Esileht Ajaviite- ja muud jutud Esimest korda autoga Soome

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Esimest korda autoga Soome

Postitas:
Kägu

Ja nii ongi, et lähen autoga esimest korda Soome. Plaanis käia Vantaa Ikeas (mul vaid paari asja sealt vaja) ja seejärel soovib kaasreisija (mu vanaema) käia Primas. Kaasas ka 5 aastased kaksikud. Laev jõuab Helsingisse kell 12.30 ja tagasisõit 16.30. Kas selle ajaga jõuab Ikeast ja Prismast läbi hüpata? Suurt shoppamist plaanis pole.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei jõua!

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on ikka paras maraton.
Võib isegi jõuda kui lapsi poodi kaasa ei võta. Eeldades muidugi, et sa tead, kus su soovitud kaup poes asub ja kassajärjekorrad on lühikesed.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kiireks läheb.
Võib minna pea tund enne kui sadamast välja saad ja tund enne väljumist peab kohal ka olema.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ei jõua.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Autoga laeva pealt mahasaamine võib võtta väga kaua aega. Jala minnes astud ise laevas maha omas tempos, autoga ootad oma järjekorda ja lihtsalt seisad. Kesklinn on ka väga tihti autosid nii täis, et liigud teosammul. Eriti su tagasisõidu aega vaadates, pead arvestama sadamasse sõiduks kõvasti varuaega. Lisaks autoga sõitjad peavad sadamas olema tunduvalt varem kui teised reisijad. Soomes võib poe juures parkimise koha otsimisega aega minna. Lisaks võid saada koha üsna kaugele, et autoni kõndimiseks läheb aega. Kas sa Ikeaski selle ajaga suudad ärakäia. Prismat ära üldse plaanigi. Arvesta, tipptunni ajal kesklinn, eriti sadama juures liigub teosammul. Ja autoga reisides peaksid vähemalt 15:30 proovima juba sadamas olla. Arvesta sõitmiste ja parkimise peale vähemalt 2 tundi.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei jõua. Vaheta tagasisõidu piletid hilisemaks või mine hommikul.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei-ei, nii lühikese ajaga te ei jõua kuhugi. Pole mõtet lõbusõitu autoga teha.
Kui võimalik, vaheta piletid varahommikusele väljumisele näiteks. Siis jõuate kenasti kaupluste avamise ajaks kohale, on rahulikum ostelda ka.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte mingi valemiga ei jõua, isegi eeldusel kui saad laevast kiirelt maha, oletame et saad liikuma kesklinnast kell 13.00, siis Ikeasse jõuaksid 14.00 kõige kiiremalt kui liiklus soosib ja oled hea sõitja (aga sa ju esimest korda autoga). Parkimine on seal kiire ja mugav. IKEAT hästi tundes saab seal 15 minutiga asjad aetud, aga teinekord on just kassa saba see kus ootad, nii et ma paneks vanaema kohe sappa. Ehk siis 14.30 võiks tagasi Hki poole startida. PRISMA jääb tee peale, kella 15 ajal võiks kiire sõiduga kohal olla, aga sinna sisse sõit ja välja võtab aega, nüüd on vaja vanaemal täpselt teada mida ta soovib, sest pood on hiiglane. Kui ta suudaks ostu 10 minutiga sooritada, oles teil veel reaalne võimalus laevale jõuda, eeldusel et liikluses läheb kõik ludinal. Aga see pole ju võimalik.
Kui lapsed-vanaema tahavad vetsu jne…
Reaalis ma saaksin sellise ajastusega isegi üksi hakkama, aga see oleks tõsine väljakutse, mulle kes ma olen Vantaa Ikeaga ja selle teega hästi kursis.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Parkimine on seal kiire ja mugav. IKEAT hästi tundes saab seal 15 minutiga asjad aetud, aga teinekord on just kassa saba see kus ootad, nii et ma paneks vanaema kohe sappa.

Remontoimme pysäköintialuetta

Teemme kesän ja syksyn aikana Vantaa IKEA-tavaratalon pysäköintialueella korjaustöitä ja töiden aikana osa pysäköintialueesta on poissa käytöstä.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Parkimine on seal kiire ja mugav. IKEAT hästi tundes saab seal 15 minutiga asjad aetud, aga teinekord on just kassa saba see kus ootad, nii et ma paneks vanaema kohe sappa.

Remontoimme pysäköintialuetta

Teemme kesän ja syksyn aikana Vantaa IKEA-tavaratalon pysäköintialueella korjaustöitä ja töiden aikana osa pysäköintialueesta on poissa käytöstä.

Pole sel suvel käinud. No nüüd on jamasti! Osalistelt siiski toimib ikea parkla. Seal on kõrval veel mitu suurt erinevate poodide parklat, mis järelikult on puupüsti täis.
See vanaema Prismas käimine tundub asi, mis on ka nõrgim lüli. Nädalavahetusel ei näitaks ma üldse oma nina sinna.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See vanaema Prismas käimine tundub asi, mis on ka nõrgim lüli. Nädalavahetusel ei näitaks ma üldse oma nina sinna.

Kaksikud on samuti nõrk lüli. Kogu aeg tahavad juua ja pissile vaheldumisi.
Loomulikult, ka nendega võib reisida, aga siis, kuis sul on täiesti ükskõik, kuhu või mis kell sa kuhugi kohale jõuad.

No umbes nagu need seal Kanal2-es.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja nii ongi, et lähen autoga esimest korda Soome. Plaanis käia Vantaa Ikeas (mul vaid paari asja sealt vaja) ja seejärel soovib kaasreisija (mu vanaema) käia Primas. Kaasas ka 5 aastased kaksikud. Laev jõuab Helsingisse kell 12.30 ja tagasisõit 16.30. Kas selle ajaga jõuab Ikeast ja Prismast läbi hüpata? Suurt shoppamist plaanis pole.

Oeh no milleks? Lausa sprint see, mitte maraton 🙂
Äärmisel juhul tõesti katsetaks, kui lapsed saab maha jätta. See poodidest läbi jooksmise “reis” ei paku neile ju mitte midagi.

+2
0
Please wait...

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Esimest korda autoga Soome