Esileht Hobinurk Esimest korda Soome (rumalad küsimused)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Esimest korda Soome (rumalad küsimused)

Postitas:

Plaanis oma 60-aastase emaga minna päevaks Helsingisse. Kumbki meist ei ole omal käel suurt reisinud. Seega ärge pahandage, et mu küsimused on nii rumalad.
Olen uurinud ja puurinud, aga täpselt ikka aru ei saa. Kust on kõige mõistlikum osta laevapiletid? Tahaks siis minna hommikul esimese laevaga ja õhtul tagasi viimasega.
Kas erinevad laevafirmad randuvad erinevas kohas? Kui oluline see on? Tahaks külastada Suomenlinna, turgu, seda kaljukirikut, mõnda kaubanduskeskust, lõunatada kuskil toredas kohas. Kas need on üksteisest väga kaugel ja milline on mõistlik liiklemisviis`?

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.08 21:32; 06.08 21:56; 06.08 21:59; 07.08 09:15; 18.08 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laevapiletid ostad laevafirma kodukalt. Tallink sõidab kõige tihedama graafikuga, aga võid vaadata ka Eckerö Line’i, minu meelest on Eckerö väljumine varasem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu lihte ja ainus mõistlik variant on Tallink kuna väljumisajad on normaalsed. Terminalist jalutad 20-30min südalinna või lähed trammiga. Kesklinnas on ka infopunkt, kust saad vajalikud materjalid. Helsingi on nii väike linn, et kui sul on suvaline välja prinditud linnakaart või Maps telefonis olemas, siis kindlasti hätta ei jää. Ilusa ilmaga võib isegi vabalt jalutada kõikidesse mainitud kohtadesse.

Ja ära taha minna esimese laevaga ja tulla viimasega, tegelt ka.

/ninakaspreili

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

LindaLine katamaraan ei sõida enam? See väljus muidu linnahallist, sõitis napid vist 2h(või isegi kiiremini?) ja peatus pm Helsingi südalinnas. Ainus miinus oli see, et suure tuulega jäid sõidud ära. See oli alati mu valik nr 1, kui oli jala minek st ilma autota.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtaks jälle Viking Line, tunduvalt soodsam pilet ja Katajanokka sadam on kohe kesklinnas. Sealt saad otse Suomenlinna praamile, ühistranspordi päeva piletiga on see nö tasuta. Peale Suomenlinnat siis vaatad kuhu veel jõuad minna.

+25
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viking Line on ilmselt soodsam kui Tallink https://www.vikingline.ee/
Viking sõidab kesklinna ja sealt saab nii jalgsi kui ka trammiga linna.
https://www.vikingline.ee/sihtkohad/soome/helsingi/helsingi-kasulik-info/
Vikingit ei tea, aga Tallinki laevade infos müüakse ka sõidupileteid. Mõistlik on osta päevapilet, sellega saab a Suomenlinna.
https://www.tallink.ee/blogi/-/blogs/suomenlinna-merekindlus

Vikingline on Suomenlinna minemise mõttes paremas kohas.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 21:54; 06.08 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust on kõige mõistlikum osta laevapiletid?

https://laevapiletid.ee/

LindaLine katamaraan ei sõida enam?

Vist ei sõida, vaata https://et.wikipedia.org/wiki/Lindaliini_AS

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 21:54; 06.08 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aevapiletid ostad laevafirma kodukalt. Tallink sõidab kõige tihedama graafikuga, aga võid vaadata ka Eckerö Line’i, minu meelest on Eckerö väljumine varasem.

Taööinki lehel näitab ühe otsa hinnaks 37 euri, lehel laevapiletid.ee hommikune Viking express 7,50?
Kas ma vaatan midagi valesti või ongi sellised hinnad??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.08 21:32; 06.08 21:56; 06.08 21:59; 07.08 09:15; 18.08 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ära taha minna esimese laevaga ja tulla viimasega, tegelt ka.

