Esileht Kodunurk Espressomasin – kõigist kõige parem.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Espressomasin – kõigist kõige parem.

Postitas:
Kägu

Tere kõigile!

Sooviksin koju head kohvimasinat.

Peab olema ilus, suhteliselt lihtne kasutada ja pesta. Kaks tassi võiks ka korraga teha.

Hinna poolest umbes 1000 e.

Aitäh.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitaks minna ja uurida mõnest spetspoest, sealt saad kõige adekvaatsemat nõu ja oma silmaga üle vaadata, mis on sinu jaoks ilus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi seda paremust siis mõõdetakse? Kägu 1 meelest parim, või Kägu 2 meelest? Kes rohkem kirjutab, selle meelest parim?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi seda paremust siis mõõdetakse? Kägu 1 meelest parim, või Kägu 2 meelest?

Eks neid teste ikka tehakse, kõigi kodumasinate kohta ju tehakse, aga ilmselt on neid ise lihtsam otsida kui pk-st küsida.

Ma ise soovitaksin muidugi Jurat, aga sul ju hinnapiir ees…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi seda paremust siis mõõdetakse? Kägu 1 meelest parim, või Kägu 2 meelest?

Eks neid teste ikka tehakse, kõigi kodumasinate kohta ju tehakse, aga ilmselt on neid ise lihtsam otsida kui pk-st küsida.

Ma ise soovitaksin muidugi Jurat, aga sul ju hinnapiir ees…

Kui veel 500  juurde panna, kas Jurat saab sellise hinnaga. Head!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi seda paremust siis mõõdetakse? Kägu 1 meelest parim, või Kägu 2 meelest?

Eks neid teste ikka tehakse, kõigi kodumasinate kohta ju tehakse, aga ilmselt on neid ise lihtsam otsida kui pk-st küsida.

Ma ise soovitaksin muidugi Jurat, aga sul ju hinnapiir ees…

Jura saab ka selle hinna eest kätte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigest kõige paremat masinat Eestist ja 1000 euro eest ei saa.

Lisaks tahad sa ilusat, lihtsat ja hästi puhastatavat.

Kas sa tahad 1000 euro eest head masinat või ilusat?

Ja lõppeks sõltub kohv kohvioast…

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS lisaks räägid sa espressost ja kohvist. Jälle, kaks eri asja.

Mul nt on elektriline Rommelsbacher. Maksis alla 90.- raha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on olnud mitu masinat. Ja arvake ära, milleni jõudsin, endiselt teen tassi “pätikohvi”, sest paremat maitset minu jaoks pole. Leia võimalus seda kohvi maitsta, mis saaksid selle masinaga. Masin ei tee seda maitset, mida sina vajad. Kui kohvikus satud hea kohvimaitse otsa, küsi, mis mark neil on ja mis masinaga teevad. Kõige parem on see viis kohvi teha, mis inimesel maitseb.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on olnud mitu masinat. Ja arvake ära, milleni jõudsin, endiselt teen tassi “pätikohvi”, sest paremat maitset minu jaoks pole. Leia võimalus seda kohvi maitsta, mis saaksid selle masinaga. Masin ei tee seda maitset, mida sina vajad. Kui kohvikus satud hea kohvimaitse otsa, küsi, mis mark neil on ja mis masinaga teevad. Kõige parem on see viis kohvi teha, mis inimesel maitseb.

Kui tal oleks nii halb maitse nagu pätikohv, siis ta vist ei otsikski masinat. Kohvikutest on masinasoovitust üsna mõttetu küsida, enamasti on neil seinasuurused profimasinad, sellist sa vist koju ei hakka ostma. 1000 ega 2000 eurot nad ka ei maksa. Kohvioa kohta võid ju küsida, aga korralikes kohvikutes on ka uba selline, et pole kodukasutaja hinnaklass ega saa seda ka igast kaubanduskeskusest osta.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on olnud Siemens, Jura, Miele, Saeco. Ega erilist vahet väga ei ole, kõik nad teevad kohvi. Rohkem oleneb kohvi maitse ubadest. Pead endale sobiva sordi leidma. Ma olen leidnud ja kasutan praktiliselt ühte oa sorti.  Kui armastad piimakohvi (latte) juua, siis vaata selline masin, mis teeb seda ühe nupule vajutusega. Need auruotsikutega käsitsi vahustamisega odavamad masinad ei tee head piimakohvi.

