Esileht Hobinurk Estonia dokfilm. Muljed?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Estonia dokfilm. Muljed?

Postitas:

Eile oli siis esimene osa Kanal 2. See olis siis rootslaste vaatenurgast.
Muljed?
Minu jaoks oli vaimselt raske, just ellujäänute meenutusi, üleelamisi kuulata. Näitas palju rohkem kaadrid päästmisest jms. Ja see ainus pilt mis tehti laeva küljel. Raamatus “estonia inimesed”, arvas Ain-Alar Juhanson, et see võib tema olla
Tuleks see tõde ometi päevavalgele!

+5
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Tuleks see tõde ometi päevavalgele!

Tõde on tegelikult juba tulnud päevavalgele, aga see on liiga igav lahendus. Mida suurem on õnnetus, seda rohkem on inimestel (eriti leinajatel) vaja mingit SUUREMAT põhjust, mis annaks justkui rohkem tähendust. Hea oleks, kui keegi saaks karistada, kui oleks midagi kriminaalset või vähemalt salapärast. Teadmist, et minu lähedane ei hukkunud “niisama”.

+12
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oli vaimselt raske, just ellujäänute meenutusi, üleelamisi kuulata.

Heas dokfilmis ei heietata inimeste üleelamiste üle. Eriti, kui möödas on juba 25 aastat. Selle ajaga inimeste mälu tuhmub. Esiteks juba probleem, et õnnetuse hetkel valitses paanika, oli pime jne. Inimesed hakkavad nö mäletama asju, mis neile pähe pannakse. Mingi tüüp nägi allveelaeva, teisele viirastus kapten Piht jne.

Paraku on reaalsus see, et tõde on juba päevavalgel. Film on mõttetu sopa üleskeerutamine.

Nõmedad ja rumalad poliitikud hakkavad nüüd kulutama rahva raha, et  laev läbi otsida ja surnud üles tuua. Selleks kulub sadu miljoneid eurosid.

+6
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oli nõrk. Lihtsalt, nõrk. Võimalik, et edaspidi läheb paremaks. Aga vaatan ja jälgin kindlasti. Veel on süngelt närviajav see podin, mis taolistest filmikestest alati läbi käib, et oo…selletaoline laev ei saa ära uppuda, no pole lihtsalt võimalik. : ))) Nohjah. Aganäete, uppus ometi. Uppus. See juhtus.

+4
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiv alles tootis ellujäänute mälestusi Estonia hukust, neid vaatasin, igaüks rääkis oma loo.

Mina põhimõtteliselt seda uut sarja ei vaata. Mulle on/oli nii vastumeelne see müra dokfilmi ümber.

Kui peaks tulema välja mingi uus tõde, küllap tehakse veel paar dokfilmi ja siis vaatan.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nende väljamaalaste juttu oli päris õudne kuulata.  Silme ette kangastus jube pimedus ja torm ja mõtted kerisid, kuidas ise oleks seal hulluses hakkama saanud. Ülimalt kurb on vaadata neid dok. filme. Mina leian, et nagu ka tuukrid on välja öelnud, et neil EI LUBATUD laipu ülesse tuua siis nüüd oleks selleks küll tagumine aeg. Ühtlasi saaks ülevaate laevast terviklikult ja mingu siis need miljonid või sajad sinna leekima aga saab vähemalt lõpliku punkti asjale peale. Miljonid kulutatakse ju nagunii ja ei saaks öelda, et alati mõistlikult ja just sinna suunatuna kuhu vaja oleks.

Või siis tulebki kinni betoneerida ja sellega lõpeks see häma keerutamine ja arvamine mis oli või oleks võinud olla ja teada saada.

PS! Kuidas see teema Hobinurgaga seostub on absoluutselt arusaamatu ja talumatu! See on puhas ajaviite ja muude juttude teema! SEE EI OLE REISITEEMA EGA FILMIARVUSTUS.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.10 19:52; 15.10 16:10; 20.10 00:22; 26.10 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või siis tulebki kinni betoneerida ja sellega lõpeks see häma keerutamine ja arvamine mis oli või oleks võinud olla ja teada saada.

