Esileht Ilu ja tervis esimest korda silmaarstile

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: esimest korda silmaarstile

Postitas:

Ilmselt pean ka prillikandjaks hakkama. Kuidas silmaarstile üldse saab, kas pean perearstilt suunamise võtma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõsiselt küsid?

Saatekirja pole vaja. Kõige lihtsam on minna sobivasse prillipoodi optometristi vastuvõtule, kes sobivad prillid määrab. Kui tegu on mingi haiguse või tõsisema asjaga, suunab ta edasi arsti juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tõsiselt küsid?

Saatekirja pole vaja. Kõige lihtsam on minna sobivasse prillipoodi optometristi vastuvõtule, kes sobivad prillid määrab. Kui tegu on mingi haiguse või tõsisema asjaga, suunab ta edasi arsti juurde. [/tsitaat]

tõsiselt ikka. mul pole olnud silmadega kunagi probleeme, kuid nüüd enam lähedalt väikest kirja lugeda ei näe hästi ja igasugune raamatu lugemine väsitab kohutavalt. ilmselt on ajaküsimus, millal arvutiekraan uduseks läheb.

kuna pole kunagi huvi tundnud asja vastu, siis ma ka ei tea, mida ette võtta.

aga ma vast lähen mingisse erakliinikusse silmaarstile, prillipoes määrib mingi nurgaarst mulle teab mis prillid veel..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

naljatilk, plussprillide määramiseks pole küll mingit erispetsialisti vaja. pmst valid need klaasid ise, millega kõige paremini näed, need ongi õiged.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui järjekorda ei viitsi oodata, siis mine tõesti erakliinikusse. Prillipoodides olevad optometristid kirjutavad lihtsalt kangemaid prille välja ja saadavad su ise edasi kui midagi täpsemalt vaja uurida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan küll minna kliinikusse arstile ja veel kõige õigem on käia 2erineva arsti juures, sest kui esimese hooga endale valesti määratud prillid saad ei huvita see kedagi. kirjutan sellep. et mul on silmadega suured probleemid 4-st arstist ei osanud keegi mu probleemile lahendust leida, nüüdseks käinTallinnas silmaarstil, on tehtud opid,läheb paremuse suunas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa oled 30+, siis pigem pane aeg ikka silmaarstile ja mitte optometristile. Võid ükskõik kuhu ise pöörduda.

Kui sinu töö on selline, et yle 50% tööajast veedad arvutitaga tööd tehes, siis peab sinu soovil silmaarstile saatma sinu tööandja. Kui siis silmaarst leiab, et vajad arvutitööks prille, siis osaliselt *(minimaalselt enamasti) peaks firma seda kompenseerima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane aeg silmaarstile, soovitavalt veel kahele, siis on kindel, et määratakse õiged.
Ma läksin ka kuna nägemine kehvaks läinud tuntavalt, silmakeskusesse ja sealt väideti et mul on kullinägemine, nüüd ootan järgmist aega magdaleenas, et selgusele saada, mis toimub, kuna teravus puudub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hiljuti läksin lihtsalt oma silmi kontrollima. Ronisin esimesse poodi sisse ja küsisin kas neil on kohapeal optometrist olemas. Sain kohe aja ja päris korralikult uuriti neid silmi:) Viimati käisin 5a. tagasi silmaarstil ja siis küll see tehnika neil nii hea ei olnud.
Aga jah.Sealt saad abi ja temaga koos saate kohe prillid ka ninale valida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Silmaarsti jaoks pole saatekirja vaja. Lihtsalt helistad sobivasse kohta ja paned aja kinni.
Mina läheks küll esmalt ikka silmaarsti juurde. Arst tundub kuidagi see kõige õigem, keda külastada. Olen silmavõhik ja ta tundub kõige spetsialistim. Optometristid ja muud on kuidagi võõrad, nende tegevus ebaselge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nagu eelnevalt ka öeldud on, ei ole silmaarsti juurde saatekirja vaja.
Kuid väldiksin siiski prillipoodide optometriste. Vbl ka eraarste.
Seda soovitan omast kogemusest.
Mul on ühel pojal nn pluss-silinder. St silindriga plussklaasid. Põhjuseks kaasasündinud astigmatism.
Seni on kõik prillipoodide ja ka korra väisatud eraarst silmad OK-ks tunnistanud, kuna nemad ei näe silindrit.
Aga korralik riiklik silmaarst teeb kõik nii nagu peab – mitte ainult lihtsalt ei vaata aparaadiga silmi, vaid uurib silmapõhjad ka läbi laiendatud pupilli ära.
Fakt on aga see, et ilma prillideta on poisil peavalud, prillidega on OK.[/tsitaat]

Suuremate prillipoodide arstid (Tallinnas)töötavad muuseas põhikohaga Silmikliinikus ehk on siis sinu definitsiooni järgi \”korralikud riiklikud silmaarstid\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama süsteem toimib ka mõnes muus linnas. Aga ega muidugi ei tasu \”¨arlatani\” juurde minna, minge korralikku kliinikusse ikka… mis sest, et seal võib seesama \”¨arlatan\” vastu võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis esimest korda silmaarstile

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.