Aga musta kohvi puhul suurt vahet ei ole, mis masinaga on tegu. Muidugi trendikas on omada Jura masinat. See nagu kohvimasinate Ferrari. Ei pea külaliste ees häbenema.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust saab parima kohvi hoopis mokakannuga. 2 tassi kann maksab u 20-25 eur.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jura ena8, 999 EUR, vahel ka soodukad kaubakas. Lihtne, ilus, väikeste mõõtmetega, ainult 2 tassi korraga ei saa teha! Teeb mitut sorti piimakohvi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohvi maitset mõjutab (kui uba mitte arvestada, vaid ainult masinat) jahvatuse aste (vaata, et oleks võimalik reguleerida), vee temperatuur ja kogus (et oleks võimalik reguleerida) ja et oleks kangust võimalik hästi lihtsalt ja palju reguleerida. Espresso puhul kõik. Piimakohvid on hoopis eri ooper, neil on palju erinevaid valmistamismeetodeid ja variante, igal oma plussid ja miinused, aga seda ju ei soovitudki vist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on olnud mitu masinat. Ja arvake ära, milleni jõudsin, endiselt teen tassi “pätikohvi”, sest paremat maitset minu jaoks pole. Leia võimalus seda kohvi maitsta, mis saaksid selle masinaga. Masin ei tee seda maitset, mida sina vajad. Kui kohvikus satud hea kohvimaitse otsa, küsi, mis mark neil on ja mis masinaga teevad. Kõige parem on see viis kohvi teha, mis inimesel maitseb.

maitseasi, mulle pole kunagi jälle see pätikohvi maitsenud

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jura ENA 8 ja E8, Nivona 8 ja 9 seeria. Sama kohv ja nendega kõige maitsvam tulemus tundunud. Eri kohvide puhul Jura on pluss rohkem jahvatusastmeid ja veits moodsam tõmbeprotsess. Miinuseks kallimad ülalpidamiskulud ja E8-l pead vahustaja all veel eraldi kopsikut hoidma. Tulemuse mõttes on Nivonad, 8 ja 9 suht sama head. Pluss on eraldi reguleeritav eeltõmme ja odavamad kulud. Saad kõik olulised puhastamist vajavad kohad ise lahti võtta ja kokku panna ning ei pea igal aastal peenes hoolduses käima. Miinuseks vast kolm jahvatusastet (kuigi, nendega saab edukalt hakkama) ja jahvatuse muutmiseks pead küljekaane lahti võtma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me uurisime vist aastaid, enne kui masina ära ostsime. Sinu summa eest ostaks Jura, aga me nii palju ei raatsinud panustada. Nii et meie valisime Nivona. Ja oleme väga rahul. Eespool öeldu, et suurem osa sõltub ubadest (kui värske, mis röst jms), on muidugi kuldne tõde. Siiski peab masin tegema KUUMA kohvi ja kangust peab saama reguleerida. Meie oleme suured espressosõbrad, nii et see on ekstra oluline.

Pätikohv? Miks kuumas vees leotatud puru siia teemasse üldse on toodud?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust saab parima kohvi hoopis mokakannuga. 2 tassi kann maksab u 20-25 eur.

+1

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust saab parima kohvi hoopis mokakannuga. 2 tassi kann maksab u 20-25 eur.

Ükski Perekooli teema ei saa läbi täiesti teemassepuutumatu kraaksatuseta. Kui inimene küsib autosoovitust, siis ikka mõni ütleb, et aga mina käin hoopis jala, palju tervislikum. Või teine küsib, et soovitage Dubais head hotelli, siis on ikka vaja mõnel vahele öelda, et aga ma ei käigi Dubais, jama koht, mulle meeldib hoopis Saaremaa. Milleks see.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vee temperatuur ja kogus

Vee kvaliteet (karedus) ikka ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan Nivona masinat. Jurast odavam aga sama hea. Lihtsam kasutada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan Nivona masinat. Jurast odavam aga sama hea. Lihtsam kasutada.

Mul Nivonaga vahetu kokkupuude puuudub, aga tekkis küsimus, kuidas saaks kohvimasina kasutamine ollla veel lihtsam kui Jura masinate puhul?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma otsin ka masinat. Mõistliku hinnaga. Mõõtmetelt väikest ja ilma piimasüsteemita. Eriline kohvigurmaan pole, praegu joon filtrikohvi, aga tahaks ühe nupuvajutusega kohvi saada hommikul. Tavalist kohvi, kuna espressot ei taha. Ja oluline, et kohv oleks kuum. Kapsel/padja masinat ei soovi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma otsin ka masinat. Mõistliku hinnaga. Mõõtmetelt väikest ja ilma piimasüsteemita. Eriline kohvigurmaan pole, praegu joon filtrikohvi, aga tahaks ühe nupuvajutusega kohvi saada hommikul. Tavalist kohvi, kuna espressot ei taha. Ja oluline, et kohv oleks kuum. Kapsel/padja masinat ei soovi.