Kuidas sellega see lõppeks? Siis tunduks ju asi hoopis kahtlane. Need vandenõuteooriad on algusest peale käinud. Mina algul ei uskunud neid, aga kui hakati betoneerimisest rääkima, hakkasin uskuma. https://epl.delfi.ee/meelelahutus/estonia-peab-olema-sugiseks-betoonkirstus?id=50722682

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või siis tulebki kinni betoneerida ja sellega lõpeks see häma keerutamine ja arvamine mis oli või oleks võinud olla ja teada saada.

Kuidas sellega see lõppeks? Siis tunduks ju asi hoopis kahtlane. Need vandenõuteooriad on algusest peale käinud. Mina algul ei uskunud neid, aga kui hakati betoneerimisest rääkima, hakkasin uskuma. https://epl.delfi.ee/meelelahutus/estonia-peab-olema-sugiseks-betoonkirstus?id=50722682

See oleks siis lihtsalt lõplik lahendus, et enam keegi ei pääse sinna lihtsalt ligi ja ei hakkaks enam kunagi seda teemat lahkama, et vot nüüd ma salaja jälle käisin seal droonimas ja leidsin mingi poldi , mis tundub olema tanki suurtükitorni kinnitusest. Siis on haud kinni ja kogu moos.  Kahtlused jäävad kahtlejatele ja uskujatele jääb kindlus, et enam midagi uurida ei saa ja jääb see versioon mis on avalikult välja öeldud.

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.10 19:52; 15.10 16:10; 20.10 00:22; 26.10 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nüüd oleks selleks küll tagumine aeg. Ühtlasi saaks ülevaate laevast terviklikult ja mingu siis need miljonid või sajad sinna leekima aga saab vähemalt lõpliku punkti asjale peale.

Kardan et paljud küsimused siiski vastust enam ei saa. Ja ei saa kõik ka oma lähedaste säilmeid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oli vaimselt raske, just ellujäänute meenutusi, üleelamisi kuulata.

Heas dokfilmis ei heietata inimeste üleelamiste üle. Eriti, kui möödas on juba 25 aastat. Selle ajaga inimeste mälu tuhmub. Esiteks juba probleem, et õnnetuse hetkel valitses paanika, oli pime jne. Inimesed hakkavad nö mäletama asju, mis neile pähe pannakse. Mingi tüüp nägi allveelaeva, teisele viirastus kapten Piht jne.

Paraku on reaalsus see, et tõde on juba päevavalgel. Film on mõttetu sopa üleskeerutamine.

Nõmedad ja rumalad poliitikud hakkavad nüüd kulutama rahva raha, et laev läbi otsida ja surnud üles tuua. Selleks kulub sadu miljoneid eurosid.

Mida sa lammas jahud mis viirastus, see et Piht on elus on ammu kindlaks tehtud, isegi tema abikaasa ei uskunud ta surma, kahju sinusugustest ullikestes kes usuvad kõike mida valitsus ette söödab

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa aru, mis säilmete ja surnukehade ülestoomisest räägitakse. Kas tõesti peale 26 aastat on seal vees midagi peale luude alles? Ja neid siis hakatakse DNA abil tuvastama?

Ja et Piht jt  ellu jäid, selles ma ei kahtle, aga usun, et nad siiski kõrvaldati kohe. Nagu seal mõned teisedki, kes juba haiglasse jõudsid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oli vaimselt raske, just ellujäänute meenutusi, üleelamisi kuulata.

Heas dokfilmis ei heietata inimeste üleelamiste üle. Eriti, kui möödas on juba 25 aastat. Selle ajaga inimeste mälu tuhmub. Esiteks juba probleem, et õnnetuse hetkel valitses paanika, oli pime jne. Inimesed hakkavad nö mäletama asju, mis neile pähe pannakse. Mingi tüüp nägi allveelaeva, teisele viirastus kapten Piht jne.

Paraku on reaalsus see, et tõde on juba päevavalgel. Film on mõttetu sopa üleskeerutamine.

Nõmedad ja rumalad poliitikud hakkavad nüüd kulutama rahva raha, et laev läbi otsida ja surnud üles tuua. Selleks kulub sadu miljoneid eurosid.

