Esileht Ajaviite- ja muud jutud Estonialt pääsenute lood

Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 502 )

Teema: Estonialt pääsenute lood

Postitas:
Kägu

Kaks õde olid ju ka ja nemad ei olnud meeskonnaliikmed.

Kõiki laevafirma poolt konkreetsele reisile palgatud inimesi nimetatakse meeskonnaliikmeteks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tegelikult Pihti naine ei tunnistanud videol olevat meest enda omaks. Selles raamatus, mille lingi enne panin, on sellest ka juttu. Huvilised võivad selle teema ka läbi kammida:

https://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?f=13&t=2210&sid=9d29e5b02e53b46014cfe7bd488b38f4&start=495

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No ja seleta mulle seda müstikast, kuidas Pihtiga ühele parvele ainult meeskonnaliikmed sattusid, sest nö likvideerimisele ei kuulunud ühtegi tavalist reisjat???? Sellega sa miskipärast ei vaeva oma pead ega pea müstiliseks. Nagu me vandenõuteeriatest lugenud oleme, te need kadunud inimesed läksid kaduma, sest nägid Pihti elusalt pääsenuna. Ja kõik tunnistajad juhtusid olema meeskonnaliikmed, ei kedagi teist. Väga huvitav. Ja kuidas seletada, et üks tunnistaja nägi oma silmaga ühte neist elusalt kadunuks peetavat meeskonnaliiget enda kõrvalt õnnetult ja kõrgelt vette kukkumas ja tema pääsemine elusalt ja veel parvega, kus viibisid ainult laeva meeskonna liikmed, väga väga ebatõenäoline.

Kuule, sa oled siin 19 posti vaielnud, ehk vaevuksid ka vastused läbi lugema, ma juba selgitasin seda kõike, mida sa küsid. Aga ok, mul on hetkel aega, kirjutan veelkord.

Alustaks sellest, et see, et pole tõenäoline, et ainult meeksonnaliikmeid segi aeti, tuligi mulle meelde ainult tänu sellele, et sina selle samale parvele sattumise ebatõenäoususe sisse tõid. Ja loomulikult on sul õigus, ei ole loogiline see, et kõik need 8 laevapere liiget sattusid ühele parvele ja ainult nemad. Samamoodi ei ole loogiline see, et nimed sassi aeti ainult nendel.

Aga on mõningas asjad, mis siiski seda selgitada võivad. See, et need kaheksa koos just samal parvel olid, on sinu oletus mitte fakt, eks. Neil kaheksal võis olla erinevaid põhjuseid, miks just nemad need pärast kaotatud inimesed olid. Esiteks on loomulikult võimalik, et 1, max 2 neist oligi puhas eksitus ja nad ei olnudki kunagi pääsenud. Teiseks, kui tõesti oli põhjust mingist kahtlasest asjast teadjaid kõrvaldada, siis nende kadunute hulgas võiks olla ka mitu teadjat. Millest oletus, et ainult üks teadis? Kolmandaks, kõik need ülejäänud ei pruukinud olla samal parvel, nad võisid ka muus kohas (helikopteris, teisel laeval ja haiglas) Pihti või mõne teise reaalselt teadmise pärast kõrvaldatud inimesega kokku puutuda.

Miks ainult laevapere liikmed kõrvaldati? Sest tavareisijad ei tundnud isiklikult Pihti ega kedagi teist. Kui nad ka samal parvel olid, samas helikopteris või laeval olid, haiglapalatis või koridoris kokku puutusid, nad ei teadnud, et tegemist on Pihtiga.

Ja kuidas seletada, et üks tunnistaja nägi oma silmaga ühte neist elusalt kadunuks peetavat meeskonnaliiget enda kõrvalt õnnetult ja kõrgelt vette kukkumas ja tema pääsemine elusalt ja veel parvega, kus viibisid ainult laeva meeskonna liikmed, väga väga ebatõenäoline. Kaks varianti, kas see kukkunu oli see üks erand, kelle puhul tõesti eksiti. Või siis ta siiski pääses elusalt, seda, et ei pruukinud just samale parvele sattuda ma juba põhjenasin. Ta võis olla kas see teine asjast teadja, keda oli tema enda teadmiste pärast kaotada vaja või siis sattus kokku kuskil mujal, nt haiglas.

