Esileht Ajaviite- ja muud jutud Estonialt pääsenute lood

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 502 )

Teema: Estonialt pääsenute lood

Postitas:
Kägu

Olen ise Estoniaga kaks korda sõitnud. Meil oli grupireis ja nimed olid trükitud ühe paberi peale ja oh kui palju vigu seal nimedes oli, ilmselgelt rootslaste suu järgi üles kirjutatud. Mäletan, et saime kõht kõveras neid nimesid naerda. Tol ajal sai reisida ka istesalongis. Tukkusid seal istme peal nagu bussis. Korra juhtus nii, et laev oli üle broneeritud ja meie grupile ei jätkunud istekohti. Vedelesime suvaliselt koridoris, pallimeres ja mänguautomaatide all. Vaatasin tekil jalutades päästeveste ja mõtlesin, kas kõigile jagub kui reisjaid on rohkem kui kohti.

Seega mina ei imesta küll, et miks nende nimedega peale hukkumist segadused olid. Internetti polnud kindlasti ja arvuteid ei kasutatud Ja ei imesta, et laev polnud sõidukorras, kuid sellele vilistati. Ajad olid sellised postsovjetilikud, kus turvalisus polnud tähtis ja kõike ohutusega seonduvat eirati igas valdkonnas. Kes ise ei mäleta neid aegu, ei peaks targutama, et oi mina tegin koolis uurimistööd ja jõudsin järeldustele… Sul pole selle ajastu tunnetust. Mitte miski polnud nii nagu täna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 39 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Üks naistest ju rääkis, et käis kõva pauk ja oli nagu löök, mille tagajärjel asjad lendasid. Kokkupõrge tundus tema arvates olevat, mis kattub ka ühega vandenõuteooriatest. See saade mulle meeldib ja mina leian, et sellest tuleb rääkida. Samas mõistan, et see võib paljudele valu ja piina põhjustada. Neid lugusid kuulates, tundub, et inimvõimetel pole piire või siis soosis neid saatus. Vaprad inimesed ja kui nad on valmis oma üleelamistest rääkima, leidub ka kuulajaid. Mina ametlikku Estonia huku versiooni ei usu, vesiiris ja atlandi lukkudes see asi polnud. Usun, et me saame kõik enda jaoks nö oma tõde uskuda aga selle katastroofi tegelikest põhjustest ei räägita kunagi. Ma isegi pole kindel, kas see tõeline põhjus annabki midagi enam, sest olnut ju muuta ei saa. Loodetavasti suudetakse taolisi õnnetusi tulevikus vältida. Kõige rohkem soovin, et hukkunute lähedased leiaksid hingerahu. Seda katastroofi ei unustata kunagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mitte kunagi ei saa olnut muuta. Tegemist suure katastroofiga ja väga paljude inimestega. Mitte kellelegi ei ole õigust seda külmutada või manipuleerida ega vassida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Senikaua, kuni Eesti riik hoiab Estonia katastroofiga seotud dokumente klausliga “Salastatud 50 aastaks” ei hakka keegi uskuma, et seal midagi valgustkartvat pole. Sest kui kõik oleks nii nagu ametlik versioon ütleb, siis mida seal salastada?

Tead saladused ei püsi kunagi kotis. Ikka imbuvad siit ja sealt. Seda on uurinud nii paljud inimsed ja katastroofis osalesid nii paljud inimesed. Võimatu, et nad kõik peavavad suud nagu üks mees. Nii palju aega on möödas ja mitte mingit uut infot pole päevavalgele tulnud ega tõendeid, mis ametliku verisooni ümber lükkaks. Absoluutselt mitte midagi. Aga inimestele meeldivad alati müstilised verioonid rohkem ning nad ei ole tõega rahul misiganes see ka poleks. Sest see pole piisavalt põnev, täis kõrgem klassi äktsionit. Mingi tükk kukkus eest ja vajus põhja, pähh kui igav versioon, seda ma ei usu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks naistest ju rääkis, et käis kõva pauk ja oli nagu löök, mille tagajärjel asjad lendasid. Kokkupõrge tundus tema arvates olevat, mis kattub ka ühega vandenõuteooriatest. See saade mulle meeldib ja mina leian, et sellest tuleb rääkida. Samas mõistan, et see võib paljudele valu ja piina põhjustada. Neid lugusid kuulates, tundub, et inimvõimetel pole piire või siis soosis neid saatus. Vaprad inimesed ja kui nad on valmis oma üleelamistest rääkima, leidub ka kuulajaid. Mina ametlikku Estonia huku versiooni ei usu, vesiiris ja atlandi lukkudes see asi polnud. Usun, et me saame kõik enda jaoks nö oma tõde uskuda aga selle katastroofi tegelikest põhjustest ei räägita kunagi. Ma isegi pole kindel, kas see tõeline põhjus annabki midagi enam, sest olnut ju muuta ei saa. Loodetavasti suudetakse taolisi õnnetusi tulevikus vältida. Kõige rohkem soovin, et hukkunute lähedased leiaksid hingerahu. Seda katastroofi ei unustata kunagi.

