Esileht Pereelu ja suhted Ettepanek lapselt ja tema elukaaslaselt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 132 )

Teema: Ettepanek lapselt ja tema elukaaslaselt

Postitas:
Kägu

Tütar ja tema elukaaslane soovisid korterit osta ja me aitasime neil sissemaksu raha koguda nii, et elavad pea kaks aastat juba meie juures. Sellega hoidsid igakuise üürisumma kokku.
Meil polnud selle vastu midagi ja kõik toimis eelneval kokkuleppel.

Nüüd on aga olukord selline, et korteri asemel tahavad nad maja.
Tütre elukaaslane koostas meile kirjaliku ettepaneku. See oli korralikult vormistatud kirjateos välja prinditud kujul lausa.
Lühidalt oli sisu selline, et meie müüks oma maja maha ja ostaks Tallinnast kaugemale väiksema ja soodsama maja. Vahelt saadudu kasu oli jaotatud meie, nende ja meie Teise hetkel veel alaealise lapse vahel. Isegi erinevad müügikuulutused olid välja toodud, mida me võiks asemele osta. Nende valitud maja endale asuks Tallinna piirist alla 20 km ja meile valitud jäid sinna 50km ja rohkem alates.
Lisaks oli tehtud arvutus kütusekulule, kui me peame kaugemalt tööle käima 20 aastat (pensionini). Arvutus maja ülalpidamise kuludele, kui omame väiksemat maja jne.
Ainus, millega ta arvestanud polnud, oli meie kohustus panga ees, mida maksame tegelikult veel 8 aastat. Seda ta lihtsalt ei tea, et selle ulatuses jääks müügilt saadud kättejääv summa väiksemaks.

Meie lühike vastus, et me ei soovi loobuda oma kodust ja mugavustest Tallinna lähedal elada, ei mõjunud. Saime pika monoloogi teemal, et nemad on need, kellelt saame lapselapsed ja sellesse tuleb panustada nii otseselt kui ka kaudselt.

Ma ei salga, esimene reaktsioon oli naer, siis viha ja nüüd oleme juba pisut tülis. Kuna elame ju hetkel kõik koos veel, siis on olukord kodus pingeline. Ma poleks uneski ette kujutanud, et mu laps ootab 23-aastaselt meilt nö pärandit ette kätte juba. Et meid peetakse vanuriteks, kellel pole vaja seda elu, mis siiani sai elatud. Imelikul kombel ei huvita neid ka meie teise lapse elukorraldus. Küll leiab uued söbrad uues kohas.
Kas me oleme isekad, et ei soovi nende unistuste täitmiseks oma elu muuta?
Ma arvasin siiani, et tasuta elu meie juures on seda juba niigi võimaldanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Iuuuu…. Las see elukaaslane läheb küsib oma vanematelt.
Nahhaalid!!!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eriline nahhaalsus tõepoolest. Ärge mingil juhul õnge minge, eriti kuna tegu väga noortega, kes lihtsalt elukaaslased!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naeraks selle peale.
Lapsed ju alles.
Loomulikult ei kavatseks oma kodust välja kolida.
Ammugi ei kavatseks müügikasumit jagada noorte inimestega. See on teie enda pensionisammas.

Tülitseda ei tasu, võtke rahulikut. Nii lapsed ei jaga veel matsu.

See kirjatükk muidugi säilita. Näitad tütrele 20 aasta pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päris uskumatu ülbus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga sina ära pea end vanuriks ja võta tütre ettepanekut kui suureks kasvamise teekonda. Teie olete otsuse teinud ja sellest ei pea mitte keegi teine aru saama. Teie elamine ju. Leia nüüd endas see nn vanuri kindlus ja elunäinu kogemus. Olete lapsele võimaldanud väga head elu ja enamasti tuleb ühel hetkel ikkagi piir ette, kus lapse nõudmised on suuremad kui vanemate võimalused. Kui arvasite, et pääsete sellest, siis teadke, sellest ei pääse mitte üks lapsevanem. Eks see on täiskasvanuks kasvamise kogemus, et kõik suurejoonelised plaanid, millesse on segatud teiste inimeste vahendid, jooksevad ühel hetkel vastu müüri. Nii et mida kiiremini põdemise lõpetad ja võtad ise täiskasvanu hoiaku ( See põdemise jutt paneb nagu kahtlema, kas ikka selle teema on teinud inimene, kellel on 23 aastane laps), et teie olete teinud parima, mis teile võimalik. Ja kui neile sellest ei piisa, tuleb vahendid ise teenida. Miks nad ei võiks minna aastaks Austraaliasse tööle, et saada oma puuduolevad rahad ise kokku? Kui lapse pingutus on enda eluolu parandamine vanemate elukvaliteedi madaldamise hinnaga, siis otsige nüüd üks peegel ja vaadake sinna. See laps on teie kasvatatud. Teie olete õpetanud ta teiste pingutusest “ülesõitma” ja mida kiiremini oma suhtumises muudatuse teete, seda lihtsam on edaspidi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iuuuu…. Las see elukaaslane läheb küsib oma vanematelt.

