Esileht Lapse ootamine Esmaraseda küsimused

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Esmaraseda küsimused

Postitas:
Kägu

Tere!

Olen täitsa esmakordne emme, hetkel oma bambuga ainult 5+2, aga küsimusi juba palju. Nädala pärast saan ämmaemandat tüüdata oma küsimustega, aga hetkel ehk keegi mõistev oskab ka mõnda infot jagada 🙂

1. KAALUTÕUS – oeh, õudne. Olen 177cm pikk ja terve elu olnud napilt alakaalus 53-54kg. Tänaseks on juba isud nii suured, et kaalun 56,9, mis tähendab, et olen paari nädalaga võtnud juba juurde 3kg. Kuidas oheldaja isusid ja hoida kaalutõus mõistuse piires?

2.ALLERGIA – õietolm ja kevad 🙁 Kas kellelgi on kogemusi? Milliseid ravimeid võib kasutada ja milliseid kindlasti mitte? Claritini pole julgenud võtta, kasutan ainult ninaspreid ja silmatilka, aga tulemus pole nii hea.

3. LIHASVALUD – omg, nagu oleks kõva trenni teinud. Kõhulihased, reielihased ja üleüldse kõik puusa ümbert on kogu aeg valus. beebi hetkel seemne suurune, aga juba emakas arvab, et sinna vaja 100tk beebisid ära mahutada?

4.ÄMMAEMAND – olen tegeliklut terve elu elanud Tartus ja Tallinnas saab alles 1,5a. hetkel sain suvalise ämmaka Confidosse, kuid tahaks ikka nö pärishaiglasse. Ma ei lähe ju kuhugi Confido kabinetti sünnitama. Või olen valesti aru saanud? Kas peaksin nt ITK või Pelgusse ämmaka juurde aja panema?

 

Aiäth kui loed ja suur soe kalli, kui vastad! 🙂

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnitada saad Tallinnas ITK-s või Pelgus, sinna panedki aja. ITK-s saad seda digiregistratuuris ise teha, Pelguga kogemus puudub.

 

Kaalutõusust nii palju, et ise olin ka enne lapsi terve elu alakaaluline. Rasedustega võtsin juurde 20-25 kilo. Ämmaemandad muidugi ohkisid, aga ma ise arvan, et see on normaalne, kui oled nii kribu. Kaal läks ilusti tagasi peale laste sündi, kuigi aega võttis. Ju siis minu kehal oli seda vaja, et oleks jaksu last kanda ja hiljem imetada.

Magusat muidugi ei tasu süüa, kui näksimise isu, siis söö näiteks köögivilju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigele vastata ei oska, aga …

1. Lihtne öelda ja raske ehk teha, aga mina proovisin asja lihtsalt mõstusega võtta. Neid kilosid, mis on lihtsalt sisse söödud, ei ole tegelikult üldse nii kerge pärast rasedust maha võtta, seega katsu ikka mõistlikult süüa ja ka liikuda. Mina võtsin rasedusega juurde 13 kilo, neist 8 ainult jäin haiglasse ja need 5 ikka nõudsid omajagu tööd. Aga sellest, et ma pisikese beebi kõrvalt oleksin trenni jõudnud, võisin vaid unistada. Seega … kergem on end sul ikka praegu hoida, kui on beebi, pole paraku tõenäoliselt lihtsalt aega enda igale lisakilole mõelda, mistõttu parem kui neid on vähe.

3. Nii alguses mul selliseid asju ei olnud, aga eks neid lihasvalusid ikka raseduse ajal on.

4. Minul tuvastati ka rasedus erakliinikus, aga siis valisin sobiva haigla ja läksin sinna end arvele võtma. Sa võid ka kohe nt Pelgusse või ITKsse helistada, pole mingit vajadust suvalise ämmaka juurde minna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen täitsa esmakordne emme, hetkel oma bambuga ainult 5+2

BAMBUGA?!