Milleks peaks tegelikku põhjust varjama? Ja nii palju aastaid hiljem. Pole enam inimesigi, keda vastutusele võtta. Algusest peale kohe oli teada, mis juhtus ja kõik tsenaarium oli valmis kirjutatud, mida tuleb öelda ja mida uurmisraportisse kirjutada? Sellist asja ei saa hakata hiljem varjama, ümber kirjutama ja mätsima, sest nii palju inimesi on seotud. Lihtsalt pole võimalik sellisele massile öelda, et kuulge nüüd peate hoopis nii rääkima ja unustama selle, mis enne oli. Kui ikka nii suur tükk laeva küljest ära kukub, siis peab mingi kolks käima tõesti. Vaikselt visiir ära ei kao. Teiste versioonide tõestuseks pole absoluutselt mitte mingit uut infot ega vettpidavaid tõendeid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei olegi öelnud, et varjama peab või tõega manipuleerima. Lihtsalt, kui sa mõtled selle aja peale… Põhimõtteliselt võib ükskõik milline versioon olla õige. Aga mida see täna enam muudab? Olukorras, kus ka vastutusele ei pruugi enam kedagi võtta olla. See tõde võib olla julm ja tõenäoliselt ongi. Ma ei räägi üldse siin praegu lähedase kaotusega seotust, see on nagunii korvamatu. See on kohutav tragöödia igal juhul, isegi siis, kui laeva uputaski tormine meri ja laeva kehv tehniline seisukord. Aga mida see põhjus annab? Kas see muudaks midagi, kui nüüd 25 aastat hiljem selguks, et õnnetuse põhjustas kellegi tahtlik tegu? Kas see aitaks omastel leppida? Võimalik, et aitaks, võimalik, et see teeks asja veel hullemaks. Kindlasti ei öelda pääsenutele, mida ja kuidas sellest sündmusest rääkida tuleb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Toona kuulub laev Rootsile, seega kui kaasas olnud ka kapten Piht võis arusaada, et laevale sai saatuslikuks omanike hooletus vms asi, – mis oleks toonud kaasa suured kahjunõuded – seega üks variant tema kadumise osas võis olla see. Et tehti ettepanek – hoiad oma suu nii kinni, kui saad uue elu kuskil teises maailma otsas koos selle pundiga, kellega koos olid. Igasugust plahvatust, õhku laskmist, ka legende laevale viimasena saabunud salapärasest masinast, eriti kus nüüd üks meenutaja teadis täpselt, et tema piimapulber oli viimane kaup, mis sinna laeva läks – ei usu. Et siis langevad kokku korraga 2 asja – meeletu torm ja laeva õhkimise vajadus. Eelmisel päeva oli meri suht rahulik.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei seaks üldse kahtluse alla visiiri kaotust vms mis tahes tehnilist riket. Mind häirib rohkem muu. Paljuräägitud inimeste kadumine, seoses saksa uudisteklipiga.kõik sellega seonduv. Kes on sellega kursis, on saadaolevaid asju lugenud, teab. Sealt edasi, selle põhjus?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ka legende laevale viimasena saabunud salapärasest masinast, eriti kus nüüd üks meenutaja teadis täpselt, et tema piimapulber oli viimane kaup, mis sinna laeva läks – ei usu.

