Esileht Koolilaps Esimese klassi matemaatika!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Esimese klassi matemaatika!

Postitas:

Matemaatika tööraamatus selline huvitav ülesanne kohe alguses: “Jätka 13112……….”.
Kuidas peaks esimese klassi laps oskama sellist ülesannet?

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ntx ei saa üldse aru, mida selles ülesandes teha vaja on

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, mul laps ilusti ära täitnud 131121311213112. Tavaline mustri ül.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei näe mingit mustrit.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei näe mingit mustrit.

13, 11, 2, 13, 11, 2.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.09 17:46; 06.09 18:50; 06.09 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jamh, kokkuvõtteks ütleks, et ega ikka päris kõigil ka ei peaks lapsi olema… 😀
Halvad geenid jne.

+3
-28
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui oleks ülesanne “jätka: I E I I A …….”, kas sa siis oskaksid? Kui see ülesanne oleks matemaatikavihiku asemel emakeelevihikus, kas siis oskaksid?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööraamat ja töövihik on ikka õpiku teemadega seotud. Tasub vaadata, mis teema juurde see ülesanne kuulub.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.09 17:46; 06.09 18:50; 06.09 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiga lihtne, et arusaadav oleks täiskasvanu pilgule. Ikka hakkad ju mingit nippi vaatama, seda enam, et tavaliselt on sellistes jätkamise ülesannetes vaja kas mingit arvu liites või lahutades jätkata arvurida. See lihtsalt samade numbrite samas järjekorras kirjutamine tundub veider asi, mida lastele teha anda. Enda laste töövihikutes sellist polegi veel kohanud 😀

+19
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 19:28; 08.09 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära proovi lapse eest algklassides ülesandeid teha. Nemad teavad paremini, mida vaja on 🙂 Muster on ilmselt õige vastus.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 22:27; 06.09 23:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, mul laps ilusti ära täitnud 131121311213112. Tavaline mustri ül.

Ma jääks ilmselt istuma esimesse klassi, sest mis muster siin nüüd siis on? 13, 11, 21, 31, 12, 13, 11, 2. Mu IQ ei ulatu 1. klassi lapse tasemele ilmselgelt. Hea veel, et koduõpet praegu pole, muud mul polegi öelda. Häda on ju selles, et selleks ajaks, kui lapsevanem seda töövihikut näeb ja teada saab, et ta ei oleks pidanud lapsi saama, on laps juba päris suur. Edit: Ah soo, nägin nüüd seda kommentaari ka, kus vastus ette öeldi. Ma ei tulnud selle peale, et üks number on lambist ühekohaline, kui teised on kahekohalised, nii et muus osas jääb mu eelnev jutt kehtima.

+14
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, mul laps ilusti ära täitnud 131121311213112. Tavaline mustri ül.

Ma jääks ilmselt istuma esimesse klassi, sest mis muster siin nüüd siis on? 13, 11, 21, 31, 12, 13, 11, 2. Mu IQ ei ulatu 1. klassi lapse tasemele ilmselgelt. Hea veel, et koduõpet praegu pole, muud mul polegi öelda. Häda on ju selles, et selleks ajaks, kui lapsevanem seda töövihikut näeb ja teada saab, et ta ei oleks pidanud lapsi saama, on laps juba päris suur.

Mis sa neist komadest sinna vahele vägistad? Korduv mustriobjekt ju ongi 13112 ilma igasuguste komadeta, seda kirjutabki järjest niimitu korda, kui sinna vihikusse siis mahub.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jamh, kokkuvõtteks ütleks, et ega ikka päris kõigil ka ei peaks lapsi olema… ????

Halvad geenid jne.

Jah, tõesti. Ma olen TÜ matemaatika lõpetanud cum laude ja kah ei osanud sellest jaburast ülesandest miskit arvata. Peab vist lapsed nüüd kuhugi tagasi saatma?

+20
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu IQ ei ulatu 1. klassi lapse tasemele ilmselgelt.

Ei, su IQ ei ulatu sinnani, et mõista, et lapse ja täiskasvanud loogika ongi väga erinevad.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 22:27; 06.09 23:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

või ei küüni selleni, et enne on vaja õpikust üle vaadata, mis teemat lapsele üldse tunnis õpetati, millised on näidisülesanded? Töövihik ja selle ülesanded ei ole midagi eraldiseisvat ju.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.09 17:46; 06.09 18:50; 06.09 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muster ongi ju 13112, 13112, 13112 jne

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiga lihtne, et arusaadav oleks täiskasvanu pilgule. Ikka hakkad ju mingit nippi vaatama, seda enam, et tavaliselt on sellistes jätkamise ülesannetes vaja kas mingit arvu liites või lahutades jätkata arvurida. See lihtsalt samade numbrite samas järjekorras kirjutamine tundub veider asi, mida lastele teha anda. Enda laste töövihikutes sellist polegi veel kohanud ????

selline ülesanne ei olegi täiskasvanud inimese elukogemuse jaoks mõeldudki.
Ehe näide, kuidas vanemad oma ülemõtemisega ja ülehoolitsemisega lapse elu keeruliseks teevad.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust neid algkklassi ül on päris raske täiskasvanutel kohe teha. Hakatakse kohe ostima mingit erilist süsteemi, sest see ju ei saa nii lihtne olla. Ma kohe mõtlesin arimeetilise ja teiste funktsioonide jadade peale, aga siis vaatasin ah, seal pole üteldud, et mitmes liige leida jne. 🙂

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks “Jätka”? Korrata ju vaja seda, mis juba ees?

