Esileht Ajaviite- ja muud jutud Esoteerika Perekooli artiklites ja mujal

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Esoteerika Perekooli artiklites ja mujal

Postitas:
Kägu

Kuidas suhtute sellesse, et esoteerikasisuga artikleid avaldatakse ka pealtnäha viisakatel internetisaitidel ja mujal meedias? Mina näen selles üsna suurt ohtu vähemteadlikele inimestele (sh teismelistele, vanuritele), kes ei oska teaduspõhist informatsiooni niisama soolapuhumisest eristada. Segadusttekitav on see, et tihti (väär)kasutatakse neis teaduslikke termineid ja väljendusviis on selline, et võib asjatundmatu inimese ära petta. See pole ilmselt kõige markantsem näide, aga kasvõi siinsamas Perekoolis uus artikkel:
http://www.perekool.ee/artiklid/nimemaagia-kuidas-valida-lapsele-nimi/
Ok, suurem osa inimestest saab aru, et numeroloogia pole tõsiteadus ja loeb seda niisama ajaviiteks, aga ma üldse ei välistaks, et mõni värske lapsevanem võtabki seda tõsiselt ja hakkab muretsema, et mis siis saab, kui ta lapse “hingevibratsioone” õigesti ei tunneta ja talle vale nime paneb – artikli kohaselt on asi ju päris halb, kui põhinumbrid disharmoonilised on.
Ja selline artikkel ilmub portaalis, mis on toetatud Eesti Ämmaemandate Liidu poolt ja peaks olema infoallikaks rasedatele ja lapsevanematele? Muuhulgas on see paigutatud ka “vaimse tervise” rubriiki – kuidas küll peaks see kellegi vaimsele tervisele kasuks tulema?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No ütleme nii, et päris paljud beebikoolid on täis esoteerikutest õpetajaid, kes seal lokaalselt ajupesu teevad – vaktsiinivastased loengud, jagavad terakesi-kivikesi, räägivad kuidas lisatoidu alustamisel pole mõtet enne esimest eluaastat. Kohad ise jätavad küll väga viisaka ja ‘teadusliku’ mulje oma asukohast – Pelgulinna sünnitusmaja, Audentes jne, kuid kes seal käivad? Noored, naiivsed emad, kes siis rõõmsalt kaasa koogutavad ning õpetajale (gurule?) suhu vaatavad. Kõik algab juba sellest. Ma pakun, et need ämmaemandate jms liidud lihtsalt ei teagi, mis sortiment rahvast nende nö toetusel asju propageerib. Samas on ju meedias teada-tuntud ämmaemandaid, kes isetegevuslikult võtavad puu all sünnitusi vastu – kõige hullem ongi, kui esoteerik saab tervisealase kõrghariduse.

0
0
Please wait...

Postitas:
kairit69

Palun viiteid Pelgulinnas ja Audenteses tegutsevate beebikoolide esoteerikutest õpetajate kohta? (võib tuua lihtsalt lingi). Kahtlustan, et tegemist on laimuga, aga soovin kontrollida.
Ka kodussünnitus on meil praegu seadusega reguleeritud ja selleks antakse välja vastav litsents.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kui aus olla siis see praegune “kristallide” usk on jube ikka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas suhtute sellesse, et lastele jutustatakse lugusid (muinasjutte) ja näidatakse multifilme, mis annavad reaalsusest üsna väära pildi? Mina näen selles ohtu eelkõige koolieelikute ja väikelaste puhul, kellele pedagoogika ja lapse arengu teaduslikult põhjendatud seisukohtade alusel on iseloomulik maagiline mõtlemine, animeerimine ja reaalsuse ning fantaasia eraldamise oskuse vähesus?
Näiteks kui lapsele loetakse muinasjuttu, kus saab vaibaga lennata, võib ta hakata arvama, et selline asi ongi võimalik ja proovib nt. 3. korruse aknast vaibaga õhulendu teha?
Või kõik need muinasjutud, kus keegi tapetakse ära, aga võluvee,imerohu või printsi suudluse abil saab surnu jälle ellu äratada? Kas ei peaks kartma, et laps proovib nt. imikust väikevenda või-õde tappa ja seejärel ellu äratada, nagu muinasjutus oli?
Varsti on jõulud ja nagu te teate, hakkavad päkapikud jälle piilumas käima? Kas te ei arva, et lastes võib tekkida paranoia pideva jälgimishirmu tõttu?
Muinasjutud on muidugi otsast otsani esoteerilised – loomad räägivad, vaibad lendavad, surnud ärkavad ellu ja haigusi saab ravida võlukepi abil.
Aga suurt ohtu kujutavad ka multifilmid. Nendes toimub pidev teaduslike terminite väärkasutus. Mingis populaarses multikas, mille nimi vist on lego ninjago, räägitakse lasermõõkadest, plasmarelvadest, footonvalgusest ja muudest pealtnäha teaduslikest saavutustest, mis aga vähemalgi määral tõele ei vasta. Ühes teises multifilmis avastasid kosmoserändurid igavese kütuse valemi ja lendasid läbi kogu maailmaruumi. Kuidas sellise jama vaatamine kujundab laste ja kriitikameeleta teismeliste maailmapilti?

