Esileht Ajaviite- ja muud jutud Estonialt pääsenute lood

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 502 )

Teema: Estonialt pääsenute lood

Postitas:
Kägu

Kas vaatate seda uut sarja?

Mina vaatan, kuid pole päris kindel, kas see pääsenute seisukohast kõige targem mõte on nii detailselt rääkida ja haavu uuesti lahti kiskuda. Kahetised emotsioonid: põnevad lood, kuid kahju on vaadata, kuidas nad meenutavad ja nutavad…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vaatan. Nad on ju ikka ise otsustanud seda, et räägivad. Mina leian just, et rääkimine kergendab läbielatud valu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

nad on seda ju ennegi rääkinud, va mees eelmisest saatest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei vaata. Kõnelejad on aastast aastasse samad ja midagi uut neil öelda ei ole.

Please wait...
Postitas:
Milvi Kiisu

Isegi mulle, vanainimesele, tunduvad taolised saated tülgastavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks sellised teemad müüvad, vaatasin mõlemat osa ja mul õrnahingelisel võttis kerge pisara silmanurka küll. Samas see saatejuht kohutavalt häirib, nt lõpus tema ülepaisutatud tooniga see lause et “nüüd tuleb KÕIGE HÄMMASTAVAM koht kogu loo juures” vms. Ja need subtiitrid seal all, kohati tekkis küsimus et miks need üldse pandud on, ala “nagu, nagu ei olnud seda hirmu sel hetkel ja noh, et et et jah”, kohutav lugeda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tundus reklaamide põhjal, et see saade on nagu mingi selgeltnägijate tuleproov, et kõik räägivad, kuidas neil tekkisid mingid eelaimused ja tunded ja maagilised unenäod, et nad kohe tundsid ette, et see laev nüüd põhja läheb. Ei taha ma sellist asja kuulda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks sellised teemad müüvad, vaatasin mõlemat osa ja mul õrnahingelisel võttis kerge pisara silmanurka küll. Samas see saatejuht kohutavalt häirib, nt lõpus tema ülepaisutatud tooniga see lause et “nüüd tuleb KÕIGE HÄMMASTAVAM koht kogu loo juures” vms. Ja need subtiitrid seal all, kohati tekkis küsimus et miks need üldse pandud on, ala “nagu, nagu ei olnud seda hirmu sel hetkel ja noh, et et et jah”, kohutav lugeda.

Jah, selline tunne, et ainult üks võte oligi. Jube puterdamine käib, pooled laused ei tähenda midagi. Eriti viimases saates see üks naisterahvas – nagu, noh, et, jah.. ja subtiitrid all täpselt samad. Saatejuhi teatraalsus häirib ka. Ilmselt rohkem saateid ei vaata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaatan, olin sel ajal 22-aastane ja Estonia hukk puudutas paljusid. Liiv ongi natuke teatraalne, aga mind see ei häiri.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ootasin seda saadet, kui sellest kuulsin.
Olen natuke pettunud, sest lootsin midagi muud. Minu jaoks on oluline ka see info, mis toimus siis, kui nad päästeparvele olid saanud. Kuidas tulid päästjad, kuidas nad päästeti, kuidas see nimede ütlemine oli ja kuhu nad viidi ja mis seal oli. Et kolm korda lastakse sama juttu, näiteks kellegi unenäost, aga fakte on vähe.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuna ma pole varem eriti tahtnud seda teemat kuulata, siis olen vaadanud. Esimene saade oli põnevam, eks teised kirjeldavad nüüd sama asja oma vaatenurgast. Esimese saate mehest hakkas tõesti kahju. Usun, et see oli sellise tasakaaluka ja tõsise mehe puhul ainult pinnavirvendus, mida meie nägime. Võrreldes tema tegelike tunnete, emotsioonide ja süütundega… Viimane neist on loomulikult põhjendamatu. Inimest tundmata on minul küll hea meel, et just tema ellu jäi. Sellises olukorras hakkavad tööle instinktid, mis aitavad inimesel ellu jääda. Nende vastu ei saa.

P.S Aga see, kuidas saatejuht üritab nii dramaatiliseks ja salapäraseks kõike teha, on lausa koomiline. Absoluutselt ei lähe kokku rääkijate kaine ja mõistliku jutuga.

Please wait...
Postitas:
Kägu
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teema huvitab, aga müstika sinna pookimine on nõme.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 33 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mina vaatan ja olen endiselt uudishimulik ja tahan teada neid saladusi, millest pole veel räägitud, siiani pole midagi erilist teada saanud. See, et inimesed räägivad nagu räägivad on ok, sest nad pole ju mingid esinejad, et ei puterda või tohiks ah ja oh öelda. Samuti ei saa mina nagu ka enamus meist kommenteerida, mida inimesed tundsid enne tragöödiat, elu on väga kummaline ja alateadvus teeb asju, mida oskame alles pärast kommenteerida. Mis puutub arvamusse et kas on mõtet seda teemat ikka ja jälle lahkama hakata, mina arvan, et on, kui midagi sealt tõesti uut tuleb, sest selles loos on ikka palju seda, mida ei teata. Ja kannatajad, ärge palun vaadake, kui ei suuda, ma ütlen seda siiralt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Seda teemat tuleks hoopis teise nurga alt uurima hakata. Veerand sajandit möödas, aga ärgatud veel pole. Vat lastakse veel 30a mööda ja siis hea rääkida – et kahjuks nii kaua aega möödas, pole enam inimesi, kes siis seal hsiglates, päästel, uurimistel, telelanalitel, ajakirjanduses, uudistes, jn töötasid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on oluline ka see info, mis toimus siis, kui nad päästeparvele olid saanud. Kuidas tulid päästjad, kuidas nad päästeti