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen täpselt sama pikk ja anoreksiat põdesin, siis kaalusin 53kg. Sa oled tugevalt alakaalus ja seda isegi oma praeguse 56kg. Tule mõistusele, sa peadki juurde võtma ja isegi kui võtad 20kg juurde, siis oleksid ikka normaalkaalus, kuskilt peab su laps ometi toitaineid saama ka.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa ei soovi pärast sünnitust beebi kõrvalt kaalulangetusega tegelema hakata, siis ära võta juurde. Ei ole lihtne, aga toimib samal põhimõttel kui mitterasedal. Sööd tervislikult, mõistusega, ei anna igale isule järgi jne.

Laps saab oma toitained alati kätte kui sa just koonduslaagris ei ole.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. KAALUTÕUS – oeh, õudne. Olen 177cm pikk ja terve elu olnud napilt alakaalus 53-54kg. Tänaseks on juba isud nii suured, et kaalun 56,9, mis tähendab, et olen paari nädalaga võtnud juba juurde 3kg. Kuidas oheldaja isusid ja hoida kaalutõus mõistuse piires?

2.ALLERGIA – õietolm ja kevad ???? Kas kellelgi on kogemusi? Milliseid ravimeid võib kasutada ja milliseid kindlasti mitte? Claritini pole julgenud võtta, kasutan ainult ninaspreid ja silmatilka, aga tulemus pole nii hea.

3. LIHASVALUD – omg, nagu oleks kõva trenni teinud. Kõhulihased, reielihased ja üleüldse kõik puusa ümbert on kogu aeg valus. beebi hetkel seemne suurune, aga juba emakas arvab, et sinna vaja 100tk beebisid ära mahutada?

4.ÄMMAEMAND – olen tegeliklut terve elu elanud Tartus ja Tallinnas saab alles 1,5a. hetkel sain suvalise ämmaka Confidosse, kuid tahaks ikka nö pärishaiglasse. Ma ei lähe ju kuhugi Confido kabinetti sünnitama. Või olen valesti aru saanud? Kas peaksin nt ITK või Pelgusse ämmaka juurde aja panema?

1. Kui sul on 5+2 siis reaalselt oled sa rase ehk olnud ca 2 nädalat. Keha võib jah hakata vett natuke kinni hoidma vmt, aga pigem on kaalutõusupõhjus mujal. Ainevahetus aeglustunud? Ise stressad ja sööd rohkem?

2. Allergiate puhul on soovitus, et niipalju kui vaja, niivähe kui võimalik. Räägi naistearstiga – nt avamys spreid justkui võis kasutada (pidi parem olema kui tablett), sellele oli käsimüügis ka poole lahjem variant.

3. Eks inimesed ja kehad on erinevad, aga nagu öeldud – 2 nädalat rase siis üldiselt keha veel nii vara raseduse tõttu selliseid sümptomeid ei tekita.

4. Arstil või käia kus iganes, sünnitama lähed haiglasse. Näiteks käi või Tallinnas erahaiglas, sünnitada võid Tartus. Võid, aga ei pea arvel olema seal haiglas kuhu sünnitama lähed.

Mis ma soovitan – proovi suhtuda positiivsemalt. Hetkel kuidagi veider suhtumine kaalutõusu ja valude osas. Reielihase valu 5+2 ei ole nüüd küll rasedusega seotud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaaluga ei tasu üle mõelda, alakaalus rasedad kipuvadki rohkem juurde võtma. Ise olin normaalkaalus, võtsin 12kg juurde, sellest 6kg jäi sünnitusmajja ja järgmised 6kg kadusid imetamisega esimesel kuul. Praegu olen ka rase, söön seda, mille järgi isu on, ja ei muretse, kas ja kuidas ma nendest kilodest hiljem lahti saan – küll saan. Aga kaalun end ise regulaarselt, et päris kontrollimatult ikka ei õgi.

Kui soovite, siis võite olla terve raseduse kuskil erakliinikus arvel (ei ole kursis muidugi, mis tasud sellega kaasnevad) ja sünnitama minna ükskõik kuhu sünnitusmajja. Ega kui võtate end nt ITKsse arvele, siis see ei tähenda, et ka seal peaks sünnitama.

B.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Fitlap kava raseduse režiimis.

2. PA on reeglina täiesti adekvaatne vastama

3. Ei oska kommenteerida, pole nelja rasedusega tundnud.

4. Isiklikult meeldib/soovitan ITK, aja saab broneerida iPatsient portaalis, ämmaemanda saad valida ise, abiks tervisetrend.ee. Kui kedagi seal tervisetrendis pole, on ta tavaliselt alles noor/alustav. Mis pole üldse halb, nad on sageli väga patsiendisõbralikud, entusiastlikud ja tublid.

