Esileht Lapse ootamine Esimene visiit ämmaka juurde

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Esimene visiit ämmaka juurde

Postitas:

Mul esimene rasedus ja pole aimugi, mis esimesel visiidil toimuma hakkab. Selleks hetkeks on mul 6+3 kui see peaks oluline olema.
Kas tehakse kohe ultraheli ja kas meest oleks mõtet kaasa kutsuda või ei ole tal seal siis veel midagi teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul alati arst edimesel visiidil uh teinud, et rasedust määrata. Süda juba peaks lööma sellisel nädalal. Mees ei ole mõtet nii vara kaasa võtta, uh tehakse sisemiselt ja ega arstid siis nii väga ei taha, et mees kaasas. No kindlasti on erandeid ja ära ka ei aeta, aga mehel pole seal teha lihtsalt midagi. Mina ei ole nii vara kunagi kaasa võtnud meest ja ma käin erakas, riiklikus seda enam ma arvan, et ei taheta. Ei tea muidugi, kus te käite.

+1
-1
Please wait...
Postitas:

6+3 on vist veidi vara, süda enamasti näha 8+nädala, tavalselt vist 8-9nädal kutsutakse enamasti esimest korda.

Enda kogemus itkga. Enamasti võtavad tupest proovid, siis teevad uh ja vaatavad, kas ilusti olemas ja õigel kohal, kui kõik korras, siis täidavad pabereid, vastad küsimustele, saad rasedakaardi, analüüside ajad ja järgmine visiit ongi juba KV (enne peab siis vereproovi ja uriiniproovi viima).
Esimene kord pole mehel midgai teha, kui on KV või LA siis on soovitav mees kaasavõtta.

+1
0
Please wait...
Postitas:

Minu jaoks on imelik lugeda soovitusi, et meest pole mõtet kaasa võtta, sest tal pole seal midagi teha jne. Laps on siiski ühine projekt ja kui mees ise ka elevil ja teemast huvitatud, siis loomulikult minge koos! Mina soovitan just algusest peale meest võimalikult palju kaasata kõigesse rasedusega seonduvasse. Mina olen raseduse lõpujärgus ning minu kogemuse põhjal vähemalt ITK-s küll oodatakse rõõmuga mehi visiidile kaasa.

+5
-5
Please wait...
Postitas:

See mehe asi oleneb ilmselt mehest. Meil läks triipudega kaua aega ning jõudsime ka IVF-i teha. Viljatusraviarstil käisime enamasti koos (kui mees töölt ära sai), tupekaudseid ultrahelisid on mulle vist 10+ korda nii tehtud, et mees ka kabinetis on. Samuti on ta näinud korduvalt mu tsüste ja kasvavaid folliikuleid. Ja siis kui me lõpuks triibud saime, ei tulnud pähegi, et teda mitte kaasa võtta. Kaheksanädalane loode oli võrreldes mu tsüsti vaatamisega ikka hoopis midagi huvitavamat 🙂 Südametöö oli näha ja arst seletas ka natuke.

Kuna meil see triibupüüdmine oli nii pikk ja vaevaline, oli mees kaasas ka juba emotsionaalseks toeks. Esimesel visiidil oli ikka hirm ka, et kas üldse on südametöö olemas on ja üksi oleks päris hull seal kabineti ukse taga istuda olnud.

Olen arvel Soomes ning siin üldiselt soovitatakse mees ka kaasa võtta kui võimalik. Tavavisiitidele, kus UH-d ei teha, vaid lihtsalt mõõdetakse ja vesteldakse, ta küll kaasa ei tule.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 11:22; 25.03 13:08;
Postitas:

Minul küll 6+ nädalal südametöö juba näha olnud. Eks see oleneb inimesest, aga jah, mul ei ole vaja meest arsti juurde kõrvale, saan täitsa ise hakkama ja mees pole jonninud ka, et tema jääb nüüd kõigest ilma. On kaasas olnud KV ja LA uh ja eelmise lapsega oli LA kaasas ka suurem poeg. Nüüd neljapäeval arstile, rasedust 8+ ndl ja samuti ei võta kedagi kaasa.

0
-5
Please wait...
Postitas:

Kuule Anra, sa oled kindlasti väga tubli, et kõigega ilusti hakkama saad aga usu mind, iga rasedus ja paarisuhe on erinev. Samuti on sul ju ilmselt hästi läinud, et rasedused kergelt tulnud ja kulgenud on. Teemaalgataja küsis teistelt inimestelt nõu ja arvamusi ning kogemusi on erinevaid, pole ainult sinu arvamus ja vale arvamus.

Keegi pole siin kirjutanud, et kellegi mees jonninud oleks ja mul oli väga ebameeldiv sinupoolset halvustamist lugeda. Mis sul selle vastu on, et osad mehed oma naise rasedusest elevuses on ja ka sellest osa tahavad saada? Tänapäeval peetakse seda pigem normaalseks.