Miks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.08 21:32; 06.08 21:56; 06.08 21:59; 07.08 09:15; 18.08 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viking peaks soodsam olema.
https://www.vikingline.ee/laevareisid/kruiisid/tallinn-helsingi/ekkamp/

See vara minek ja hilja tulek on väsitav, aga kui olete vastupidavad, saate hakkama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 21:54; 06.08 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viking on odavam, aga Tallinkil tihedam graafik.
Sadamasse ca 1 tund enne laeva väljumist. Kui olete algajad reisijad, võtke pardakaardid kassast (automaadist ja online saab ka). Laevas võiks võtta hommikusöögi, see pole nii kallis ega pea kohe linnas kohvikohta otsima hakkama.
7.30 laeva puhul näiteks olete 9.30 Helsingis. Kui terminalist välja saate, näete kohe trammipeatust ja kesklinna viib tramm nr 7. Pileteid saab laeva infolauast või sadamas piletiautomaadist (aga seal on alati pikk järjekord, kui laev sisse tuleb). Kui liigute linnas, siis sobib AB tsooni pilet (2.80) ja see kehtib vist 100 minutit vmt.
Viking Line-i sadam on kesklinnale lähemal. Seal saab jalgsi ka minna. Kui Google Maps-i oskad kasutada, siis pole raske.

Tagasi võite tulla ka nt Silja Europaga, mis väljub 18.30. Seal saab soodsa hinna eest laevas ööbida. See laev läheb välja Tallinki vanast terminalist, mis on paarsada meetrit uuest linna pool.

22.30 ehk viimase laevaga ei soovita mina ka tagasi tulla, see oleks liiga kurnavalt pikk päev.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 22:04; 06.08 22:09; 06.08 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

laevapiletid.ee leht unusta ära.
Vikingiga pole ma ammu sõitnud, on viimasel ajal olnud kallim kui muud.
Eckeröga saab kruiisi 9.- inimene.
Tallinki kruiisikupongi koodi ma võin anda, 14.- inimene, aga see ei kehti igal reisil E-R.
Kui huvi, jäta oma meil, annan koodid.

Sadamatele ma tähelepanu ei pööraks kui niikuinii on vaja osta päevapilet ühistranspordile. Suht ligidal kõik kesklinnale.

Liiklemiseks osta päevapilet, sellega saab ka Suomenlinna.

Aga jah, esimesega minna ja viimasega tulla on väga väsitav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 22:07; 06.08 22:32; 06.08 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutaksin teemat ja palun ka abi Helsingis liiklemisel – kui läheme Viking Line`ga Katajanokka sadamasse, siis kuidas on võimalik sadamast algul Korkeasaari loomaaeda ja pärast loomaaiast Linnanmäe lõbustusparki minna?

Lugesin, et loomaaeda saab sadamast nii paadi kui bussiga. Kummaga väiksema ajakuluga kohale saab ja kas otse loomaaiast saab lõbustusparki edasi minna või peab vahepeal uuesti sadamasse tagasi tulema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 22:08; 06.08 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige, ühistranspordi päevapilet on muidugi soodsam. See on vist 8 eur.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 22:04; 06.08 22:09; 06.08 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piletid osta laevapiletid.ee, saad odavamalt kui laevafirma enda kodulehelt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piletid osta laevapiletid.ee, saad odavamalt kui laevafirma enda kodulehelt.

Kindel? Minu meelest on küll kallim.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 22:04; 06.08 22:09; 06.08 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasuta viking line koodi EMERI saad 8 eurot inimene/suund hinnaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutaksin teemat ja palun ka abi Helsingis liiklemisel – kui läheme Viking Line`ga Katajanokka sadamasse, siis kuidas on võimalik sadamast algul Korkeasaari loomaaeda ja pärast loomaaiast Linnanmäe lõbustusparki minna?

Lugesin, et loomaaeda saab sadamast nii paadi kui bussiga. Kumbaga väiksema ajakuluga kohale saab ja kas otse loomaaiast saab lõbustusparki edasi minna või peab vahepeal uuesti sadamasse tagasi tulema?

Vaatasin, et mööda vett on 15-20 minutit ja maitse umbes tund.
Loomaaiast saab otse Lintsile, oleneb liikumise kellaajast, kas peab sõitma ühe või mitme ühistranspordiga.
reittiopas.fi leht liiklemisel abiks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 22:07; 06.08 22:32; 06.08 23:11;
To report this post you need to login first.

Kasutaksin teemat ja palun ka abi Helsingis liiklemisel – kui läheme Viking Line`ga Katajanokka sadamasse, siis kuidas on võimalik sadamast algul Korkeasaari loomaaeda ja pärast loomaaiast Linnanmäe lõbustusparki minna?

