Esileht Koolilaps Esimese klassi teema-miks inimesi piinatakse?

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: Esimese klassi teema-miks inimesi piinatakse?

Postitas:

Teatavasti on meil ette valmistumas gümnaasiumite reform, millega kaovad kesklinnast algklassid, ehk et kõik jütsid pannaksegi Liivalaia kooli käima.
Vot sina, kes pahandad, järgmise lapse saad vabalt saata Pirita kooli, sest sellest saab algkool.

Siis aga tuleb nutulaul tõusikutel, kes peavad igasuguste keskkonnas hakkama saama ja oma õpihimu säilitama.
Pole sellist varianti, et kõik rahul oleksid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga valige oma valla või linna valitsusse mingi teine kamp, kes suudab tegelda sisuliste asjadega.

Eestis on üle 200 valla (ja vallaõigustes linna) ja enamikus neist selliseid probleeme ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga valige oma valla või linna valitsusse mingi teine kamp, kes suudab tegelda sisuliste asjadega.

Eestis on üle 200 valla (ja vallaõigustes linna) ja enamikus neist selliseid probleeme ei ole.
[/tsitaat]
Kas sa arvad, et Pirita linnaosa elanikuna ma ei valinud \”mingit teist kampa\”? Kahjuks on valimisringkond meil Lasnamäega ühine ja sellega ilmselt on kõik öeldud. Vaadake kasvõi viimase Tallinna küsitluse (tasuta ühistransport) tulemusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.04 21:20; 08.04 13:13; 09.04 13:57; 09.04 14:12; 09.04 14:21; 09.04 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]viimast postitust lugedes meenus mulle, kuidas usa-s osades omavalitsustes püütakse vältida kihistumist just sellega, et loositakse lapsed koolidesse ja sõidutatakse nad siis bussidega teise linnaossa kooli. ikka selleks, et heal järjel pirita lapsed suhtleksid peale omasuguste ka kehvikutega lasnamäelt 😉

ei, ma ei soovi sellega mingeid ettepanekuid teha, lihtsalt meenus teemaga seoses.[/tsitaat]
USAs on ka võimalik näiteks ühel 5. klassi lapsel matemaatikas õppida korrutamist ja jagamist, samal ajal kui teine tegeleb juba siinuste ja tangensitega. Tavaliselt küll pole need vahed nii suured, aga idee on sama – 5. klass koosneb kõigist meie mõistes paralleelklassidest ning igal lapsel on võimetele vastav õpiprogramm sobiva raskusastmega tundidega. Matemaatikas tugev laps võib emakeeles jällegi nõrgem olla ning siis käib ta vastava tasemega tunnis. Ja vahetundides ning muul ajal siis suhtlevad kõik omavahel lõbusalt. Millises koolis meil sellist nähtust kogeda võiks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.04 21:20; 08.04 13:13; 09.04 13:57; 09.04 14:12; 09.04 14:21; 09.04 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
merivälja koolile on nr 6 peatus üsna lähedal mu meelest.[/tsitaat]
Kõige hullem ei ole jah, nii 600-700m kaugusele peaks see Pansioni peatus jääma. Probleemiks on hoopis kitsad tänavad, kus samal ajal ka autod liiguvad ning mis pimedal ja libedal ajal on minu meelest väikestele jalakäijatele üsnagi ohtlikud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.04 21:20; 08.04 13:13; 09.04 13:57; 09.04 14:12; 09.04 14:21; 09.04 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kõige hullem ei ole jah, nii 600-700m kaugusele peaks see Pansioni peatus jääma. Probleemiks on hoopis kitsad tänavad, kus samal ajal ka autod liiguvad ning mis pimedal ja libedal ajal on minu meelest väikestele jalakäijatele üsnagi ohtlikud.[/tsitaat]