Ja tõesti, 6+ nädalal peaks loote südametöö näha olema ning väga tore, et sul nii alati on olnud. Enamasti kutsutakse rasedad esimesele visiidile 8.-9. nädala paiku seetõttu, et kõik tsüklid ei ole alati regulaarsed ning paljud ei tea, millal neil ov toimus. Seega kui viljastumine toimus tegelikult veidi hiljem, ei pruugi veel südametööd näha olla.

Eks teemaalgataja ise otsustab, kas mees kaasa võtta või mitte. Esimese rasedusega ollakse enamasti rohkem õhinas kui järgnevatega. Tupesisese UH pärast küll põdeda ei tasu, mees vaataks ikka ekraani ju. Samas loode on üsna pisike veel muidugi aga no aru peaks juba saama küll, et mis see on.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 11:22; 25.03 13:08;
Postitas:

Väga kergelt jah, ainult 6,5 aastat pidime proovima, et esimest last saada. Kas selles võib midagi rasket olla, oh ei? Ja iga rasedusega olen suremise äärel olnud, tilkagi vetki pole sees püsinud, aga ega see pole raske ju… Lihtsalt oli küsimus, kas võtta mees kohe kaasa, mina ütlesin, et ei näe mõtet. Palun väga, kes tahab, võib igale pissiproovi andmisele ka kaasa võtta. Pealegi käib mul mees tööl ja arst 80 km kaugusel, mis ei ole sups ja käidud ettevõtmine. No ja kui ta välismaal tööl, siis ei tule niikuinii selleks koju. Samas loodan, et vähemalt LA uh ajal juhtub Eestis olema.

+2
0
Please wait...
Postitas:

Ma ei saa aru sellest mehe kaasa vedimisest. Olen näinud mitmeid kordi mehi kaasas,kes on tülpinud nägudega või kommenteerivad stiilis ‘kaua siin veel läheb?’

+3
-1
Please wait...
Postitas:

See on kindlasti sinu tunnetada, kas mees kaasa kutsuda või mitte.
Minu arvates on mehel seal täpselt sama palju teha kui sinul endal :D. Selle vahega lihtsalt et sina oled see kes pukis on, aga ultrahelis vaadatav loode on ju teie ühine 🙂
Minu meelest ei ole põhjust halvustada ühtki meest, kes käib kaasas, ega ka ühtki meest, kes ei käi kaasas. Paarisuhted on väga erinevad ja selle põhjal ei saa hinnanguid anda.
Mina olen oma meest alati kaasa kutsunud, ja alati on ta rõõmuga tulnud. Eriti nüüd, kus me läbisime IVF-protseduurid, on see veelgi loomulikumaks saanud.
Ma ei usu, et ükski arst mehe tulekut tõrjub, vähemalt minu kogemused Pelgulinnas on olnud küll sellised, et alati on sellesse väga soojalt suhtutud.
Üks põhjus, miks on hea, kui mees on kaasas, on see et endale ei pruugi kõik asjad mida räägitakse, meelde jääda. Mina olen märganud, et ma võin sellises natuke ärevamas arstlikus olukorras pärast asju natuke valesti mäletada, tavaliselt selles suunas kuidas midagi on ÄKKI valesti… hirmud-hirmud. Ja siis on nii hea kui mees rahustab ja ütleb kindlalt, et mina küll kuulsin et arst ütles hoopis nii! 🙂

+2
-3
Please wait...
Postitas:

Mul kolm last ja neljas tulekul. Mees on alati väga osalev olnud. Triipude püüdmise ajal oli hästi õhinas ja arvutas ka ovulatsioone. Arstil käis kaasas KV ja LA ajal ning hilisemates UH-des. Sünnitustel on ka juures olnud. Kuna tema on alati suurest perest unistanud, siis lapse saamine on talle palju suurem sündmus kui mulle. Ja mulle meeldib, kui on keegi juures, kellega koos ukse taga passida ja oodata.

+1
-1
Please wait...
Postitas:

Minul esimene rasedus. Mees on algusest peale kaasas käinud. Ise ta on tahtnud. Arvatavasti tuleb jälle kaasa ämmaka vastuvõtule.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ikka võtsin esimesele kaasa, tehti vaginaalne ultraheli ja mees nägi ka põksuvat südant! Ma ei oleks mingil juhul tahtnud teda sellest ilma jätta, seda enam, et meestele on niigi rasedus abstraktne, kuni liigutusteni. Ta on mind igalt poolt näinud, vaginaalne UH ei muudaks midagi 😀

0
0
Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Lapse ootamine Esimene visiit ämmaka juurde

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.