Nahhaalid!!!

See jäi tõesti lisamata, et tema elab korralikus väikses maakoha korteris Kesk-Eestis. Tegemist on väga toreda tööka naisterahvaga. Loodan, et talle samalaadset ettepanekut tehtud. Isa pole poja elus kunagi osalenud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuleb olla väga konkreetne ja anda neile kindel sõnum, et nende ettepanek on häbematu ja solvav ning te olete sellisest käitumisest shokeeritud. Anna talle siia kirjutatud vastuseid lugeda. Neil maailmapilt hetkel veidi nihkes.
Üldiselt ei soovitaks üldse nii varases nooruses ühise kinnisvara soetamisele mõelda. Millised tulevad sellise kinnisvara omandisuhted?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind paneks vist kõige rohkem muretsema, et tütarel on nii nahaalne elukaaslane. Ega tütar end liigselt mõjutada ei lase?
Aga kui tulevad jälle müügijutuga, siis teataks, et teil on plaan see elamine pensionieas maha müüa ja mööda maailma reisida. Ja kuna maailmas on inimesi niigi liiga palju, siis ei ole hullu kui lapselapsed tulemata jäävad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei ütle mis sina tegema pead, ei oska soovitada aga ise oleksin äärmiselt häiritud.
Nii lihtsalt ei tehta.

Please wait...
Postitas:
kirilind2

ei ja veelkord ei.
tütar peaks ka sellst häbematust kaugemale hoidma. ei ole vaja. tahavad, las teevad ja ehitavad ise. ISE. minu mitme kohtaga tööle, noor mees ju. las rabab. siis oskab asja hinnata.
liiatigi veel, kui pärast kõik pekki läheb. milleks? milleks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kullakaevur. ja ei üritagi seda varjata

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma koostaks vastu samasuguse prinditud lepingu, kus on kirjas tingimused, missugusel juhul te olete valmis olemasolevat maja müüma.

Tingimusteks:
1. noored on abielus, pulmad korraldatud nende endi kulul
2. laps on hakkama pandud ja rasedus vähemalt 6 kuud kantud
3. Soovite lapselapsi kokku 3(5,8, vms)
4. kirja pange ka lapselaste hoidmise kord (a la et mitte üle 24 tunni korraga ja alates 5. eluaastast)

jne.

Ega niisugusel kirjeldatud juhul muud ei saagi, kui samaga vastata, äkki siis jõuab neile kohale olukorra absurdsus.

Muidugi arusaadav, et noored soovivad endale maja, aga seda ei saa saavutada niisuguste meetoditega. Ostku korter ära ja siis vaadaku edasi, nii nagu kõik normaalsed inimesed teevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

miks on sellises vanuses üldse maja vaja? sellises vanuses võiks elada linnas sees et poleks autot vaja, auto on väga suur raharöövel.
koosta neile vastu kirjalik finantsplaan kuidas nad hakkavad õhtuti wolti ja bolti sõitma, loobuvad igasugustest meelelahutustest, ostavad riided kaltsuka 50sendi päevalt ja söövad kapsahautist.
ja siis saavad nad palju kiiremini oma sissemakse kokku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui tütar sellega nõus oli, mille tema elukaaslane teile esitas, siis on mul tunne, et temal ja teie teisel ühisel lapsel on erinevad isad? Et sinu mees on tütre kasuisa ja see teine laps on tema poolvend või -õde? Sel juhul veel kuidagi mõistetav selline suhtumine, eriti see osa, et teda ei huvita väiksema heaolu.
Aga üldiselt ma saaksin naerukrambid vist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tasu diskussiooni astuda. Siin on vaid kaks sõna. Võti. Uks. (võti pslun anna ära ja uks on seal)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koos elades on kakelda ikka halb, olgu põhjus mis tahes. Nii et ma teeks ka vastu pakkumise – näiteks, et müüte maja, nemad panevad omalt poolt juurde ja kirjutavad alla teie surmani hooldamise lepingule, muidugi elate kenasti kõik koos uues suures majas ja kuuluma saab maja ikka teile, vaevalt, et noortel on sama palju ostmisesse panustada kui teil peale maja müüki. Et teie tahate nende õnne panustada küll, aga Tallinnast nii kaugele kolima ei ole nõus. Ehk saavad sel moel aru, kui arulage nende pakkumine on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