Mida sa lammas jahud mis viirastus, see et Piht on elus on ammu kindlaks tehtud, isegi tema abikaasa ei uskunud ta surma, kahju sinusugustest ullikestes kes usuvad kõike mida valitsus ette söödab

Ok, kus ta on? Abiellus noore rootslannaga või redutab Brasiilia vihmametsades Hitleri  punkrites?

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.10 19:52; 15.10 16:10; 20.10 00:22; 26.10 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sellel on veel osasid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 01:25; 20.10 23:55; 27.10 19:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sellel on veel osasid?

Kokku on viis osa. Kanal 2 on vist näidanud alles kaks osa, kuigi ilmselgelt kõik eestlased, keda see teema vähegi huvitab, vaatasid kogu sarja ära 28. – 29. septembril.

Neljas osa oleks maailmapildi avardamiseks soovituslik kõigile neile noortele, kes siin usinalt kommenteerivad, hoolimata sellest, et neil pole õrna aimugi, mis siin tol ajal tegelikult toimus.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 23:14; 28.10 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kokku on viis osa. Kanal 2 on vist näidanud alles kaks osa, kuigi ilmselgelt kõik eestlased, keda see teema vähegi huvitab, vaatasid kogu sarja ära 28. – 29. septembril.

Minuga on selline imelik lugu, et tean 2 Estonial olnud noort Eesti meest (sel ajal olid noored) ja mõlemad pääsesid.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 01:25; 20.10 23:55; 27.10 19:44;
To report this post you need to login first.

Kas sellel on veel osasid?

Neljas osa oleks maailmapildi avardamiseks soovituslik kõigile neile noortele, kes siin usinalt kommenteerivad, hoolimata sellest, et neil pole õrna aimugi, mis siin tol ajal tegelikult toimus.

Millest neljas osa räägib? Ei oska kuskilt mujalt vaadata, kui Kanal2. Ootan juba huviga uut osa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänases Postimehes oli Andi Meistriga intervjuu (ta oli uurimiskomisjoni esimees) – ta välistas kokkupõrked jne – seda nad uurisid põhjalikult, põhjus oli selles, et visiir tuli ära. Aga lugege, päris huvitav.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andi Meister taandas ennast sellelt kohalt, sest Rootsi ei andnud piisavalt olulist infot. Ju siis  oli saaov eestlaste eest midagi olulist varjata. Oluline on, et aasta ja kaks enne hukku tehti Eestile ametlikud ähvardused – lõpetage relvavedu Estonial, mida ignoreeriti. Kaks korda anti hoiatus ja kolmas kord oli juba otsustav.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andi Meister taandas ennast sellelt kohalt, sest Rootsi ei andnud piisavalt olulist infot. Ju siis oli saaov eestlaste eest midagi olulist varjata. Oluline on, et aasta ja kaks enne hukku tehti Eestile ametlikud ähvardused – lõpetage relvavedu Estonial, mida ignoreeriti. Kaks korda anti hoiatus ja kolmas kord oli juba otsustav.

Ei usu. Kes tegi? Kuhu veeti relvi? Miks?

 

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.10 19:52; 15.10 16:10; 20.10 00:22; 26.10 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Relvavedu sai ju aastaid tagasi juba ära tõestatud. See vist jäi lahtiseks, kas just sellel reisil.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 01:25; 20.10 23:55; 27.10 19:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Relvavedu sai ju aastaid tagasi juba ära tõestatud.

…rääkis keegi kuskil kunagi?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 11:40; 29.10 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Relvavedu sai ju aastaid tagasi juba ära tõestatud.

…rääkis keegi kuskil kunagi?

?

Jah, tõepoolest aastal 2006 rääkis sellest üks tolleaegne Rootsi tollitöötaja.

Selle tunnistuse põhjal pandi nii Eestis kui ka Rootsis kokku uurimiskomisjon, kelle ülesandeks oli teha selgeks justnimelt selle relvaveo üksikasjad Estonia laeval.

Eestipoolse komisjoni ametlikku lõppraportit, samuti võtmetunnistajatega (tolleaegsed KAPO-töötajad jm.) tehtud küsitlusi saab täiesti vabalt internetis lugeda. Rootslased tegid samuti oma uurimise, milles jõuti järeldusele, et jah, militaartehnika vedu antud kuupäevadel tõesti toimus. Dokumendid, mis käsitlevad seda, mida veeti ja kes vedas, kuulutati riigisaladuseks, nagu kõik Estoniaga seotud dokumendid. Kinnitati ainult, et “veos ei sisaldanud midagi ohtlikku”.