Mõtlesin sama. Poolikuks jäi see jutt, kuidas sealt vee alt välja saadi ja parvele jõuti. Osalejad rääkisid veits nagu muinasjuttu, et tuli laine ja lükkas parve (selle unerohu all oleva naise ja ka Siiri, kes oli vigastatud). Või sel hetkel sa ei suudagi suurt midagi aru saada, keha tegutseb instinktiivselt? Või ongi inimesel saatus, et kes määratud hukkuma, hukkub ja kes määratus elule, selle päästab laine, ka siis kui ta ise enda aitamiseks midagi ei tee. Huvitav!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda teemat tuleks hoopis teise nurga alt uurima hakata. Veerand sajandit möödas, aga ärgatud veel pole. Vat lastakse veel 30a mööda ja siis hea rääkida – et kahjuks nii kaua aega möödas, pole enam inimesi, kes siis seal hsiglates, päästel, uurimistel, telelanalitel, ajakirjanduses, uudistes, jn töötasid.

50 aasta möödudes võib saladuse avaldada, iseasi, kas siis avaldajaid elus on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

millal see saade on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind ka see teema paelub. Vb sp, et sündisin 28.09.94 kl 0:55
Olen kõik artiklid-raamatud-viited-kommentaarid läbi lugenud juba aastaid. Tegin põhikooli uurimistöö Estonia katastroofi peale.
Seal taga on kahtlaseid asjaolusi. Jah ma ei nõustu selle levinud vandenõuga, et tulid mingid relvad-pommid rekadega peale. Aga eks mul omad kahtlused.
Kuid saade tõesti – võiks olla natuke põhjalikum just selle edasise suhtes. Väga väga vähe infot on selle päästmise ja hilisema asjade käigu kohta.
Raamatut lugedes, oli palju infot pääsenute poolt, et paljud kes välja pääsesid, nende laibad ka leiti. Kuhu kadusid need kaksikud tantsijad, kapten ja paljud teised, kes pääsesid laevalt välja. Misk Rootsi teeb omalt poolt kõik, et tulekd välja põhjused miks ja kuidas. Samas kui Eesti ei võta kuidagi vedu ja tahab sellel unustuste hõlma vajuda…
Ühesõnaga küsimusi on õhus palju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

50 aasta möödudes võib saladuse avaldada, iseasi, kas siis avaldajaid elus on.

See udu ja suur “saladuse jama on ikka meie inimeste endi korraldatud nn reegel. Ega ufod seda korraldust pole andnud. Täpselt sama asi nagu kunagi oli teise samba pensioniga, et oi oi ai ai ei seda saa keegi muuta… nüüd paistab, et saab ikka küll. Täpselt sama iba, mida nõukaajalgi aeti, et salastatakse rahva eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See parvedele jõudmine ja nendega merel ulpimine oli ilmselt nii õudne, et need naised ei pruugi seda täpselt mäletadagi. Ju keegi nad ikka parvele tõmbas, mitte laine ei visanud. Siin ühe noore-suure-tugeva mehe mälestused pesumasinas
Seda kapten Pihti pääsemist näidati ka Eestis, nüüd väidetakse, et ei olnud, ei olnud
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/filmikaadrid-kinnitavad-pihti-paasemist-estonialt?id=928537

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 33 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Alati räägitakse miskipärast üha uuesti ja uuesti samu asju. Mul tekib neid Estonialt pääsemise lugusid kuulates aga hoopis küsimusi, millele üldse ei vastata. Näiteks viimases osas ned naised kirjeldasid, kuidas nad külmas ja vahutavas vees põhja poole vajusid. Nende jutu järgi oli neil silmad lahti ja nad nägid ümbritsevat. Aga kumbki ei maini, kui pikalt nad ikkagi umbes seal “pesumasinas” olid. No küllap sellistes olukordades ajataju kaobki, aga mind huvitaks, kuidas läks nii, et nad vett kurku ei tõmmanud ja end vee alt veel välja võitlesid. Ühel neist oli vel kuuldavasti mitu luumurdu, sealhulgas ribid ja õlg.

Tegelikult väga imetlusväärne, kuidas osa inimesi suudab kriisiolukorras nii kainelt tegutseda. Mina oleksin ilmselt üks neist, kes lootusetult nutta uluks või siis allaandnuna nurgas kükitaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tegelikult väga imetlusväärne, kuidas osa inimesi suudab kriisiolukorras nii kainelt tegutseda. Mina oleksin ilmselt üks neist, kes lootusetult nutta uluks või siis allaandnuna nurgas kükitaks.