Toodud näited võivad ju tunduda nõmeda norimisena, aga siiski. Kui me usume, et juba üsna noored lapsed tulevad toime reaalsuse ja fantaasia eristamisega, siis mis õigus on suhtuda ettehooldavalt ja patroneerivalt täiskasvanud inimestesse ning tormata neid kaitsma kohutavate esoteeriliste “ohtude” eest?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga hea tähelepanek. Minu jaoks kahandab kindlasti ka muu info tõsiseltvõetavust kui allikas avaldab ka selliseid artikleid. Kuidas ma siis tean, milline osa artiklitest on “meelelahutuslik” ja milline tõsiseltvõetav? Ma loodan väga, et tuleb ka perekooli poolt mingi kommentaar.

Aga jube palju on sellist igasugu jama ikka tekkinud küll. Kivikesed ja kõik muu. Ei tea milles asi? Elu raske?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga jube palju on sellist igasugu jama ikka tekkinud küll. Kivikesed ja kõik muu. Ei tea milles asi? Elu raske?

Elu on liiga heaks muutunud. Inimesed ei pea enam muretsema, et kuidas kõhu täis saab ja et igal pereliikmel oleks vähemalt paar jalatseid. Nüüd tuleb endale uusi vaenlasi ja nende tõrjumisega seotud alternatiivtegevusi välja mõelda – kaitsta ennast halbade vibratsioonide eest, silitada kivikesi ja moodustada neist koju kaitsvat püramiidvõrgustikku kuvavad kooslused, ostida oma lootemälestusi ja neid tervendada jne.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Toodud näited võivad ju tunduda nõmeda norimisena, aga siiski. Kui me usume, et juba üsna noored lapsed tulevad toime reaalsuse ja fantaasia eristamisega, siis mis õigus on suhtuda ettehooldavalt ja patroneerivalt täiskasvanud inimestesse ning tormata neid kaitsma kohutavate esoteeriliste “ohtude” eest?

See, kui lihtne on reaalsust fantaasiast eristada, sõltub teemast ja inimese teadlikkusest. Lapsele tuleb ju ka selgitada, et multikategelasi ei ole päriselt olemas ja muinasjuttudes juhtub selliseid asju, mida tegelikult ei saa juhtuda. Aga see, kui pealtnäha asjalikus allikas on veidi valeinformatsiooni (kui näit. lendav vaip oleks lasteentsüklopeedias helikopteri ja lennuki kõrval lennumasinana ära toodud), on palju raskemini läbinähtav.
Minu poolest võib see esoteerika olla, aga las see jääbki vastavatele saitidele ja rubriikidesse. Ja ohtlikkust ei tasu alahinnata, eriti mis puudutab igasuguseid alternatiivseid raviprotseduure, mida vanemad lisaks endale ka oma laste peal praktiseerivad (MMS juhtum näiteks).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina suhtun väga halvasti kinnisideesse, et kogu maailm peab olema teaduspõhine ja mõne habemiku poolt teaduslikult tõestatud.
Sama halvasti suhtun ma sellesse, kui esoteerilise info põhjal tehakse must-valgeid järeldusi (sinu elutee number on hea, sinu oma halb).
Ehk siis – kui juba esoteerika, siis mitte paikapanev ja sildistav, vaid arenguvõimalustele viitav.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun viiteid Pelgulinnas ja Audenteses tegutsevate beebikoolide esoteerikutest õpetajate kohta? (võib tuua lihtsalt lingi). Kahtlustan, et tegemist on laimuga, aga soovin kontrollida.
Ka kodussünnitus on meil praegu seadusega reguleeritud ja selleks antakse välja vastav litsents.

