Esileht Tööelu, raha ja seadused. Esimest korda kõrgharidust omandama(Mainor), 32a

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Esimest korda kõrgharidust omandama(Mainor), 32a

Postitas:

Kuidas Mainoris praegu olukord on? Olen lugenud, et pole just väga hea mainega kõrgkool. Mul oleks vaja lihtsalt õppida, silmaringi avardada, saada haridus. Aga maksta 3400€ on päris suur summa, mida lihtsalt tuulde loopida ei sooviks. Hinna ja kvaliteedi suhe peaks olema paigas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hinna ja kvaliteedi suhe ei ole paigas. Sugulane ja mees on seal õppinud (mees kooli stipendiaadina) ja tase pole kuigi hea. Kui tahad erakooli, siis vast EBS või üldse mõni rakenduskõrgkool (kutsekas) või lükka see idee edasi, tee kevadel uuesti riigieksamid ja kandideeri mõnda tugevasse riiklikkusse (TÜ, TTÜ, EMÜ).

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin Mainoris, juba aastaid tagasi. Ei ole tõesti koolil hea maine aga sain palju häid tuttavaid sealt. Samas kerge ei ole, õppejõud on nõudlikud ja õppima peab. Ja 3400 on aasta, mitte kursus kokku. Minu meelest väga kallis, on kindlasti mainekamaid tasulisi variante kus õppida.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läheks parem mõne riikliku ülikooli kaugõppesse ja õpiks tasuta. Ise õppisin niimoodi 10 aastat tagasi TÜ-s kirjandust. Hea vaheldus, ei olnud raske, sain paberi tasku ja paljud uksed, mis enne suletuks jäid, avanesid nüüd kenasti.
PS. Sisseastumisel ei nõutud riigieksameid, piisas eesti keele, kirjanduse ja ajaloo lõpuhinnetest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigis ülikoolides saab ka tasuliselt õppida, kui tasuta kohale sisse ei saa. Mina valiks selle variandi, sest tase on neis parem. Näiteks TTÜ-s on nii, et tuleb tasuliselt teha 30 EAP-d ja siis saad kandideerida vabale tasuta kohale. Tavaliselt neid vabu kohti on, sest palju langeb välja. Mainorit ei kaaluks üldse.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mainoris käisin peale keskat 1,5aastat. Ütlen ausalt, mõni õppejõud hea – mina neid häid tuttavaid sealt ka ei saanud.
Lõpuks läksin tasuta kohale TÜ-sse. Kusjuures sain ka sinna sisse – aga lihtsalt peale keskkooli madala enesehinnangu tõttu ei julgenud isegi sais-is katseid teha. Jah see on võimalik.
Magistri tegin aga EBS-is, ja sealt tuli tuttavaid. Mitte isegi ärilises mõttes abiks niipalju vaid neilt sain inspiratsiooni üldiselt. Et kui mõelda tasulist ülikooli, mõtlesin mina EBS-i peale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen käinud riiklikus ülikoolis ja Mainoris. Vahe on 10000…km. Seda vaimset poolt seal viimases ei eksisteeri. Ehk olid ka alad liialt erinevad, kuid kui on akadeemikud ja praktikud, siis nii ongi paraku. Paberil 1 haridus lisaks, tore ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Esimest korda kõrgharidust omandama(Mainor), 32a