Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Esimesest viljatusravi arsti visiidist raseduseni

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Esimesest viljatusravi arsti visiidist raseduseni

Postitas:
Kägu

Tere taas!

Kuna mul algas alles teekond koos viljatusravi arstiga, siis sooviks Teie kogemuste põhjal uurida, kui kiiresti esimesest visiidist kuni eduka raseduseni Teil aega läks?

Mis protseduuri järgselt juba õnnestus (mitte vaid IVF)? Mida omast kogemustest oskate veel rääkida ja soovitada, millel silma peal hoida?

Tänud igasuguste tagasisidede eest!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere

See on nii lai küsimus, et ilmselt ei nähta põhjust vastata, kuna kõikide lood on täielikult individuaalsed. Võib olla nii, et paned omale esimese visiidi aja kirja, aga rasestud juba ennem, kui arstile jõuad. Samas võib olla ka nii, et inimesed tegelevad 10-15 aastat viljatusraviga ja paraku kunagi ei õnnestugi. Seega mingite aegade välja pakkumine, kui kaua läks aega raseduseni, ei oma mingit mõtet.

Soovitus on ikka järgida arsti juhiseid. Minu hinnangul saab siit foorumist ka väga palju infot juurde, et kuidas-mingid protseduurid ja mis järjekorras toimuvad (muidugi kriitilise pilguga suhtuda). Viljatusravi puhul olen tähele pannud, et inimesed vahetavad julgemini arsti/kliinikut, kui mitmendad katsed juba ei õnnestu v kui arstiga ei ole klappi. Igaühe raviplaan on erinev ning kui oled arstil ära käinud ja oma saanud, siis võid siin jagada ja juba konkreetsemalt küsida ning leida vastuseid inimestelt, kellel sarnane raviplaan. Aga ikkagi arvestades, et esmalt järgid arsti juhiseid ja igaühel on ka sama raviplaan erineva nurga alt lähenemisega, sest iga inimene on siiski erinev.

Edukat teekonda!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul läks 8 kuud aega viljatusravi arsti juures, enne kui triibud sain.

Please wait...
Postitas:
Kägu

2019 veebruaris toimus esimene visiit viljatusravi arstile.
Käisin LAP-il, edasi 4 kuud ovulatsiooni stimuleerimist clomifen+ovidrelle+duphaston skeemiga, ka see ei toiminud ning edasi IVF. Triibud sain 2019 September pärast esimest IVF läbimist. Kohe hakkan sünnitama 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viljatusravi arsti poole pöördusime kevadel 2011. Kuna põhjus mehes, siis midagi muud katsetada polnud, selge pilt, et IVF. Pool aastat alates esimesest visiidist ei tegelenud millegi muu kui oma järjekorra ootamisega (võimalik, et mingid analüüsid ja UH kohe esimese visiidi järel tehti, ei mäleta, aga mingeid suuri protseduure küll mitte). IVF oli sügisel 2011 ja jäin kohe ka lapseootele ja saime üheksa kuud hiljem lapsevanemateks.
Paraku edasi ei ole nii ilusti läinud, teist rasedust ootame siiani.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Niimoodi ei saa absoluutselt ennustada, kõik oleneb ikkagi probleemidest ju! Meil läks 4a, enne raviti mind (tsükli korrastamine, ov stimulatsioon, lap), siis raviti meest, siis leiti et ikka midagi peale ivf ei aita (esialgu õeldi, et saab ikka loomulikult, lihtsalt aega läheb), ivfil selgus, et isegi katseklaasis ei viljastu ja lõpuks õnnestus ivf+icsi meetodil ainult rasedus saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimesele visiidile eelnes 2 aastat ise proovimist, pärast visiiti läks veel ca aasta, millest 3 kuud stimuleerimist, seejärel 1 ebaõnnestunud ivf ning lõpuks kahe ivf vahel ikka täiesti loomulik rasestumine 🙂.

Please wait...
Postitas:
Kägu

8 IVF ja 0 rasedust.

Please wait...
Postitas:
Unimyts_

2016 alustasime. Esialgu ov stimuleerimist umbes pool aastat, edasi lap ja hüsteroskoopia. Pool aastat ootamist ja IVF. 2019 oktoobris õnnestus kolmas IVF. Juulis sünnitan 🙂

Please wait...
Postitas:
cirts14

13.detsember 2018 oli arstiga esmane kohtumine. Aprill 2019 alustasin raviplaaniga, mai lõpus esimene siirdamine, septembris külmaring ja nüüd juunis saan beebi 😍

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Esimesest viljatusravi arsti visiidist raseduseni