Üks selline on Reet Post. Internetiviiteid ei viitsi otsida, aga olen käinud ühel tema loengul ja teaduspõhisest meditsiinist läks ta ikka väga kaugele. Näiteks innustas ta kõiki d-vitamiini imikule mitte andma, just see tekitavat rahhiiti. Tegi tugevalt vaktsineerimisvastast kihutustööd ja rääkis ka täiesti esoteerilist juttu (näiteks et üks ema imetas hiinakeelse plakati all ja laps tundis ära hiinakeelsed sõnad, sest õppis seda tajuma läbi emapiima jne). Kui vaja, võin täpsemalt öelda, millal ja kus sellesisuline loeng oli.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

lisatoidu alustamisel pole mõtet enne esimest eluaastat.

Ega ausalt öelda tõesti ei ole mõtet. Enne esimest eluaastat toitub loode platsenta kaudu.
Kas sellised tähelepanekud tulevad haritud ja kriitilise mõtlemisega mitte-esoteerikutelt või?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja ohtlikkust ei tasu alahinnata, eriti mis puudutab igasuguseid alternatiivseid raviprotseduure, mida vanemad lisaks endale ka oma laste peal praktiseerivad (MMS juhtum näiteks).

See on nüüd saanud juba mingiks järjekordseks käibetõeks. Palun mõningaid viiteid ohtlikele olukordadele, mis MMS-i kasutamise tagajärjel tekkisid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina suhtun väga halvasti kinnisideesse, et kogu maailm peab olema teaduspõhine ja mõne habemiku poolt teaduslikult tõestatud.
Sama halvasti suhtun ma sellesse, kui esoteerilise info põhjal tehakse must-valgeid järeldusi (sinu elutee number on hea, sinu oma halb).
Ehk siis – kui juba esoteerika, siis mitte paikapanev ja sildistav, vaid arenguvõimalustele viitav.

Kõik maailm ei pea ka minu meelest olema teaduspõhine, aga peab olema kenasti lahku viidud, kas selles rubriigis on juttu teaduspõhistest asjadest, või on tegu muinasjuttudega. Muinaslood, muistendid, uskumused, kõik need rikastavad elu ja on toredad, mina ka armastan neid, aga ainult siis kui neid ei esitata teaduspõhise teadmisena. Aga just seda ju paljud esoteerilised suundumused teevad, reklaamivad välja, et miski sõltumatu uuring on näidanud, et seda ja toda kasutades muutub RNA DNA-ks (jah sattusin sellisele loole)jms. Tekib küsimus mida k..t???

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik maailm ei pea ka minu meelest olema teaduspõhine, aga peab olema kenasti lahku viidud, kas selles rubriigis on juttu teaduspõhistest asjadest, või on tegu muinasjuttudega. Muinaslood, muistendid, uskumused, kõik need rikastavad elu ja on toredad, mina ka armastan neid, aga ainult siis kui neid ei esitata teaduspõhise teadmisena. Aga just seda ju paljud esoteerilised suundumused teevad, reklaamivad välja, et miski sõltumatu uuring on näidanud, et seda ja toda kasutades muutub RNA DNA-ks (jah sattusin sellisele loole)jms. Tekib küsimus mida k..t???

Sellega olen nõus. Perekoolis mõjub nats veidrana.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks selline on Reet Post. Internetiviiteid ei viitsi otsida, aga olen käinud ühel tema loengul ja teaduspõhisest meditsiinist läks ta ikka väga kaugele. Näiteks innustas ta kõiki d-vitamiini imikule mitte andma, just see tekitavat rahhiiti. Tegi tugevalt vaktsineerimisvastast kihutustööd ja rääkis ka täiesti esoteerilist juttu (näiteks et üks ema imetas hiinakeelse plakati all ja laps tundis ära hiinakeelsed sõnad, sest õppis seda tajuma läbi emapiima jne). Kui vaja, võin täpsemalt öelda, millal ja kus sellesisuline loeng oli.

