ära, saapaid ei pea vajalikuks jalga jätta, sest tossudest on enamasti rohkem kasu, saabastest pole veel olnud.  Mitmetel reisidel oleme palju roninud ja turninud, hea, kui tossud jalas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mingi õhuke sulejope võib ka talvisel palmireisil vägagi kasuks tulla, ja pole ka raske tassida. Tossud on ju ka niikuinii vajalikud.

Charteriga on pagasikilosid piisavalt, aga nende Ryanairide jms-ga tuleb hoolikalt kaaluda, mida võtta-jätta, ja koti mõõt on ka suht range.

Mis, tossud?

Mul ainsateks mittespetsiifilisteks jalatsiteks on varbavaheplätud, pehme tallag amokassiinid ning madalad saapad.

Me tihtilugu lähemegi siit keset talve tossudega ära, saapaid ei pea vajalikuks jalga jätta, sest tossudest on enamasti rohkem kasu, saabastest pole veel olnud. Mitmetel reisidel oleme palju roninud ja turninud, hea, kui tossud jalas.

Nojah, tossudega ma pole paarikümne aasta jooksul kuhugi minna proovinud. Isegi mägisel maastikul olen mokassinide, saaqbaste vôi plätuedega hakaama sanud.

Ag ma ka pole Dzhomolungmat vallutada proovinud.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, tossudega ma pole paarikümne aasta jooksul kuhugi minna proovinud.

Sporti üldse ei tee?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, tossudega ma pole paarikümne aasta jooksul kuhugi minna proovinud. Isegi mägisel maastikul olen mokassinide, saaqbaste vôi plätuedega hakaama sanud.

Taevas küll, asenda see sõna “tossud” siis oma mokassiinide või matkasaabastega! Mõttest saad ju aru, pole vaja tähti närida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jalad küll mokassiine ei kannata. Liiga madala kontsaga. Reisil on korralikult jalga toetavad tossud jalas. Või juba kingad.

Sama varbavahe plätudega. Jubedalt ebamugavad. Maastikul lausa ohtlikud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minul näiteks põhiprobleem vedelike alla kuuluvad kosmeetika-ja pesutooted, need käsipagasis keelatud. Veinikorgitser, kyynekaarid, nuga – kõik vaja äraantavasse panna.

Vedelikke ei kulu mul kunagi nii palju, et liitrisesse kotti ei mahuks, küünekäärid on käsipagasis lubatud, veinikorgitseri ostan ma alati kohapealt, kui majutuskohas ei peaks olema ja jääbki veel nuga ????

Sa siis villid neid vedelikke enne mingitesse spetsiaalselt ostetud väkepudelitesse ümber ja sildistad, et tead, mis on mis? Muidu ei kujuta ette. Shampoon, palsam, kuumakaitse, niiskuskaitse, soenguvaht, puhastusvaht, toonik, näoseerum, näokreem, jumestuskreem jne? Lisaks päikesekaitse, teatud ravikreem, raseerimisvaht, jalakreem, kätekreem, kehakreem…

Jah, kui on aastas yks 7 paevane tripp, kus voidki välja näha nagu tahad, voibolla küll. Aga saad aru, ma elan seal pool aega, see on nagu teine kodu ja ma tahan seal funktsioneerida samamoodi nagu eesti kodus.

Käsipagasisse unustatud kyynekäärid on mul isiklikult kaks korda frankfurdi ja londoni lennujaamades konfiskeeritud, kuna pole lubatud. Seega ei tohi. Kui sul kunagi läbi läinud, vedas. Mul on ka korra-kaks juhtunud, et isegi veinipudel ja vesi (mitte tax-free omad) läksid käsipagasis läbi, aga see on puhas juhus ja tegelikult on nad ju keelatud.

