Esileht Ajaviite- ja muud jutud Estonialt pääsenute lood

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 502 )

Teema: Estonialt pääsenute lood

Postitas:
Kägu

Ei olnud võimalik lisada kogemata mittepäästetuid pääsenute nimekirja kuna inimesed pidid ISIKLIKULT oma nime ütlema, sellepärast pole ka võimalik, et nn.Pihtisarnane mees ütles oma nimeks Piht, jabur ju.

Nojah, need, kes kindlalt teavad, et Piht ei pääsenud on ilmselt kindlad, et selle pääsenu tegelik nimi oli näteks Avo Viht vmt. Nii et tuleb otsida Pihtiga sarnase nimega ja sarnase välimusega pääsenut. Ma miskipärast ei usu, et selline olemas on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei olnud võimalik lisada kogemata mittepäästetuid pääsenute nimekirja kuna inimesed pidid ISIKLIKULT oma nime ütlema, sellepärast pole ka võimalik, et nn.Pihtisarnane mees ütles oma nimeks Piht, jabur ju.

Nojah, need, kes kindlalt teavad, et Piht ei pääsenud on ilmselt kindlad, et selle pääsenu tegelik nimi oli näteks Avo Viht vmt. Nii et tuleb otsida Pihtiga sarnase nimega ja sarnase välimusega pääsenut. Ma miskipärast ei usu, et selline olemas on.

ja siis see video, kus see nn.Avo Viht kiirabiautosse läheb kiirelt kaotatakse ära..?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ja siis see video, kus see nn.Avo Viht kiirabiautosse läheb kiirelt kaotatakse ära..?

No loomulikult, sest keegi tunneb, et susserdas, et seda Avot filmis ja parem peidab oma vea.
Loogiline ju? 🙂

Ja veelkord, ma tegelikult ei taha üldse uskuda vandenõuteooriaid kunagi. Aga no ei ole ju loogilisi selgitust kuskilt kuulda olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pole üldse vandenõu jahil. Lihtsalt segased asjad oleks tulnud ammu ära klaarida. Inimesed uurivad sündmusi, fakte, ajalugu, vasturääkivusi ,minnakse miljoneid aastaid tagasi,et teada saada.
Nüüd sajandite lõikes on estonia hukust napp aeg möödas, aga ei. See ei anna mulle rahu, nii meeletu hulk inimohvreid,meie riik.
Liiga palju segadust, mis oleks lihtne olnud klaarks teha.
Kes oli sel päeval kuskil tööl, kes nägid, mida öeldi jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sest seal ei olnud Piht ja prohmaka tegija tavaliselt tahab oma käki ruttu ka likvideerida, et keegi tema käkki tõendada ei saaks.

Ja mis prohmaka tegijast sa räägid? Niipalju, kui ma aru sain, siis meeskonnakaaslased ise tundsid ta ära, nime selles videos all ei olnud. Prohmakategijast võiks juttu olla siis, kui sinna alla oleks keegi ekslikult Pihti nime kirjutanud. Või oli selel video filmimine iseenesest juba prhmakas?

Prohmaka tegid need, kes mittepääsenud kogemata pääsenute nimekirja kandsid, aga seda prohmakat video peitmine ei leevenda kuidagi.

Kui sa isiklikult ütled ühele rootslasele oma nime, siis võid isegi arvata, et tulemus ei pruugi seal paberi peal teps mitte sinu nimi olla ja kui keegi järgmine inimene neid käsitsi kirjutatud varesejalgadega nimesid laevale registreerunud inimeste nimedega võrdlema hakkas, siis võis vabalt valed isikud kokku ühendada. Meie Lembitud ja Tiidud on nende jaoks arusaamatud nimed.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 39 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sest seal ei olnud Piht ja prohmaka tegija tavaliselt tahab oma käki ruttu ka likvideerida, et keegi tema käkki tõendada ei saaks.

Ja mis prohmaka tegijast sa räägid? Niipalju, kui ma aru sain, siis meeskonnakaaslased ise tundsid ta ära, nime selles videos all ei olnud. Prohmakategijast võiks juttu olla siis, kui sinna alla oleks keegi ekslikult Pihti nime kirjutanud. Või oli selel video filmimine iseenesest juba prhmakas?

