Esileht Tööelu, raha ja seadused. Esimese vanemahüvitise laekumine

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Esimese vanemahüvitise laekumine

Postitas:

Minul tekkis nüüd seoses dekreediga ja emapalgaga küsimus.
Kui tähtaeg on 31.01.2013, dekreeti jään 01.01.2013 ja laps sünnib enam vähem tähtajas ning ma kohe registreerin tema sünni ja teen avaldused vanemahüvitise saamiseks, siis millal on reaalne oodata esimest emapalga makset? Märtsis või aprillis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Märtsis lõppeb dekreet seega esimese vanemahüvitise saad aprillis ja see peaks sul olema ka poole kuu eest( kui ma nüüd õieti arvutasin siis dekreet lõpeb sul 12 märts seega vanemahüvitist saad 13-31 märtsi eest ainult, mitte terve kuu eest).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.12 10:45; 03.12 13:51; 03.12 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab dekreet märtsis lõppeda? Kui dekreedi algus on 1.jaanuar 2013 ja see kestab 140 päeva, u 4,6k ja VH makstakse tagantjärgi, siis minu arusaamise kohaselt tuleb esimene VH väljamakse alles juunis (osaliselt mai eest).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 11:34; 03.12 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õigus VH-le tekib rasedus-sünnituspuhkuse(dekreedi) lõppedes.
Rsp on 140päeva
st
kui algus on 01.01.2013, on lõpp 20.05.2013
st
I VH saad 21.-31.mai eest 8. või 9. juunil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot mismoodi see nüüd siis käib? Kas tõesti ei ole absoluutselt mitte mingit vahet kas minna dekreeti 70,50,40 või 30 päeva enne lapse sündi? Igal juhul kestab dekreet 140 päeva? Ma olen ikka aru saanud, et dekreet kestab max 70 päeva enne lapse sündi ja 70 päeva peale lapse sündi.
Aga seda ma kuulen esimest korda, et kui ma lähen 30 päeva enne lapse sündi dekreeti siis makstakse ikka 140 päeva eest dekreedirahasid. Olgugi, et ma olen dekreedis ju ainult 100 päeva.

Või siis on nii, et mida hiljem lähed dekreeti seda hiljem hakkad saama vanemahüvitist? Mida varem lähed dekreeti seda varem saad vanemahüvitist. Igal juhul kestab dekreet 140 päeva olenemata mis ajal dekreeti lähed?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.12 10:45; 03.12 13:51; 03.12 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal juhul (v a kui viivitad dekreeti minekuga ja lähed hiljem kui 30p enne) kestab 140p, mine sa 70, 69, 68…31 või 30 p enne tähtaega.
Ei, juba aastaid ei ole dekreet mitmes osas ega jagata max 70p enne ja max 70p pärast sünnitust.
Dekreedi alguseks saad KORRAGA arstilt dekreedilehe 140 päevaks.

Ja raha saad ka 140p eest.

Mitmendal dekreedipäeval laps sünnib, see ei muuda midagi dekreedi pikkuses ega VH alguses.

Mis põhjusel sa arvad, et 30p enne tähtaega minnes dekreet 100p kestab? Ei, ikka 140p.

Miks on kasulik minna alles 30p enne tähtaega:
*nii saad kauem palka
*nii teenid välja rohkem puhkust(töötamise eest ja dekreedi kui töövõimetuse eest saad puhkust, lhp ajaks leping peatub ja selle eest puhkust ei saa)
*seda vanem on laps VH lõppedes:
a) minnes juba 70p enne jääb(täpse sünni korral) pärast sünnitust 70p dekreeti +435p VH, laps VH lõppedes 1a4k 2n vana
b) minnes 30p enne jääb 110p dekreeti + 435p VH pärast sünnitust, laps VH lõppedes 1a6k vana

küsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kohalik suured tänud. Olen ka targem nüüd.

Esimese lapsega riskirase olles siis pidin esimesel võimalusel minema dekreeti kuna jäin raseduse algusest koduseks haiguslehega.
Sellel korral plaan 30 päeva enne tähtaega dekreeti minna ja ma saingi aru, et dekreet on jagatud 70 päeva enne lapse sündi ja 70 päeva peale lapse sündi.
Valesti sain aru igatahes.

Tänan kohalik, et viitsisid lahti seletada ja selgeks teha ilusti kuidas asjad käivad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.12 10:45; 03.12 13:51; 03.12 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väike täpsustus: dekreet peab algama 30p enne TA-d. Kui viivitad, ja lähed nt 10p enne TA-d dekreeti, siis HK tõesti vähendab dekreedi pikkust viivitatud päevade võrra (140-20=120p), ja mahaarvatud päevi ei hüvitata.
Kui on plaanis ikkagi 30p enne TA-d dekreeti jääda, aga laps sünnib juba varem (kui 30p enne TA-d), siis dekreet algabki sünnituse päeval.
Kui laps sünnib enne 30n rasedusnädala täitumist, siis tuleb olla senikaua tavalisel haiguslehel kuni rasedus oleks 30n täis saanud. Nt sünnib 28n, siis oled 2n tavalisel haiguslehel, ja siis algab 30n dekreet.
Kohalik, kas nii enneaegse sünnituse puhul on see haigusleht kohustuslik? Pm võiks ema niikauaks tööle tagasi minna – sügavalt enneaegse lapsega nagunii koju ei saa ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 11:34; 03.12 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigusleht on kohustuslik töötavale emale.
Mitte ainult beebi hooldamiseks pole haigusleht mõeldud vaid ka sünnitanud naise tervise huvides.

Pole enam see aeg kus sünnituse järel põllul kartuleid edasi võeti vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oot mismoodi see nüüd siis käib? Kas tõesti ei ole absoluutselt mitte mingit vahet kas minna dekreeti 70,50,40 või 30 päeva enne lapse sündi? Igal juhul kestab dekreet 140 päeva? Ma olen ikka aru saanud, et dekreet kestab max 70 päeva enne lapse sündi ja 70 päeva peale lapse sündi.
Aga seda ma kuulen esimest korda, et kui ma lähen 30 päeva enne lapse sündi dekreeti siis makstakse ikka 140 päeva eest dekreedirahasid. Olgugi, et ma olen dekreedis ju ainult 100 päeva.

Või siis on nii, et mida hiljem lähed dekreeti seda hiljem hakkad saama vanemahüvitist? Mida varem lähed dekreeti seda varem saad vanemahüvitist. Igal juhul kestab dekreet 140 päeva olenemata mis ajal dekreeti lähed?[/tsitaat]

Tibukene, viimati oli see, et dekreet kahes osas oli, vene ajal. Mida hiljem dekreeti lähed, seda hiljem vanemahüvitis lõppeb. Dekreet + vanemahüvitis kokku kestab ikka ühepalju päevi, ükskõik, kas jääd dekreeti 70 või 50 või 30 päeva enne tähtaega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Esimese vanemahüvitise laekumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.