Nõus. Reet Post rääkis ka seda, kuidas imikutele tegelikult pole vaja üldse liha anda ja näiteks tema andis liha oma lapsele alles 3-aastaselt. Vägagi kahtlasevõitu jutt ja soovitus.

0
0
Please wait...

Postitas:
mesiohakas

Nõus. Reet Post rääkis ka seda, kuidas imikutele tegelikult pole vaja üldse liha anda ja näiteks tema andis liha oma lapsele alles 3-aastaselt. Vägagi kahtlasevõitu jutt ja soovitus.

Arvan, et igasugustele öko-möko-vegan-kristall-energia-lapsevanematele võib olla oma koht, aga peab olema selge vahe, mis on meie riikliku meditsiini ametlik seisukoht. Loomulikult lähevad ka arstide arvamused teatud piirides lahku, palju ongi katsetamise küsimus, aga suures osas on soovitused siiski paika pandud. Seega minu meelest peaks meie kõigi raha eest ülal peetav haigla natuke paremini koordineerima, millist infot nad väljastavad. Sünnitusmaja ämmaemand õpetab, kuidas hakata d-vitamiini andma, ja sama haigla teine töötaja hakkab intensiivselt soovitama seda mitte teha. Nii võib algajal lapsevanemal tekkidagi tunne, et kõik on suhteline, ja ta ei usalda enam kedagi. Ja nii annab 2-kuusele kohupiimakreemi või ravib meningiiti vaarikateega – sest arstid ei tea ju midagi!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elu on liiga heaks muutunud. Inimesed ei pea enam muretsema, et kuidas kõhu täis saab ja et igal pereliikmel oleks vähemalt paar jalatseid. Nüüd tuleb endale uusi vaenlasi ja nende tõrjumisega seotud alternatiivtegevusi välja mõelda – kaitsta ennast halbade vibratsioonide eest, silitada kivikesi ja moodustada neist koju kaitsvat püramiidvõrgustikku kuvavad kooslused, ostida oma lootemälestusi ja neid tervendada jne.

Mina ei ole sellega nõus. Vanasti oli inimeste elu palju ohtlikum,täis määramatust ja teadmatust. Tavalised inimesed olid üsna kaitsetud haiguste, õnnetuste, nälja, sõdade, ühiskondliku ebavõrdsuse ja muu taolise vastu. Nii ei teatud haiguste põhjusi ja enamikule polnud ka ravi.
Inimestel ei olnud suurt muud võimalust ennast kaitsta, kui palvetada, kasutada ebausku ja maagiat ning loodusravi vahendeid. Praktiliselt 100% inimestest olid usklikud ja enamvähem kõik kasutasid ka rituaale ja tõrjemaagiat.
Ateism ja teaduspõhine maailmavaade tekkisid iis, kui inimestel tekkis võimalus hakata ise oma elu mõjutama. Praegu usuvad inimesed, et nad on praktiliselt kõikvõimsad ja teadus päästab maailma, aga kas see ka tegelikult nii on?

Paraku tekib ka tänapäeval olukordi, kus inimesed on võimetud, nagu näiteks rasked ja ravimatud haigused. Siis pöördutaksegi MMSi, palvete, kiriku või imearstide poole. Vanemad, kes andsid oma ravimatult haigetele lastele MMSi, ei teinud seda igavusest, vaid meeleheitest.
Skeptitsism ja teaduspõhisus püsivad täpselt nii kaua, kuni inimene põrkab kokku lahendamatu olukorraga. Surma palge ees, näiteks sõjas või diakooniahaiglas muutuvad kõik inimesed rohkem või vähem (eba)usklikeks.
Siis on veel ka see aspekt, et inimestel ei ole tänapäeval enam lähedasi. Pered on väikesed, palju on lahutatud vanemate lapsi, kärgperesid,kus suhted on keerulised, sugulased ja naabrid ei ole omavahel lähedastes suhetes. Kuna usklikke peetakse friikideks, ei ole enamikul inimestel ka oma kogudust. Paljud inimesed elavad nagu üksikud hundid. Aga vajadus lähedaste suhete järele ei ole kuskile kadunud. Siis otsitaksegi tuge esoteerikast.
Või kui juhtub mingi suurem jama, enda või lapse raske haigus, siis ei tule inimene sellega üksinda toime. Arstidel ei ole aega ja oskust tuge pakkuda ja perekonda asendada. Ja siis tulebki mängu esoteerika. See pakub seda kõige tähtsamat, millest ametlikus med. süsteemis puudu jääb. Mõistmist, lootust ja tuge.
Niisugune on tänapäeva maailm ja mina küll ei hakka kedagi materdama. Las igaüks otsib oma tõde.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milline äge uus väljend! Öko-möko-vegan-kristall-kristlik-energia-lapsevanem. Ausalt, pole vahet, kas riputatakse kaela kristall või rist, kui sellele omistatakse mingi esoteeriline omadus.

