Esileht Koolilaps esimest korda lastepsühhiaatri juurde,kas lapsega või ilma?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: esimest korda lastepsühhiaatri juurde,kas lapsega või ilma?

Postitas:
Kägu

olen esimest korda minemas 9-aastase poisiga lastepsühhiaatri juurde.mul on mõned küsimused,ehk keegi vastab. tahaksin last psühhiaatrile n.ö näidata,aga samas enamik infot peaks ju ikka minult tulema. ma ei soovi,et laps kuuleb seda,mida psühhiaatrile räägin. kuidas siis see asi käib? kas lähen sisse ilma lapseta,selgitan olukorda ja siis kutsun ka lapse,kui n.ö salajutt on räägitud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: esimest korda lastepsühhiaatri juurde,kas lapsega või ilma?

meil oli sama teema. õnneks arst helistas mulle enne ja sain suurem osa infot edastada ilma lapse kuulmata. nad tahavad mingil hetkel ikka last ka näha siiski ma arvan. seega ma sinu asemel võtaks poisi kaasa aga jätaks ukse taha. ema ausat juttu probleemidest kuulata võib olla ta jaoks alandav ja kurb aga arstilt ju muidu abi ei saa kui reaalset olukorda ei kirjelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

suur aitäh.
selline variant ei tulnud mulle pähegi,et arst ehk helistab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Psühholoogi jutul olen küll nii käinud, et esimene visiit oli ainult mina ja psühholoog. Teisel ja kolmanadal korral oli laps kaasas, aga rääkisime ka 10 min omavahel, laps oli isaga eesruumis.
Kindlasti pole vaja lapsel kuulda, kuidas ta on suur probleem ja murelaps oma vanematele. Samuti pole lapse kõrvadele tundlik info või lapsevanema emotsioonid, mis probleemidele lahendusi otsides kindlasti väljendamist vajavad.

Ma arvan, et esimesel kohtumisel, mis kestab vb ca 45-60 minutit kulub üle poole ajast olukorra tutvustamisele. Ehk 10 minutit suhtleb psühhiaater ka lapsega. Oleneb ju ka, mis probleemiga lähete.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps oli kaasas kohe esimesel visiidil, arst tegeles temaga, tegi teste, visiidi lõpus saatis lapse ukse taha mängima (seal oli mängunurk) siis rääkisime omavahel.
Mulle arst enne ei helistanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

suur tänu vastuste eest.
ma helistan ja küsin,kas võtta laps kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Leidsin siit kasulikku lugemist. Probleemid on samaealise poisiga. Ei ole osanud kuskilt veel abi otsida, aga tundub, et pean, sest paremaks ei muutu, pigem vastupidi. Küll oleks tore, kui mõni KÄGU kirjutaks ka muredest, mis sundisid psühholoogilt või psühhiaatrilt (ei tea isegi mis juhul kelle poole pöörduda) abi otsima!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Alati võid arstile kirjutada enne meili ja lühidalt kirjeldada probleemi ja uurida, et kas võtta laps kohe kaasa või hiljem. Nii on kindel vastus olemas!
Ja viimasele: probleeme on ju nii palju erinevaid. Ilmselt ei ole abiks, kui mina kirjeldan, sest Sinu probleemid on kindlasti hoopis teised.
Aga kui aitab, siis meile tegid muret lapse arusaamatud hüsteeriahood ja klammerduv käitumine teatud puhkudel. Laps muidugi oli 5-aastane, kui esimest korda käisime.