Prohmaka tegid need, kes mittepääsenud kogemata pääsenute nimekirja kandsid, aga seda prohmakat video peitmine ei leevenda kuidagi.

Kui sa isiklikult ütled ühele rootslasele oma nime, siis võid isegi arvata, et tulemus ei pruugi seal paberi peal teps mitte sinu nimi olla ja kui keegi järgmine inimene neid käsitsi kirjutatud varesejalgadega nimesid laevale registreerunud inimeste nimedega võrdlema hakkas, siis võis vabalt valed isikud kokku ühendada.

Asi pole ju ainult Pihtis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole leitud inimesi, kes nende kadunud isikute nimesid oleks üles märkinud ega paberilehti, kuhu nende nimed oleks käsitsi üles kirjutatud. Järelikult neid inimesi pole kunagi merelt ära päästetud ja nad sattusid nimekirja mingi segaduse tagajärjel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ma peaks käsitsi kuulmise järgi saja tšehhi päritolu isiku nimed üles märkima, siis mul oleks täiega higipull otsa ees ning nad naeraks ennast herneks kui näeks tulemust. Veel vähem tahaks ma olla isik, kes minu käsitsi üles kirjutatud nimed ametlikust nimekirjast peab tuvastama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi on uurinud, kui palju on neid, kes seal pääsenute nimekirjas ei olnud, aga ikkagi pääsesid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa isiklikult ütled ühele rootslasele oma nime, siis võid isegi arvata, et tulemus ei pruugi seal paberi peal teps mitte sinu nimi olla ja kui keegi järgmine inimene neid käsitsi kirjutatud varesejalgadega nimesid laevale registreerunud inimeste nimedega võrdlema hakkas, siis võis vabalt valed isikud kokku ühendada. Meie Lembitud ja Tiidud on nende jaoks arusaamatud nimed.

Arusaadav, et nimed võisid väänduda ja väändusidki, ses ei ole midagi imelikku.Nt Estonial olnud kaupluse juhataja Tiina Müürist sai Tiina Mu’u’r. Kahes esimeses nimekirjas (mõlemad 29. septembri kuupäevaga) oli tema pääsemine küsimärgiga, 01. oktoobri nimekirjas juba kindlalt pääsenuks märgitud (ehk siis pidi olema üle kontrollitud). Ja siis kadus ta siiski ning öeldi, et tegeliklt sai surma.
http://heiwaco.tripod.com/estlist.htm

Kui ma peaks käsitsi kuulmise järgi saja tšehhi päritolu isiku nimed üles märkima, siis mul oleks täiega higipull otsa ees ning nad naeraks ennast herneks kui näeks tulemust. Veel vähem tahaks ma olla isik, kes minu käsitsi üles kirjutatud nimed ametlikust nimekirjast peab tuvastama.

Jah. Ja siis sa oleks absoluutselt nii osav, et suudaskid valida 8 tšehhi päritolu nime, ajama nad sassi mõne teise samal laeval olnuga ning kõik need 8 oleks just laevapere liikmed. Kõik need, kes ei ole laevapere liikmed oleksi ju lihtsama nimega, need suutsid suudaksid sa äratutnavalt kirja panna.

Need eksijad olid küll väga osavad, kui algul olid mitu päeva pääsenute nimekirjas ja hiljem kadusid just laevapere liikmed, teistega sellist segadust ei olnud. Kindlasit oli valesti kirjapilte teisigi algul, aga nad viitasid siiski äratutnavalt õigele isikule. Kuidas just need inimesed kaheksakesi (7 eesti nime ja üks vene nimi) sattusid nii valesti kirja panduks, et lausa kellegi teise nimeks muundusid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei ole kunagi vandenõuteooriaid uskunud. Aga antud juhul tahaks ma tõesti paari selgitust.

Need kolleegid, kes väidavad, et nägid videot, kus Piht tuli bussist välja ja vaatas kaamerasse ning hiljem oli see video kadunud – kas nad valeasid? Miks?

