Esileht Koolilaps Etteütlus 1-klaasi katsetel

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Etteütlus 1-klaasi katsetel

Postitas:

Meil laps käib hetkel eelkoolis ja vaatan, et nad seal harjutavd etteütluse kirjutamist. Õpetajaga rääkides selgus samuti, et see üks katsete s.t koolivalmiduse kontrollimise osast. Minu lapsel seal ikka päris korralikult vigu (pikad häälikud+ k,p,t ja g,b,d eristamine).
Kas teised koolieelikud kirjutavd juba ilma vigadeta?
Kas kellelgi on eelmiste aastate katsetelt etteütluse tekste.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 15:55; 01.02 17:35;
To report this post you need to login first.

Mina ei paneks eliitkooli või katsetega kooli last, kes ei kirjuta etteütlust vigadeta. See on otsene lapse teenimine ja ta ilmselgelt ei ole selleks valmis. On lapsi, kelle keelevaist on lihtsalt nii hea (tingitud ka suurest lugemusest), kes lihtsalt ei tee vigu või teevad vähe- nende jaoks on eliitkoolid.
Minu 2. klassi laps teeb etteütluses küllalt vigu, käib tavakoolis, hinded viied, mõned neljad. Õpib järk-järgult keelereegleid vastavalt programmile ja on õnnelik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 16:27; 04.02 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kulla lapsevanem. Ma küsiks, kas sa ise saad eliitkooli 1.klassi katsetelt läbi ja kas sa suudad olla lapse kõrval toetajaks ja abistajaks? Enne postitamist võiks oma teksti ka üle lugeda. Sa ei ole muidugi kõige lootusetum juhtum, mida ma siin kohanud. Päris tubli. Aga kana võiks ikka munast targem olla ja iga last ei ole mõtet toppida uhkuse pärast eliitkooli.
Mu laps käib kodu lähedal maakoolis. Teadmiste poolest võiks eliidis käia küll, aga selle pärast kolima ka ei hakka. Kana ja kukk kodus haritud, vanavanemad, tädid ja onud samuti. Suudame õpetada kõike, mida eliitkooli lapsed õpivad ja pisut rohkemgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ei teinud 1.klassi katsetel ühtki viga. Võõrsõnad nagu banaan ja fanfaar ei valmistanud kirja panemisel raskust. Miks ta sellisena sündis, ei tea.Ühesõnaga, mida ma ütlen: kui Sinu laps kirjutab nii nagu enamus selleealisi, pane kooli. Isegi kui ta pääseb süvaõppega kooli, siis hiljem tuled ja kurdad, kuidas Sinu last kahtedega traumeeritakse. Pole ju vaja!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 16:52; 01.02 23:05; 05.02 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja:
Kas ma mainisin kusagil sõna eliitkool? Oma arust mitte. Jutt käis tavalisest kodu lähedasest koolist (ühest linna lähedasest valla koolist), kuhu kahjuks on ka palju soovijaid ja tehakse nn kooliküpsustest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 15:55; 01.02 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui vana ta on? Selles vanuses on nad suure arenguvahega olenevalt kas ta on 7, 7,5 või 8 aastane(mõni saabki juba septembris 8 ja on loomulikult teistest targem). Minu laps läks katsetele napilt enne 7, tegi vigu, aga sai ikkagi sisse. Sügisel kooli minnes muutusid tööd veatuteks paari kuuga. Harjuta temaga, katsetel on juhuslikkuse aspekt ülisuur. Lapsed on väikesed, kuidas kellelgi tuju, tervis, väsimus jne. Fakt,et nii väikeseid tegelikkuses veel adekvaatselt testida ei saa. Seepärast katseid keelata tahetaksegi ja mujal maailmas nii ei tehta. Ja ära tee välja neist tavakooli kiitvatest emadest siin, need on paraku enamuses hapud viinamarjad. Tänases Eestis on käärid hariduses ebanormaalselt suured ja kui tahad lapsele parimat, tuleb vaeva näha. Kõik see tuleb kullana tagasi, mul on mitme lapsega kogemus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastus sinu küsimusele on, et jah, meie lapsed kirjutasid etteütlust juba eelkoolis vigadeta. Arvan, et siin on oma osa kindlasti ka suurel lugemusel. Nad hakkasid lugema väga varases eas ja see on nende lemmiktegevus ka nüüd, aastaid hiljem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kirjutasi nipiga lauseid- Tibu ronis mäe tippu.
Midagi sarnast oli veel aga enam ei mäleta. Kusjuures sarnaseid asju olid nad lasteaias ka läbi teinud.
Kool koll
tool toll