Tema masina viimasena tulek ei välista, et enne teda ei tulnud neid masinaid, millest linnalegendides räägiti. Välistab ainult selle, et need olid mingid nähtavalt militaarsed sõidukid, tankid vms. Relvavedu vms ebaseaduslikku kraami ka ei välista. Ajaloos on küll ja küll asju kinni mätsitud, ka lähiajaloos, piisab sellest, kus need, kes asjaga küll otseselt seotud eriti ei olnud, aga midagi teavad, kas kaovad või makstakse kinni, kaugemad vennad ei tea midagi, otsesemalt seotud vennad hoiavad suu kinni nagunii, kuna see jama tuleks ju nende kraesse, vahel ka riikliku turvalisuse huvides vms. Kui on piisavalt kõrged huvid mängus ja piisavalt palju kaalul, saab asju küll kinni mätsida, naiivne on arvata, et ei saa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Estonia sõitis Eesti lipu all aga uppus Rootsi vetes. Laeva omanik oli Estline.
Aga ikka jääb ju kolmas versioon veel-kokkupõrge. Estonia ei olnud ehitatud avamerel sõitmiseks vaid üksnes rannikuvetes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Relvavedu tõestati ju kunagi ära. Mina imestasin, et küll neil oli hea palk seal laeval. Sel ajal ei olnud keskmine isegi 2000 ja tema (ei mäleta kumb naine) sai 8000.
Kas tänapäeval ka nii lahkesti laevadel makstakse?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 33 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sõitis küll eesti lipu all, aga Estline osanik oli 90% rootsi firma, hiljem osalust muudeti ja 90ndate lõpus osteti rootslastelt ära. Paar tuttavat töötasid selles firmas, üks Estonia ajal (õnneks ei olnud tema vahetus), teine töötas seal hiljem. Mäletan ka seda, et need vandenõuteooriad tulid ikkagi hiljem, kui see Jutta Rabbe hakkas oma filme tegema, ka oli sellet Venemma tehtud üks saade jne.
See, et see laev ei sobinud sõitma avamerel ja ka muid puuduseid oli – sellest räägiti, aga ilmselt jäi väheseks, et omanik süüdi jääks. Aeti ilma ja valesti kinnitatud koormate kaela see. Mäletan, et telekast näitas lausa – et kuidas see kõik juhtus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Milleks peaks tegelikku põhjust varjama? Ja nii palju aastaid hiljem. Pole enam inimesigi, keda vastutusele võtta.

Kuhu need inimesed siis kadusid, keda saaks vastutusele võtta? Ega siis laevatöötajad milleski süüdi olnud ju. Isegi II maailmasõja massimõrvade korraldajaid karistatakse praegugi veel, kuigi sõda lõppes juba 74 aastat tagasi ja seda vaatamata sellele, et see ei muuda enam mitte midagi.

Mis vesiiri kukkumise kolksu puutub, siis ei ole mingit kolksu, kui midagi vette kukub ja veel laeva küljest ära. Muidugi on variant, et see vesiir jäi vee peale hulpima ja siis laev sõitis sellele lihtsalt otsa ning see oli see kolks.
Aga oletamine ei vii kusagile.

Esimene saade meeldis väga. See mees kirjeldas nii ehedalt seda trepist üles minekut ja kõike seda, mis ümberringi toimus, rääkis ka teistest inimestest.
Naiste jutt oli üsna igav.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Relvavedu tõestati ju kunagi ära. Mina imestasin, et küll neil oli hea palk seal laeval. Sel ajal ei olnud keskmine isegi 2000 ja tema (ei mäleta kumb naine) sai 8000.

Kas tänapäeval ka nii lahkesti laevadel makstakse?

Ei maksta 🙂 Rõhutakse sellele, et 2 nädalat on tasuta kodu ja prii söök. Huvitav, et kuidas see küll maismaa kodu üüri maksta aitab jne muud maksud ja kulud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jutta Rabbe ei teinud sugugi filme. Tema korraldas uurimiseks sukeldumisi Estoniale. Selleks, et kedagi vastutusele võtta, napib praegu tõendeid. Ja see pole võimalik, et vesiir tuleb laeva küljest ära ja jääb vee peale hulpima. See on tonne kaaluv raudkolakas ju.
Relvavedu on tõendatud? Lõpuni vist siiski mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

millal see saade on?

Esmaspäeviti tv3. Vist kl 21.00. Ma vaatan alati pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kokkupõrke puhul ei arvata sugugi, et laev enda küljest pudenenud vesiirile otsa sõitis. Ikka teine objekt pidi see olema.
Minule meeldis see saade. Seda, mis treppidel toimus on korduvalt kirjeldatud. Järgmisel esmaspäeval räägib üks mees sellest, mis parves toimus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Põhimõtteliselt võib ükskõik milline versioon olla õige. Aga mida see täna enam muudab? Olukorras, kus ka vastutusele ei pruugi enam kedagi võtta olla.

