Esileht Väikelaps Esimesed jalanõud

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Esimesed jalanõud

Postitas:

Laps hakkab varsti kõndima. Millised esimesed jalanõud olete ostnud, et mugav ja turvaline oleks käia?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps hakkab varsti kõndima. Millised esimesed jalanõud olete ostnud, et mugav ja turvaline oleks käia?

Ilmastikule sobivad, sinu puhul siis talvesaapad Peavad olema õiges suuruses, sest laps alguses koperdab korralikult ja kukub, hoia palju tahad. Kõige parem on ilma paelte, kinniste ja lukkudeta hästi lihtsalt jalgatõmmatavad saapad. Kevadel botased/ krõpsuga tennised ja suvel crocsid. Suvel lase võimalusel käia palju paljajalu.

Lapse jalad on alguses väga pehmed, kuid ole mureta, jalanõud jalga pannes ei ole lapsel valus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 20:37; 06.01 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toas on sokkidega. Just paar päeva tagasi ostsin ka lapsele esimesed saaapad, et õues veidi oma jalgade peal saaks kõndida. Õue ostisme Ecco talvesaapad, sest need olid head kerged ja jalale mugavad võrreldes teiste saabastega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oota ära, kuni ta kõndima hakkab esmalt. Mul tuttav ostis ka lapsele talveks uhked barefoot jalatsid, et oleks esimesi samme õues hea teha – aga kujunes nii, et esimesed sammud õues tegi laps mitu kuud hiljem paljajalu, st hakkas oluliselt hiljem kõndima.

jalanõud peavad olema parajad, see on kõige tähtsam. Ja paelteta, et need ei hakkaks takistama. Kindlasti ei tohi sisetald olla pehme, sissevajuv, vaid ikka tugev nagu paljajalu käies on maapindki tugev.

Mina oma esimese lapsega ootasin ära, kuni ta tõepoolest kõndis kindlalt, alles siis panin saapad jalga. St päris esimeste sammudega kõndis ta ikka ainult toas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 13:37; 07.01 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen Kuomade usku ja soovitan neid. Algul ei oska laps ju jalga ise jalanõusse suunata ja justkui taignakäntsakat topiks saapasse. Kuomad on head laiad, lähevad kergesti jalga. Ja vähemalt minu lapsel need jalast ära ei kukkunud, seega sai ilmselt õige suurus ostetud – meie esimesed Kuomad olid nr 22.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 14:09; 06.01 16:34; 07.01 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jalast ära ei kukkunud

Eks see oleneb jalakujust, minu lastele väga meeldis Kuomasid lennutada ja neist välja astuda. Pikkuselt olid parajad, aga laiad ja mittereguleeritavad. Paraku ongi nii, et vastused tulevad seinast seina ja kõige parem on proovima minna – saab tunnetuse kätte, sest suunata/hoida nad jalga alguses ei oska jne. Mulle meeldisid sellised, mis käisid palju lahti (saapad krõpsude ja lukuga) ja olid kerged, paras number ka tähtis. Toas käisid lapsed ehk nädala, enne kui omal jalal õue said.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jalast ära ei kukkunud

Eks see oleneb jalakujust, minu lastele väga meeldis Kuomasid lennutada ja neist välja astuda. Pikkuselt olid parajad, aga laiad ja mittereguleeritavad. Paraku ongi nii, et vastused tulevad seinast seina ja kõige parem on proovima minna – saab tunnetuse kätte, sest suunata/hoida nad jalga alguses ei oska jne. Mulle meeldisid sellised, mis käisid palju lahti (saapad krõpsude ja lukuga) ja olid kerged, paras number ka tähtis. Toas käisid lapsed ehk nädala, enne kui omal jalal õue said.

Jah, seda küll, enne peab ikka proovima. Aga põhilised kriteeriumid on: lihtne jalga panna (puuduvad erilised kinnituselemendid), hästi kerged (et laps jaksaks jalga liigutada) ja piisavalt lai või laiali avatav, et jalga sisse toppida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 14:09; 06.01 16:34; 07.01 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps kõndima hakkas, ostsime tuppa jalga korralikud nahast sandaalid. Õue ostaks ilmastikule vastavad saapad, ei pea kindlasti mingid kallid olema, aga mina soovitaks pealt krõpsudega.
Esimene aasta olid lastel mingi x firma saapad, järgmisel ostsin juba Vikingid. Väga rahul olin, krõpsud ei väsinud ära x firma saabastel väsisid krõpsud ära ja ei hoidnud enam kinni korralikult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 16:35; 07.01 10:42; 07.01 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen Kuomade usku ja soovitan neid. Algul ei oska laps ju jalga ise jalanõusse suunata ja justkui taignakäntsakat topiks saapasse. Kuomad on head laiad, lähevad kergesti jalga. Ja vähemalt minu lapsel need jalast ära ei kukkunud, seega sai ilmselt õige suurus ostetud – meie esimesed Kuomad olid nr 22.

Soovitan laps sülle võtta seljaga enda poole ja siis panna jalga. Oluliselt kergem kui eestpoolt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 20:37; 06.01 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps kõndima hakkas, ostsime tuppa jalga korralikud nahast sandaalid. Õue ostaks ilmastikule vastavad saapad, ei pea kindlasti mingid kallid olema, aga mina soovitaks pealt krõpsudega.

