Esileht Hobinurk Esimene teema Eurovisioonist sel aastal?

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 308 )

Teema: Esimene teema Eurovisioonist sel aastal?

Postitas:
Kägu

Seekord kirjutatakse meil vähemalt Stefan saavutas, mitte S.. jäi 13.ks

No finaalist välja jäämise või 22. koha puhul ongi natuke keeruline kirjutada, et see saavutati.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see, et Venemaa osaleda ei saanud on ka pisut veider, sest Iisrael ju saab, hoolimata milliseid koledusi see riik Palestiinas korda saadab. Kurb, et inimestel ja inimestel tehakse vahet ja enam ei viitsita oma rassistlikkust isegi varjata.

See pole rassism, kui naabermajas laamendama hakanud hull sind rohkem kõnetab kui kaugel teises alevis laamendav. Naabermaja elanikke sa tead – tead täpselt, et hull on tõesti hull ning et see, kellele ta kallale läks, oli tore inimene ning kallaletung oli tõesti hullu süü. Võõra kauge aleviku puhul sa ei tea tausta ning seetõttu ei võta seisukohta – sest sul pole ehk kogu infot. Mina näiteks küll pole kindel, et Iisraeli ja Palestiina konfliktis just Iisrael see pool on, kes koledusi korda saadab. Minu arust saadavad mõlemad – ja seega ei võta ma poolt. Ukraina ja Venemaa puhul aga on see muster meile nii tuttav, et siin pole kõhkluse varjugi, seega poolt valida lihtne.

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse hakkab vaikselt see ülemaailmne ja ka meie Ukraina poputamine üle viskama. Veerandis maailma riikides on sõda või katastroofid, ei mingit pidevat soigumist mitu kuud sellel teemal ja ei mingeid ülemaailmseid sanktsioone ühe sõjapoole suhtes.

Sulle pole ikka kohale jõudnud, et Ukraina sõja tulemustest sõltub, kas sama toimub 2 aasta pärast Eestis või mitte? Kuidas saab selle perspektiivi juures miski Ukraina suhtes toetava ette võtmine “hakata üle viskama”??? Kui venelased Eestit vallutama tuleks, siis sul ka viskaks üle, kui maailma riigid oma asju rahulikult edasi ei ajaks, vaid Eestile solidaarsust ja tuge kõikvõimalikel viisidel pakuks? Issand kui lolle on olemas, ausalt.

Ja, ja kindlasti kogu Eurovisiooni publik ja žürii mõtleid hääletusel Eesti peale 😀

+5
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja, ja kindlasti kogu Eurovisiooni publik ja žürii mõtleid hääletusel Eesti peale

Kas sa oled loll või mängid lolli? Euroopas pole turvalist kohta, kui Venemaad Ukrainas ei peatata. Nüüdseks saab isegi Saksamaa sellest juba aru, kas tõesti Eestis leidub veel mõni, kes ei saa? Poolakas muretseb Poola pärast, leedukas Leedu pärast, soomlane Soome pärast, tšehh Tšehhi pärast. Nad kõik tajuvad, et nende riigi ja üldse Euroopa tulevik sõltub praegu sellest sõjast, mida peetakse Ukrainas.

+20
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See pole rassism, kui naabermajas laamendama hakanud hull sind rohkem kõnetab kui kaugel teises alevis laamendav. Naabermaja elanikke sa tead – tead täpselt, et hull on tõesti hull ning et see, kellele ta kallale läks, oli tore inimene ning kallaletung oli tõesti hullu süü. Võõra kauge aleviku puhul sa ei tea tausta ning seetõttu ei võta seisukohta – sest sul pole ehk kogu infot. Mina näiteks küll pole kindel, et Iisraeli ja Palestiina konfliktis just Iisrael see pool on, kes koledusi korda saadab. Minu arust saadavad mõlemad – ja seega ei võta ma poolt.

Eesti inimese väiksust näitab suuresti tema informatsiooni piiratus ja võimetus näha oma ninaotsast kaugemale.

Need laamendavad hullud on täpselt võrdsed, vahet pole, millises riigis nad oma sigadusi korda saadavad. Euroopat mõjutab see ühel või teisel moel niikuinii.

 

+4
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see, et Venemaa osaleda ei saanud on ka pisut veider, sest Iisrael ju saab, hoolimata milliseid koledusi see riik Palestiinas korda saadab.

need peavad ju ususõda ja vaevalt kõrvalisi ründama hakkavad https://diplomaatia.ee/palestiina-versus-iisrael-uhe-konflikti-luhilugu/

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja, ja kindlasti kogu Eurovisiooni publik ja žürii mõtleid hääletusel Eesti peale

Kas sa oled loll või mängid lolli? Euroopas pole turvalist kohta, kui Venemaad Ukrainas ei peatata. Nüüdseks saab isegi Saksamaa sellest juba aru, kas tõesti Eestis leidub veel mõni, kes ei saa? Poolakas muretseb Poola pärast, leedukas Leedu pärast, soomlane Soome pärast, tšehh Tšehhi pärast. Nad kõik tajuvad, et nende riigi ja üldse Euroopa tulevik sõltub praegu sellest sõjast, mida peetakse Ukrainas.