Nii nüüd paluks sinu põhjendused, miks just need kaheksa ja ainult need kaheksa nime kõik segi aeti, kõik laevapere liikmed kes üksteist tundsid? Jah, midagi sa juba põhejndasid:

Ilmselgelt tekkis ekslikult mingi miksitud segu laevameeskonna liikmetest ja pääsenute nimekirjast. Ja mingil hetkel suudeti need nimekirjad õigeks vonksu ajada. See, et esialgsetes nimekirjades vigu tehakse, on normaalne.

Ei tundu loogiline. Hulk meeskonnaliikmeid olid kohe surnuks tunnistatud. Miks just need 8? No loogiline oleks näiteks, kui meeskonnaliikmete nimed olid väljatrükitud ja üks paber neist sattus kuidagi pääsenute nimekirja hulka. Aga sel juhul oleks pidanud olema mingi loogika, miks need 8 olid koos samal paberil. Nimekirju antakse tavaliselt tähestiku järjekorras – saad ju isegi aru, et nende puhul ei olnud tähestiku järjekorras koosolevad nimed nimekirjas. Või mingi loogilises järjekorras, no et alustame kaptenist (sellest, kes parajasti tööl oli muidugi, mitte sellest, kes reisijana kaasa sõitis), siis tähtsuselt teine mees (laeva puhul vist esimene tüürimees?) jne. Lõpus oleksid sellise loogika järgi tõenäoliselt need, kes laeval mingit muud tegid, mitte meremehed, st poe juhataja ja varieteetantsijad näiteks. Ka sel juhul ei saanud need 8 kuidagi nimekirjas lähestikku sattuda. Töövälisel ajal laeval olev kapten, laevaarst, neljas tüürimees, vanemmehaanik, neljas mehaanik, kaupluse juhataja ja varieteetantsijad. No ei kuulu ka loogiliselt kuidagi kokku. Niisiis mulle ei tundu su põhjendus eriti usutav.

Muideks ma ise arvan, et nt kaksikutest võib üks vabalt olla eksitus. St tundub üsna usutav, et sama tüdruku käest küsisisd nime kaks erinevat inimest, algul ütles ta ainult perenime. Teisele perenime ja kodus kasutatava hüüdnime. Kuna kõik teadsid, et neid pidigi kaks olema, siis võis vabalt see üks pääsenu kirja minna nii enda kui ka oma õe eest. Sedamoodi nime segiajamine on täiesti loogiline. Aga selle teooria eeldus on muidugi see, et üks neist pääses.

Ja mina seletasin selle viimases telesaates olnud tunnistaja kohta, kuidas see nii olla sai. Kas sina seletaksid nüüd ikkagi seda, kuidas need saksa telekanalis seda Pihti videol näinud meeksonnaliikmed said kõik Pihti näha. Kui nad kõik eksisid, siis miks ei ole seal videos olnud meest välja toodud, et neid kahtlusi kummutada? Miks see video kaotati?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sellel videol olev mees leiti yles, vist oli sakslane vms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esiteks kutsus teistmoodi ja vist ütles ka mingi teksti a la “tuvastatakse numbrit” vms.
Nii täpselt ei mäleta, aga tol ajal sai tööasjus palju helistatud ning hakkasid tekkima numbrituvastajad, need olid ka kodudes, mitte ainult firmades. Numbrituvastajaga telefonile helistamisel oli kindlasti aru saada sellest.