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen teemaalgataja:
Kas ma mainisin kusagil sõna eliitkool? Oma arust mitte. Jutt käis tavalisest kodu lähedasest koolist (ühest linna lähedasest valla koolist), kuhu kahjuks on ka palju soovijaid ja tehakse nn kooliküpsustest.[/tsitaat]Seda jaburam on kogu lugu. Sellised vallakoolide katsetamised tuleb ära keelata ja võtta vastu koolile lähim lapskond.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 16:52; 01.02 23:05; 05.02 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib ka elkoolis. Ta on 6-aastane ja 7 saab septembris. Aga kooli peab siis minema sel aastal.
Etteütlusi on nad teinud nüüd u. 4 korda-3lauset korraga. Ja minu laps teeb ikka peaaegu igas sõnas vea. Sellest on nüüd lahti saanud, et kirjutas kõik sõnad üksteise otsa. Ja olen ka seletanud, et kui keegi midagi teeb- siis nõrk b lõppu :)See, siis kuidas kunagi!
Loeb ka nii, et veerib sõnu kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vastaks nüüd teemaalgataja poolt küsitud küsimusele 😀 kõik panid kaagatama.
etteütluse tekst oli katsetel umbes selline: mari valas kassile piima. pall veeres põõsa alla. jüri ja kati lähevad kooli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei pruugu see vigadega kirjutamine 6-7a midagi siin halba tähendada. mul 2 last käinud katsetega koolis, üks tegi veel esimeses kl-s vigu, teine pole neid üldse teinud. nüüd juba suured ja ütleks, et see esimene oluliselt edukam. väga hea mälu ja tugev loogiline mõtlemine annavad meie koolisüsteemis suure eelise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei paneks eliitkooli või katsetega kooli last, kes ei kirjuta etteütlust vigadeta. See on otsene lapse teenimine ja ta ilmselgelt ei ole selleks valmis. On lapsi, kelle keelevaist on lihtsalt nii hea (tingitud ka suurest lugemusest), kes lihtsalt ei tee vigu või teevad vähe- nende jaoks on eliitkoolid.
Minu 2. klassi laps teeb etteütluses küllalt vigu, käib tavakoolis, hinded viied, mõned neljad. Õpib järk-järgult keelereegleid vastavalt programmile ja on õnnelik.[/tsitaat]

See otsustataksegi katsetel, kes saab sisse ja kes ei saa. Ei vaadata ainult õigekirja, hoopis tähtsamad on püsivus, kannatlikkus, loogika, suhtlusoskus, loetud tekstist arusaamine, järelduste tegemine, silmaring. SElle põhjal järeldatakse, kas lapsel saab ka tulevikus olema tugev kodune toetus ja abi, sest seda läheb eliitkoolis õppides vaja praktiliselt kuni gümnaasiumini välja. Ka eliitkoolides hakatakse esimeses klassis alles lugemist ja kirjutamist korralikult õppima. Õppekava on sama. Õpe muutub intensiivsemaks ja mahukamaks hiljem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen teemaalgataja:
Kas ma mainisin kusagil sõna eliitkool? Oma arust mitte. Jutt käis tavalisest kodu lähedasest koolist (ühest linna lähedasest valla koolist), kuhu kahjuks on ka palju soovijaid ja tehakse nn kooliküpsustest.[/tsitaat]

Oled kindel, et kooliküpsustestis on etteütlus? Mina ei oleks, kui pole uurinud.
Minu laps läks kallakuga klassi, kus oli ka kooliküpsuse kontroll, mis sisaldas vestlust õpetajaga ja lugemist. Kusjuures mu laps ei lugenud just kõige paremini, vastu ta võeti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 16:27; 04.02 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no paljud tln koolid on juba ammu katseid kooliküpsustestiks nimetanud. ja ikka etteütlusega. meie laste koolis on ka koolivalmidust kogu aeg etteütlusega (muu hulgas) kontrollitud. tekst on eakohasest raskem, kuid samas ei oota keegi veatut esinemist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 15:09; 05.02 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei paneks eliitkooli või katsetega kooli last, kes ei kirjuta etteütlust vigadeta. See on otsene lapse teenimine ja ta ilmselgelt ei ole selleks valmis. On lapsi, kelle keelevaist on lihtsalt nii hea (tingitud ka suurest lugemusest), kes lihtsalt ei tee vigu või teevad vähe- nende jaoks on eliitkoolid.
Minu 2. klassi laps teeb etteütluses küllalt vigu, käib tavakoolis, hinded viied, mõned neljad. Õpib järk-järgult keelereegleid vastavalt programmile ja on õnnelik.[/tsitaat]

See on küll teemast välja, aga näitab, et 6-7-aastaste selekteerimine on täielik jama.
Mina ei osanud 7-aastaselt oma nime kirjutada, etteütlusest rääkimata. Pool aastat hiljem aga ilmnes absoluutne keelevaist (sama suurepärased võimed ka matemaatikas ja muus). Sellega olen ka kogu elu leiba teeninud, ülikool cum laude, doktorikraad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 15:22; 05.02 15:24; 05.02 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen teemaalgataja:
Kas ma mainisin kusagil sõna eliitkool? Oma arust mitte. Jutt käis tavalisest kodu lähedasest koolist (ühest linna lähedasest valla koolist), kuhu kahjuks on ka palju soovijaid ja tehakse nn kooliküpsustest.[/tsitaat]

Vallakool peab vastu võtma kõik soovijad – pöördu kohtusse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 15:22; 05.02 15:24; 05.02 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vallakool peab vastu võtma kõik soovijad – pöördu kohtusse.[/tsitaat]

võibolla on selles kov-s veel üks kool, kuhu teemaalgataja aga ei taha oma last panna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 15:09; 05.02 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See on küll teemast välja, aga näitab, et 6-7-aastaste selekteerimine on täielik jama.
Mina ei osanud 7-aastaselt oma nime kirjutada, etteütlusest rääkimata. Pool aastat hiljem aga ilmnes absoluutne keelevaist (sama suurepärased võimed ka matemaatikas ja muus). Sellega olen ka kogu elu leiba teeninud, ülikool cum laude, doktorikraad.[/tsitaat].. ja elu lõpupoolel perekooli foorum.Oijah!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 16:52; 01.02 23:05; 05.02 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
.. ja elu lõpupoolel perekooli foorum.Oijah![/tsitaat]

Kas perekooli foorum on haritud inimestele keelatud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 15:22; 05.02 15:24; 05.02 21:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Koolilaps Etteütlus 1-klaasi katsetel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.