 

Rahune nüüd.

Jutt käib siiski laulule punktide andmisest. Anna neid punkte võidulaulu tasemele mitteküündivale loole palju tahes,  see ei kaitse Eestit küll mitte kuidagi ei Venemaa ega mõne teise vaenuliku riigi rünnaku eest.

Eriti nõme on veel tänastest uudistest läbi käinud teema, justkui Eesti žüriil peaks olema Ukrainale punktide mitteandmise pärast piinlik. Mis mõte siis hääletamisel üldse on, kui võitu eeldataksegi “kingitus kõige nõrgemale” tasemel.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jutt käib siiski laulule punktide andmisest. Anna neid punkte võidulaulu tasemele mitteküündivale loole palju tahes,  see ei kaitse Eestit küll mitte kuidagi ei Venemaa ega mõne teise vaenuliku riigi rünnaku eest.

Tegelikult siin polnudki mõeldud, et Ukraina võit aitab Eestit kaitsta. Seos toodi esile Käo jaoks, kes viitas, et Ukraina “poputamine hakkab üle viskama”. Temale oli mõeldud info, miks ei tohi Ukraina sõda unustada ja poolehoiu näitamine omal kohal.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need laamendavad hullud on täpselt võrdsed, vahet pole, millises riigis nad oma sigadusi korda saadavad. Euroopat mõjutab see ühel või teisel moel niikuinii.

No need “üks” ja “teine” mood on ikka erinevad kui siga ja kägu. On ikka vaks vahet, kas sinu kodumaad ähvardab konkreetselt sõjategevus või kas meie pagulaste vastuvõtukoormus natuke suureneb.

Tegelikult siin polnudki mõeldud, et Ukraina võit aitab Eestit kaitsta. Seos toodi esile Käo jaoks, kes viitas, et Ukraina “poputamine hakkab üle viskama”. Temale oli mõeldud info, miks ei tohi Ukraina sõda unustada ja poolehoiu näitamine omal kohal.

Täpselt nii.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen võitja üle väga õnnelik. Lugu kummitab siiani peas. Saksa viimaseks jäämisest on kahju. Kena lugu oli tegelt.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, saime juba aru, et sel aastal on sinu jaoks ainuõige hääletada Ukraina laulu poolt.

Pole midagi taolist väitnud, minu lemmik see ei ole. Aga Moldovaga võrreldes on see küll tunduvalt parem laul tõesti.

Moldova laul oli parem.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, saime juba aru, et sel aastal on sinu jaoks ainuõige hääletada Ukraina laulu poolt.

Pole midagi taolist väitnud, minu lemmik see ei ole. Aga Moldovaga võrreldes on see küll tunduvalt parem laul tõesti.

Moldova laul oli parem.

Mulle meeldisid nii Moldova kui ka Ukraina võrdselt, nende poolt ka hääletasin.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti siiralt küsin, et mis selles UK laulus nii ägedat oli? Kuulasin järgi, mitte midagi pole selles laulus.

Moldova oli palagan. Hispaania oli labasuse tipp. Alati, kui saadetakse paljaste tagumikega naised lavale, on tunne, et ju siis mitte midagi muud selles laulus pole. Aga selline tagumik on igal noorel naisel, kes vähegi endast lugu peab ning liigutab seda trennis. Rootsi laul oli itk.

Kokkuvõttes võib olla jh võitis poliitika, aga täna on see vajalik.

Stefani esitus oli ülihea. Ise valisime selle laulu.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti siiralt küsin, et mis selles UK laulus nii ägedat oli? Kuulasin järgi, mitte midagi pole selles laulus.

Moldova oli palagan. Hispaania oli labasuse tipp. Alati, kui saadetakse paljaste tagumikega naised lavale, on tunne, et ju siis mitte midagi muud selles laulus pole. Aga selline tagumik on igal noorel naisel, kes vähegi endast lugu peab ning liigutab seda trennis. Rootsi laul oli itk.

Kokkuvõttes võib olla jh võitis poliitika, aga täna on see vajalik.

Stefani esitus oli ülihea. Ise valisime selle laulu.

Hispaania osas nõustun, see oli lihtsalt kohutav.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hispaania osas nõustun, see oli lihtsalt kohutav.

Itaalia oli veel kohutavam.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alati, kui saadetakse paljaste tagumikega naised lavale, on tunne, et ju siis mitte midagi muud selles laulus pole.