On väiksemaid Jura masinaid, ka Nivona teeb head kohvi aga neil vist kõigil piimasüsteem lisaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise soovitaksin muidugi Jurat, aga sul ju hinnapiir ees…

Milline Jura mudel teeb kuuma espressot?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik täisautomaatsed masinad teevad kohvi 90-95 kraadise kuumusega, kui on seatud maksimumtemperatuurile. Tassi jõuab ca 70 kraadi. Kui sul on see jahedam, siis peaks parandusse pöörduma. Kui 70 ei ole piisav, siis tuleks osta mõni suts paremat sorti sarvega masin, nendest on võimalik tassi saada kuni 80-kraadine kohvi, mitte rohkem. Espresso tass peaks kindlasti enne kuum olema, et see kohvi ei jahutaks ja aroome/maitseid paremini hoiaks. Täisautomaatsete nõks on veel see, et peale sisse lülitamist või pikka ootel olekut esimene espresso ongi jahedam, kõik on alles jahe. Selle puhul aitab, nt vahetult enne süsteemi loputus. Olenevalt masinast on selle võimalused ja nimetus erinev.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohvi (ega teed) ei tehtagi keeva veega, seega on masinatel automaatselt temperatuur veidi madalamaks sätitud, et kuumus kohviuba ära ei kõrvetaks. See on muidugi tõsi, et tass omakorda jahutab kohvi maha, mina olen enne kohvivalmistamist kraanist tulise vee tassi lasknud ja selle vahetult enne kohvi tegemist välja kallanud, nii jääb tass kuumaks.

Masinatest on olnud Jura ja Breville, mõlemad väga head. Ubasid olen aja jooksul paljusid erinevaid proovinud ja omad lemmikud leidnud. Ubadest olenebki minu meelest kõige rohkem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui armastad piimakohvi (latte) juua, siis vaata selline masin, mis teeb seda ühe nupule vajutusega. Need auruotsikutega käsitsi vahustamisega odavamad masinad ei tee head piimakohvi.

Palun soovitusi masinale mis nupule vajutusega teeb talutavat piimavahtu? Käsitsi vahustamisega on kontroll vahustaja käes ja saab tunduvalt normaalsema vahu. Piimakohvi võibolla saab tõesti nupule vajutusega, või vahest hakkad väitma et lattet peabki klaasist tassis serveerima et erinevad kihid ilusti näha oleks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ka Jura masin ja mitte keegi peres ei joo latte’t vms vahustatud piimaga kohvi. Esimene kuu oli huvitav jah, aga piimavahusti puhastamine oli tüütus ning reegiks, kes kasutab, see ka kohe ära puhastab. Neid jooke saab teha ühekaupa ja kui külalisi on rohkem kui 4-5, siis esimestel joodud kui viimased oma kohvijoogi kätte saavad. Viimased aastad oleme öelnud, et piimavahusti osa ei tööta ja valikus vaid tavaline kohv. Tegelikult ei viitsi keegi piimavahustiga jännata ning tund aega kohvi teha. Igapäevasselt joomegi tavalist kohvi, kuhu lisame piima. Kohvi maitset ikkagi mõjutavad uba, jahvatusaste ning vee kvaliteet. Jura on hea töökindel masin. Meil on ta vastu pidanud 13 aastat ja mõned tihendid vajavad vajavad vahetust. TA kui sa neid kohvijooke väga ei armasta, siis soovitan lihtsamat Jura masinat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun soovitusi masinale mis nupule vajutusega teeb talutavat piimavahtu?

Kõige kindlam, mine kuskile poodi, kus masinaid rohkem on ja lase seal letil olevatest vahtu teha, saab kõige parema pildi ette. Teevad kõik pisut erinevalt. Odavamast otsast Jura E8 tegi hästi tiheda ja ühtlase vahu, vähemalt poes. Nivona 9 seeria samuti alguses. Tundub, et kodukasutuses nende masinate piimavaht läheb veidi kehvemaks aja jooksul sõltuvalt kuidas masinat hooldad ja puhastad. Delonghil on ka algul vaht normaalne, aga neil on üks jublakas mis suht varsi tahab hoolikamat puhastamist ja aasta-paari jooksul välja vahetamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Kodunurk Espressomasin – kõigist kõige parem.