See on küll konkurentsitult kõige rumalam kommentaar selles teemas. Ja konkurents on kõva.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Allikat palun? Ja miks video ära kaotati?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ja seleta mulle seda müstikast, kuidas Pihtiga ühele parvele ainult meeskonnaliikmed sattusid, sest nö likvideerimisele ei kuulunud ühtegi tavalist reisjat???? Sellega sa miskipärast ei vaeva oma pead ega pea müstiliseks. Nagu me vandenõuteeriatest lugenud oleme, te need kadunud inimesed läksid kaduma, sest nägid Pihti elusalt pääsenuna. Ja kõik tunnistajad juhtusid olema meeskonnaliikmed, ei kedagi teist. Väga huvitav. Ja kuidas seletada, et üks tunnistaja nägi oma silmaga ühte neist elusalt kadunuks peetavat meeskonnaliiget enda kõrvalt õnnetult ja kõrgelt vette kukkumas ja tema pääsemine elusalt ja veel parvega, kus viibisid ainult laeva meeskonna liikmed, väga väga ebatõenäoline.

Kuule, sa oled siin 19 posti vaielnud, ehk vaevuksid ka vastused läbi lugema, ma juba selgitasin seda kõike, mida sa küsid. Aga ok, mul on hetkel aega, kirjutan veelkord.

Alustaks sellest, et see, et pole tõenäoline, et ainult meeksonnaliikmeid segi aeti, tuligi mulle meelde ainult tänu sellele, et sina selle samale parvele sattumise ebatõenäoususe sisse tõid. Ja loomulikult on sul õigus, ei ole loogiline see, et kõik need 8 laevapere liiget sattusid ühele parvele ja ainult nemad. Samamoodi ei ole loogiline see, et nimed sassi aeti ainult nendel.

Aga on mõningas asjad, mis siiski seda selgitada võivad. See, et need kaheksa koos just samal parvel olid, on sinu oletus mitte fakt, eks. Neil kaheksal võis olla erinevaid põhjuseid, miks just nemad need pärast kaotatud inimesed olid. Esiteks on loomulikult võimalik, et 1, max 2 neist oligi puhas eksitus ja nad ei olnudki kunagi pääsenud. Teiseks, kui tõesti oli põhjust mingist kahtlasest asjast teadjaid kõrvaldada, siis nende kadunute hulgas võiks olla ka mitu teadjat. Millest oletus, et ainult üks teadis? Kolmandaks, kõik need ülejäänud ei pruukinud olla samal parvel, nad võisid ka muus kohas (helikopteris, teisel laeval ja haiglas) Pihti või mõne teise reaalselt teadmise pärast kõrvaldatud inimesega kokku puutuda.

Miks ainult laevapere liikmed kõrvaldati? Sest tavareisijad ei tundnud isiklikult Pihti ega kedagi teist. Kui nad ka samal parvel olid, samas helikopteris või laeval olid, haiglapalatis või koridoris kokku puutusid, nad ei teadnud, et tegemist on Pihtiga.

Ja kuidas seletada, et üks tunnistaja nägi oma silmaga ühte neist elusalt kadunuks peetavat meeskonnaliiget enda kõrvalt õnnetult ja kõrgelt vette kukkumas ja tema pääsemine elusalt ja veel parvega, kus viibisid ainult laeva meeskonna liikmed, väga väga ebatõenäoline. Kaks varianti, kas see kukkunu oli see üks erand, kelle puhul tõesti eksiti. Või siis ta siiski pääses elusalt, seda, et ei pruukinud just samale parvele sattuda ma juba põhjenasin. Ta võis olla kas see teine asjast teadja, keda oli tema enda teadmiste pärast kaotada vaja või siis sattus kokku kuskil mujal, nt haiglas.

Nii nüüd paluks sinu põhjendused, miks just need kaheksa ja ainult need kaheksa nime kõik segi aeti, kõik laevapere liikmed kes üksteist tundsid? Jah, midagi sa juba põhejndasid:

Ilmselgelt tekkis ekslikult mingi miksitud segu laevameeskonna liikmetest ja pääsenute nimekirjast. Ja mingil hetkel suudeti need nimekirjad õigeks vonksu ajada. See, et esialgsetes nimekirjades vigu tehakse, on normaalne.