Eks igayks reisib nagu mugavam on, kõik okei. Kui on valmisolek kosmeetika-ja puhastusvahendid soetada suvalised tundmatud suvalisest poest, on loomulikult lihtsam. Samal ajal peab muidugi peab arvestama, et saabumise päeval poodi ei jõua/on suletud, siis päeva istud ilma toodeteta. Mina isiklikult ei viitsi ega taha niimoodi.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui poole aega mujal elad, siis loomulikult on sinna vajalikud tarbed eraldi ostetud, mitte ei tassi kogu aeg edasi-tagasi. Ja vajadusel saab ka selle päevakese ilma juuksevahu ja raseerimiskreemita hakkama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kui on aastas yks 7 paevane tripp, kus voidki välja näha nagu tahad, voibolla küll. Aga saad aru, ma elan seal pool aega, see on nagu teine kodu ja ma tahan seal funktsioneerida samamoodi nagu eesti kodus.

Vastupidi ei peaks olema? Kui ma läheks nt kasvõi kuuks ajaks reisile (sina ju lausa 6 kuud), siis ostaks kõik asjad kohapealt, mitte ei veaks vannitoakappi kaasas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kui on aastas yks 7 paevane tripp, kus voidki välja näha nagu tahad, voibolla küll. Aga saad aru, ma elan seal pool aega, see on nagu teine kodu ja ma tahan seal funktsioneerida samamoodi nagu eesti kodus.

Vastupidi ei peaks olema? Kui ma läheks nt kasvõi kuuks ajaks reisile (sina ju lausa 6 kuud), siis ostaks kõik asjad kohapealt, mitte ei veaks vannitoakappi kaasas.

EDIT. Ja ausalt, kahtlen, kas sellest midagi traagilist juhtub, kui saabudki hilja ja/või pood 1. õhtul kinni ja ei saa kohe niisutavat vasaku-jala-varbavahe-niisutavat-kreemi kasutada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei saa kohe niisutavat vasaku-jala-varbavahe-niisutavat-kreemi kasutada

Jah, eks asi ongi selles, et ma ei kasuta nii suurel hulgal erinevaid vedelaid hooldusvahendeid. Pooled, mida kasutan, on juba originaalis väikses pakendis ja šampooni-palsami kallan tõesti spetsiaalsesse reisipakendisse.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käsipagasisse unustatud kyynekäärid on mul isiklikult kaks korda frankfurdi ja londoni lennujaamades konfiskeeritud, kuna pole lubatud. Seega ei tohi. Kui sul kunagi läbi läinud, vedas.

Mitte minu läbiminek pole vedamine olnud, vaid kuni 6 cm pikkuse teraga küünekäärid ongi käsipagasis lubatud. Kui sul on pikema teraga küünekäärid, siis on see sinu ebaõnn, neid tõesti ei tohi käsipagasis kaasa võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Shampoon, palsam, kuumakaitse, niiskuskaitse, soenguvaht, puhastusvaht, toonik, näoseerum, näokreem, jumestuskreem jne? Lisaks päikesekaitse, teatud ravikreem, raseerimisvaht, jalakreem, kätekreem, kehakreem…

Mul on reisidel kaasas shampoon, palsam, toonik (reisipudelid, kuhu mahub mõne nädala kogus),soengukreem, seerum(30ml), kreem,(30 ml)jumestuskreem(15 ml). Päevitamisvahendid ostan kohapealt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jälle peatun kallites hotellides, ei rendi kortereid, seal pole pesumasinat ja hotellis on pesemine väga kallis. 12 eurot üks asi, nagu viimane kord vaatasin. Nende pesemine läheb seal rohkem maksma kui uued osta. Lisaks võtab see ju ka aega, ega kohe tagasi ei saa oma riideid, päeva või paari pärast. Ega ma mingit selvepesulat ka ei lähe otsima, ikka sooviks rohkem puhkamisega tegeleda kui pesupesemisega. Lihtsam on asju rohkem võtta, aluspüksid, t-särgid ja suvekleidid nii palju ruumi ka eivõta.

Mina peatun ka ainult kallites hotellides ning alati pesen kohapeal-kas hotelli seebiga või ostan pesupulbri. Ma ei kannata musta pesu ja ammugi ei soovi musta pesuga reisida(kohver tuleb tihtipeale laiali laotada). Kuivatan vannitoas või rõdul/terrassil.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )


Esileht Hobinurk esimene reis