Esileht Ajaviite- ja muud jutud Esimene surmajuhtum

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 101 )

Teema: Esimene surmajuhtum

Postitas:
Kägu

“Terve” on mitmeti mõistetav, see kui inimene võtab hommikul ja õhtul tabletti, ei tähenda, et ta ei suudaks täisväärtuslikult elada.

Eestis on dementsus aladiagnoositud ning hinnanguliselt on tuvastatud umbes 10 protsenti tegelikest juhtudest. Eesti Haigekassa andmetel on viimasel viiel aastal (2013-2017) esmakordselt dementsuse diagnoosi saanud inimesi kokku 17682.
Ma pole küll see kägu, aga olles dementsete inimestega kokku puutunud, siis need inimesed on küll üks paras rist ja viletsus. Mis ei tähenda muidugi, et vanurid surema peaksid, aga “terve vanur” võib ikka peast väga haige olla. Eile poes oli hulk kõrges vanuses daame asju näppimas, mõtlesin, et äkki tahavadki lahkuda…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lihtsalt statistika, mis loeb koroonasurmadeks kõik surmad, kus nakkus tuvastatakse, on vildakas ja Itaalias on 99% surnutest mingi muu eelneva haigusega.

Ja kõik need haigused jõudsid letaalsesse faasi nüüd paari kuu jooksul korraga statistilise kokkusattumise tõttu ja kirstuvirnad surnuaia servas krematooriumide ja matusekorraldajate ülekoormuse tõttu on lihtsalt juhuslik liiklusummik? Kui diabeetik sureb hapnikupuudusse, siis peaks surma põhjusena kirja panema diabeedi? Ole, ole omaarust teadlastest ja arstidest targem, aga palun ära siiski šoppama mine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapselaps käis Saaremaal võrkpalli vaatamas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen nõus. Surmad hooldekodudes… Kui paljud neist vanuritest ise üldse elada tahaks ja kas lähedasedki nende jätkuvat piinlemist soovivad? Olime sunnitud viima hooldekodusse ema ja ämma. Nii nende endi kui ka meie arvates oleks see eluetapp võinud olemata olla.

hispaanias jätsid sinu mõttekaaslased juba ühe hooldekodu koos asukatsega issanda hooleks. ei taha ette kujutadagi, missugune pilt avanes hooldekodu puhastama läinud sõjaväelastele…

miskipärast ma ei usu, et vanakesed ise asjaga rahul oleks olnud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

to Kägu 11:51 Pole mõtet õelutseda. Mina ei lähe kindlasti shoppama ja seda ma ütlesin ka enne.

Itaalia traagika on selles, et tugevalt sai pihta konkreetne piirkond, Lombardia.
Üldnumbreid vaadates ei ole suremus oluliselt suurem kui eelmistel aastatel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas ma pean nii arusaama, et see haigus on hea võimalus vanuritest lahtisaamiseks?

Aga see ei puuduta ainult vanu inimesi.

Lugege selle ema kirja, kelle väike poeg on intensiivravis kunstlikus koomas.

https://www.postimees.ee/6932796/koomasse-viidud-poja-ema-meie-koigi-ellujaamine-koroonakriisis-soltub-just-sinust

Teema on ka sellest, et sellele viiruse piiri panemine sõltub meist endist, tahaks ise ka kuu-paari pärast pöörduda normaalse elu juurde, käia tööl, saata lapsed kooli ja minna oma vanemaid vaatama.

Aga nii kaua, kui arvatakse, et see viirus on kerge köha ja tapab vaid vanureid – siis passimegi sedasi kodus ja jumal teab, kui kaua

See poeg pole koroonahaige! Aga ka lastel on kroonilisi haiguseid ja nad ei ole kindlasti kaitstud selle viiruse eest!

Jah, aga kui kõik hingamisaparaadid on varsti koroonahaigete käsutuses ja sinu või su pereliikmega näiteks raske avarii või muu õnnetus juhtub….?

Ise said aru, mida kirjutasid või millele vastasid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks me seda peame lugema, tema pojal pole koroonat. Mõtted on muidugi õiged, aga koroonaga pole tema pojal seost.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks me seda peame lugema, tema pojal pole koroonat. Mõtted on muidugi õiged, aga koroonaga pole tema pojal seost.

Kui koroona oma hoolimatusega väga hullult levinuks aretate, siis ei ole enam intensiivis kõigile kohta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Apiiii!!! Vaata laiemat pilti palun!!!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

“Terve” on mitmeti mõistetav, see kui inimene võtab hommikul ja õhtul tabletti, ei tähenda, et ta ei suudaks täisväärtuslikult elada.

Eestis on dementsus aladiagnoositud ning hinnanguliselt on tuvastatud umbes 10 protsenti tegelikest juhtudest. Eesti Haigekassa andmetel on viimasel viiel aastal (2013-2017) esmakordselt dementsuse diagnoosi saanud inimesi kokku 17682.