Ei tundu loogiline. Hulk meeskonnaliikmeid olid kohe surnuks tunnistatud. Miks just need 8? No loogiline oleks näiteks, kui meeskonnaliikmete nimed olid väljatrükitud ja üks paber neist sattus kuidagi pääsenute nimekirja hulka. Aga sel juhul oleks pidanud olema mingi loogika, miks need 8 olid koos samal paberil. Nimekirju antakse tavaliselt tähestiku järjekorras – saad ju isegi aru, et nende puhul ei olnud tähestiku järjekorras koosolevad nimed nimekirjas. Või mingi loogilises järjekorras, no et alustame kaptenist (sellest, kes parajasti tööl oli muidugi, mitte sellest, kes reisijana kaasa sõitis), siis tähtsuselt teine mees (laeva puhul vist esimene tüürimees?) jne. Lõpus oleksid sellise loogika järgi tõenäoliselt need, kes laeval mingit muud tegid, mitte meremehed, st poe juhataja ja varieteetantsijad näiteks. Ka sel juhul ei saanud need 8 kuidagi nimekirjas lähestikku sattuda. Töövälisel ajal laeval olev kapten, laevaarst, neljas tüürimees, vanemmehaanik, neljas mehaanik, kaupluse juhataja ja varieteetantsijad. No ei kuulu ka loogiliselt kuidagi kokku. Niisiis mulle ei tundu su põhjendus eriti usutav.

Muideks ma ise arvan, et nt kaksikutest võib üks vabalt olla eksitus. St tundub üsna usutav, et sama tüdruku käest küsisisd nime kaks erinevat inimest, algul ütles ta ainult perenime. Teisele perenime ja kodus kasutatava hüüdnime. Kuna kõik teadsid, et neid pidigi kaks olema, siis võis vabalt see üks pääsenu kirja minna nii enda kui ka oma õe eest. Sedamoodi nime segiajamine on täiesti loogiline. Aga selle teooria eeldus on muidugi see, et üks neist pääses.

Ja mina seletasin selle viimases telesaates olnud tunnistaja kohta, kuidas see nii olla sai. Kas sina seletaksid nüüd ikkagi seda, kuidas need saksa telekanalis seda Pihti videol näinud meeksonnaliikmed said kõik Pihti näha. Kui nad kõik eksisid, siis miks ei ole seal videos olnud meest välja toodud, et neid kahtlusi kummutada? Miks see video kaotati?

Kes need meeskonnaliikmed olid? Nimeta need.

Kes ütleb sellises olukorras oma hüüdhime?????? Ahjaa ma olen Kati Tamm. Selle jätan oma teada, et tegelikult Katrin. Minu tuttavad kasutavad ka hüüdnime, aga ma ise ei ütle kunagi neile helistades või sõnumeid saates oma hüüdnime, vaid tegeliku nime.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 39 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kes ütleb sellises olukorras oma hüüdhime?????? Ahjaa ma olen Kati Tamm. Selle jätan oma teada, et tegelikult Katrin. Minu tuttavad kasutavad ka hüüdnime, aga ma ise ei ütle kunagi neile helistades või sõnumeid saates oma hüüdnime, vaid tegeliku nime.

On arvatud, et keegi teine ütles. A la, et nägin veel seda, seda ja seda. Aga sellisel juhul võiks öelda, kes see inimene oli, kes need nimed ütles. Tema peaks ju ometi elus olema. Ta ju teab, et mõistatakse neid nimesid. Miks ta ei astu siis esile ega ütle, et ups, mina ütlesin need nimed, sest arvasin, et nad ka pääsesid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kõiksugu teooriaid, aga keegi pole välja pakkunud seda teooriat, et võibolla Piht ise avaldas soovi avalikkuse eest kaduda ja uut elu alustada. Sai vapustuse, tundis süütunnet ja otsustas, et ta ei suuda ülejäänud elu vasakule ja paremale kommentaare jagada. Ja talle tuldi vastu. Anti uus identiteet.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 39 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Esiteks kutsus teistmoodi ja vist ütles ka mingi teksti a la “tuvastatakse numbrit” vms.