Juhul, kui nad ei valetanud ja see video tõesti oli, aga seal oli keegi teine, siis miks ei ole seda olukorda lahti seletatud? Kuhu see video kadus? Kui raske oleks konkreetsel Pihti sarnasel inimesel seda vaadata ja öelda, et jah, see olin mina, te eksiste. Ei saa vaadata, sest seda videot eI ole enam? Aga miks? Mis kasu saadi ühe video peitmisest juhul, kui kõik oli aus ja midagi varjata ei püüta?

Ja kui need kolleegid ei eksinud ega valetanud, siis kuhu kadus Piht?

Keegi neist, kes siin ironiseerivad kahtlejate üles võiks ära seletada, mis täpselt siis oli, miks kolleegid valetasid, kui ei valetanud, siis mks video kadunud on ja ei ole öeldud, kes seal videos tegelikult oli?

Täpselt samad mõtted on minul ka. OK, see Pihti sarnane mees, kellele oli ekslikult Avo Piht alla kirjutatud, oli keegi teine. Miks seda sarnast meest oma õige nimega siis ei näidata? Oleks ju kõigil kahtlustel ja spekulatsioonidel kohe lõpp.

Selles raamatus kõik lahti kirjutatud oli, ka see nn pihti isik. Ei hakka midagi kummutama, kuna võin detaile valesti mäletada. Ei olnud eesmärk pähe õppida seda, et aastaid hiljem ülevaadet anda. Lugege lihtsalt ise, kui nii sügav huvi on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Selles raamatus kõik lahti kirjutatud oli, ka see nn pihti isik. Ei hakka midagi kummutama, kuna võin detaile valesti mäletada. Ei olnud eesmärk pähe õppida seda, et aastaid hiljem ülevaadet anda. Lugege lihtsalt ise, kui nii sügav huvi on.

Jah. Kõik materjalid on aastakümneteks salastatud. Inimesi on tapetud ja nad on saladuslikult kadunuks jäänud. Seletused ja arvamused on vastukäivad. Kõik on segane ja arusaamatu ja hägune. Aga jumal tänatud – ilmus poolilukirjanduslik raamat, kus kõik on tõde ja midagi ei varjata. Nii kindlasti ongi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
laadal

Jah. Kõik materjalid on aastakümneteks salastatud. Inimesi on tapetud ja nad on saladuslikult kadunuks jäänud. Seletused ja arvamused on vastukäivad. Kõik on segane ja arusaamatu ja hägune. Aga jumal tänatud – ilmus poolilukirjanduslik raamat, kus kõik on tõde ja midagi ei varjata. Nii kindlasti ongi.

Aga kust sa seda tõde loodad leida? Perekoolist?
Või mis peaks juhtuma, välja tulema, et Perekooli Kägu seletusega rahule jääks ja nende pidevate Estonia-teemade postitamise ära jätaks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Või mis peaks juhtuma, välja tulema, et Perekooli Kägu seletusega rahule jääks ja nende pidevate Estonia-teemade postitamise ära jätaks?

1. Tuleks avalikustada põhjus, miks osa Estonia katastroofiga seotud materjale on aastakümneteks salastatud.

2. Tuleks avalikustada isik, kes helistas Leigeri perele ja teatas, millise lennuga ta tuleb, ning selgitada välja, miks ta valetas või kui ei valetanud, mis juhtus Leigeriga tegelikult.

3.Tuleks avalikustada, kes konkreetselt pani Pihti, Veidede, Müüri, Meose, Tominga, Kikase ja Targma nimed pääsenute nimekirja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

pidevate Estonia-teemade postitamise ära jätaks?

??
1x aastas on pidev? Igal aastal ei ole vist teemat olnudki. Ilma selle saateta poleks vast ka seekord teemat.
Miks see teema sind nii ärritab?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 33 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Leidsin ühe artikli, kust mh selgub, et juba haiglas algas päästetute ajupesu:
https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=jarvateataja20140927.2.23&st=1&l=en

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Leidsin ühe artikli, kust mh selgub, et juba haiglas algas päästetute ajupesu:

https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=jarvateataja20140927.2.23&st=1&l=en

