Esileht Hobinurk Esimest korda üksinda lendama-paar küsimust!

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Esimest korda üksinda lendama-paar küsimust!

Postitas:

Olen varem lennanud aga mitte üksi vaid nö alati kellegi targema slepis. Nüüd on vaja teha üks lend ja ülepabistajana, kesise keeleoskusega, sooviks paarile küsimusele vastust, et end kindlamana tunda. Niisiis- kui on vaja sõita Helsingi lennujaamast Stockholmi ja sealt läheb jätkulend edasi, siis siit mõned küsimused…
1. Check-in on tehtud, läbin lennujaamas turvakontrolli(ainult käsipagas) ja kui lend läheb algul Stockholmi ja sealt edasi Pekingisse, siis kas tuleb läbida ka passikontroll või olen automaatselt juba tsoonis, kus on lennuväravad? Või tuleb see passikontroll läbida Arlanda lennujaamas?
2. Kas väravaid leida on Helsingi lennujaamas lihne? Tabloolt otsin siis kirjet Stockholm? Ja sealt näen lennuväravate numbrit? Kas tablool on ka kiri, millal väravad avatakse pardale minekuks v tuleb see kiri siis, kui on juba avatud?
3. Kui olen juba Stockholmis maandunud ja pean nüüd kokku saama inimesega, kellega koos lendame edasi(tema tuleb natuke hiljem teiselt lennult), siis lähen lennukilt maha ja edasi?
Olen tõesti väga tänulik, kui keegi viitsib ja jaksab vastata!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 23:44; 16.01 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. kuna Stockholmist läheb lend Pekingisse, siis on Schengenist väljumine Arlandas ja lisaks ka passikontroll. Varu aega väravasse jõudmiseks. Helsingis on kõik automaatne ja kiire.

2. Helsingis otsi mõni tabloo üles ja lennunumbri järgi lend ja värav. Vaata, et valele lennule ei lähe, Stockholmi stardib sealt päris tihti. Tablool on kiri, kas on boarding juba või mis kell on. Muu info kuvatakse ka seal, näiteks kui lend peaks hilinema.

3. Selle teise inimesega saate kokku siis lennujaamas, võid otsida arrival gate infot, kui tahad teda väravas oodata. Või siis lepite kokku, et lähete mõlemad läbi passikontrolli ära juba ja seal kohtute.

Lendamine on nii lihtsaks tehtud, et tegelikult pole keeleoskus üldse vajalik. Lihtsalt kui esimene lend sul, siis varu aega, et ei peaks kuskil uisa-päisa ringi tormama.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.01 14:11; 16.01 19:27; 18.01 21:39; 25.01 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, aitäh põhjaliku vastuse eest! Küsin vaid veel, et kui Arlandal maha lähen, siis kas pean uuesti ka turvakontrolli läbima v olen automaatselt selles tsoonis, kust saan juba passikontrolli minna ja sealt edasi uut väravat otsima:)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 23:44; 16.01 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Turvakontrolli Arlandal vist uuesti läbima ei pea, küll aga pärast tagasi tulles Schengenisse sisenedes. Paljud, kes ei tea, ostavad Aasias lennujaamast pudeleid jms kaasa ja siis Helsingisse (või mujale) jõudes ja Schengeni jätkulennule suundudes tuleb esimese asjana turvakontroll läbida ja kõik need käsipagasi pudelid korjatakse ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.01 14:11; 16.01 19:27; 18.01 21:39; 25.01 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Minu arvates läbib ta turvakontrolli just Arlandas, sest Helsingist Arlandasse lennul pole seda vaja.