Nii täpselt ei mäleta, aga tol ajal sai tööasjus palju helistatud ning hakkasid tekkima numbrituvastajad, need olid ka kodudes, mitte ainult firmades. Numbrituvastajaga telefonile helistamisel oli kindlasti aru saada sellest.

See on küll konkurentsitult kõige rumalam kommentaar selles teemas. Ja konkurents on kõva.

Sai aru küll. Esimene tirin oli teistmoodi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõiksugu teooriaid, aga keegi pole välja pakkunud seda teooriat, et võibolla Piht ise avaldas soovi avalikkuse eest kaduda ja uut elu alustada. Sai vapustuse, tundis süütunnet ja otsustas, et ta ei suuda ülejäänud elu vasakule ja paremale kommentaare jagada. Ja talle tuldi vastu. Anti uus identiteet.

Ja teised pääsenud, aga kadunud meeskonnaliikmed ka?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kes need meeskonnaliikmed olid? Nimeta need.

Mäh? Sa ei oska isegi vikpeediat avada? Aga palun, copy-paste:
Kaheksa inimest olid algselt päästetute nimekirjas, kuid kadusid sealt hiljem. Katastroofijärgselt olid pääsenute nimekirjades kapten Avo Piht, kes viibis hukuööl laeval reisijana, neljas tüürimees Kaimar Kikas, laevaarst Viktor Bogdanov, vanemmehaanik Lembit Leiger, neljas mehaanik Agur Targma, kaupluse juhataja Tiina Müür ja varieteetantsijatest õed Hannika ja Hannely Veide. Seega olid kõik kadunuks jäänud laevapere liikmed, mitte reisijad. Nende kadumist on seostatud sooviga tunnistajaid vähendada, kuna nad võisid teada laevahuku tegelikku põhjust või laeval toimunud relvavedu või muud salajast asjaolu. Nendest isikutest pole kellegi surnukeha leitud. Laevalt päästetud ütlesid oma nimed ise ning selle alusel kanti nad nimekirja. Seetõttu ei ole teada, kuidas said nad nimekirjadesse sattuda, ilma et oleksid pääsenud.

Segaduses ja šokis inimene. Ma saan aru, et sina oleksid peale elu eest võitlemist, surmahirmus külmana ja märjana päästmise ootamise järel viks ja viisakas ja täiesti selge mõisutsega, tõuseksid aga nime küismise peale püsti, suruksid kätt ja teataksid: lubage ennast tutvustada, minu nimi on Katrin Tamm, olen 20-aastane, minu isikukood on see ja see, elan Talllinnas Tamme tänaval ning mu vanemate telefoninumber on see ja see.

Aga kõik ei ole nii tublid. Inimene on värisev, šokis, surmahirm hakkab taanduma, aga väga paha ja külm on veel olla, võimalik, et valud jne ja siis keegi küsib midagi. Algul ei saa ehk arugi, mida küsitakse, lõpuks taipab, et nime, kohmab midagi vastuseks, selle nime, millega harjunud on.

Palun, kas sa nüüd minu küsimustele ka vastaksid, ma olen järjest kõigile su küsimustele vastanud. Sooviks nüüd sinu vastuseid ka. Kuidas ikkagi need meeksonnaliikmed saksa televisioonist Pihti näha said, kui ta kohe surma sai? Kas nad eksisid? Kui eksisid, siis kes oli seal videos tegelikult ja miks video ära kaotati? Ja teiseks, kui eeldada, et nimedega oli lihtsalt segadus, siis miks just ainult laeval töötanud inimeste nimedega?

Please wait...
Postitas:
Kägu

esiteks esimeses saates see mees ütles et tema veoauto oli viimane

Selles artiklis väidetakse, et viimane oli väikebuss triatleetide varustusega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja miks video ära kaotati?

Allikad, palun.

Vabalt võidi video juhuslikult üle lindistada vms. Ilma igasuguse tahtlikkuseta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

miks just ainult laeval töötanud inimeste nimedega?

Kas see on kuskil kinnitamist leidnut, et ainult nende? Väheusutav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on täiesti mõeldav variant. Aga seegi eeldab, et äratuntu oli ikkagi Piht.