Kindlasti oli seal palju segadust ning kindlasti on rahvale edastatud ka valeinformatsiooni, AGA…selles, et šokis ja napilt eluga pääsenud inimestel soovitati pressiga mitte suhelda, ei ole küll midagi imelikku. Esiteks ei suuda taoline inimene jääda adekvaatseks, mis omakorda aitab kaasa valeinfo levimisele. Teiseks, ajakirjanike suhtlemisstiil on sageli väga pealetükkiv, taolist ristküsitlust pole traumeeritud inimesele tõesti vaja. Samuti pole midagi imelikku selles, et laevakust pääsenutele eraldati omaette ruum.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmse

Arusaadav, et nimed võisid väänduda ja väändusidki, ses ei ole midagi imelikku.Nt Estonial olnud kaupluse juhataja Tiina Müürist sai Tiina Mu’u’r. Kahes esimeses nimekirjas (mõlemad 29. septembri kuupäevaga) oli tema pääsemine küsimärgiga, 01. oktoobri nimekirjas juba kindlalt pääsenuks märgitud (ehk siis pidi olema üle kontrollitud). Ja siis kadus ta siiski ning öeldi, et tegeliklt sai surma.

Jah. Ja siis sa oleks absoluutselt nii osav, et suudaskid valida 8 tšehhi päritolu nime, ajama nad sassi mõne teise samal laeval olnuga ning kõik need 8 oleks just laevapere liikmed. Kõik need, kes ei ole laevapere liikmed oleksi ju lihtsama nimega, need suutsid suudaksid sa äratutnavalt kirja panna.

Need eksijad olid küll väga osavad, kui algul olid mitu päeva pääsenute nimekirjas ja hiljem kadusid just laevapere liikmed, teistega sellist segadust ei olnud. Kindlasit oli valesti kirjapilte teisigi algul, aga nad viitasid siiski äratutnavalt õigele isikule. Kuidas just need inimesed kaheksakesi (7 eesti nime ja üks vene nimi) sattusid nii valesti kirja panduks, et lausa kellegi teise nimeks muundusid?

Ilmselgelt tekkis ekslikult mingi miksitud segu laevameeskonna liikmetest ja pääsenute nimekirjast. Ja mingil hetkel suudeti need nimekirjad õigeks vonksu ajada. See, et esialgsetes nimekirjades vigu tehakse, on normaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ja seleta mulle seda müstikast, kuidas Pihtiga ühele parvele ainult meeskonnaliikmed sattusid, sest nö likvideerimisele ei kuulunud ühtegi tavalist reisjat???? Sellega sa miskipärast ei vaeva oma pead ega pea müstiliseks. Nagu me vandenõuteeriatest lugenud oleme, te need kadunud inimesed läksid kaduma, sest nägid Pihti elusalt pääsenuna. Ja kõik tunnistajad juhtusid olema meeskonnaliikmed, ei kedagi teist. Väga huvitav. Ja kuidas seletada, et üks tunnistaja nägi oma silmaga ühte neist elusalt kadunuks peetavat meeskonnaliiget enda kõrvalt õnnetult ja kõrgelt vette kukkumas ja tema pääsemine elusalt ja veel parvega, kus viibisid ainult laeva meeskonna liikmed, väga väga ebatõenäoline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teada on, et inimeste parvedelt päästmise operatsioon ise oli väga käpardlik ja selle käigus sai omajagu inimesi surma. Mis te arvate, et kõik muu oli professionaalne? Nimekirjade koostamine, küsitlemine jne oli sama ebaprofessionaalne ning tehti käkke käki otsa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tekkis ka nüüd küsimus/vandenõuteooria eriti peale viimast saadet vaadates – et kas selle saatega tahetakse maha võtta need suured küsimärgid mis seda saagat seni on saatnud, esiteks esimeses saates see mees ütles et tema veoauto oli viimane, ometi on mitmest allikast räägitud et tulid 2 suurt sõjalist veokit konvoi saatel…
Teine küsimärk tekkis viimase mehega kes tahtis maha võtta küsimuse kuhu kadus Piht või keegi teine meeskonnast kelle kohta öeldi et päästeti aga tegelikult uppus hoopis…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No ja seleta mulle seda müstikast, kuidas Pihtiga ühele parvele ainult meeskonnaliikmed sattusid, sest nö likvideerimisele ei kuulunud ühtegi tavalist reisjat????