 

 

 

 

 

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka 177 pikk ja enne lapsi 65kg, olin siis ikka väga sale. Ei kujuta ettegi, et sealt veel -10kg. Alakaalu puhul peaks olema positiviivne, et võtad rohkem juurde. Kaal ei tõuse ühtlases tempos. Ma võisin võta raseduse jooksul mitmel korral nädalas või lausa mõne päevaga 2kg juurde ja seejärel mitu nädalat püsib kaal paigal. Raseduse algul võib keha koguda vedelikku, kõht võib olla kinni, võid olla letargilisem ja põletad seetõttu vähem kaloreid.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see dekreeti minek käib ?
Kuna ja kuidas ma peaksin tööandjale teatama, et soovin alates sellest kuupäevast puhkama jääda? Kui laps on sündinud, kas siis peab mingisuguse uue avalduse tegema kusagil ? Kuidas see uus kord nüüd on. 80 päeva enne sünnitähtaega tuleb meilile vanemahüvitise pakkumine ?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa ei soovi pärast sünnitust beebi kõrvalt kaalulangetusega tegelema hakata, siis ära võta juurde. Ei ole lihtne, aga toimib samal põhimõttel kui mitterasedal. Sööd tervislikult, mõistusega, ei anna igale isule järgi jne.

Laps saab oma toitained alati kätte kui sa just koonduslaagris ei ole.

Jah, katsu jääda oma alakaalu 53kg ja jumala eest ära juurde võta! Laps las saab (kui saab) oma toitained kätte su niigi nälginud kehalt ja jumala eest ära lase kaalul kilogi tõusta!

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpetage ära, kui inimene rasestus, tähendab, et tema kaalu ja tervisega on kõik ok.

Võtadki juurde. Lepi sellega.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see dekreeti minek käib ? Kuna ja kuidas ma peaksin tööandjale teatama, et soovin alates sellest kuupäevast puhkama jääda? Kui laps on sündinud, kas siis peab mingisuguse uue avalduse tegema kusagil ? Kuidas see uus kord nüüd on. 80 päeva enne sünnitähtaega tuleb meilile vanemahüvitise pakkumine

Pead ise kõigepealt esmalt välja mõtlema, millal koju jääda soovid…1.võimalus on juba 70p enne sünnituse tähtaega ja viimane 30p enne st seal vahel valid kas 30, 31, 32….69 v 70p enne. Mõeldes oma enesetundele, tervisele ja sellele, et mida hiljem jääd seda kauem saad palka, seda rohkem teenid välja puhkust ja seda vanem on laps VH lõppedes.

Siis on viisakas tööandjat ette hoiatada u kuu enne dekreeti jäämist, et sellest kuupäevast tõenäoliselt jääd töölt ära.

Sotsiaalkindlustusamet saadab sulle pakkumise koju jäämise valikutega, sealt valid ja annad neile teada mis kuupäevast jääd. Siis algab ka nendepoolne raha maksmine igas kuus.

Kui laps sündinud, sünd registreeritud(nimi pandud) saad peretoetuste pakkumuse.

Ja võid kohe tööandjale teha ära lapsehoolduspuhkuse avalduse. Üldjuhul lapse 3a saamise kuupäevani. Kui ümber mõtled st tahad varem tööle naasta, teed lhp lõpetamise avalduse tööandjale lihtsalt 1k ette.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://sotsiaalkindlustusamet.ee/et/lapsed-pered/vanemapuhkuste-ja-huvitiste-susteemi-muudatused

Vasakult valid mis teema huvitab

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neid kilosid, mis on lihtsalt sisse söödud, ei ole tegelikult üldse nii kerge pärast rasedust maha võtta, seega katsu ikka mõistlikult süüa ja ka liikuda. Mina võtsin rasedusega juurde 13 kilo, neist 8 ainult jäin haiglasse ja need 5 ikka nõudsid omajagu tööd. Aga sellest, et ma pisikese beebi kõrvalt oleksin trenni jõudnud, võisin vaid unistada. Seega … kergem on end sul ikka praegu hoida, kui on beebi, pole paraku tõenäoliselt lihtsalt aega enda igale lisakilole mõelda, mistõttu parem kui neid on vähe.

