Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ettemääratus või saab ikka midagi muuta?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Ettemääratus või saab ikka midagi muuta?

Postitas:
Kägu

Mul on olnud elus perioode mil on olnud mingi teadmine mismoodi see laheneb, või mis saab. Kuna lahendus on olnud selline, mida ma ei soovinud, siis püüdsin teha kõik endast oleneva, et see ei realiseeruks. Muidugi tulemusteta. Ikkagi juhtus see mis juhtus.
Hetkel järgmine selline olukord, kus ma tean et minu jaoks soovitud tulemust ei tulegi. Ei praegu, ei 5 aasta pärast, mitte kunagi. Seetõttu on tekkinud mõttetuse tunne. Mis mõttega ma üldse siis rabelen ja muudkui proovin ja proovin, kui juba “ette teada” et tulemus on “0”.
Mida Teie teeksite? Või mis on Teie uskumused, elukogemused?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui on ainult selline tunne, siis vist ignoreeriks, seaks kindlad eesmärgid ja püüdleks ikkagi edasi. Tulgu, mis tuleb aga vähemalt olen endast kõik andnud. Kui aga on selged faktid, et võimalikud variandid on X, Y, Z, siis valiks nendest parima võimaliku variandi. Ei pruugi tõesti õnnestuda aga jällegi, olen endast kõik andnud.

Aeg-ajalt oleks hea vist oma soovid ka üle vaadata. Et miks just selline soov, mida see minu kohta ütleb ning kas see on üldse mõistlik soov? Kas 100% selle soovi täitumine toob ka soovitud tulemuse või aitab teekond selleni leida hoopis mingi muu arusaama, mis on tegelikult veelgi parem.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enam segasemat teemat ei suutnud teha?

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks peaks rabelema millegi nimel, mille kohta on teada, et seda ei saa? Ma vaataks oma eesmärgid üle ja rabeleks muus suunas.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Järelikult soovid Sa valesid asju. Lihtne.
Kui Sa muudad vaatenurka asjadele, siis võid avastada, et asjad on muutunud.
Ehk soovi õigeid asju ja on tulemus ka olemas.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte keegi ei tea täpselt mis on viie aasta pärast. Kõik on liikumises ja muutuses. Täna arvad, et läheb nii ja nii ja nii, aga arvad seda oma varasema kogemuse pealt. Ehk siis eeldad tulevikust seda, mis on minevikust tuttav. Aga tulevik on hoopis midagi muud kui me arvame. Nii et rabele ikka, aga jälgi, et sa juba praegu ennast selles piires mis võimalik, hästi tunneks. Et seda, mida teed, teeksid rõõmuga ja hea tundega, mitte ei rabele kui ori, kes teeb sunnitööd. Vaba oled ja teed kuna tahad teha. Ja tulemus on milline ta olla saab, kui ennast praegu vabalt ja häsiti tunned, siis see on ka tulemus. Aga kui tunned, et oled nagu ori sunnitööl, siis see ei muutu kindlasti, mingu sul tulevikus kas hästi või halvasti. See tunne ,et kas oled ori või vaba inimene, on enda teha. Vabalt ja lahedalt võib enda tunda nii rikas kui vaene ja ka väga kehvalt ja lõksus olevana võib tunda ennast nii rikas kui vaene. Enesetunne ei sõltu tulemusest, kuigi jah, ilmselt hästi mineval inimesel on kergem rõõmsam olla. Olen kõrvalt näinud edukat inimest, kes ise arvab, et on läbikukkunud ja rabab kui hull ja tulemust pole. Aga kõrvalt näevad kõik, et ta edukas. Kuidas sellist inimest aidata saab? Ei saagi kui inimene on ise veendunud, et tema rabelemisel pole tulemust.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

saatuse uskumine on ainult vabandus

0
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ettemääratus või saab ikka midagi muuta?