no see on minu jaoks juba kummaline kurtmine. sa ise oled selle piirkonna oma koduks valinud. terve pirita linnaosa, samuti nõmme linnaosa on selline. on kogu aeg olnud, ei ole muutunud üleöö. ka need lapsed, kes mahuvad merivälja kooli, peavad ju samu kitsaid ja ohtlikke tänavaid kasutama. sul jääb võimalus laps ohtusid nägema õpetada või ta ise bussipeatuseni saata. see ei ole ju reaalne, et kõik lapsed pääseksid kooli ilma kitsaid tänavaid kasutamata. magalarajoonid, ma arvan, on ainsad, kus lapsed jalutavad kooli ainult laiu kõnniteid mööda. mujal ei vea kuidagi välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.04 12:42; 07.04 23:17; 09.04 11:30; 09.04 11:33; 09.04 12:12; 09.04 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
no see on minu jaoks juba kummaline kurtmine. sa ise oled selle piirkonna oma koduks valinud. [/tsitaat]
Ma olen siin linnaosas sünnist saati elanud. Nojah, eks seegi ole mingi valik. Võiks muidugi Lasnamäele ära kolida kui on asju mis ei meeldi… Või siis pigem üritada midagi teha, et need asjad paremuse poole liiguksid. Hetkel aga on küll suht jõuetu tunne kui linnaosas on kaks kooli, üks neist muidu igati OK, aga 6-klassiline ja logistika mõttes kehvas asukohas, teine aga koolide pingereas alumisse kolmandikku kuuluv. Kusjuures laps ei pruugi vell kummassegi kohta ka saada. Siis ei jäägi nagu muud üle kui katsetehullusega kaasa minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.04 21:20; 08.04 13:13; 09.04 13:57; 09.04 14:12; 09.04 14:21; 09.04 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle ka see ootamine tundub nõmedana.Veel rohkem ajab mind närvi see, et haridusamet otsustab, kes kuhu läheb, krt, siis otsustagu juba ära ka see , mis gümnaasiumisse ta läheb ja ülikooli ja kes ta abikaasaks saab ja kus ta elama hakkab ja mis tööd tegema, mitu last saab jne
ühesõnaga jälle totaalne lambateks pidamine nüüd juba tallinna poolt.
vot tekib selline viha süsteemi vastu, et kui saaks siis ei panekski last kooli(tean et ka koduõppel mingeid võimalusi) aga jahh….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]praegu huvi pärast vaatasin nr 6 marsruuti – seal on ju lausa bussipeatus nimega \”Mähe\” olemas?[/tsitaat]See veel ei tähenda, et number 6 tahapoole Mähe aedlinna käiks. Mähe ei koosne ainult ühest bussipeatusest. Randvere teed mööda (s.o Mähe vahel) sõidab 6 ainult Küüvitsa peatuseni. Kõik, mis edasi jääb (paar kilomeetrit lausa), ei satu number 6 \”haardeulatusse\”.

Peale selle sõidab 6 minu teada ainult ühtpidi ringi ja Mähe peatusest Merivälja kooli juurde sellega ei saa, kuna suund on vastupidine (saaks siis, kui terve ring ära sõita, Kosele välja ja puha :)).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.04 12:17; 05.04 12:22; 05.04 21:26; 07.04 21:46; 08.04 00:29; 09.04 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teatavasti on meil ette valmistumas gümnaasiumite reform, millega kaovad kesklinnast algklassid, ehk et kõik jütsid pannaksegi Liivalaia kooli käima.
Vot sina, kes pahandad, järgmise lapse saad vabalt saata Pirita kooli, sest sellest saab algkool.

Siis aga tuleb nutulaul tõusikutel, kes peavad igasuguste keskkonnas hakkama saama ja oma õpihimu säilitama.
Pole sellist varianti, et kõik rahul oleksid.[/tsitaat]
Kesklinnast kaovad algklassid? Aga Liivalaia on ju kesklinnas? Mismõttes pannakse kõik jütsid sinna? Pärast algklasse siis alles või?
Pirita koolist saab algkool? Et siis ka kesklinna lapsed lisaks nendele Pirita lastele, kes juba praegu sinna ära ei mahu, hakkavad siis käima Pirita koolis? Aga kodulähedus? Suur-Ameerikast reisib laps Piritale? Magasini tänavalt Piritale? Jne? Kus selle ettevalmistatava reformi kavandit lugeda saab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 12:05; 09.04 12:06; 10.04 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kesklinnast kaovad algklassid? Aga Liivalaia on ju kesklinnas? Mismõttes pannakse kõik jütsid sinna? Pärast algklasse siis alles või?
Pirita koolist saab algkool? Et siis ka kesklinna lapsed lisaks nendele Pirita lastele, kes juba praegu sinna ära ei mahu, hakkavad siis käima Pirita koolis? Aga kodulähedus? Suur-Ameerikast reisib laps Piritale? Magasini tänavalt Piritale? Jne? Kus selle ettevalmistatava reformi kavandit lugeda saab?[/tsitaat]