Lugesin, et loomaaeda saab sadamast nii paadi kui bussiga. Kumbaga väiksema ajakuluga kohale saab ja kas otse loomaaiast saab lõbustusparki edasi minna või peab vahepeal uuesti sadamasse tagasi tulema?

Jälle see Kumbajumba siin!

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 22:32; 06.08 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

reittiopas.fi leht liiklemisel abiks.

Ma kasutasin Soomes elades Google mapsi rakendust (seal võimalik ühistransport valida liikumisviisiks) ja julgen hoopis seda soovitada. Mugavam kui reittioppas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle see Kumbajumba siin!

Mis Kumbajumba jälle? Küsin siin esimest korda abi, kuna pole enne Soomes käinud. Ja ei hakanud uut teemat tegema, kui sarnane teema esilehel juba olemas.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 22:08; 06.08 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan ka võtta päevamatk: 7.30 Megastar/Tallink ja tagasi 18.30 Silja Europaga/Tallink.
Hinnaks ca 30.-nägu ja laevapilet.ee oli hinnaks 56.-
Soovitan võtta ka hommikusöögi ja tagasiteel kajuti. Ise olen tavaliselt sellistel reisidel õhtuks surmväsinud.

Ühistranspordipileti saab ka laevainfost osta, kuid seal on see kallim. Mul oli 3.40 vist see tunnipilet.Sadama ees on piletiautomaat ja saab sealt ka selle päevapileti.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 22:44; 06.08 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

laevapiletid.ee leht unusta ära.
Vikingiga pole ma ammu sõitnud, on viimasel ajal olnud kallim kui muud.
Eckeröga saab kruiisi 9.- inimene.
Tallinki kruiisikupongi koodi ma võin anda, 14.- inimene, aga see ei kehti igal reisil E-R.
Kui huvi, jäta oma meil, annan koodid.

Mis sellel lehel viga on? Normaalne inimene võtab kõikide laevade väljumised silma ette, mitte ei googelda, millised laevafirmad olemas ja siis omakorda ei tuia eraldi nende lehtedel.
Viking on seal laevapiletite lehel jube kallis muidugi, 7.50

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 23:07; 06.08 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

laevapiletid.ee leht unusta ära.

Vikingiga pole ma ammu sõitnud, on viimasel ajal olnud kallim kui muud.

Eckeröga saab kruiisi 9.- inimene.

Tallinki kruiisikupongi koodi ma võin anda, 14.- inimene, aga see ei kehti igal reisil E-R.

Kui huvi, jäta oma meil, annan koodid.

Mis sellel lehel viga on? Normaalne inimene võtab kõikide laevade väljumised silma ette, mitte ei googelda, millised laevafirmad olemas ja siis omakorda ei tuia eraldi nende lehtedel.

Kui sa miljokas oled, siis osta aga sealt.
Graafikuid võib vaadata, aga pileteid osta ei kannata.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 22:07; 06.08 22:32; 06.08 23:11;
To report this post you need to login first.

Jälle see Kumbajumba siin!

Mis Kumbajumba jälle? Küsin siin esimest korda abi, kuna pole enne Soomes käinud. Ja ei hakanud uut teemat tegema, kui sarnane teema esilehel juba olemas.

No ei ole see sõna “kumbaga”!

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 22:32; 06.08 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa miljokas oled, siis osta aga sealt.
Graafikuid võib vaadata, aga pileteid osta ei kannata.

Mis seal siis kallimat on? Teemaalgataja ei ole ühegi firma püsiklient. Kui ta mingeid koode ei tea, siis pole vahet, kust ta ostab. Hinnad on samad. Või tegelikult mitte-sooduspakkumised kajastuvad juba sealses hinnas, laevade kodulehel pead ise otsima, mis ja kus on.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 23:07; 06.08 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

laevapiletid.ee leht unusta ära
Kui sa miljokas oled, siis osta aga sealt.
Graafikuid võib vaadata, aga pileteid osta ei kannata.

Ma vist loll, sest aru ei saa. Panin prooviks laevapiletid.ee TLN-HEL 1 ots, reedel 09.08, 1 täiskasvanu, ilma autota, siis samad kriteeriumid laevafirmade enda kodukatel (Viking Line, Eckerö Line, Tallink – kõik ilma klubikaardita jne). Ja laevapiletid.ee näitas iga firma kohta kas sama või odavamat hinda kui laevafirma enda leht. Nii et jah, võibolla kui püsikliendisoodukad, kupongid jne mängu tuua on mingi vahe, aga hetkel tundub see leht täiesti asjalik.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 21:54; 06.08 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin prooviks laevapiletid.ee TLN-HEL 1 ots, reedel 09.08, 1 täiskasvanu,

Proovi panna edasi-tagasi reis ja siis võrrelda. Minu näite korral tuli laevareiside hind kallim ( proovisin laupäeva kohta ).