Ma saan täiesti aru, et leidub noori, keda see teema ei huvita, kes ei saa üldse aru, mis nende ümber toimub, kellel pole mingit kogemust sellega, mis tol ajal toimus, kuidas iga uudis, mis Nõukogude ajal ilmus oli põhimõtteliselt vale või propaganda ja kes aastal 2006 olid ilmselt alles lapsed. Aga sellisel juhul, miks üldse sellist teemat enesekindlalt kommenteerida?

Vanasti nagu rõhutati, et haridust on vaja selleks, et inimene õpiks loogiliselt mõtlema ja looma põhjus-tagajärg seoseid. Tänapäeval ma vaatan, et nõutakse ainult viiteid ja allikaid selle kohta, mida keegi teine ütles ja sellest piisab. No selle relvaveo uurimise kohta on küll internetis piisavalt viiteid, nii et mine ja loe, enne kui veel kommenteerid.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 23:14; 28.10 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan täiesti aru, et leidub noori, keda see teema ei huvita, kes ei saa üldse aru, mis nende ümber toimub, kellel pole mingit kogemust sellega, mis tol ajal toimus, kuidas iga uudis, mis Nõukogude ajal ilmus oli põhimõtteliselt vale või propaganda

Estonia uppus 1994. aastal. See ei olnud enam nõukogude aeg!

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jõuti järeldusele, et jah, militaartehnika vedu antud kuupäevadel tõesti toimus. Dokumendid, mis käsitlevad seda, mida veeti ja kes vedas, kuulutati riigisaladuseks, nagu kõik Estoniaga seotud dokumendid. Kinnitati ainult, et “veos ei sisaldanud midagi ohtlikku”.

Ehk siis ikka rääkiski keegi kuskil kunagi. “Militaartehnika” ei tähenda tingimata relvi.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 11:40; 29.10 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk siis ikka rääkiski keegi kuskil kunagi. “Militaartehnika” ei tähenda tingimata relvi.

Eilset osa (4.) vaatasid ikka?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 15:56; 06.11 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja et Piht jt  ellu jäid, selles ma ei kahtle, aga usun, et nad siiski kõrvaldati kohe. Nagu seal mõned teisedki, kes juba haiglasse jõudsid.

Jah, mõni inimene, kes eluga pääses ja haiglas teistega suhtleski, kadus isegi haiglast ära, pärast leiti surnuna metest. Nii palju sellest juttu olnud, see info on saadaval netis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja et Piht jt ellu jäid, selles ma ei kahtle, aga usun, et nad siiski kõrvaldati kohe. Nagu seal mõned teisedki, kes juba haiglasse jõudsid.

Jah, mõni inimene, kes eluga pääses ja haiglas teistega suhtleski, kadus isegi haiglast ära, pärast leiti surnuna metest. Nii palju sellest juttu olnud, see info on saadaval netis.

Arusaamatuks jääb miks seda tehti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja et Piht jt ellu jäid, selles ma ei kahtle, aga usun, et nad siiski kõrvaldati kohe. Nagu seal mõned teisedki, kes juba haiglasse jõudsid.

Jah, mõni inimene, kes eluga pääses ja haiglas teistega suhtleski, kadus isegi haiglast ära, pärast leiti surnuna metest. Nii palju sellest juttu olnud, see info on saadaval netis.

Arusaamatuks jääb miks seda tehti.

Ju nad teadsid midagi rohkem kui tohtis…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pärast leiti surnuna metest. Nii palju sellest juttu olnud, see info on saadaval netis.

Ma ei ole kuskilt sellest kuulnud, et neid surnuna oleks leitud. Praegune uurimine ja dokfilm ei ole ka sellest midagi kordagi maininud. Millisest netist sa sellist asja lugenud oled?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://epl.delfi.ee/eesti/b-jutta-rabe-estonia-meeskonnaliige-kalev-vahtras-morvati-b?id=50915630

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Hobinurk Estonia dokfilm. Muljed?