Sa ei tea seda. Ja loodetavasti ei pea ka kunagi teada saama. Küll ja küll on ju neid tavaelus lõvisid, kes teavad, et häda korral peab käituma nii ja naa, aga tegelikult seisavad kui soolasambad. Samuti võib vastupidi olla, et muidu arg ja tagasihoidlik inimene suudab hädas olles säilitada rahu ning käituda kainelt ja kindlameelselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alati räägitakse miskipärast üha uuesti ja uuesti samu asju. Mul tekib neid Estonialt pääsemise lugusid kuulates aga hoopis küsimusi, millele üldse ei vastata. Näiteks viimases osas ned naised kirjeldasid, kuidas nad külmas ja vahutavas vees põhja poole vajusid. Nende jutu järgi oli neil silmad lahti ja nad nägid ümbritsevat. Aga kumbki ei maini, kui pikalt nad ikkagi umbes seal “pesumasinas” olid. No küllap sellistes olukordades ajataju kaobki, aga mind huvitaks, kuidas läks nii, et nad vett kurku ei tõmmanud ja end vee alt veel välja võitlesid. Ühel neist oli vel kuuldavasti mitu luumurdu, sealhulgas ribid ja õlg.

no siis oleks see saade tundideks veninud, mis tähtsust sel on kas 5 või 15 minutit. Ei saanud ju hulpida seal tundi, oleks alajahtumine ja neid selles saates poleks. Mul ei tulnud isegi pähe teada saada, kas neelas vett või mitte, kas sellel on tähtsust?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mina ootan, et asi lõppeb sellega, et mõni selgeltnägija võtab sõna ja räägib, mis seal siis tegelikult juhtus. see oleks tase. ilmselt muidugi seda ei tule, sest asi on lukus ja hoiatused peal. aga võiks. tahaks lõpuks teada, miks ja kuidas.
see, et laev nii kiiresti põhja läheb, ei ole normaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Senikaua, kuni Eesti riik hoiab Estonia katastroofiga seotud dokumente klausliga “Salastatud 50 aastaks” ei hakka keegi uskuma, et seal midagi valgustkartvat pole. Sest kui kõik oleks nii nagu ametlik versioon ütleb, siis mida seal salastada?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma olen mõelnud hukkunute lähedastele makstud kindlustussummade üle. Üldse ei huvita, mis numbriga tegemist oli. Huvitaks, kui kaua need inflatsioonis vastu pidasid ja suur nende tarbimisväärtus oli? Ma ei oska hästi seletada, mida ma silmas pean. Kui see õnnetus oli, siis ma kuulsin ka sellist ütlemist abikaasa kaotanud pere kohta “ah nemad on nüüd miljonärid!” Umbes et lähedase küll kaotasid, aga said väga rikkaks. Et kas oli siis nii? Pidas see kindlustussumma vastu aastaid, saadi selle eest osta maja ja mugavalt elada? Ma üldse ei mõtle, et raha kuidagi korvaks lähedase kaotust või et keegi oleks veel õnnelik, et näe kui hea, et hukka sai, ma sain palju raha. Ma ei mõtle seda! Mõtlen seda, kas need summad olid väärikad? Olid need ka kümme aastat hiljem veel arvestatava suurusega? 1990ndatel oli meil ju kiire inflatsioon, miljon krooni oli suur summa 1995, aga mitte enam 2005. 1995 võis veel mõelda, et miljoni krooniga elab neljaliikmeline pere eluaeg ära ilma tööl käimata. Aga kümme aastat hiljem ei saanud selle eest Tallinnas enam majagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma just loodan, et mingeid selgeltnägijaid ja soolapuhujaid tolmu üles keerutama ei tule sinna saatesse. On eestis näiteks üks inimene tänu neile üles leitud st. reaalselt midagi nad on avastanud? Sellises saates on väga mugav hakata heietama, et näen mingit suur autot, milles on – oot, oot – sellised rohelised kastid – ja äkki, kuulen nagu pomm lõhkeks …
Mind huvitav inimeste reaalne jutt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See parvedele jõudmine ja nendega merel ulpimine oli ilmselt nii õudne, et need naised ei pruugi seda täpselt mäletadagi. Ju keegi nad ikka parvele tõmbas, mitte laine ei visanud. Siin ühe noore-suure-tugeva mehe mälestused pesumasinas

Hulpimine

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina ootan, et asi lõppeb sellega, et mõni selgeltnägija võtab sõna ja räägib, mis seal siis tegelikult juhtus. see oleks tase. ilmselt muidugi seda ei tule, sest asi on lukus ja hoiatused peal. aga võiks. tahaks lõpuks teada, miks ja kuidas.

see, et laev nii kiiresti põhja läheb, ei ole normaalne.

Mis hoiatused? Kas need antakse igale inimesele või, või kes saab panna neid hoiatusi järgima? Mind need hoiatused ei huvitaks. Ma oleks kindel hoiatuste eiraja, kui minu võimuses oleks asja uurima hakata.
Nii palju väljaselgitamata infot ja lihtsalt neid ei huvita. Sogavad.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 502 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Estonialt pääsenute lood