Esileht Tööelu, raha ja seadused. Esmane tööpakkumine digiallkirjastatud ja nüüd teine pakkumine

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Esmane tööpakkumine digiallkirjastatud ja nüüd teine pakkumine

Postitas:

Tere

Küsin teadjatelt nõu.
Mulle tehti esmane tööpakkumine, mille digiallkirjastasin. Töölepingut ei ole veel allkirjastanud.

Nüüd sain teise pakkumise, mis on veidi parem ja olen veidi segaduses. Tean, et see on ebaviisakas, kuid kas mul on veel legaalne õigus esmasest pakkumisest viisakalt keelduda – kui rahaliselt, samuti üks tähtajaline-teine tähtajatu leping – on teine parem pakkumine?

Alati juhtub nii, et kui midagi head pakutakse, siis ikka mitu asja korraga.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 19:59; 18.08 20:10; 19.08 11:10; 19.08 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui töölepingut ei ole veel allkirjastanud, mind isegi huvitav, mida või miks sa pakkumises allkirjastasid? Mis seal sisuliselt oli allkirjastada?

Aga kui tööleping pole allkirjastatud siis võib muidugi loobuda.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult võid esmasest pakkumisest loobuda. Isegi siis võib kui tööleping on juba allkirjastatud. Siis peab ilmselt ainult jälgima etteteatamisaega, mis peaks olema 15 päeva, sest algul on ju katseaeg. Aga vast keegi teadjam kommenteerib seda.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 20:08; 19.08 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle saadeti pakkumine, milles olid kirjas tulevase töölepingu tingimused (palk, tööleasumise aeg ja tulevased ülesanded ametipostil ning et tegu tähtajalise lepinguga) ja paluti see siis digiallkirjaga acceptida, et need tingimused mulle sobivad. Saatsin tagasi selle paberi.

Selle põhjal koostati tööleping, mida ma ei ole veel allkirjastanud. Peaksin alles järgmisel kuul tööle asuma. Minu jaoks ka esmakordne selline allkirjastamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 19:59; 18.08 20:10; 19.08 11:10; 19.08 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei tea, mis valdkonnas teemaalgataja töötab.
aga haridusvaldkonnas (ja võibolla kuskil veel) tehakse nii juhtudel, kui on vaja mingite lubade vmt saamiseks näidata kõrgemalseisvatele ametkondadele, et loa saamiseks vajalik personal on juba leitud. muidu luba ei anta.
nt tahab algkool kasvada põhikooliks, siis on vaja HM-lt järgmise kooliastme koolitusloa saamiseks mitmeid kuid ette personali otsida ning sõlmitakse sellised eelkokkulepped.
kui hiljem on load käes, aga mõni potensiaalne töötajakandidaat ümber mõelnud, siis lihtsalt otsitakse kiiresti uus töötaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei tea, mis valdkonnas teemaalgataja töötab.

aga haridusvaldkonnas (ja võibolla kuskil veel) tehakse nii juhtudel, kui on vaja mingite lubade vmt saamiseks näidata kõrgemalseisvatele ametkondadele, et loa saamiseks vajalik personal on juba leitud. muidu luba ei anta.

nt tahab algkool kasvada põhikooliks, siis on vaja HM-lt järgmise kooliastme koolitusloa saamiseks mitmeid kuid ette personali otsida ning sõlmitakse sellised eelkokkulepped.

kui hiljem on load käes, aga mõni potensiaalne töötajakandidaat ümber mõelnud, siis lihtsalt otsitakse kiiresti uus töötaja.

Teemaalgataja olen. Ei tööta haridusvaldkonnas, kuid jah, pean oma mõtted kiirelt korrastama. Lihtsalt mõtlesin küsida, et kas on kellelgi veel sellist olukorda olnud ja kui õiguslik see töötingimuste kinnitamine on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 19:59; 18.08 20:10; 19.08 11:10; 19.08 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Ei tööta haridusvaldkonnas, kuid jah, pean oma mõtted kiirelt korrastama. Lihtsalt mõtlesin küsida, et kas on kellelgi veel sellist olukorda olnud ja kui õiguslik see töötingimuste kinnitamine on.