..aga sul oma tütrega siis normaalset suhtlemist omavahel pole vä? Ega asju ultimaatumite ja A4 vormis elata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See, et esitati selline absurdne kirjalik leiping isegi mitte enne natukenegi maad sondeerimata ehk siis teiega rääkimata, on ikka eriti absurdne.

Ma kirjutaks neile vastuseks hoopiski ühe muinasjutu-valmi, mille moraal oleks, et annad kuradile sõrme ja ta võtab terve käe. Noored on ikka väga pilvedes oma plaanidega ja ei tundu eriti tänulikud, et te olete neil lasknud siiamaani tasuta elada. Kui tahavad maja, siis teenigu see ikka ise oma äride ja palgatööga välja.

Muidugi võib tel olla migni hiigelsuur maja, mis kolmeliikmelise pere jaoks on liiga palju kui nüüd keskkonnasõbralikult mõelda. Aga see ei tähenda siiski, et inimene peaks olema nõus oma kodust loobuma niisama lihtsalt ja veel kogu sinna investeeritud summa niisama käest ära andma. Veel. Ma saaks veel aru, kui noored mõtlevad seda teie poolt antavat summat kui odavamat laenu (võrreldes pangaga), aga mida nad ikkagi aja jooksul teile tagasi maksavad.

Sellel noormehel ja neiulgi on igatahes veel kasvamisaega vaja, et reaalsus kohale jõuaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See teema ei saa olla reaalsest elust pärit.

Ja kui olekski, siis oleks ülimalt absurdne sellise “noorte” ettepaneku üle üldse arutada. Kas me oleme isekad? Perekoolikad, mis te arvate jne.

Siin keskkonnas on igasuguseid lolle nähtud, aga see siin hakkab juba kriitilist piiri ületama.
Mees ei saa sõna suust, noorem laps on petes veel, ja siis mingi fng ELUKAASLANE hakkab midagi ehitama ja tema töö kuulub üldse arutlusele…
No hallooo…
Seesama ELUkaaslane, kellest tütar 50:50 tõenäosusega esimese 4a pärast lahku läheb…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja

Ma ei hakka vastustele viitama ega tsiteerima vaid kommenteerin niisama.

Meie abikaasaga oleme samuti varasest noorusest koos ja lapsed on mul sama mehega. Vanusevahe on lastel 9 aastat. Ei ole tegemist kärgperega.
Ma ei ütleks, et tütre elukaaslane võimukas või ülbe oleks. Pigem jääb mulje, et tegemist on kuskilt saadud “finantsalase” õpetusega.
Hetkel on kodune olukord selline, kus noored tulevad nii hilisel ajal, kui meie juba magame. Hommikud on kõigil kiired tööle minekuga. Välja arvatud tütrel, kelle tööaeg algab hiljem ja teda ma ei näe ka hommikul.

Meie vastus oli neile konkreetne, et me ei kaalu seda varianti. Selle peale öeldi meile, et mõelgu me igaks juhuks veel üle, sest väiksem pind oleks meile igati kasulikum, kui nemad lahkuvad.
Me elasime aasta nii, et nemad olid üürikorteris ja ma tegelikult ei tunne küll, et hetkel odavam oleks. Nad panustava igakuiselt konkreetse summaga. See sisaldab ka toidule kuluvat raha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina paluks sellisel “elukaaslasel” oma maja uks lihtsalt väljastpoolt kinni panna ning oma isikliku lapse (mul on umbes sama vana laps kui teemaalgatajal) seaks fakti ette, et kui ei suuda elada oma vanemate kodus vanemate reeglite järgi, siis võib iga hetk omale oma elamise otsida ning ise end ülal pidada.

kuni ollakse alles elukaaslased on täiesti mõttetus hakata ostma ühist kinnisvara, ja vanemate vara pole vaja jagada enne, kui vanemad siitilmast lahkunud.