Ma pole küll see kägu, aga olles dementsete inimestega kokku puutunud, siis need inimesed on küll üks paras rist ja viletsus. Mis ei tähenda muidugi, et vanurid surema peaksid, aga “terve vanur” võib ikka peast väga haige olla. Eile poes oli hulk kõrges vanuses daame asju näppimas, mõtlesin, et äkki tahavadki lahkuda…

eks samasuguste noorte emade pärast suleti mänguväljakud nii tallinnas kui tartus. kas ka dementsed ja tahavadki lahkuda?

sportlandis tunglejatest rääkimata…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks me seda peame lugema, tema pojal pole koroonat

Loe siis seda.
https://elu24.postimees.ee/6932568/koroona-niitis-5-aastase-poisi-ta-lamas-haiglavoodis-ja-kusis-kas-sureb?_ga=2.100696769.1143881371.1584954830-830845800.1584954827
Millal lõpeb see inimeste naiivsus ja saadakse aru olukorra tõsidusest?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loe siis seda.

https://elu24.postimees.ee/6932568/koroona-niitis-5-aastase-poisi-ta-lamas-haiglavoodis-ja-kusis-kas-sureb?_ga=2.100696769.1143881371.1584954830-830845800.1584954827

Miks sa pead käima siin paanikat üles kütmas? Mida see aitab?
Lepi sellega, et osasid lihtsalt ei koti ja kõik. Mina olen üks nendest, kellel on jumala suva. Mingi nohu pärast küll paanitsema ei kuku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen üks nendest, kellel on jumala suva. Mingi nohu pärast küll paanitsema ei kuku.

Mul on kurb su pärast, et oled rumal ja vastutusvõimetu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loe siis seda.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen üks nendest, kellel on jumala suva. Mingi nohu pärast küll paanitsema ei kuku.

Mul on kurb su pärast, et oled rumal ja vastutusvõimetu.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks olid sellel vanainimesel rumalad lähedased, kes käisid teda nakatamas. Mul on äärmiselt raske aru saada, et meil on inimesi, kes polnud veel märtsis mitte midagi meediast lugenud Hiina näidete kohta ja hea meelega suhtlesid oma riskigruppi kuuluvate lähedastega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kahjuks olid sellel vanainimesel rumalad lähedased, kes käisid teda nakatamas.

Usu või ei, aga mõni vanavanem elabki oma poja/tütre perega koos 24/7. Elataksegi koos. Mitte ei käida spetsiaalselt “nakatamas”.
Nii kahjuks oli.

Ja oli märtsis noori uljaid, kes arvasid, et nad ei nakatu ning ammugi ei nakata kedagi.Viirus oli “kuskil Hiinas” ja kaugemale mõelda polnud aega või tahtmist või arukust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

hispaanias jätsid sinu mõttekaaslased juba ühe hooldekodu koos asukatsega issanda hooleks. ei taha ette kujutadagi, missugune pilt avanes hooldekodu puhastama läinud sõjaväelastele…

Kui ma töötaks seal hooldekodus ja oleks sunnitud hooldama dementset 100-aastast koroonahaiget ilma elementaarsete enesekaitsevahenditeta, kuna kõik maskid ja kindad on haiglates, lõpetaksin ka töösuhte päevapealt ja ühepoolselt. Minu ja minu lähedaste tervis on mulle olulisem, kui võõra 100-aastase oma. Kahju küll. Aga õnneks siin on altruiste, kes vajadusel appi läheks, või kas ikka läheks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja oli märtsis noori uljaid, kes arvasid, et nad ei nakatu ning ammugi ei nakata kedagi.Viirus oli “kuskil Hiinas” ja kaugemale mõelda polnud aega või tahtmist või arukust.

Kas Sportlandis kaltsude pärast möllajad mõtlesid eile teistmoodi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui tuleb lauskarantiin, siis suletakse ka toidupoed ja apteegid. Ühistransport ei liigu. Minu meedikust ema enam tööle ei saa minna (kui just haigla, kus ta töötab, spetsiaalset transporti ei organiseeri).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui tuleb lauskarantiin, siis suletakse ka toidupoed ja apteegid. Ühistransport ei liigu. Minu meedikust ema enam tööle ei saa minna (kui just haigla, kus ta töötab, spetsiaalset transporti ei organiseeri).

Isegi Itaalias-Hispaanias-Prantsusmaal ei ole selline lockdown. Tuleb veel teha paar vahesammu, enne kui meie riigivõim nii upakile läheb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil pole praegu katk (Black Death), mis 14. sajandil 2/3 inimestest minema pühkis. Vat see oleks juba midagi paanitsemisväärset.

Halloo, sa võrdled 14. sajandi meditsiini praegusega? Kuidas sa tead, et koroona ei möllaks katkule sarnaselt, kui me oleksime oma meditsiiniga 14. sajandi tasemel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ma töötaks seal hooldekodus ja oleks sunnitud hooldama dementset 100-aastast koroonahaiget ilma elementaarsete enesekaitsevahenditeta, kuna kõik maskid ja kindad on haiglates, lõpetaksin ka töösuhte päevapealt ja ühepoolselt. Minu ja minu lähedaste tervis on mulle olulisem, kui võõra 100-aastase oma. Kahju küll. Aga õnneks siin on altruiste, kes vajadusel appi läheks, või kas ikka läheks.