Esimene aasta olid lastel mingi x firma saapad, järgmisel ostsin juba Vikingid. Väga rahul olin, krõpsud ei väsinud ära x firma saabastel väsisid krõpsud ära ja ei hoidnud enam kinni korralikult.

Miks peaks laps toas sandaalidega käima? See on väga halb jalale, kui koguaeg on jalats jalas. toas olgu laps kas paljajalu või sokkides. Kui põrand on külm, siis villased sokid (või põrand vaibaga katta)

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 13:37; 07.01 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole korralikud sandaalid lapsele kahjulikud. Kahjulik on lasta last joosta pehmetes jalatsites. Meil põrandad külmad seega paljajalu ei saanud joosta ja libe ka, suvel õues olid paljajalu. Tita jalg peab olema toestatud, kindlasti ei sobi pehmed nässakad jalanõud. Paljajalu muidugi kasulik aga nagu juba ütlesin, et polnud meil mõeldav eriti.
Miuu lapsed on täna teismelised ja praegu armastavd tossudega ringi käia. Soovitan, neile ikka kingi, tossudega jalg vajub inetult laiaks ja hiljem raske korraliku naiseliku kinga jalga panna. Laste ja noorte kingad peavad olema korralikud nahast.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 16:35; 07.01 10:42; 07.01 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole korralikud sandaalid lapsele kahjulikud. Kahjulik on lasta last joosta pehmetes jalatsites. Meil põrandad külmad seega paljajalu ei saanud joosta ja libe ka, suvel õues olid paljajalu. Tita jalg peab olema toestatud, kindlasti ei sobi pehmed nässakad jalanõud. Paljajalu muidugi kasulik aga nagu juba ütlesin, et polnud meil mõeldav eriti.

Miuu lapsed on täna teismelised ja praegu armastavd tossudega ringi käia. Soovitan, neile ikka kingi, tossudega jalg vajub inetult laiaks ja hiljem raske korraliku naiseliku kinga jalga panna. Laste ja noorte kingad peavad olema korralikud nahast.

Mis mõttes jalg vajub inetult laiaks? Kõik sportlased on siis lampjalgsed või? Ja miks peaks noor inimene üldse toppima om jalga mingisse kitsasse naistekinga? Las ostab paraja suuruse, mis ei pigista ja kuhu pole probleemi jalga sisse panna. Kõige hullemini rikuvadki jalgu naiste kontsakingad, eriti kui on kitsaste ninade mood.

Ja mina olen kuulnud, et nüüdsel ajal on arstidel just seisukoht, et pigem peaksid lapsed võimalikult palju saama käia paljajalu, et jalg saaks liikuda ja areneda. Neid kinnise kannatagusega toetavaid sandaale soovitatakse küll algul lasteaeda tõepoolest.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 14:09; 06.01 16:34; 07.01 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole korralikud sandaalid lapsele kahjulikud. Kahjulik on lasta last joosta pehmetes jalatsites. Meil põrandad külmad seega paljajalu ei saanud joosta ja libe ka, suvel õues olid paljajalu. Tita jalg peab olema toestatud, kindlasti ei sobi pehmed nässakad jalanõud. Paljajalu muidugi kasulik aga nagu juba ütlesin, et polnud meil mõeldav eriti.

Miuu lapsed on täna teismelised ja praegu armastavd tossudega ringi käia. Soovitan, neile ikka kingi, tossudega jalg vajub inetult laiaks ja hiljem raske korraliku naiseliku kinga jalga panna. Laste ja noorte kingad peavad olema korralikud nahast.

Mis mõttes jalg vajub inetult laiaks? Kõik sportlased on siis lampjalgsed või? Ja miks peaks noor inimene üldse toppima om jalga mingisse kitsasse naistekinga? Las ostab paraja suuruse, mis ei pigista ja kuhu pole probleemi jalga sisse panna. Kõige hullemini rikuvadki jalgu naiste kontsakingad, eriti kui on kitsaste ninade mood.

Kus olen öelnud, et lapsele/noorele tuleb jalga toppida kitsad väikesed kingad. Omast arust rõhutan , et korralikud parajad kingad. Minu lapsed pole siiani veel käinud paar numbrit väikeste jalanõudega. Alati ostan korralikud nahast kingad. Spordijalatsid samauti korralikud jalga igati toetavad ja hingavad. Palja jalu igati tervislik käia. Väikelapsel ei ole kasulik käia pehmete jalatsitega. Mis on jalatsid sa oma lastele ostad on sinu arusaam ja talita selle järgi, mind ära hakka palun oma arusaama järgi pöörama, ma tõesti ei jaga sinu seisukohti.
Lampjalgseid lapsi on muideks päris palju. Jälgi natuke lapsi kuidas nad jooksevad, kas jooksevad nagu pardid või ilusti kergelt, kõnnak samuti. Minu lastel probleeme pole ja nagu kirjutasin et nad on juba teismelised, seega pole sul vaja muretseda.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 16:35; 07.01 10:42; 07.01 12:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Esimesed jalanõud