kui su väimeespojaks pürgija nii väga soovib pereelu mängida ja omas majas elada, siis vaadaku väiksemate kohtade kinnisvarakuulitusi. kuskil kesk-eestis, läti piiri ääres või ida-virumaal leiab ka paarituhande euro eest maju. osta ära, koli sisse ja kõpitse terve ülejäänud elu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minule kinkis ema korteri sissemakseks raha eeldusega et korter ostetakse enne abielu ja on vormistatud selles summas minu nimele mis summa mina sisse panen ja mis osas laenu tasuma hakkan, mitte 50-50.
isegi kui mu tooane elukaaslane ja tänane abikaasa oleks midagi sealt nõudnud siis tema poleks mitte midagi saanud sealt. Ja nii on tänaseni – elame kodus mis on 75% minu nimel. kui müüma peaksime siis annan selle raha emale tagasi, mitte see ei lähe meie ühisvaraks – selline oli ema nõudmine (ja mitte selle pärast et ema ja mu abikaasa läbi ei saaks, nad saavad hästi läbi. aga ta usub varalisse iseseisvusesse)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mis garantii on, et noored kokku jäävad? Ülla eesmärgi nimel kükitate Teie kuskil maal, noored lähevad lahku, müüvad vara maha ja aidaa.
Ma ei näe ühtegi põhjust, et vanemad peaksid oma kodust loobuma.

Please wait...
Postitas:
ninakaspreili

Tüüp üritab teile lihtsalt kotti pähe tõmmata. Ma ei oleks solvunud mitte selle nahaalsuse peale, vaid selle peale, et mind lihtsalt idioodiks peetakse. Tütar vist üldse ei mõika millestki midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

😀

Ütle, et kaalusite ettepanekut ja te ei müü ikkagi, sest teile meeldib suur maja, saab peitust mängida. Küll aga tahaks uut psp ja telefon on ka juba vana. Kõikidel emadel on tutt-uued iföönid ja sina tahad kaaaaaaa!!!! Mõtle, nende tütred ALATI ostavad igal hooajal uue ifööni. Ja üldse, miks teie noored teid kunagi kuhugi reisima ei vii. Kõikidel teistel viivad lapsed vanemaid Taisse ja Kuubale puhkama. Ja siis löö pauguga magamistoa uks kinni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sry miks 23-aastased tatid peavad üldse maja ehitama. Kas maja on EV inimõigus?
Mis see elukaaslane ise selleks ära teeb, et maja saada. Tüüp peaks praegu rassima 3-l töökohal, mitte unistama
Ja kusjuures üürikorteris elamisega saab raha kõrvale panna-järelikult nad ei teeni suurt midagi ja ainult unistavad

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tüüp üritab teile lihtsalt kotti pähe tõmmata. Ma ei oleks solvunud mitte selle nahaalsuse peale, vaid selle peale, et mind lihtsalt idioodiks peetakse. Tütar vist üldse ei mõika millestki midagi.

Tänapäeval peavad peikad juba ühtteist ette näitama, et üldse naist saada. Ma nagu lapsevanemana oleks väga häiritud, kui mu tütre mees oleks pennitu, aga koguaeg genereerib mingeid ideid ja just teiste rahaga

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tütre elukaaslane koostas meile kirjaliku ettepaneku. See oli korralikult vormistatud kirjateos välja prinditud kujul lausa.
Lühidalt oli sisu selline, et meie müüks oma maja maha ja ostaks Tallinnast kaugemale väiksema ja soodsama maja.

VISKA. NEED. VEREIMEJAD. ÜLE. PARDA.

Please wait...
Postitas:
Kägu

😀

Ütle, et kaalusite ettepanekut ja te ei müü ikkagi, sest teile meeldib suur maja, saab peitust mängida. Küll aga tahaks uut psp ja telefon on ka juba vana. Kõikidel emadel on tutt-uued iföönid ja sina tahad kaaaaaaa!!!! Mõtle, nende tütred ALATI ostavad igal hooajal uue ifööni. Ja üldse, miks teie noored teid kunagi kuhugi reisima ei vii. Kõikidel teistel viivad lapsed vanemaid Taisse ja Kuubale puhkama. Ja siis löö pauguga magamistoa uks kinni.

Nii lapsikut juttu pole ka mõtet ajama hakata.

Piisab “ei” ütlemisest ja põhjendusest, et nende unistuste maja nimel teie oma elamist kehvema vastu vahetama ei hakka. Kompromissina võib välja pakkuda, et noored saavad veel mõne aasta teie juures elada, kuni maja sissemaksu raha koos.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 132 )

Esileht Pereelu ja suhted Ettepanek lapselt ja tema elukaaslaselt