Kui selguks, et süüdi oli näiteks Rootsi riik, kes vedas Estoniaga sõjatehnikat (mis on iseenesest tõestatud), siis muudaks see nii mõndagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

VISIIR on see sõna, mitte vesiir. Viimane on miski türklaste vm tegelaste ametnik…

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina ootan, et asi lõppeb sellega, et mõni selgeltnägija võtab sõna ja räägib, mis seal siis tegelikult juhtus. see oleks tase. ilmselt muidugi seda ei tule, sest asi on lukus ja hoiatused peal. aga võiks. tahaks lõpuks teada, miks ja kuidas.

see, et laev nii kiiresti põhja läheb, ei ole normaalne.

Mis hoiatused? Kas need antakse igale inimesele või, või kes saab panna neid hoiatusi järgima? Mind need hoiatused ei huvitaks. Ma oleks kindel hoiatuste eiraja, kui minu võimuses oleks asja uurima hakata.

Küll sind huvitaks, kui hakkad saama imelikke sõnumeid ja su igapäevaellu tekivad kummalised probleemid. Kartma hakkad, nii enda kui omaste pärast, ja jäädki vait. Lisaks naeruvääristatakse neid, kes julgevad, ja nii pole su avastustest ega uurimisest üldsusele mitte mingit kasu. Enamik lambaid usub alati ametlikke versioone, neid mida esitavad kohalikud delfid. Nemad aitavad sind lollina näidata ja ongi kogu su uurimine. Estoniat on uurida üritatud küll ja küll, aga tõepäraseid versioone on palju, sama palju on ebatõepäraseid versioone. Need on kõik ringlusse lastud, et oleks hästi segane, üks usub üht ja naeruvääristab teist, teine jälle vastupidi – nii on kõige tõhusam tõde varjata. Loogiline on, et kõige tõsiselt võetavam versioon on kindlasti ka ametlikult naeruvääristatud.
Näiteks kapten Pihti kohta on absoluutselt ilmne, et ta pääses, ja mitte poolsurnuna, vaid kenasti elu ja mõistuse juures olevana.
Aga seda versiooni ei lasta ringlusse, mingid jõud materdavad selle maha, isegi käod. Perekooliski on olnud kunagi üks pikk ja totter vaidlus, kus käoparv üritas kõigest jõust väita, et kõik Pihti isiklikud tuttavad eksivad. Tegelikult ikka ei olnud tema. Ega neilgi mingeid tõendeid ei ole, aga mingi animaalne vajadus uskuda ametlikke kanaleid kihutab neid naeruvääristama koos teistega.
Nüüd on ka Sirje Piht surnud, ja üks mure jälle vähem.

Puhas see asi ei ole, see on selge.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 28 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Milleks peaks tegelikku põhjust varjama? Ja nii palju aastaid hiljem. Pole enam inimesigi, keda vastutusele võtta. Algusest peale kohe oli teada, mis juhtus ja kõik tsenaarium oli valmis kirjutatud, mida tuleb öelda ja mida uurmisraportisse kirjutada? Sellist asja ei saa hakata hiljem varjama, ümber kirjutama ja mätsima, sest nii palju inimesi on seotud. Lihtsalt pole võimalik sellisele massile öelda, et kuulge nüüd peate hoopis nii rääkima ja unustama selle, mis enne oli. Kui ikka nii suur tükk laeva küljest ära kukub, siis peab mingi kolks käima tõesti. Vaikselt visiir ära ei kao. Teiste versioonide tõestuseks pole absoluutselt mitte mingit uut infot ega vettpidavaid tõendeid.

Ju siis ikka on inimesi, kes veel vastutada võiksid. Ega reisijate hulgast neid muidugi ei leia. Need on ikka institutsioonid ja väga kõrged ninad. Sellest ka kogu segadus ja uurimise takistamine. Imelikku on selles loos liiga palju, et puhas olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kapten Pihti pääsemine on ilmne. Siin polegi midagi vaielda. Ka Sirje Piht ütles, et saksa tv näidatud videol on tema abikaasa. Mis siin enam vaielda. Pihti kohta on räägitud ju ka ootamatutest kohtumistest temaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin perekooli vaidlusi:
https://foorum.perekool.ee/teema/jalle-estoniast/
https://foorum.perekool.ee/teema/erinevad-vandenou-teooriad/