Eriti kontrastne oli Hollandi laulja pärast seda tagumikukeerutamist. Kusjuures Hollandi laul jäi mulle meelde ka ja oli hea kuulata. Muidugi maitse asi: vaatasin koos 10-aastase pojaga ja tema meelest suur osa laule olid liiga veidrad, ülejäänud lihtsalt stiilis, mis talle ei meeldi (nt Soome oma) või siis liiga kurvad. Mina leidsin tänavu päris palju ühel või teisel põhjusel kuulatavat, ligikaudu huvitavuse järjekorras: Portugal, Holland, Itaalia, Šveits, Rootsi, Soome, Kreeka, Leedu, mõnevõrra ka Armeenia. Inglaste oma oli minu jaoks miskipärast juba igavam, umbes sama nagu Poola, Belgia, Tšehhi. Ja teiselt poolt folgilikud ja kiiksuga lood: Ukraina, Moldova, Norra, Serbia, mingit otsa pidi ka Rumeenia ja Prantsusmaa. Ülejäänud finalistidest tuleb ette ainult välimus, meloodiast pole midagi meeles.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oih, unustasin Eesti laulu nimetada, see käiks mul sinna kuskile Soome ja Kreeka kanti.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina leidsin tänavu päris palju ühel või teisel põhjusel kuulatavat, ligikaudu huvitavuse järjekorras: Portugal, Holland, Itaalia, Šveits, Rootsi, Soome, Kreeka, Leedu, mõnevõrra ka Armeenia.

Siiralt küsin – kas sa oskad seletada, miks sulle Itaalia meeldis? Minu arust oli selles loos kõik halvasti.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti siiralt küsin, et mis selles UK laulus nii ägedat oli? Kuulasin järgi, mitte midagi pole selles laulus.

Moldova oli palagan. Hispaania oli labasuse tipp. Alati, kui saadetakse paljaste tagumikega naised lavale, on tunne, et ju siis mitte midagi muud selles laulus pole. Aga selline tagumik on igal noorel naisel, kes vähegi endast lugu peab ning liigutab seda trennis. Rootsi laul oli itk.

Kokkuvõttes võib olla jh võitis poliitika, aga täna on see vajalik.

Stefani esitus oli ülihea. Ise valisime selle laulu.

Hispaania osas nõustun, see oli lihtsalt kohutav.

Mind hämmastas, et sellisele laulule andsid väga paljud žüriid 12 punkti….

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina leidsin tänavu päris palju ühel või teisel põhjusel kuulatavat, ligikaudu huvitavuse järjekorras: Portugal, Holland, Itaalia, Šveits, Rootsi, Soome, Kreeka, Leedu, mõnevõrra ka Armeenia.

Siiralt küsin – kas sa oskad seletada, miks sulle Itaalia meeldis? Minu arust oli selles loos kõik halvasti.

Ei ole see, kellelt küsid, aga Itaalia oli minu lemmik.  Kõik oli hea – meloodia, mõte, esitus, emotsioonid.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti siiralt küsin, et mis selles UK laulus nii ägedat oli? Kuulasin järgi, mitte midagi pole selles laulus.

Moldova oli palagan. Hispaania oli labasuse tipp. Alati, kui saadetakse paljaste tagumikega naised lavale, on tunne, et ju siis mitte midagi muud selles laulus pole. Aga selline tagumik on igal noorel naisel, kes vähegi endast lugu peab ning liigutab seda trennis. Rootsi laul oli itk.

Kokkuvõttes võib olla jh võitis poliitika, aga täna on see vajalik.

Stefani esitus oli ülihea. Ise valisime selle laulu.

Hispaania osas nõustun, see oli lihtsalt kohutav.

Mind hämmastas, et sellisele laulule andsid väga paljud žüriid 12 punkti….

See oli kõige suurem hämming terve saate jooksul. Täiesti arusaamatu.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole see, kellelt küsid, aga Itaalia oli minu lemmik. Kõik oli hea – meloodia, mõte, esitus, emotsioonid.

See sädelev noormees laulis ju vahepeal (mitmes kohas) lausa mööda. Näiteks klaveril seistes. Sõnad ja mõte võisid head olla, aga (vb olen rikutud) Eurovisioonil geiteemaline laul on liiga meeldida tahtmise lõhnaga.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alati, kui saadetakse paljaste tagumikega naised lavale, on tunne, et ju siis mitte midagi muud selles laulus pole.