Jah, loomulikult on õige soovitus mõistlikult süüa ja liikuda. Aga suhtumine, et rasedusaegne kaalutõus – oeh, õudne – ja kuidas ma pisikese beebi kõrvalt trenni jõuan… no esiteks, eri inimeste ainevahetused on ikka täiesti erinevad, üks kägu ei saa teisele öelda, et vot rasedusega ongi nii, sest mul oli. Kui teemaalgataja on terve elu olnud pigem alakaalus (ja oletame, et see ei ole saavutatud iga kalori lugemisega või koguni mingite anorektikute meetoditega), siis on pigem tõenäoline, et pärast sünnitust allesjäänud ülekilod ei nõua temalt mingit erilist tööd. Eriti kui ta imetama hakkab. (Võrdluseks: näiteks minul on terve elu olnud teatud määral tselluliiti, välja arvatud imetamise periood ja mõni aeg pärast seda.) Liiatigi on see pisikese beebiga tegelemine tavaliselt ise juba paras võimlemine. Või siis juhtub jälle kuldmagaja ja -sööja, nii et emal on vaba aega jalaga segada, sh trenni jaoks (siin Perekoolis aeg-ajalt mõned värsked emad kaebavad, kui igav neil on).

Aga loomulikult tasub raseduse ajal mõelda toitumisele selles võtmes, et – eriti raseduse lõpupoole – mitte last liiga suureks sööta, suurema lapse sünnitamine on risk nii tema kui su enda tervisele, ja et enda keha põletikufooni minimeerida. Valge jahu, valge suhkur võiks jääda menüüst suhteliselt välja. Eks ämmaemand hoiab sind kursis lapse kasvamisega ja annab ka toitumisnõu. Raseduse lõpus soovitatakse pigem piirata ka magusate viljade, nagu arbuusid jmt söömist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen 172 ja 55. Mulle meeldib olla pikk ja sale, see ei ole mul geenides vaid teen trenni ja  jälgin toitumist. Peale lapse sündi tõesti esimestel kuudel pole kaal peamine mure aga kui laps kasvab, tahaks ema ka oma keha tagasi lõpuks. Vähemalt mina tahtsin, ärge pange pahaks, minu jaoks oli see tähtis. Rasedus oli mu elu kõige karmim dieet. Kaal tuli kõigi loodisseaduste vastaselt, lugesin kaloreid ja mikrosid ja makrosid ja kaal aina tuli. Lõpuks võtsin hoolimata dieedist 11kg juurde, laps oli 3.95kg.

Õnneks enamus kaalust jäigi haiglasse 1.5kg jäo, imestasin aasta, sellel ajal võisin süüa kõike ennast piiramata – milline nauding! Peale imetamise lõppu hakkas uuesti kaal kogunema. Esimesel kuul võtsin 4kg juurde ja siis hakkas jälle dieet.

Mida kauem kaal keha peal on, seda paremini ta seal kinni oma, mida kiiremini kaal alla uuesti saada, seda lihtsam. Kui liiga palju juurde ei võta, on veel lihtsam. Inimeste eluvalikuid on erinevad, kes soovib olla pehme ja naiselik, palun. Mõni soovib olla sihvakas, las tema teeb nagu tema soovib.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaal tuli kõigi loodisseaduste vastaselt, lugesin kaloreid ja mikrosid ja makrosid ja kaal aina tuli. Lõpuks võtsin hoolimata dieedist 11kg juurde, laps oli 3.95kg.

Õnneks enamus kaalust jäigi haiglasse 1.5kg jäo

No sellega saad ise ka aru, et see kaal “kõigi loodusseaduste vastane” oli vajalik lapsele – lapse kaal, platsenta, lootevesi, suurenenud verehulk kehas jne.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaal tuli kõigi loodisseaduste vastaselt, lugesin kaloreid ja mikrosid ja makrosid ja kaal aina tuli. Lõpuks võtsin hoolimata dieedist 11kg juurde, laps oli 3.95kg.