See, kes bussiaknast välja vaatas ja kelle mitu tuttavat selgelt ära tundsid? Taevake, miks seda tähtsat fakti siis ei avaldatud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 28 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Allikad, palun.

Vabalt võidi video juhuslikult üle lindistada vms. Ilma igasuguse tahtlikkuseta.

See jupp uudistest lindistati kogemata üle? Sama tõenäoline, kui Epsteini kambris juhtus kaamera just enesetapu ajal streikima. Isegi vähem tõenäoline, sest keset videot üks jupp üle lindistada on ikka tõeline kunsttükk.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 28 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See jupp uudistest lindistati kogemata üle?

Miks mitte. Ajad olid teised, tehnika teine. Keegi ju alguses ei teadnudki, et võib oluline klipp olla. Sellise mastaapse katastroofi ajal olid mastaapsed segadused ka selle tagajärgede registreerimisel, väljaselgitamisel, kajastamisel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Allikad, palun.

Alikas nt siin: https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/filmikaadrid-kinnitavad-pihti-paasemist-estonialt?id=928537
Selgelt öeldud, et video oli, siis oli videost Pihti osa ära varjatu ja lõpuks püüti veend, et algul nähti hoopis teist videot.

Jah, kogemata ülelindistamine võiks olla variant küll, mitte kuigi usutav, aga mitte ka võimatu. Aga miks ikkagi pole öeldud, kes see mees seal videos oli? Ei oleks pidanudki kogu avalikkusele. Spekulatsioonid oleksid olemata olnud, kui need videost Pihti näinud kolleegid oleksid kohe alguses teada saanud, et näed see mees siin oli ses videos, oleksid isiklikult veendunud, et on nii saranane, et võis olla ja olekski jäänud see teema üldse avalikkuse ette toomata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

#3233381:
#3233300:

Allikad, palun.

Alikas nt siin: https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/filmikaadrid-kinnitavad-pihti-paasemist-estonialt?id=928537
Selgelt öeldud, et video oli, siis oli videost Pihti osa ära varjatu ja lõpuks püüti veend, et algul nähti hoopis teist videot.

Kes need ülejäänud neli meest lisaks Pihtile olid, kes kiirabiautost sellel n-ö kadunud videol väljusid? Kas nende isikud on tuvastatud? Kas keegi näiteks Saksamaal ka seda videot nägi ja tundis mõne teise mehe seltskonnast ära. Või tunti ära üksnes Piht? Teistel meestel tuttavaid/lähedasi ei olnud, kes nad ära oleksid tundnud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes need ülejäänud neli meest lisaks Pihtile olid, kes kiirabiautost sellel n-ö kadunud videol väljusid? Kas nende isikud on tuvastatud? Kas keegi näiteks Saksamaal ka seda videot nägi ja tundis mõne teise mehe seltskonnast ära. Või tunti ära üksnes Piht? Teistel meestel tuttavaid/lähedasi ei olnud, kes nad ära oleksid tundnud?

Ei oska vastata, selle kohta vist ei ole infot avaldatud. Võimalik, et seda videot näidati ainult saksa televisioonis ja seetõttu rootsis-eestis ei nähtud ja ei saadud ka ära tunda. Enamus estonia pardal olnuid olid pärit rootsist ja eestist. See on minu oletus muidugi, mitte fakt.

Aga miks sa seda küsid? Tahaksid teada, kas teised pääsesid ja kui pääsesid, kas nad siis tunnistavad, kas see oli Piht või mitte? No tõenäliselt need, kes temaga seal koos olid, ei tundnud teda lihtsalt. Vaevalt nad seal parvel päästmist oodates nimepidi tutvusid. Seega isegi kui on teada, kes teised seal videos olid, ei oskaks nad arvatavasti öelda, kes see üks konkreetne mees oli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks sa seda küsid?