Kesklinna algklassiealised kolitakse kõik kokku ühte kooli, Ilmselt siis Liivalaiasse, ehk jääb veel üks. Vanemaid klasse seal siis pole, nii mahuvad kõik väikesed ära. Ega neid kesklinnas rohkem pole ka.
See on väga mõistlik. Kesklinn pole mingi väikestele soodne koht – palju müra, liiklust, saastatust, pole spordi- ja mänguväljakuid, pole vaja kaugelt kohale sõita. Ka ummikud vähenevad.
Nii jääb nn eliitkoolides rohkem kohti gümnasistidele ja kõik linna andekad (pro)gümnasistid saavad seal õppida. Siis juba tõesti andekad, mitte vanemate poolt treenitud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 14:53; 28.05 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps läheb Viimsi kooli ja sealsel tutvustaval koosolekul räägiti, et Merivälja -Pirita lapsi registreeritakse Viimsi valda, et saada kohta Viimsi Keskkooli… Samas Pirita majandusgümnaasiumis käib jälle Viimsi (Randvere, Muuga küla) ja Maardu lapsi (Muuga osast).
See Haridusameti \”kohtuotsuse\” ootamine ei saagi muud olla kui närvesööv.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 21:01; 29.05 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja.
Ära ise aja oma last ärevile.
Ütled lapsele: haridusamet määrab ja haridusamet ei ole veel otsustanud, ootame rahulikult ära. Seni aga naudime ilusat suve ja ära muretse – ma olen kindel, et ükskõik kuhu kooli sa lähed, saad sa ilusti hakkama.

Kui sa ise sellepärast liiga palju pablad, siis rikud ilmaasjata ise oma lapse ja enda närve, aga reaalselt muuta ei saa sa enam tõesti midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]rotsik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgataja.
Ära ise aja oma last ärevile.
Ütled lapsele: haridusamet määrab ja haridusamet ei ole veel otsustanud, ootame rahulikult ära. Seni aga naudime ilusat suve ja ära muretse – ma olen kindel, et ükskõik kuhu kooli sa lähed, saad sa ilusti hakkama.

Kui sa ise sellepärast liiga palju pablad, siis rikud ilmaasjata ise oma lapse ja enda närve, aga reaalselt muuta ei saa sa enam tõesti midagi.[/tsitaat]
Heh, see vana teema juba. Tallinna Haridusamet ju juba paar nädalt tagasi otsustas kes kuhu läheb. Nüüd juba otsustavad lapsevanemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 20:44; 28.05 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu laps läheb Viimsi kooli ja sealsel tutvustaval koosolekul räägiti, et Merivälja -Pirita lapsi registreeritakse Viimsi valda, et saada kohta Viimsi Keskkooli… Samas Pirita majandusgümnaasiumis käib jälle Viimsi (Randvere, Muuga küla) ja Maardu lapsi (Muuga osast).
See Haridusameti \”kohtuotsuse\” ootamine ei saagi muud olla kui närvesööv.[/tsitaat]

Ainult last ei saa ju kuhugi registreerida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 14:53; 28.05 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ainult last ei saa ju kuhugi registreerida?[/tsitaat]

Loomulikult üks vanematest ka, mõneks kuuks, kuni koolinimekirja arvamise kohta kinnitus saadakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 21:01; 29.05 16:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )


Esileht Koolilaps Esimese klassi teema-miks inimesi piinatakse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.