Aga millele sa täpsemalt allkirja andsid?
Kas sellele, et nimetatud tingimused oleksid sulle sobivad/ ja ööpakkumises on kõik kirjas nii nagu rääkisite või kinnitasid seal, et alustad tööd x kuupäeval?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

töötingimused = ametijuhend? kui nii, siis see küll kuidagi siduv pole.
eks ta natuke dick move ole nüüd pikalt saata, aga konkurents ongi karm

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Ei tööta haridusvaldkonnas, kuid jah, pean oma mõtted kiirelt korrastama. Lihtsalt mõtlesin küsida, et kas on kellelgi veel sellist olukorda olnud ja kui õiguslik see töötingimuste kinnitamine on.

tavaliselt tehakse selline lepingueelne kokkulepe suuliselt, sulle tehti kirjalikult. see ei seo ega kohusta sind millekski, kuni tööleping alla pole kirjutatud.
tööinspektsioonil on tasuta nõustamistelefon 640 6000, helista kohe sinna ja küsi asjatundjatelt, homme ja ülehomme see ei tööta https://www.ti.ee/est/avaleht/

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.08 13:03; 20.08 08:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

töötingimused = ametijuhend? kui nii, siis see küll kuidagi siduv pole.

eks ta natuke dick move ole nüüd pikalt saata, aga konkurents ongi karm

Selle saatis mulle personalijuht….meil on hea meel teha teile pakkumine asuda tööle……sellele sellele ametikohale nendel nendel tingimustel: ongi tööülesanded, tööleasumise aeg, palganumber, et tegu tähtajalise lepinguga.

Töölepingut ei ole allkirjastanud ma siiani.

Aga kui ikka ühes kohas tähtajaline leping ja teises tähtajatu ning netopalga vahe kuus u 300 eurot, siis ikka veidi juba paneb mõtlema ikka.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 19:59; 18.08 20:10; 19.08 11:10; 19.08 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, tundub, et sa tunned end ebamugavalt esimese koha suhtes kuna lubasid sinna minna ja nüüd enam ei taha. Kaalu rahulikult mõlema koha plussid-miinused läbi. Ja kui peale jääb ikka teine koht, siis annadki esimesse kohta teada, et sa ei tule. Sa pead ennekõike ikka vaatama, kumb töökoht sulle parem on ja tegema otsuse enda huvidest lähtuvalt.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 20:08; 19.08 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on suht huvitav fakt, et sul paluti pakkumine allkirjastada. Ma lihtsalt mõtlen, et mis point tööandjal sellega oli. Ehk käsitleb tööandja seda eellepinguna?

Iseenesest arvan, et kui sa oled kindel, et tahaksid võtta vastu teise pakkumise, siis anna sellest pakkumise teinud tööandjale kohe teada. Eks siis ole näha ka, mida nad sellest arvavad. Ainult viisakuse pärast ei tasu küll paremast kohast loobuda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle saatis mulle personalijuht….meil on hea meel teha teile pakkumine asuda tööle……sellele sellele ametikohale nendel nendel tingimustel: ongi tööülesanded, tööleasumise aeg, palganumber, et tegu tähtajalise lepinguga.

kas seal oli üldse kirjas, et palutakse see sul allkirjastada ja tagasi saata?
paljud tööandjad annavad tagasiside, kas kandideerija sobis või mitte, kirjalikus vormis, mõned ka allikrjastavad selle (nt riigi- või KOV asutused, mis sellise kirja saadavad oma dokumendihaldussüsteemist) ning kirja saaja võibki sellele vastata lihtsalt aitäh, tulen rõõmuga teie juurde tööle.
sellisel juhul pole see isegi eelleping, vaid tööpakkumine koos konkreetsemate töötingimuste tutvustamisega

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.08 13:03; 20.08 08:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mõtlen hoopis sedapidi, et mida nad sulle ikka teha saaksid? Sa ei tööta veel seal, isegi katseaeg ei ole alanud. Mina saadaks viisaka meili, kus teataks, et väga vabandan, et nii viimasel minutil, aga juhtus nii, et tehti parem pakkumine, mille olen otsustanud vastu võtta ja seetõttu kahjuks teie juurde tööle siiski ei tule. Eks ebamugav ikka, et viimasel hetkel, aga loogiline on ikkagi see pakkumine võtta, mis sulle paremini sobib. 300eur kõrgem palk ja tähtajatu leping on suur asi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Esmane tööpakkumine digiallkirjastatud ja nüüd teine pakkumine