Lihtsalt imelik on, et Eestis tundub olevat sadu inimesi, kes seda Saksamaal näidatud videot olla näinud ja Pihti ära tundnud. Aga ülejäänud mehi ei näinud/tundnud keegi…

Seega isegi kui on teada, kes teised seal videos olid, ei oskaks nad arvatavasti öelda, kes see üks konkreetne mees oli.

Aga ehk nad teaksid, kuhu see konkreetne mees sai, kas nad lahutati kohe, kas väidetav Piht viidi kuskile mujale jne jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt imelik on, et Eestis tundub olevat sadu inimesi, kes seda Saksamaal näidatud videot olla näinud ja Pihti ära tundnud. Aga ülejäänud mehi ei näinud/tundnud keegi…

Kust sa seda võtad, et sadu? Niipalju, kui mina aru saan, räägitakse ikka seda, et need konkreetsed mehed, kes Pihti päristl tundisd, nägid seda videot.
Lisaks on neid, kes on näinud seda autoakna videot – aga see vist ei olnud Piht. ning nähtud on veel mingit bussiga videot, teistsugust, seal oli ka alla kirjutatud, et Piht, aga ka see kiri oli vist ekslik. Ja see video on vist senini alles, kuskil eespool oli link. Aga see üks konkreetne, mida nähti saksa telvisioonis, see on kadunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis soga sa nüüd ajad! Seda 4-5 mehe bussis välja astumise ja paremale suundumisega videot näidati Eesti televisoonis ja öeldi juurde, et Piht pääses.
Siin lingitud bussist väljavaatava mehega video on mulle võõras.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 33 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Seda 4-5 mehe bussis välja astumise ja paremale suundumisega videot näidati Eesti televisoonis ja öeldi juurde, et Piht pääses.

Ja ainult Eesti televisioonis või? Huvitav… Nii et see oli Eesti TV klipp ja kadus ära Eestis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja ainult Eesti televisioonis või? Huvitav… Nii et see oli Eesti TV klipp ja kadus ära Eestis?

Miks see ETV oma olema pidi? Kas nõukaaegsed Brežnevi kõned olid Eesti TV poolt filmitud? Ehk taidleksid mõne kergema teema kallal?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks see ETV oma olema pidi? Kas nõukaaegsed Brežnevi kõned olid Eesti TV poolt filmitud? Ehk taidleksid mõne kergema teema kallal?

Taidle ise.

Kuidas see tehniliselt käis? Kuidas ETV pildi Saksast sai? Kui Saksas klipp ära “kadus”, siis kadus see ära üle kogu maailma?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas see tehniliselt käis? Kuidas ETV pildi Saksast sai? Kui Saksas klipp ära “kadus”, siis kadus see ära üle kogu maailma?

Kuidas tänapäeval “pilte” saadakse? 1994 ei olnud ürgaeg. Seda näidati õnnetuse järgse päeva õhtupoolikul. Kerge taibata, et ju siis ei olnud veel “ära kadunud”.
Kuidas videot keskelt mõne sekundi (ühe mehe astumise) osas üle lindistatakse?
Piht ei olnud ei esimene ega viimane. Pigem ikka lõigatakse välja. Miks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas tänapäeval “pilte” saadakse? 1994 ei olnud ürgaeg. Seda näidati õnnetuse järgse päeva õhtupoolikul. Kerge taibata, et ju siis ei olnud veel “ära kadunud”.

Kuidas videot keskelt mõne sekundi (ühe mehe astumise) osas üle lindistatakse?

Piht ei olnud ei esimene ega viimane. Pigem ikka lõigatakse välja. Miks?

Kes lõikas välja? Kas ETVs oli ka see klipp olemas? Kas see kadus nii Eestis kui ka Saksamaal?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Niipalju kui mina olen aru saanud, oli jutt kahest klipist. Eesti televisoonis näidati siin AK-s kohe alguses lõiku ja seda meest vist peeti Pihtiks.
https://www.youtube.com/watch?v=EHNGojf5p64&feature=youtu.be
Saksa televisioonis oli mingi teine klipp olnud. Nii olen mina aru saanud, võimalik, et eksin.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 502 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Estonialt pääsenute lood