Esileht Imetamine Estsitalopraam (Cipralex) ja imetamine

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Estsitalopraam (Cipralex) ja imetamine

Postitas:

Kas keegi on võtnud estsitalopraam toimeainega antidepressanti imetamise ajal? Mis arstid teile ütlesid? Nii väga tahaks edasi imetada, aga suur hirm on… Mõned teadusartiklid väidavad, et on okei, mõned arstid aga ütlevad, et pikaajalisi uuringuid pole ikkagi tehtud ja seega on see siiski riskantne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Escitalopram on üls esmavaliku ravimitest imetava ema ärevushäirete, depressiooni ja sünnitusjärgse depressiooni korral (selektiivne serotoniini tagasihaarde inhibiitor). Nn uue põlvkonna antidepressant.

Sünnitusjärgset depressiooni esineb kuni 26% emadest. Üldiselt soovitatakse antidepressantide
kasutamise ajal imetada, kuna imetamise kasulikkus on ülekaalukam vähesest ravimite mõju riskist lapsele. See info siis Reet Raukase ja Maie Veinla koolituselt (ja nii need arstid ütlesid).

0
0
Please wait...
Postitas:

Jah. Rohu võtmine soovitati ajastada ajale, kui on kahe imetamise vahel kõige pikem paus. Kui on rohu võtmisest 4 tundi möödas, on edastatava toimeaine hulk minimaalne ja ega ta enne seda ka ei ole midagi hullu. A, ma võtsin citaloprami aga kui sa juba teadusartikleid loed, siis saad aru, et see on sama aine (c. isomeeride segu, esc. on üks isomeer).

0
0
Please wait...
Postitas:

mulle öeldi ei.
nii igaks juhuks.
pririteedid paika . paar kuud kannatab muide iga ad-ga oodata.
oleks minupoolne soovitus sulle

pealegi cipramili võtma hakates selgus, et vajan rahustit kõrvale,
seega – loomkatseid pole vaja enda peal teha, ma öökisin end cipralexist tagurpidi ja siis rahustit peale.
palju õnne mulle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 03:11; 19.10 06:46;

Mina vaidlen vastu.
Tõsise sünnitusjärgse depressiooni puhul ei kannata oodata. Reageerima peab ja valik ei pea tingimata olema medikamentoosne, aga väikese lapse emal ei pruugi muud valikud (teraapiad jne) ka lihtsad olla ja pealegi nendegi tulemus tuleb aegamööda. Sünnitusjägne depressioon aga võib olla üsna kohutavate tagajärgedega nii emale kui lapsele.
Kui arst kahtleb ravimi sobivuses, võib ta alati toetuda tõenduspõhistele uuringutele või pöörduda ülalmainitud lastearstide poole. Aga lihtsalt ootele jääda mitte midagi tegemata SDJ-ga ei tohi.

0
0
Please wait...
Postitas:

Tere kairit69 🙂

Nn uue põlvkonna antidepressant

Mu meelest on see “uus” juba 20 aastat vana… 😀

Aga samas on tõesti nii, et kõik uus ei pruugi olla alati veel hea, ja eks ta sul õigus ole jah, et parem on kasutada sellist antidepressanti, mis on olnud turul juba piisavalt kaua, et on tehtud juba pikaajalised ja suuremahulised kliinilised uuringud.

See selleks, ma eelkõige lähtusin oma vastuses sellest, et estsitalopraami puhul on kahjuks täheldatud tugevat kõrvaltoimet esimesel tarbimiskuul ja selleks on depressiooni ja ärevuse väga suur süvenemine.

Sellest ka mu rahustijutt, et mis siis saab, kui teemaalgataja hakkab antidepressanti nüüd võtma, ta seisund halveneb ja ta vajab kõrvale rahustit?

P.S. Ma ei vaidle, ma küsin. Et mis sel juhul siis soovitatakse teha, kui imetav ema võtab seda antidepressanti, aga ta seisund aga halveneb tunduvalt alguses?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 03:11; 19.10 06:46;
Postitas:

kasuta parem looduslikku kompleksi, mis psüühikahäireid ravib. boonuseks saab beebi head vitamiinid kätte http://www.hardynutritionals.com/ summa on küll suur, aga kui see vaid imetamise ajaks, siis tasub ju ära.

tollimaksu saab vältida, kui neilt küsida, et nad paki peale kirjutaks summaks väiksema summa, kui 22 EUR.

0
-1
Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Imetamine Estsitalopraam (Cipralex) ja imetamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.