Kust selline info, et kõik nad ühel parvel olid, seda pole ju väidetudki?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kaks õde olid ju ka ja nemad ei olnud meeskonnaliikmed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi on uurinud, kui palju on neid, kes seal pääsenute nimekirjas ei olnud, aga ikkagi pääsesid?

Kas sa ei saa lõpuks aru, et see üks kirjaviga ei ole ainus asi? Tunnistusi on palju!
Ma ei tea, kuidas see ei lähe inimese kolbast läbi, no täitsa lootusetu …

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 28 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui nende hiljem teadmata kadunud meeskonnaliikmete nimed said valesti kirja ja kõik mäletavad valesti, kes neid nägid, siis oleks tore teada, kes need inimesed tegelikult olid? See hajutaks ju kohe kahtlused, Pihtiks kuulutatu oli nt keegi Mati Mets, Leigeriks kuulutatu Kalle Kask jne.

Veel meenub, et õdede koju hakkasid tulema vaikivad telefonikõned, mis lõppesid siis, kui isa paigaldas telefonile numbrilugemise masina.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mis lõppesid siis, kui isa paigaldas telefonile numbrilugemise masina.

Huvi pärast lihtsalt küsin, et kas siis teisel pool on kuidagi tuvastatav, et on numbrilugejaga ühendatud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Salapärased telefonikõned koju
https://www.ohtuleht.ee/169061/paasenud-et-jaljetult-kaduda

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mis lõppesid siis, kui isa paigaldas telefonile numbrilugemise masina.

Huvi pärast lihtsalt küsin, et kas siis teisel pool on kuidagi tuvastatav, et on numbrilugejaga ühendatud?

Jah, oli küll. Esiteks kutsus teistmoodi ja vist ütles ka mingi teksti a la “tuvastatakse numbrit” vms.
Nii täpselt ei mäleta, aga tol ajal sai tööasjus palju helistatud ning hakkasid tekkima numbrituvastajad, need olid ka kodudes, mitte ainult firmades. Numbrituvastajaga telefonile helistamisel oli kindlasti aru saada sellest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui nende hiljem teadmata kadunud meeskonnaliikmete nimed said valesti kirja ja kõik mäletavad valesti, kes neid nägid, siis oleks tore teada, kes need inimesed tegelikult olid? See hajutaks ju kohe kahtlused, Pihtiks kuulutatu oli nt keegi Mati Mets, Leigeriks kuulutatu Kalle Kask jne.

Jah. Tuleb ikka ja jälle korrata: mis oleks lihtsam, kui tuua avalikkuse ette see, keda ekslikult Pihtiks nimetati ja sama avalikult, kui teda nimetati, ütleks välja, et ei – mina ei ole Piht!
Kuid seda ei tehta.

See kõnekas fakt aga ei häiri meie tegelikke vandenõuteoreetikuid, kes levitavad ametlikku vandenõuteooriat, et ametivõimud ja press on ausad, siirad ning küsitavused on ainult näilised, isegi küsitavustele osutamine on patt. SEE on vandenõuteooria,tegelikult. Väga totter, saamatu ja äärmiselt logisev. Siinsetel vastuvaidlejatel lihtsalt puudub loogika, täielikult. Seda asendab soovmõtlemine ja mingi müstiline hirm.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 28 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nime kirjapanemisega eksimine võib isegi olla tõenäoline, aga asjaolusid oli ju mitmeid:
1. Piht oli pääsenute nimekirjas
2. Piht oli videos kust ta ära tunti
3. Mingid inimesed (Merehariduskeskuse rektor ja ühe teise laeva kapten) sõitsid Turu haiglasse Pihti vaatama, neile kinnitati, et Piht on seal.

See kolmas on kõige veidram. Kes seal haiglas siis oli keda nad vaatama läksid?

Sama Leigeriga, kus kinnitati et tuleb lennukiga Tallinnasse. Kontaktivõimetut või oma nime häädada mitteoskavat inimest ei panda ju lennukisse. Seega ei saanud mingi nime valesti kirjapanemise põhjus olla. Et hakati kogemata mingit suvalist reisijat Tallinnasse võõra pere juurde lennutama?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 502 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Estonialt pääsenute lood