Ei poolda Eesti Ämmaemandate Liidu poolt toetatud portaalis või haiglate juures toimuvates perekooli loengutes mingi esoteerika ajamist. Esimese asjana oleks vaja lahti saada ühte kindlat tüüpi esoteerika rahalisest toetamisest riigi poolt ning lõpetada ära riigimeedias ülekanded religioossetelt üritustelt.

Õnneks kristall-lapsevanemad ei nõua oma kristalli kummardamise hoonete renoveerimiseks raha riigilt. Kristlased on aga väga rahamaijad ja agresiivsed oma veendumuste levitamisel. Otsitakse spetsiaalselt haavatavas seisus inimesi mööda tänavaid ja kortereid ning määritakse ullikestele oma esoteerikat pähe. Pole ka veel kuulda olnud, et kristallide austajad oleks naisi tuleriidal põletanud. Osaliselt on mul isegi hea meel näha, kuidas päris palju inimesi eelistab väga räpase ja vägivaldse ajalooga kirikule hoopis mingeid kristalle ning on seetõttu pääsenud EELK-i küünte vahelt:)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei ole sellega nõus. Vanasti oli inimeste elu palju ohtlikum,täis määramatust ja teadmatust. Tavalised inimesed olid üsna kaitsetud haiguste, õnnetuste, nälja, sõdade, ühiskondliku ebavõrdsuse ja muu taolise vastu. Nii ei teatud haiguste põhjusi ja enamikule polnud ka ravi.
Inimestel ei olnud suurt muud võimalust ennast kaitsta, kui palvetada, kasutada ebausku ja maagiat ning loodusravi vahendeid. Praktiliselt 100% inimestest olid usklikud ja enamvähem kõik kasutasid ka rituaale ja tõrjemaagiat.
Ateism ja teaduspõhine maailmavaade tekkisid iis, kui inimestel tekkis võimalus hakata ise oma elu mõjutama. Praegu usuvad inimesed, et nad on praktiliselt kõikvõimsad ja teadus päästab maailma, aga kas see ka tegelikult nii on?

100 % inimeste usklikuks tembeldamisega tegelevad ainult kristlased. Kõigi teiste nimetamine usklikuks aitab neil endil normaalsemana näida. Tegelikult aga enamus inimesi suudab ilusti elada ilma ühegi religioonita kui seda neile agresiivselt pähe ei määrita või hädavajaliku ühiskondiliku normina ei esitleta.

Ateism kui selline pole ka kuidagi tekkinud, vaid ka siin püüavad usklikud tembeldada normaalseid inimesi jumala eitamise usku kuulujateks. Normaalne inimene lihtsalt ei hooli absoluutselt, kas jumal on või ei ole olemas ning ei tee jumala eitamise tarvis igapäevaseid rituaale ega ehita selleks spets hooneid ega kogu ullikestelt raha, et terve kari saaks koos jumalat eitada. No ei toimu ju selliseid asju.

Ma ei tea ka kedagi, kes usuks, et teadus päästab maailma. Kõik, kes teadustööga lähemalt kokkupuutunud teavad, et teaduses tehakse ka igasugu rämpsu ning õige metoodika ja statistiliste meetoditega võid saada täpselt sellise tulemuse nagu tahad, tulemused teadusajakirjas avaldatud saada ning teadustöö eelarvet kulutada naisele õmblusmasina ostmiseks või armukese laborandina palgale võtmiseks. NB! viimased kaks näidet on elust enesest.

0
0
Please wait...

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Esoteerika Perekooli artiklites ja mujal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.