Arvan sama. Ma ei läheks selle 100-aastase korontsiku lähedale ka mitte, isegi kui kaotaksin päevapealt töökoha, sest mul on lapsed, keda pean hoidma ja keda ma väärtustan rohkem kui võõrast 100-aastast (loopige nüüd mind kividega surnuks, eks). Mul on veel selline fantaasia, et kui terve hooldekodu klientuur haigestub, ütleme 50 inimest, siis kõik see 100-aastaste kamp tassitakse haiglasse, see ummistab haiglate intensiivid ja neid kõiki püütakse iga hinna eest elus hoida, muidu president ja peaminister äkki pahandavad ja ajakirjanik hakkab ravivigu otsima. Ja kõik teised inimesed vaadaku ise, kuidas saavad. Ja siis juhtub seesama asi veel mõne hooldekoduga ja lõpuks on kõik Eesti intensiivid täis dementseid 100-aastasi, kes ei tohi mingil juhul ära surra ja kogu muu ühiskond on ilma arstiabita.
See kõik on täiesti absurdne, mis toimub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas sa tead, et koroona ei möllaks katkule sarnaselt, kui me oleksime oma meditsiiniga 14. sajandi tasemel.

Selles mõttes kindlasti möllaks, et kuna see haigus on nii salakaval ja teiste haiguste moodi ja keskaja inimesed (vähemalt üldjuhul) ei lahanud teisi, et vaadata, mis välimusega kelelegi kopsud on, siis poleks keskajal keegi ilmselt arugi saanud, et see on mingi eraldi haigus. Olekski arvanud, et külmetus või siis mingi hingamishaigus. Nakatumise analüüsimisega oleme ju praegu ka üsna keskajas, keegi ei tea, kust nakkuse sai, kuna enamik on ju ametlikult terved. Varem olid need itaalia reisijad ja hiinast tulnud ja muud sellised koldekohad veel kuidagi jälitatavad, nüüd on see juba ammu vastu taevast lennanud ja püüa tuult väljal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja siis juhtub seesama asi veel mõne hooldekoduga ja lõpuks on kõik Eesti intensiivid täis dementseid 100-aastasi, kes ei tohi mingil juhul ära surra ja kogu muu ühiskond on ilma arstiabita.

Pea hoogu oma paanikaga.
Prantsusmaa näiteks otsustas intensiivikohtade puudusel, et üle 80-aastasi ei panda koroona korral juhitavale hingamisele, vaid nad saavad palliatiivset ravi ja opioide. Saksamaa läks natuke humaansemat teed – kui kohti on vähem kui abivajajaid, siis otsustav on patsiendi seisund, mitte vanus. Oluline, kas haigel on lootust sellest eluga välja tulla. Vastasel korral taas palliatiivne ravi jms. Oluline on ka patsiendi soov. Paljud n-ö 100aastased ei tahagi sellist aparaadiga hingatamist ja jääb koht noorematele. Mott.
Ja Eestis on ka ehk sellised ravijuhendid olemas, või tehakse neid just.

Please wait...
Postitas:
Kägu

to Kägu 20.35 See, kas on lootust välja tulla on palju subjektiivsem kui vanus.
Kui 20-aastane on mingi hetk surma äärel, siis kas tõesti eelistataks tema asemel 90-aastast. kes on samuti surma äärel, aga võib olla naaatuke vähem?
Mulle tundub, et kui on kaks inimest, kes mõlemad vajavad hingamisaparaati, siis on nad mõlemad ka üsna samas seisus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Praegu peame me hoidma neid vanu, kes suudavad elada omaette kodus. See on ju loogiline, et kodus üksi hakkama saav vanur on ühiskonnale vähem koormav(polegi koormav) kui hooldekodus elav peast soe vanur. Jutt siis selle kohta, kui peab hakkama valima, keda ravida, keda mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kujutad ette, et arstid ja õed töötavad ööd ja päevad viirusehaigetega ja isegi kaitsevarustusega on mõned neist haigestunud..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil pole praegu katk (Black Death), mis 14. sajandil 2/3 inimestest minema pühkis. Vat see oleks juba midagi paanitsemisväärset.

Halloo, sa võrdled 14. sajandi meditsiini praegusega? Kuidas sa tead, et koroona ei möllaks katkule sarnaselt, kui me oleksime oma meditsiiniga 14. sajandi tasemel.

90% ei vaja ju meditsiini abi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

lõpuks on kõik Eesti intensiivid täis dementseid 100-aastasi, kes ei tohi mingil juhul ära surra

Ära muretse, dementseid viirused naljalt ei võta.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 101 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Esimene surmajuhtum