2. Kui lennukist välja tuled, ei lähe lennujaamast välja, vad liigud sinna, kuhu suunduvad jätkulendajad (Transfer) Esmatähtis info on kirjas Sinu boarding pass-il (selle saad pärast check-ini). Sa saad iga lennu kohta eraldi boarding passi – näiteks Helsingi-Stockholm, teine Stockholm-Peking. Boarding passil on kirjas lennuterminali number (nt Terminal 1 või Terminal 2) – pead jälgima viitasid ja suunduma õige terminali suunas. Võimalik, et juba asudki õiges terminalis, siis vaatad oma lennunumbri ja kellaaja ja otsid selle järgi tabloolt Gate numbri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesōnaga pane ühele silmale klapp peale, teisele tuhm matt valge lääts ja ütle stuardessile et oled pime ja palud tema abi, et saadaks sind ōigesse kohta. Valget kepppi ära unusta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Minu arvates läbib ta turvakontrolli just Arlandas, sest Helsingist Arlandasse lennul pole seda vaja.

2. Kui lennukist välja tuled, ei lähe lennujaamast välja, vad liigud sinna, kuhu suunduvad jätkulendajad (Transfer) Esmatähtis info on kirjas Sinu boarding pass-il (selle saad pärast check-ini). Sa saad iga lennu kohta eraldi boarding passi – näiteks Helsingi-Stockholm, teine Stockholm-Peking. Boarding passil on kirjas lennuterminali number (nt Terminal 1 või Terminal 2) – pead jälgima viitasid ja suunduma õige terminali suunas. Võimalik, et juba asudki õiges terminalis, siis vaatad oma lennunumbri ja kellaaja ja otsid selle järgi tabloolt Gate numbri.

Turvakontroll toimub igas lennujaamas enne lennule minekut, seega on tal turvakontroll Helsingis, kuna just sealt alustab ta lendu. Stockholmis on ainult ümberistumine ja kuna turvakontroll on tehtud, siis seal seda enam ei ole. Muidugi juhul, kui lähed transiittsoonist välja ja uuesti sisse, siis läbid turvakontrolli uuesti. Passikontroll Schengenist väljumiseks on hoopis teine asi ja see toimub Arlandas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.01 14:11; 16.01 19:27; 18.01 21:39; 25.01 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhiline on teada on lennu NUMBRIT ja tabloolt seda otsida ning liikuda tablool näidatud värava suunas. See, kas tee peal jääb ette turva-, passi- või mõni muu kontroll, on suva – kui jääb, siis läbid. Võid kindel olla, et lennuki juurde viib vaid üks tee.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Passikontroll Schengenist väljumiseks on hoopis teine asi ja see toimub Arlandas.

just käidud tee ja ei tahtnud keegi minu passi kontrollida Schengenist välja sõites. Alles sihtriiki jõudes tunti dokumentide vastu huvi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 21:14; 26.01 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Passikontroll Schengenist väljumiseks on hoopis teine asi ja see toimub Arlandas.

just käidud tee ja ei tahtnud keegi minu passi kontrollida Schengenist välja sõites. Alles sihtriiki jõudes tunti dokumentide vastu huvi.

Mis su sihtriik oli? Ilmselt siis sõltub riigist, kui aga suundud sellisesse riiki, kus viisat on vaja, siis huvitab kõiki su pass ja see, mis seal sees on. Aasia riikidesse lennates peab kindlasti passikontrolli läbima.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.01 14:11; 16.01 19:27; 18.01 21:39; 25.01 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Passikontroll Schengenist väljumiseks on hoopis teine asi ja see toimub Arlandas.

just käidud tee ja ei tahtnud keegi minu passi kontrollida Schengenist välja sõites. Alles sihtriiki jõudes tunti dokumentide vastu huvi.

Mis su sihtriik oli? Ilmselt siis sõltub riigist, kui aga suundud sellisesse riiki, kus viisat on vaja, siis huvitab kõiki su pass ja see, mis seal sees on. Aasia riikidesse lennates peab kindlasti passikontrolli läbima.

Selles võis asi olla küll, läksime viisavabasse riiki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 21:14; 26.01 13:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Hobinurk Esimest korda üksinda lendama-paar küsimust!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.