Please wait...
Postitas:
Kägu

olen teemaalgataja. meie lähme sellepärast,et laps ei püsi tunnis vaikselt.seletab vahele,täidab töövihikuid ette,joonistab,loeb kaasavõetud raamatuid. mulle räägib, et tunnis enda vaikseks sundimine on piin, raske on olla vaikselt ja raske on keskenduda õpetaja jutule. ühe sõnaga keskendumisvõime on kehv. hinded on viied. minu arvates teises klassis hinne \”viis\” ei näita veel midagi, on loomulik asi. elulises plaanis on ta siiski tark laps. arutluskäigud on sageli täiskasvanulikud. nii sotsiaalsfääris, kuritegevuse põhjustes ja milles iganes kui ka õnneks inimsuhete ja -iseloomude analüüsimisel. teeb pidevalt lihtsameelseid äriplaane. ma arvan,et selle \”täiskasvanulikkuse\” tõttu annab õpetaja talle nii mõndagi andeks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suur tänu vastajatele. Väga tuttavlik on teemaalgataja kirjeldus. Lisaks veel, et poisil on ülisuur tähelepanuvajadus. Selle saavutamiseks paneb mängu kõik, ka kaaslaste kiusamise 🙁 Et ennast paremana näidata, halvustab ja teeb teisi maha… Nii et mure SUUR ja abi vaja, enda mõistusest ei aita!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps käitub lihtsalt aegajalt väga kummaliselt, on sundkäitumisi, keskendumisega ja tähelepanu ümberlülitamisega on raskusi, lasteaiast arvati, et võiksin konsultatsioonil ära käia, ühtlasi mõelda, kas teda tavakooli panna tasub. Konsultatsioonid ei võta ju tükki küljest ja isegi kui arst soovitab erikooli, jääb lõplik otsus ikkagi mulle. Niisiis käime praegu arstide vahet.
Laps on koolieelik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]olen teemaalgataja. meie lähme sellepärast,et laps ei püsi tunnis vaikselt.seletab vahele,täidab töövihikuid ette,joonistab,loeb kaasavõetud raamatuid. mulle räägib, et tunnis enda vaikseks sundimine on piin, raske on olla vaikselt ja raske on keskenduda õpetaja jutule. ühe sõnaga keskendumisvõime on kehv. hinded on viied. minu arvates teises klassis hinne \”viis\” ei näita veel midagi, on loomulik asi. elulises plaanis on ta siiski tark laps. arutluskäigud on sageli täiskasvanulikud. nii sotsiaalsfääris, kuritegevuse põhjustes ja milles iganes kui ka õnneks inimsuhete ja -iseloomude analüüsimisel. teeb pidevalt lihtsameelseid äriplaane. ma arvan,et selle \”täiskasvanulikkuse\” tõttu annab õpetaja talle nii mõndagi andeks. [/tsitaat]
Oh, ma tean selliseid lapsi, nad on väga toredad! Peamine on hoopis, et kuna see laps oma omaduste tõttu on tihti klassis liidripositsioonil, et ta ei oleks nõrgemate suhtes pahatahtlik või halvustav – et ei tekiks mingeid kiusamiskäitumisi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina läksin sama vana lapsega ja laps oli kaasas. Psühhiaater andis talle paberi ja pliiatsid, laps joonistas, meie rääkisime. No mis selles halba on, kui sa räägid lapse murest, et ta ei suuda paigal püsida jne.

Mina olin lapsele enne seletanud, et läheme selle arsti juurde, et ta meid aitaks. Laps ise tahab hästi õppida ja tahab teistega sõber olla, aga no ei tule välja.

Eks selle rääkimise ajal ka arst jälgis last ja kui oli mõnest halvemast asjast juttu, siis ma samal ajal silitasin last ja rääkisime midagi väga head kohe otsa.

Siis saadeti mind välja, pidin täitma ühe paberi lapse käitumise kohta ja samal ajal rääkis arst lapsega. Tegi talle selgeks, miks peab tulema haiglasse ja lapsel ei jäänud kogu visiidist midagi pahat hinge.

Hiljem oli 2 nädalat haiglas uurungutel, sai ravi ja nüüd on meie elu hoopis parem. Hinded on head ja sõbrad on tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käole, kelle laps on koolieelik ja käitub kummaliselt.
Millised sundkäitumised tal on, mis on käitumises kummalist?
Kuidas väljenduvad tema keskendumisraskused? Kas ta lasteaias teeb kaasa, suudab töid õigel ajal lõpetada jne? Ja kuidas väljendub see, et tal on ümberlülitamisega probleeme. Kuidas tal sõbrasuhetega on?
Meil veidike sama teema, seetõttu uurin lähemalt.

Please wait...
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Esileht Koolilaps esimest korda lastepsühhiaatri juurde,kas lapsega või ilma?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.