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen mõelnud hukkunute lähedastele makstud kindlustussummade üle. Üldse ei huvita, mis numbriga tegemist oli. Huvitaks, kui kaua need inflatsioonis vastu pidasid ja suur nende tarbimisväärtus oli? Ma ei oska hästi seletada, mida ma silmas pean. Kui see õnnetus oli, siis ma kuulsin ka sellist ütlemist abikaasa kaotanud pere kohta “ah nemad on nüüd miljonärid!” Umbes et lähedase küll kaotasid, aga said väga rikkaks. Et kas oli siis nii? Pidas see kindlustussumma vastu aastaid, saadi selle eest osta maja ja mugavalt elada? Ma üldse ei mõtle, et raha kuidagi korvaks lähedase kaotust või et keegi oleks veel õnnelik, et näe kui hea, et hukka sai, ma sain palju raha. Ma ei mõtle seda! Mõtlen seda, kas need summad olid väärikad? Olid need ka kümme aastat hiljem veel arvestatava suurusega? 1990ndatel oli meil ju kiire inflatsioon, miljon krooni oli suur summa 1995, aga mitte enam 2005. 1995 võis veel mõelda, et miljoni krooniga elab neljaliikmeline pere eluaeg ära ilma tööl käimata. Aga kümme aastat hiljem ei saanud selle eest Tallinnas enam majagi.

Raamatus rääkis see tantsija Marge(tema vist on järgmises v ülejärgmises saates), et ta sai 300000 krooni ja vist veidi peale. Ostis tol ajal korteri selle eest. Tal oli pisike laps sel ajal ja läks mehest lahku selle raha pärast, sest mees tahtis raha tuulde lennutada igasuguse ideede peale…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See parvedele jõudmine ja nendega merel ulpimine oli ilmselt nii õudne, et need naised ei pruugi seda täpselt mäletadagi. Ju keegi nad ikka parvele tõmbas, mitte laine ei visanud. Siin ühe noore-suure-tugeva mehe mälestused pesumasinas

Hulpimine

http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=Ulpima&F=M

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Püha jumal küll, kas kirjaoskamatus on nakkav?
Vesiir, hulpimine… anna kannatust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hea saade, sel teemal tuleb rääkida ja mitte unustada… ehk kunagi selgub tõde.

Mis puutub Pihti, siis ta oli minu sugulane. Oli. Kui algusaastatel arvasime ja lootsime, et ta on kuskil, siis nüüdseks on see kindel, et teda ei ole. Ma tahaksin ka uskuda, et Avo elab kuskil lõunarannikul head elu, aga ei… Ilmselt ongi tema tõde see, et ta küll pääses, aga seejärel koristati ära. Tol ajal oli tunnistajakaitse jne lapsekingades ja vähe tõenäoline, et tema sinna programmi sattus. Ja miks ta oleks pidanud sattuma, kes oleks tahtnud teda kaitsta kui tema teadis nö tõde??? Kindlasti elas ta (võibolla ka teised algselt nimekirjas olenud laevapere liikmed) mõnda aega (mõni nädal, kuu-kaks) peale hukku, aga seejärel kadus. Sirje pühendas oma ülejäänud elu Avo otsimisele, kuniks kõigest sellest väsis ja haigus ta maha murdis. Mul on sügavalt südamest kahju, et ühe armastajapaari elu nii läks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vaatab nüüd EKI lehelt. Ongi hulpima:)

Püha jumal küll, kas kirjaoskamatus on nakkav?

Vesiir, hulpimine… anna kannatust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil oli grupireis ja nimed olid trükitud ühe paberi peale ja oh kui palju vigu seal nimedes oli, ilmselgelt rootslaste suu järgi üles kirjutatud. Mäletan, et saime kõht kõveras neid nimesid naerda.

Seega mina ei imesta küll, et miks nende nimedega peale hukkumist segadused olid. Internetti polnud kindlasti ja arvuteid ei kasutatud

Üks asi on nimede valesti kirjutamine, teine asi on on see, kui teil olnuks grupi nimekirjale lisatud 5 nime, keda teil üldse grupis polnudki.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

selles tragöödias on saladusi ja asja uurinud spetsialistid kaovad ja on juba siit ilmast lahkunud, aga mitte kõik pole veel lahkunud ja kuna asjasse on segatud arvatavasti väga mõjukad ja tähtsad inimesed, siis kardan, et saladus ei tulegi minu eluajal välja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 502 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Estonialt pääsenute lood