Eriti kontrastne oli Hollandi laulja pärast seda tagumikukeerutamist. Kusjuures Hollandi laul jäi mulle meelde ka ja oli hea kuulata. Muidugi maitse asi: vaatasin koos 10-aastase pojaga ja tema meelest suur osa laule olid liiga veidrad, ülejäänud lihtsalt stiilis, mis talle ei meeldi (nt Soome oma) või siis liiga kurvad. Mina leidsin tänavu päris palju ühel või teisel põhjusel kuulatavat, ligikaudu huvitavuse järjekorras: Portugal, Holland, Itaalia, Šveits, Rootsi, Soome, Kreeka, Leedu, mõnevõrra ka Armeenia. Inglaste oma oli minu jaoks miskipärast juba igavam, umbes sama nagu Poola, Belgia, Tšehhi. Ja teiselt poolt folgilikud ja kiiksuga lood: Ukraina, Moldova, Norra, Serbia, mingit otsa pidi ka Rumeenia ja Prantsusmaa. Ülejäänud finalistidest tuleb ette ainult välimus, meloodiast pole midagi meeles.

Selle aasta võistlus oli tasemelt kehvem. Nii head laulu nagu eelmise aasta Prantsusmaa laul sel aastal ei olnudki.

Hollandi laul meeldis mulle sel aastal kõige rohkem. Laulja oli väga sümpaatne ja laulu sõnum oli mõtlemapanev. Hämmastav, et hollandi keelne laul nii hästi kõlas, arvestades, et hollandi keel ei ole pooltki nii meloodiline ja väljendusrikas kui prantsuse keel.

Hispaania puuduseks oli vaid see, et laul oli pealiskaudne, aga peolauluna oli väga OK, tempokas rütm ja energiline esitlus. UK laul oli täitsa tavaline popplugu ja mees ei laulnud üldse meeldivalt.

Samas ma ei tunne ühtegi inimest, kellele Ukraina laul oleks meeldinud. Laul ise oli häiriva meloodiaga (eriti see flöödimäng seal vahel) ja räpp ei sobinud sinna üldse. Neil oli puhtalt poliitiline võit ja ma oleks imestunud just selle pärast, kui Ukraina poleks võitnud. Ma juba enne laulude vaatamist teadsin, et Venemaa pärast nad võidavad. Nende võidul pole lauluga midagi pistmist.

+4
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Neil oli puhtalt poliitiline võit ja ma oleks imestunud just selle pärast, kui Ukraina poleks võitnud. Ma juba enne laulude vaatamist teadsin, et Venemaa pärast nad võidavad. Nende võidul pole lauluga midagi pistmist.

See ongi asja juures kõige iroonilisem. Lauluvõistus, yeah.

Nimetagem siis kohe Eurovisioon ümber propaganda-ja poliitiliste meloodiate võistluseks.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nimetagem siis kohe Eurovisioon ümber propaganda-ja poliitiliste meloodiate võistluseks.

Eurovisioon on kogu aeg olnud mingil määral poliitiline üritus. Juba algne mõtegi oli poliitiline, läänebloki riikide lauluvõistlus. Ei mingeid idabloki maid.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ongi asja juures kõige iroonilisem. Lauluvõistus, yeah.

Nimetagem siis kohe Eurovisioon ümber propaganda-ja poliitiliste meloodiate võistluseks.

Mis Ukraina lool viga oli?

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nimetagem siis kohe Eurovisioon ümber propaganda-ja poliitiliste meloodiate võistluseks.

Eurovisioon on kogu aeg olnud mingil määral poliitiline üritus. Juba algne mõtegi oli poliitiline, läänebloki riikide lauluvõistlus. Ei mingeid idabloki maid.

Nüüd, kui idablokk ning Kesk-Aasia ka pundis, on eriti sobiv oma poliitilist meelsust näitata. Seda mõtlesid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ongi asja juures kõige iroonilisem. Lauluvõistus, yeah.

Nimetagem siis kohe Eurovisioon ümber propaganda-ja poliitiliste meloodiate võistluseks.

Mis Ukraina lool viga oli?

Ülimalt halb lugu lihtsalt.

+5
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd, kui idablokk ning Kesk-Aasia ka pundis, on eriti sobiv oma poliitilist meelsust näitata. Seda mõtlesid?

Nüüd, kus Venemaa ründab demokraatlikku Euroopa riiki on tõesti Eurovisioon absoluutselt õige koht, kus oma poliitilist meelsust näidata. Kesk-Aasia??? Oled oma geograafiateadmistes kindel?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd, kui idablokk ning Kesk-Aasia ka pundis, on eriti sobiv oma poliitilist meelsust näitata. Seda mõtlesid?

Nüüd, kus Venemaa ründab demokraatlikku Euroopa riiki on tõesti Eurovisioon absoluutselt õige koht, kus oma poliitilist meelsust näidata. Kesk-Aasia??? Oled oma geograafiateadmistes kindel?

Minu viga- Kaukaasiat ja Lähis-Ida mõtlesin.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 308 )


Esileht Hobinurk Esimene teema Eurovisioonist sel aastal?