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummaline ülesanne. Ma ka ei osanud.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel ei olnud esimeses ja teises klassis matemaatika õpikut kõrval. Oligi ainult tööraamat. Aga see selleks.
Täiskasvanu ei oska enam seda ülesannet lihtsalt võtta ja otsib mingit nippi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel ei olnud esimeses ja teises klassis matemaatika õpikut kõrval. Oligi ainult tööraamat. Aga see selleks.

jah, aga sinu lapsel oli õpetaja kõrval. klassikalist õpikut tõesti esimestes klassides ei ole, õpik ja töövihik ongi koondatud tööraamatuks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 08:10; 09.09 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiga lihtne, et arusaadav oleks täiskasvanu pilgule. Ikka hakkad ju mingit nippi vaatama, seda enam, et tavaliselt on sellistes jätkamise ülesannetes vaja kas mingit arvu liites või lahutades jätkata arvurida. See lihtsalt samade numbrite samas järjekorras kirjutamine tundub veider asi, mida lastele teha anda. Enda laste töövihikutes sellist polegi veel kohanud ????

selline ülesanne ei olegi täiskasvanud inimese elukogemuse jaoks mõeldudki.

Ehe näide, kuidas vanemad oma ülemõtemisega ja ülehoolitsemisega lapse elu keeruliseks teevad.

Mis osa siin ülehoolitsemine oli? Muidugi ma vaatan aeg-ajalt laste töövihikud üle, et näha, kas nad on õpitust aru saanud ja kodused ülesanded on tehtud. Nüüd siis on see, et vanem kontrollib, kas laps kodused ülesanded ära on teinud, ülehoolitsemine ja lapse elu keeruliseks tegemine 😀

Aga on tulnud ette ka seda, et laps on töövihikuga tulnud ja öelnud, et ei saa aru, mis tegema peab. Ja on tõesti võtnud mõtlema, sest ülesande sõnastus on selline, et ei saagi aru, mida koostaja on eeldanud, et seal tehakse. Korra olen distantsõppe ajal ka õpetajale pidanud kirjutama. Aga siis tuli välja, et keegi ei saanud klassis aru, kuidas seda tabelit täita, õpetaja saatis pika kirjelduse, mis loogikat ja mis sammud seal läbi teha tuli, ülesande teksis seda kõike kirjas polnud. See oli muidugi kivi ülesande koostaja kapsaaeda.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 19:28; 08.09 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis ühe- ja kahekohalistest sa jahud? Nii uudu ka olla ei saa, kui juba mitu korda asja seletatud.

No seal alguses ju üks seletas niimoodi:

13, 11, 2, 13, 11, 2.

Ma ka ei saa aru, miks ta pidi neid numbreid seal just sel kombel rühmitama, aga ilmselt ajas see nii mõnelgi käol asja veel segasemaks. Sama hästi oleks võinud rühmitada 131 12, 1 311 2 või veel sadat moodi. Millel pole mingit mõtet.

Tegelikult on lihtsalt numbrikombinatsioon ette antud ja kirjuta samasuguseid kombinatsioone edasi. Täiskasvanul ongi raske mõista, ikka tahad seoseid otsida. Loodetavasti oli mustrijätkamist klassis enne harjutatud. Lambist seda ülesannet küll ära ei tee, eriti veel täiskasvanu abiga, kes pole klassiõpetaja.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen vanemate laste matemaatikaõpetaja ja ausalt, mul ajavad ka vahel algklasside ülesanded juhtme kokku. Üritan aru saada, mis on selle ülesande mõte, mida üritatakse sellega õpetada või saavutada? “Jätka” on sisult ilmselgelt ebasobilik sõna, aga küllap 1. klassi lapsele peavad juhised olema võimalikult lühikesed, et nad suudaksid ise lugeda, mitte “kirjuta etteantud numbrikombinatsiooni mitu korda uuesti”. Mõte võib olla selles, et lapsed ei harjuks kirjutama ainult loendamise järjekorras 1-2-3, ühtlasi loendamine, et teisel korral esineb number 1 kahekordselt.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu arust siin taas probleem ülesandekoostajate sõnavalikus ja sõnastusoskuses..
lapse 1. klassis nii mõnega ülesande puhul murdsin pea pooleks ja siis selgus, et asi oli ülesande ebaselges sõnastuses..
‘Jätka’ viitab selgelt, et jätka nüüd seda rida mingite x arvudega mingi x loogika alusel..õige oleks Korda, kui on tegu mustri või jada kordamisega..

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas oleks “Korda neid numbreid samas järjekorras!”

Tõesti on algklasside materjalides vahel selliseid asju sees, et vaata ja imesta. Sageli vigu. Kantseliitlikult sõnastatud ülesandepüstitused jne.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.09 17:17; 08.09 23:30; 09.09 00:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hakkasin ka mingit korduvat mustrit otsima. Oleksin ilmselt pakkunud 131 121 131…

Halvasti sõnastatud ülesanne.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jamh, kokkuvõtteks ütleks, et ega ikka päris kõigil ka ei peaks lapsi olema… ????

Halvad geenid jne.

Jah, tõesti. Ma olen TÜ matemaatika lõpetanud <em class=”gdbbx-bbcode-italic”>cum laude ja kah ei osanud sellest jaburast ülesandest miskit arvata. Peab vist lapsed nüüd kuhugi tagasi saatma?

Ei pea saatma. Peab tagasi toppima.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mustri ülesannetes on mingi kordus, mida laps peab jätkama, näiteks 12312.. Reas 13112 pole ju mingit kordust.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 22:54; 08.09 23:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Koolilaps Esimese klassi matemaatika!