Õnneks enamus kaalust jäigi haiglasse 1.5kg jäo

No sellega saad ise ka aru, et see kaal “kõigi loodusseaduste vastane” oli vajalik lapsele – lapse kaal, platsenta, lootevesi, suurenenud verehulk kehas jne.

Saan muidugi aru. 8-15 kg kaalutõusu on vajalik. Aga kui ma poleks kogu aja toitumist jälginud oleks kaalutõusu olnud 25 kg ja see oleks mul pekina seljas. Rase ei pea kahe eest sööma ega isudele järele andma, kaal koguneb ilma selletagi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaal tuli kõigi loodisseaduste vastaselt, lugesin kaloreid ja mikrosid ja makrosid ja kaal aina tuli. Lõpuks võtsin hoolimata dieedist 11kg juurde, laps oli 3.95kg.

Õnneks enamus kaalust jäigi haiglasse 1.5kg jäo

No sellega saad ise ka aru, et see kaal “kõigi loodusseaduste vastane” oli vajalik lapsele – lapse kaal, platsenta, lootevesi, suurenenud verehulk kehas jne.

See on max 8 kilo 9 kuuga. Teemaalgataja on paari nädalaga 3 kg kosunud. Natuke peab vaatama, mida suhu pannakse, muidu on rasedusega 30 kg juures.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Allergiate puhul on soovitus, et niipalju kui vaja, niivähe kui võimalik. Räägi naistearstiga – nt avamys spreid justkui võis kasutada (pidi parem olema kui tablett), sellele oli käsimüügis ka poole lahjem variant.

Awamys spreile pole kindlasti käsimüügivarianti olemas. Üldse tasuks alati enne ämmaemandaga konsulteerida, mida üldse tarvitada võib raseduse ajal ja mida mitte, apteegist võid ka mudugi küsida, aga ämmaemandatel on ilmselt suurem kogemus.

Nii vähe kui võimalik kehtib kõigi ravimite puhul raseduse ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Allergiate puhul on soovitus, et niipalju kui vaja, niivähe kui võimalik. Räägi naistearstiga – nt avamys spreid justkui võis kasutada (pidi parem olema kui tablett), sellele oli käsimüügis ka poole lahjem variant.

Awamys spreile pole kindlasti käsimüügivarianti olemas. Üldse tasuks alati enne ämmaemandaga konsulteerida, mida üldse tarvitada võib raseduse ajal ja mida mitte, apteegist võid ka mudugi küsida, aga ämmaemandatel on ilmselt suurem kogemus.

Nii vähe kui võimalik kehtib kõigi ravimite puhul raseduse ajal.

Flixonase – https://www.apotheka.ee/flixonase-ninasprei-suspensioon-50mcg-d-60d-pmm0140520ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2.ALLERGIA – õietolm ja kevad ???? Kas kellelgi on kogemusi? Milliseid ravimeid võib kasutada ja milliseid kindlasti mitte? Claritini pole julgenud võtta, kasutan ainult ninaspreid ja silmatilka, aga tulemus pole nii hea.

Olen allergik ja minu günekoloog lubas loratadiini kasutada (Claritine on selle toimeainega). Ka põhjalik uurimine internetimaterjalides (sh teadusuuringud) kinnitab, et loratadiin ja tsetirisiin (Zyrtec) on ohutuimad variandid rasedale. Kliinilisi uuringuid pole küll tehtud, aga on päris palju andmeid neist, kes on raseduse ajal kasutanud ja uuringud kinnitavad, et nende hulgas pole olnud rohkem kõrvalekaldeid normaalsest raseduse kulust ega pole ka tavalisest rohkem haigeid lapsi neil sündinud.

Soovitan rääkida oma arstiga, just naistearstiga. Perearst ei pruugi olla kõigega kursis, minu oma näiteks ei olnud. Kui kannatab ilma olla, siis pole vaja rohtu võtta, aga kui ikka ilma olla ei saa, siis Claritine peaks olema ohutu. Võid proovida, kas esialgu aitab poolest tabletist. Tõenäoliselt on rasedatele lubatud ka osad paiksed allergiaravimid (ninaspreid). Ma neid pole kasutanud ja nende kohta pole uurinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Lapse ootamine Esmaraseda küsimused