Esileht Hobinurk Esimest korda perega kruiisile…küsimused.

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Esimest korda perega kruiisile…küsimused.

Postitas:

Minu kogemus on, et aknaga kajutis on nii endal kui lastel palju huvitavam. Ja suurem on see kajut mu meelest ka. Ise pole proovinud, aga kunagi netiavarustest lugesin, et Victorial saab selle diivani moodi voodi vastu teist voodit tõmmata, Queenil ei saa, seal kapikene vahel. Kas see on nii ka praegu, st pole voodeid välja vahetatud, ei tea.

Parkinud oleme nii Tallinki parklas (sissesõidul helistad tõkkepuul olevale numbrile ja väljudes ka ja summa lisandub telefoniarvele) kui ka selles kohe D-terminali juures olevas parklas (lahkudes maksad, saab kaardiga ka). Kallid on mõlemad, aga eks see kruiis nagunii läheb üksjagu maksma.

Oleme ostnud ette ühe hommiku- ja ühe õhtusöögi (Rootsis olemise päeval), ükskord kolmanda söögikorrana tagasijõudmispäeva hommikusöögi ka. Väike peaks teil ju tasuta sööma. Meist märksa jõukamad tuttavad ostavad alati ainult esimese päeva hommikusöögi, minnes võtavad kaasa ja tagasitulekuks ostavad sealt. Nende tähelepanek, et sealsed kartulisalati-tüüpi salatid on vastikud, neid ei tasu osta. Laevapoest süüa küll eriti midagi osta ei ole.

Ühistranspordipiletid saate laevainfost ette osta, bussides neid ei müüdagi. Metroosse minnes tasub lihtsalt teiste järgi minna. Bussi peale saab ka teiste sabas, bussipeatus on ca poole metrootee peal. Buss sõidab sinna Djurgardenisse päris kaua. Mina isiklikult arvan, et suurtel lastel on huvitav küll seal Junibackenis, sest nemad on neid raamatuid juba lugenud. Nagu mu mees ütles – nagu reis lapsepõlve. Skansenit võiks külastada, see peaks huvitav olema. Selle akvaariumi kohta olen kuulnud, et liiga kallis ja üsna mage selle hinna kohta. Meie lapsed on suhteliselt püsiva ja uuriva loomuga, meie Djurgardenis jõudsimegi käia ainult Junibackenis ja Vasas. Pärast tahtsime toidupoodi ka minna ja laeva peale peab varuga minema.

Kas mitte bussis nii ei ole, et vankrit lükkav vanem saab tasuta? Metroos peab maksma. Ja reedel kl 12st kuni pühapäeva lõpuni on 7-11aastastel lastel koos vanematega ühistransport tasuta. Kui me Djurgardenil käisime, siis läksime ja tulime metrooga, istusime vahepeal bussi peale ümber. Metrooga Karlaplani ja sealt bussiga Djurgardenisse, pärast sama teed tagasi. Karlaplanis on toidupood ka. Kuna piletid on tunnipiletitüüpi (alates esimesest piiksutamisest kehtivad 75 minti), siis jõuab uhkelt ümberistumisega sõita. Eks see ühistransporditeema tuleb enne endale selgeks teha Stockholmi ühistranspordiskeemi abil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui laev läheb põhja või lennuk kukub alla, siis ei pääse sealt keegi, ole juures või mitte. Me oleme lihtsalt mugavad inimesed ja ei tekita endale probleeme juurde; kõik on inimesed, ema ja isa tahavad ka puhata ja lõõgastuda.

Uskumatult küüniline suhtumine. Justkui see laps oleks väike mingi 10 aastat,et ei suuda ilma teda üksi jätmata olla.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.03 11:10; 28.03 09:47; 30.03 13:57; 04.04 06:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siis kui midagi juhtub? Ei mõtle lausa Estoniat, aga alles mõni kuud tagasi oli kruiisi ajal juhtum (ja neid tuleb aeg-ajalt ette), kus keegi hüppas vette, laev peatati kinni, sireenid-signaalid, ei saa normaalselt liikuda jne Laps ärkab üksi kajutis luku taga, paanikas…

No eks neid sireene kuuleb ju ema ka. Jooksebki kohale ja vaatab, et lapsega on kõik korras.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma just käisin Helsingis, D-terminali juures parkla on 6 e ööpäev. Kas seda tõesti peetakse kalliks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma just käisin Helsingis, D-terminali juures parkla on 6 e ööpäev. Kas seda tõesti peetakse kalliks?