Oluline on kas kellaajad ka sobivad. Ma sõidan ka Vikingiga aegajalt, kuid laeva mugavuselt eelistan Megastari.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 22:44; 06.08 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaanis oma 60-aastase emaga minna päevaks Helsingisse. Kumbki meist ei ole omal käel suurt reisinud. Seega ärge pahandage, et mu küsimused on nii rumalad.

Olen uurinud ja puurinud, aga täpselt ikka aru ei saa. Kust on kõige mõistlikum osta laevapiletid? Tahaks siis minna hommikul esimese laevaga ja õhtul tagasi viimasega.

Kas erinevad laevafirmad randuvad erinevas kohas? Kui oluline see on? Tahaks külastada Suomenlinna, turgu, seda kaljukirikut, mõnda kaubanduskeskust, lõunatada kuskil toredas kohas. Kas need on üksteisest väga kaugel ja milline on mõistlik liiklemisviis`?

Tere! Helsingisse võimalik minna kolme erineva firmaga – Tallink, Viking ja Eckerö. Viking line sadam asub natuke rohkem kesklinnas ning Tallink ja Eckerö siis teises sadamas. Mõlema juurest sõidavad kesklinnast trammid. Aga trammi ühe korra pilet on päris kallis, tasuks tõesti osta päevapilet.

Laevapiletitest – ei saa aru mina miks inimesed veel Tallinkiga sõidavad..Eckerö ja Vikinguga saad edasi tagasi 10-20eur/inimene (oleneb hooajast, näiteks sügisel tihti Eckeröl 5eurot üks ots), Tallinki hinnad alla 30 pole kunagi olnud..pigem lausa 40/50eur inimene. Pole absoluutselt vahet millise laeva kohvikus selle 2,5h istud, kõik laevad ühesugused.

Soumenlinna praam läheb sealt samast sadamast kuhu saabub Viking Line laev..natuke teise koha pealt küll, rohkem turu lähedal.

Kaubanduskeskus Helsingi keskel on Kamppi, sinna sõidavad nii trammid kui bussid. Läheduses veel muuseumid, raudteejaam, shopingutänav, uus Oodi raamatukogu jnejne..

Ka kaljukirik asub Kamppile suht lähedal.

Kõige mõistlikum liiklemine on trammi abil.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 02:03; 07.08 02:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutaksin teemat ja palun ka abi Helsingis liiklemisel – kui läheme Viking Line`ga Katajanokka sadamasse, siis kuidas on võimalik sadamast algul Korkeasaari loomaaeda ja pärast loomaaiast Linnanmäe lõbustusparki minna?

Lugesin, et loomaaeda saab sadamast nii paadi kui bussiga. Kumbaga väiksema ajakuluga kohale saab ja kas otse loomaaiast saab lõbustusparki edasi minna või peab vahepeal uuesti sadamasse tagasi tulema?

https://www.vikingline.ee/sihtkohad/soome/helsingi/kuhu-minna-mida-teha/korkeasaari-loomaaed/

Loomaaed asub saarel, praam sinna saarele väljub samast sadamast kuhu saabub Viking Line laev (natuke teise koha pealt, rohkem linna poole jalutada)
Bussiga minnes peate esmalt sõitma sadamast trammiga kesklinna, kus asub Raudteejaam ja sealt siis bussile…nii mõeldes on mõttekam minna praamiga, kuigi praam on kallim.

Linnanmäki asub hoopis teises Helsinki otsas, sinna tuleb sõita trammiga. Sadamasse peate nii või teisiti vahepeal tagasi tulema, sest loomaaed asub saarel kust nii või teisiti tuleb tagasi tulla 😀

https://www.vikingline.ee/sihtkohad/soome/helsingi/kuhu-minna-mida-teha/linnanmaki/

siin lõbustuspargi kohta infot..
ajakulu kohta ei oska öelda, trammid sõidavad suht aeglaselt.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 02:03; 07.08 02:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Hobinurk Esimest korda Soome (rumalad küsimused)