Kui mul reis kestab 3 päeva ja maksan 18€ parkimise eest, siis odav see nüüd samuti pole. Ja kui inimene, kes reaalselt mõtleb, kas laevas söögid võtta või mitte, siis sellisele inimesele on see ikka lausa kallis.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 16:49; 27.03 21:46; 06.04 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma just käisin Helsingis, D-terminali juures parkla on 6 e ööpäev. Kas seda tõesti peetakse kalliks?

Kui mul reis kestab 3 päeva ja maksan 18€ parkimise eest, siis odav see nüüd samuti pole. Ja kui inimene, kes reaalselt mõtleb, kas laevas söögid võtta või mitte, siis sellisele inimesele on see ikka lausa kallis.

no sel juhul, ma ei tea, äkki ei peaks siis pressima autoga sadama piirkonda? jätaks auto koju või maainimese puhul tln serva tasuta alasse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 5-aastasel oli küll seal kruiisil väga tore. Osales täies mahus lasteprogrammis mõlemal õhtul, natuke oli mängutoas ja samas vaatas huviga ka sellel suurel laval showbaaris toimuvat ning ka lihtsalt aknast õue. Magama teda küll tavapärasel ajal ei sundinud vaid läksime kõik koos kajutisse u 23.00 paiku ning laps jäi vist paari minutuga kohe magama ka. Söökidest võtsime teise päeva hommiku- ja õhtusöögi. Esimeseks õhtuks oli meil enda söök kaasas ning viimasel hommikul ei näinud mõtet enam laevas süüa. Käisime enne kodu poole sõitu Tallinnas kohvikust läbi.
Auto jätsime Tallinna ülikooli taha, aga mitte ülikooli Mare maja parklasse vaid sealt üle tee sadama poole, kus oli europark 3 eur ööpäev. Sealt polnud mingi küsimus sadamasse jalutada.
Stockholmis sõitsime kõigepealt aquariumisse, siis jalutasime natuke seal ringi ja edasi sõitsime trammiga kuningalossi lähedale. Seal jalutasime veel lossi juures ja vanalinnas ning lõpuks läksime bussiga tagasi sadamasse. 5-aastasele oli küll kogu see päev ja jalutamine igati jõukohane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) Laeval on lastetuba, kus 2-sel tegemist jagub, suurematel niisamagi huvitav mööda laeva ringi kolada.

Minu kogemus on just selline, et kahesel on mängutubades huvitav, vanematel lastel pole laevas midagi peale hakata (jah, teevad tiiru või paar, sellele kulub pool tundi) ja igavlevad kajutis. Võtke neile lugemist või tahvlid või lauamängud või misiganes neile huvi pakub igaks juhuks kaasa.

Sama siin. Meil küll 2-aastast polnud, olidki ainult suuremad, aga mängutuppa nemad enam ei kõlvanud (titekas oli see nagunii, vist kuni 7 lubatud) ja ega seal laeval muud huvitavat neil teha polegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, hallooo, keegi ei unustanud last kusagile, käisime vaatamas iga natukese aja tagant ja kõik oli korras. Mis siis oleks õhtu otsa pidanud kajutis konutama v? Samas ei tahtnud ju last koju ka jätta, et tema ka rõõmu saaks ja tal oli tore.

Üleüldiselt kirjutasin oma reisist ainult teemaalgatajale, kes esimest korda reisima läheb, mitte teistele ilkumiseks

Ahah! Tãhendab see siis oligi privaatkiri teisele kasutajale!? Ok.
Selliseid vanemaid kutsutakse vastutustundetuteks ja hoolimatuteteks, isekateks ja häbituteks. Vaene laps!

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 16:51; 22.06 22:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Hobinurk Esimest korda perega kruiisile…küsimused.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.